Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Nije (JOŠ) imao problema s CG kupcima...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Zaporožac
U kom formatu je broj za pracenje ? Mozda posiljka ima pracenje samo do prvog tranzitnog centra.

U principu ako ga na 17track nema, onda je to onaj lokalni njihov koji prati dok ne izadje iz kine/malezije/singapura, a posle nema pojma. Znaci nije registrovana medjunarodna posiljka.

21.04. ako ti ne stigne, otvaras case na ebayu, i trazis pare da ti vrati nazad, i to je to. Sve sto na nasoj posti se ne ocitava, to je u pitanju neka jeftina varijanta. UC/MY tj trackinzi koji cesto pocinju sa tim slovima imaju samo 3 updatea i onda nista, isto kao ona yanwen posta ili sta vec, to je neka fora da valjda boostuju confidence kinezi nama, u smislu "ma vidis bre poslato je sigurno, cekaju se ovi vas da updateuju", ali je u ocima ebay resolution centre-a taj tracking na nivou WC papira, ako taj tracking njihov sistem u purchase historyu ne moze da trackuje, (moze da kliknes na broj u purchase history tabu), ili ako 17track pokazuje da se nije vec 30 dana updateovao, dobijas spor protiv njih.


Nisam imao pojma o ovome. Prosli Kinez mi je sam vratio pare cim sam ga pitao sto posiljka kasni, pa sam mu vratio kad je stiglo. Nikad nisam preterano ni obracao paznju na rok isporuke, a ako mi ovo sad ne stigne, i porucim novo, ima ukupno da cekam 3-4 meseca dok ne dobijem sta sam hteo. Prodje zivot.
Broj je u formatu RF123456789SG
Nista, zaboravicu i stavicu podsetnik za april.
Hvala na informacijama. :)
 
Gledam neke artikle na ebay i vidim da na nekim artiklima cena je izražena u nekim drugim valutama tipa AU, CA, itd... a ispod te cene piše koliko je to otprilike u dolarima. E sad mene zanima da li ebay pri naplati pokušava sa kartice da skine iznos u toj stranoj valuti pa se vrši konverzija po kursu banke ili ebay to pretvori u dolare pa karticu tereti za taj iznos dolara?
 
Po kursu banke, nema ebay ništa sa time. Kinezi uglavnom prodaju isti predmet sa nekoliko oglasa u različitim valutama tako da ćeš taj predmet gde je cena izražena u AUD ili CA izvesno naći i u drugoj valuti
 
Ako ti je ukljucena oayoal konverzija ako placas preko njega na ebayu onda imas duple konverzije...

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Posle XX porudzbina sa Ebay danas mi se desi nesto prvi put... Narucim 3 sitne stvari, najveca stvar je 10ak cm duga, ostale 2 mozda ~5 cm. Danas pronadjem "kesicu" u sanducetu sa samo jednim proizvodom? Uopste mi nije jasan potez, sve je moglo da stane u tu kesicu ili u onu najmanju zutu/belu papirnatu koverticu. Postoji jedan proizvod koji bi stradao u transportu tako da on sigurno mora u koverticu, ali zasto onda nije i ova stvar bila unutra sa preostale 2 ili je ovo neki scam? Nigde nisam dobio informaciju da ce da salju odvojeno, jel imao neko ovakvo iskustvo?
 
Da pogadjam...
Naručio si od različitih prodavaca?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nope, sve od jednog. Zato se i cudim ovom potezu, da je od razlicitih prodavaca razumeo bih... Uvek narucujem od jednog prodavca vise stvari, sama porudzbina je cca $8 i stvar koja mi je stigla je $0.99.
 
Možda nije imao sve artikle u istom trenutku na stanju da pošalje.
 
^Izgleda da je to razlog, ali kao sto rekoh nije mi prvi put da uzimam nekoliko stvari, stalno tako radim jer su u pitanju sitnice i uvek sve stigne zajedno. Evo dobih i odgovor od prodavca:

"I'm sorry for the inconvenience caused to you, but for some reasons, we have no way but to ship the items in more than one package,such as the customer ordered not in the same time,or our products are not in one Warehouse,or the products you ordered can't be sent together in one parcel, hope you can understand, so the other one will arrive to you later, please do me a favor to wait for sometime. I believe it will come to you soon, hope you can understand.
Have a nice day.
Best regards,

Usput, isprobao sam ovu novu opciju slanja Ebay SpeedPAK (ne nude je svi prodavci), OMP je stigla za tacno 2 nedelje.
 
Poslednja izmena:
Ja sam na aliekspresu naručivala neke stvari od istog prodavca i uvek mi je stigla 1 stvar a druga nikad. Sad se zezam sa pregovaranjem oko sitnica i smatram se bez veze. 2,3 porudžbine po 2 proizvoda i nika nije stiglo kompletno. Ostali proizvodi su stizali normalno. Jel im to neka fora ili...

Bacila je svemir zeku
 
Ja sam jednom od istog prodavca sa Alija naručio dva proizvoda. Nakon slanja se javio da će da budu dve pošiljke zbog različitih magacina u kojima je roba.
 
Porucih Refurbished SanDisk Extreme (CZ80/64GB), 2 komada od EAMemory... jedan uopste nije radio, zalim se (juce), danas vec vracen novac ;)

Sreca nisu carinjeni, inace bi ispalo s*** :)
 
Pitanjce imam jedno...
Porucim nesto, platim odma, cekam 40+ dana, prosao poslednji rok za isporuku, pitam sto ne dolazi, kazu mi da nisu ni poslali zbog greske na saju (do njih je), kazu poslali su sad odma, posalju i neke brojeve za pracenje, ja vidim da to danima stoji u CA (tako izgleda), zalim se, dobijem refund, vise i zaboravim na to kad ono dodje roba posle oko 2 meseca od prvobitne kupovine...
E sad mene zanima sta se moze desiti, moze li me prodavac (velika firma, nije pojedinac ni mali trgovac) sada traziti i zahtevati da im platim opet robu ili nece ni znati da im fali makice love/robe?
Inace su prekoracili sve rokove za isporuku... ihaj.
 
Možda je korektno biti pošten i ponovo platiti, ako je sve kako treba.
Iz prostog razloga da nam ne ukinu jeftino slanje, i da nas ne stave na neku problematičnu listu.

E sad, svako ima svoj način gledanja na to. Neko misli da je ućario dolar-dva-pet od kineza, pa bude srećan. Ja uvek ponovo platim, ako sam tražio refund, a roba naknadno stigne.
 
Poslednja izmena:
Pohvalno razmisljanje, primenjivano svaki put kada je roba u redu i kada su prodavci bili korektni...

Firma je toliko velika da ih zabole za 28$ koliko kostase roba i 14$ postarine i jos ih vise zabole za 40 i nesto dana neslanja posiljke dok sam ja "ćamio ćekajući" ...
 
Ako je neka renomirana firma sigurno su ti poslali gratis kao izvinjenje za njihovu grešku. Tamo je to bolja reklama nego reklama na TV.
 
Poslali su kupon za 30% popusta za kupovinu na njihovom sajtu gde su cene barem 50% vece nego sto su u njihovoj prodavnici na ebay pa ti vidi...
 
Pa zato si dobio kupon za popust [emoji41]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A generalno šta ako se ne plati preko paypala nego preko kartice?
dali onda nemam nikakvu zaštitu ili se mora obratiti pažnja na nešto?
 
Kod prodavaca sa malo ocena samo PP, ako vec mora kod njih. Imao sam igranku sa njima oko povrcaja 400e i ako je placeno PP, salji prepisku sa prodavcem,cekaj jos ~15dana mozda stigne a poslato preko DHL-a u lokalu, salji upozorenja prodavcu (prevarantu) i tek nakon svega toga su mi vratili novac tako da od tada samo kod proverenih na eBay-u

Sent from my MI 6
 
A šta da ga pitam u pp , Je li to stvarno taj casio ?
I šta mu dodju provereni , samo top rated ? Iliii...?
 
Samo plati Paypal-om i ne brini, u najgorem slučaju ispada da si mu pozajmio pare na mesec dana ;)



Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pozeljno je da ima sto vise ocena i da nema negativnih, nije to nikakva garancija ali su manje sanse da te takav prevari

Sent from my MI 6
 
Pa da, ako ti ne stigne ili stigne oštećeno vratiće ti pare ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno