Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Šteta, to bi im bio dobar paket. Mislim kada već imaju svoj ADSL koji ide uz Total TV, valjalo bi da ga stave i uz D3I.
 
Da li još nekom malo malo pa secka/štuca D3i stream SportKlub 1 HD kanala sad dok je Euroliga Final 4 (isto je zezalo i kad je bila prva utakmica u 18h)? Pri svakoj promeni kanala tj vraćanju nazad na SK 1 HD secka tako 5-10 posle toga periodično kad krenete da zeza traje sličan vremenski interval.

Na istom internetu (Telekom VDSL, 50/8 paket) i istom LAN kablu & istom switch-u (D3i risiver i Android box su povezani na isti switch i na isti TV) EON stream 7 Mbps radi bez ikakvog seckanja.

Tako da bi trebalo da nije do mog neta nego ili trokira D3i risiver ili je preopterećen server koji koristi D3i (a nije preopterećen EON server).
 
Meni stucao i običan sk povremeno. Verovatno im se neko nakačio na strimove.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Meni je seckalo isto... Rece mi jednom lik iz podrske da ih nazovemo kad se to desava. Mene vala mrzelo da gledam utakmicu i pricam sa njima...
 
Sinoć finale je izdržao D3i server skoro do poluvremena da nije seckalo :-D
 
Kao da smo u Japanu :D
 
Има ли неког ко има само к интернет и СББ-ов D3i . Да ли су сви канали на које сте претплаћени доступни? Нема порука типа "овај канал није доступан преко ваше мреже"?
 
D3i ti sigurno radi na bilo kom internet provajderu.
Sve pakete koje si pazario sto posto rade na bilo kom internetu bilo kog provajdera,
pride na jos jednom STB-u, sto je usliga D3i kuca.
Na EON u ti ne rade svi kanali, i na EON u ti se moze pojavljivati ta poruka
da ne mozes da gledas kanal preko te i te mreze.
 
Je l' neko ikad imao problema da se box zamrzne kad se dodje do nekog zakljucanog kanala? Konkretno sam primetio to kod Eurosport HD. Prvo se zapuca sve i onda nestane signal na tv, bukvalno kao da je neko istekao kabl iz tv-a, a box i dalje ukljucen. Nov sam korisnik, u pitanju je Albis box.
 
Pogotovo je iritantna poruka da se na primer pretplatim na RTS ili Prvu. Zamrzavanje je naročito izraženo na RTS HD za vreme utakmica.
 
Sta mislite o kombinaciji telekom vdsl i d3i?
https://sbb.rs/televizija/tv-kanali
Lepa ponuda osnovnog paketa,jeste nekih 1400 dinara a samo jedan cinestar.
Jel se zamracuju hrt,nova hrvatska?
Interesuje me kako su zadovoljni korisnici?
 
Poslednja izmena:
Ne moraš baš na svakoj temi da postavljaš isto pitanje...
Koliko sam ja upućen sve digitalne platforme u državi uglavnom poštuju zahtev da "zamrače" neki TV kanal ... sad je "zamračenje" tehnički mnogo lakše uraditi i poštuju provajderi to više nego u analognoj prošlosti.

Na D3i (takođe i na EON) je Hrt poprilično često "zamračen" (za sportske prenose, za kvizove tipa "Potjera" i razne emisije). Znam to jer je trebalo poprilično vremena da objasnim matorcima šta se dešava kad ih na TV ekranu dočeka katanac sa porukom da nisu pretplaćeni na taj kanal koji su gledali sat vremena ranije. Pošto dođu po mene da vidim "šta su zeznuli na TV-u".

Što se tiče kombinacije ja koristim VDSL (50/8 paket; a pre toga ADSL 20/1) + D3i već 3.5 godine. Radi lepo i ja sam zadovoljan (nisam zadovoljan brojem i [ne]kvalitetom SD rezolucije u 21. veku, no to nema previše veze sa samom D3i platformom).

Uz bitnu napomenu da je za razliku od digitalne kablovske i Telekom IPTV-a (gde postoji i rezervisan odvojen prostor za "saobraćaj" koji pravi TV; i postoji i QoS tj prioritet tog video stream-a u odnosu na ostalo šta radiš istovremeno na drugim uređajima) za D3i neophodno osigurati da ne zauzmeš sav "protok" (tipa pustiš torrent na max da zvrnda)... jer ga deli D3i risiver sa svim ostalim uređajima u kući.. ako ne ostaviš dovoljno naravno da će da secka.

Samo što ja kao "legacy" D3i korisnik pretplatu plaćam 1090 din (povećano 01.01.2018. sa 990 din) a ne tih 1395 din koliko je za nove korisnike već mesecima u nazad kako su ukinuli 990 din promo. Sa novom cenom je već malo upitna isplativost D3i u poređenju sa alternativama gde ti provajder TV usluge obezbeđuje i "protok" / "medijum prenosa signala". Jer em plaćaš dodatno za internet, em je sam kvalitet ipak objektivno lošiji u odnosu na kabovsku, em još moraš da vodiš računa o "prioritetu" jer deliš jednu internet konekciju sa gomilom uređaja + TV risiverom.... a sama usluga je sad cenovno izjednačena sa tim "sve u jednom" rešenjima...
 
Poslednja izmena:
Razvijali je ili ne licencu za korišćenje iste moraju da plate da bi je koristili. Ako nije već istekla isteće kad tad. A ako su već razvili svoju EON platformu (kako neki tvrde želja da se ne plaća Zappware-u za njihovu platformu koju koriste D3, D3i i nekada i D3Go je bila osnovni motiv za razvijanje EON platforme) logično bi bilo da nekad u budućnosti i ciljna grupa koja koristi D3i uslugu pređe na EON platformu.

Naročito ako se uzme da je verovatno krajnji cilj UnitedCloud-a da svoju platformu proda raznim provajderima jer tu je lova. Gde su SBB i ostale članice te iste grupe samo prvi talas klijenata tj korisnika dok se platforma razbija i "peglaju bagovi".
 
Pa ukazao si tacno sta je problem, na D3 ima pregled 7 dana unazad, a na D3i samo 3, zato sto su procenili da je za D3 vredno platiti dodatnu licencu a za D3i ne. Zato je i HBO na D3 kompletna usluga a na D3i smejurija iako je cena za korisnika ista. A sto se EON-a tice, fali hadrver za tu platformu, tj ako bi se to forsirala implementacija sav postojeci harver bi morao u djubre (secam se da kad je D3i krenulo pominjalo se da Albis kosta 100-nak evra po komadu, nek je sad i duplo manje). Posto United group prvensteno postoji zbog profita a ne korisnika cini mi se da tako nesto nece desiti.
 
Poslednja izmena:
Koliko se sećam neposredno pre nego što je krenula EON usluga kad je neko još uvek onako "sa autoritetom" da EON platforma nije bazirana/ re-skin UnitedCloud OTT platforme (a posle se ispostavilo naravno da jeste) ja sam negde na United Cloud sajtu u okviru tih stranica koje su se bavile tom TV/streaming platformom negde pročitao podatak da je Albis 8083 model među podržanim risiverima. Tako da ako je tačna pretpostavka da su EON i ta platforma koju UC nudi tj prodaje esencijalno ista stvar ili bar da imaju iste zahteve onda bi "EON za STB" varijanta trebalo da može da radi na Albis 8083... pa bi se morali menjati "samo" matori Albis 8080 primerci.
Mada je objektivno realnije očekivati da bi i 8083 trebao da se vraća nazad SBB-u da bi se ubacio novi firmware nego da bi se taj "upgrade" postupak odradio kao OTA update.

Nisam znao da D3 risiveri imaju 7 dana CUTV... sećam se samo da sam pročitao vest da su dodali CUTV funkcionalnost za nekoliko kanala (beše HD verzije Fox kanala) koji ranije nisu mogli da se premotavaju i kao neko glasanje za još neki kanal za koji da uvedu CUTV , a ne i toga da je istovremeno povećan broj dana sa 3 na 7.

Realno, bez promene platforme oni bi svakako mogli da ponude 7 umesto 3 dana jer najbitniju stvar već rade: čuvaju 7 dana TV sadržaja na serverima. I D3i i EON platforma koriste HLS stream-ove... sad koliko sećam dužina samim video fragmenata nisi jesta na te 2 platforme što bi potencijalno mogao da bude problem tj razlog da moraju da ima 2 različita seta "rasparčanog sadržaja". Za CUTV na D3 risiverima već pojma nemam kako tačno rade, da li se i tu koristi HLS streaming ili ne.

A to da se u prošlosti redovno javljala situacija da neki kanal na D3 ima CUTV a na D3i nema sam naravno svestan... iako me je to manje pogađalo nego činjenica da D3 korisnici ne moraju da slušaju očajne srpske komentatore na Eurosport-u i da na D3i nema ni jedan kanal 5.1 zvuk... i naravno biser mudrosti da su titlovi nalepljeni na sliku kod D3i stream-a.
 
SBB izbacuje AMC i srodne kanale iz ponude, zna li se da li ce nesto uvoditi umesto njih na D3i? Takodje, na D3 ukidaju HD paket, tog paketa nema vise u ponudi ni na D3i, ali koliko vidim, npr Fox kanali vise ne postoje na D3i U HD varijanti ni u jednom paketu ?!?
ps da ispravim sebe, izgleda da su HD FOX-ovi u okviru plus paketa.
 
Poslednja izmena:
Meni odbili finansijsku reklamaciju. Tvrde da nisam vratio uredjaj tog datuma nego da su me tad iz SBBa zvali i nudili neke opcije i da oni nikad uredjaj nisu dobili. Traze adresnicu. Sad sam slikao raskid aneksa ugovora i poslao sam im.
Zanimljivo je sto je pre par dana operater video jasno napomenu osobe koja je preuzela uredjaj. Sada toga nema...
Kakva bespotrebna zbrka nastala time sto oni uopste nisu ni imali u evidenciji da je taj uredjaj kod mene iako sam uredno placao uslugu i nije se mogla sprovesti redovna procedura.

Kad su dobili dokaze, mene su finansijski razduzili i poslali neki nemusti pisani dokaz da je oprema razduzena (nema serijskog broja). Sinoc dobijem mail o ukidanju HD paketa i ulogujem se u mojSBB i vidim da mi i dalje stoji da imam uredjaj kod sebe.. Udario sam reply na onaj mail gde su navodno shvatili da sam vratio opremu, da vidimo sta ce sad da kazu...
Ovo oko ukidanja HD paketa nema nista u dokumentima. Na 19900 se javlja automat na engleskom koji kaze da imaju problema i da nazovem kasnije :D Makar neko od njih nesto tacno da kaze ;)
 
Koristim d3i sa 2 boxa i EON na jednom TV-u, na 3 razicite lokacije.
Postoji li neki prelaz na neki drugi paket ili slicno a da bih imao eon na vise (bar 3) televizora?
Inace, ne koristim SBB ni na jednoj lokaciji kao ISP...
 
Kad su dobili dokaze, mene su finansijski razduzili i poslali neki nemusti pisani dokaz da je oprema razduzena (nema serijskog broja). Sinoc dobijem mail o ukidanju HD paketa i ulogujem se u mojSBB i vidim da mi i dalje stoji da imam uredjaj kod sebe.. Udario sam reply na onaj mail gde su navodno shvatili da sam vratio opremu, da vidimo sta ce sad da kazu...
Ovo oko ukidanja HD paketa nema nista u dokumentima. Na 19900 se javlja automat na engleskom koji kaze da imaju problema i da nazovem kasnije :D Makar neko od njih nesto tacno da kaze ;)

Resili....

Da li se ovo ukidanje HD kanala i prebacivanje u ostale ponude odnosi i na D3i? Meni sad na mojSBB i dalje stoji aktiviran HD paket s tim sto ne mogu da ga deaktiviram vise...
 
Imam jedan mts tv dodatni. Ako neko hoće da uzme dodatni d3i i da menjamo tu sam. Što bi se reklo da kompletiramo tv ponudu...
 
Malo neozbiljno od tako velikog operatera kao što je SBB, prvi nagoveštaji zamene starih STB D3i uređaja za nove EON STB uređaje bili su već prošle godine kada su pokrenuli EON platformu. Početkom ove godine su nagoveštavali zamenu do leta, u proleće su taj termin pomerili za kraj augusta ili početak septembra. Ali nažalost već sigurno 3 meseca više uopšte ne pominju zamenu.
 
Nazad
Vrh Dno