Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Meni normalno radi. Da li ste probali preko vpn?
 
Po ovome je Srb blokirana za registracije

...Helios rising...
 
Da li imate problem da sa ebay platite preko paypal opcije neke kupovine?
Para ima, sve uvedeno i zavedeno korektno al platiti ne mogu i izbacuje papypal opciju za placanje (siva, nedostupna) nakon neuspelog pokusaja placanja?
Cak sam jedanu kupovinu prethodno platio normalno sa pp ali drugu i trecu (od istog prodavca te dve) ne uspevam iako prihvata prodavac placanje pp.
 

Prilozi

  • 3.JPG
    3.JPG
    152.8 KB · Pregleda: 84
  • 4.JPG
    4.JPG
    154.3 KB · Pregleda: 81
Meni se desilo pre par dana - ulogovao me je u PayPal sa eBaya ali nakon toga opcija je bila nedostupna. Pokušao sam opet i sve je prošlo ok. :trust:
 
Da li je neko u toku, vredi li porucivati nesto preko eBay iz Ceske ovih dana? Ima li sanse da stigne takav paket, ili mrka kapa? Prvi put bih narucio, mozda je banalno pitanje...
 
Zamislite šta mi se desilo. Naručio sam neki deo za motor na ebay koji košta oko 60 evra. Genije koji je slao iskopao je negde moju paypal adresu koja je od pre 10 godina i to je adresa još iz studentskih dana. Oni likovi uzmu i pošalju mi deo na tu adresu, a ne na moju zvaničnu adresu sa ebay. Deo naravno ode ko zna kome. Piše da je isporučeno. Šta ja da radim u ovom slučaju? Koliki retardi ti kinezi mogu da budu da iskopaju adresu sa nekog levog sajta, a ne da pošalju na adresu na koju sam poručio. Nisam platio pejpalom, nego karticom standardno...
 
Brat hoce da mu porucim neku flasicu za vodu. Onu insulated od nerdjajuceg celika.
Ja sam samo par puta porucivao i to zadnji put pre tacno tri godine pa se ne secam kako ide sa postarinom. Da li su sve sa brojem za pracenje ili mora da se bira jer ne vidim tu opciju kad hocu da platim?
 
Poslednja izmena:
Ako šalje običnom poštom i piše registered, priority i sl. onda je sa praćenjem. Standard, economy uglavnom nemaju praćenje. Najbolje je da kontaktiraš prodavca i pitaš za detalje.
 
Da li je neko u toku, vredi li porucivati nesto preko eBay iz Ceske ovih dana? Ima li sanse da stigne takav paket, ili mrka kapa? Prvi put bih narucio, mozda je banalno pitanje...
ja sam kupovao sa ebay cele godine, sve je stiglo. zadnje pre mesec dana, stiglo je za deset dana iz UK
 
Zamislite šta mi se desilo. Naručio sam neki deo za motor na ebay koji košta oko 60 evra. Genije koji je slao iskopao je negde moju paypal adresu koja je od pre 10 godina i to je adresa još iz studentskih dana. Oni likovi uzmu i pošalju mi deo na tu adresu, a ne na moju zvaničnu adresu sa ebay. Deo naravno ode ko zna kome. Piše da je isporučeno. Šta ja da radim u ovom slučaju? Koliki retardi ti kinezi mogu da budu da iskopaju adresu sa nekog levog sajta, a ne da pošalju na adresu na koju sam poručio. Nisam platio pejpalom, nego karticom standardno...
Ovo što si napisao je totalno kontradiktorno.

Odakle njima tvoja tačna adresa iz studentskih dana sa paypala ako si platio karticom na eBay?

Čisto sumnjam da te lično poznaju pa da znaju tvoju adresu...

Prosto ta adresa ti je pridružena sa tom opcijom plaćanja, a da li si platio Paypal ili karticom to samo ti znaš.

Na eBay mozes da staviš više adresa za slanje, to valjda znaš?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedino logično je da je taj PP i na PP pridružena adresa i dalje povezana sa ebay nalogom preko kog je naručeno. Mnogo njih ima uslov da šalju samo na proverenu PP adresu.
Svakako se žali jer ako je u narudžbini jedna adresa, a Kinez poslao na drugu - njegov problem.
Meni se desilo slično, pa su me kontaktirali da adresa isporuke nije ista kao PP adresa. Navodno se plaše zloupotrebe kartica gde oni pošalju, a neko kasnije prijavi karticu kao zloupotrebljenu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nije to odavno više tako
eBay ima adresar
Kod mene recimo ima 4 u 4 različite države platim paypalom i biram gde će da ide, i to mora dobro da pazim.

Mada eBay definitno maximalno gleda da mu ne platite paypalom pa sve češće izbaci neku grešku i slično.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Mada eBay definitno maximalno gleda da mu ne platite paypalom pa sve češće izbaci neku grešku i slično.

Ovo je istina, primetio i ja, vise puta "morao" platiti karticom ili ne kupiti, na zalost vise puta sam se zeznuo i platio "u dinarima" sto me opet dodatno kosta...
Svi samo gledaju kako da nas dodatno ocerupaju.
Poštenja i morala nigde...
 
I meni je pre 2 meseca uz UK stiglo za dve sedmice.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Ovo je istina, primetio i ja, vise puta "morao" platiti karticom ili ne kupiti, na zalost vise puta sam se zeznuo i platio "u dinarima" sto me opet dodatno kosta...
Svi samo gledaju kako da nas dodatno ocerupaju.
Poštenja i morala nigde...
Mora pažljivo da se gleda kada se plaća i kada ima više opcija.

Evo platio sam paypalom i vraća mi novac na račun čak i kada prodje uplata posle pola sata vrati pare.


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Kupio 29.6.2020. dva Omron mirkoprekidača za miša, dosli iz Kine, stigli danas u koverti, preko Nemačke, ima prelepljena nemacka adresna nalepnica preko neke druge (verovatno Kineske), ja bi bio zadovoljan i da nije korona doba a kamo li sada...
 
Ako šalje običnom poštom i piše registered, priority i sl. onda je sa praćenjem. Standard, economy uglavnom nemaju praćenje. Najbolje je da kontaktiraš prodavca i pitaš za detalje.
Aj posavetuj me sta da radim.
https://www.ebay.com/itm/313132856841

23$ je bez pracenja, tj Standard SpeedPAK. Ako pitam prodavca za slanje sa pracenjem da li postoji sansa da mi kaze moze pa posalje bez?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pošto je u pitanju Kinez sve je moguće. Pogotovo ovaj koji ima 12 feedbackova. :trust: Ja bih lično gledao da to naručim iz neke normalne države, naročito zbog trenutne situacije sa poštom.
 
Aha ok. Nisam znao to. Znaci da gledam nesto da je iz EU.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
stice i iz Kine, ali ono za 2 meseca

edit: sto se tice ebay i paypal, sve placam preko paypal tamo, dosad nikakav problem, uvek je sve prolazilo. mislim ebay i paypal su ista firma, ne znam kako vama nesto zeza
 
Poslednja izmena:
eBay I PayPal odavno nisu ista firma,
eBay čak aktivno forsira plaćanje karticama i nudi svoj escrow tako da greske kada plaćate Paypal-om nisu ni malo slučajne.

Ja sam danas 5x platio i 5 puta su mi poništili plaćanje.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje, naručio sam neki kabl da stigne kod sestre u Švandorf(DE) kao probu, jer sam hteo da uzmem kasnije nešto skuplje a mnogo je jeftinije kad se naruči da stigne tamo pa mi ona donese. Stavio sam njenu adresu kao svoju sekudarnu, pošiljka je stigla u Frankfurt i ne mrda već jedno mesec dana. Jel to nešto njihova pošta proverava da li sam prijavljen tamo, ili je nešto drugo u pitanju, ima li neko ideju zašto paket čami tamo toliko dugo?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Iskreno, zar ti nije lakše da zamoliš sestru da se tamo direktno raspita, nego mi odavde da gatamo u (švapski) pasulj?
Sigurno ne proveravaju da li si prijavljen tamo ili ne, nadam se da si u adresi naveo sestrino ime?
Pozdrav
 
Meni stižu normalno stvari sa eBaya i ALIja na nemačku adresu ,stim što sa Alija naravno duže traje.
Kad već pominješ Frankfurt, pretprošle godine sam naručio refubrished Nokiu N95, putovala je mesec dana do Frankfurta, tamo se zadržala 10ak dana i stigla na kućnu adresu. Kutija je otvarana i ponovo zatvarana, kontam da je tamo carina koja je proveravala paket.
Jedna napomena ,gledaj da ne naručuješ kopije na adresu u Nemačkoj ( tipa ,kopije patika, telefona i slično ) jer može primalac dobro da nadrlja.

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk
 
Ok, samo pitam za iskustva, teško da sestra može da se raspita al' probaćemo. Nije nikakva kopija, već neki data kabl od 12$. Hvala na pomoći.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Kopija je stigla meni u DE i morao sam da idem da je otvore a ja da budem svedok otpakivanja, rekli da šalju na expertizu i da cu dobiti potvrdu ukoliko je kopija da mogu da tražim povraćaj novca a oni će da samelju proizvod. Nisu me teretili za pokušaj uvoza kopije pošto nista na sajtu i proizvodu nije ukazivalo na to ta je kopija. Naravno da sam znao šta poručujem ali sam se pravio lud i dali su mi savet da je brendirana roba iz Kine mahom kopija i da se čuvam [emoji4]

Послато са Mi MIX 3 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno