Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ako su neke od ovih bolje hlađenih karti, po meni to je baš safe temperatura. Čak i 75


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stavi u claymore -tt 75 i zaboravi na ventilatore i leti i zimi :)
Napon spusti koliko možeš da im olakšaš posao.
Ispod 1V je realno za rx karte.
Ko ima msi možda je pametno target temp do 65 da drži.
 
Ja imam sapphire 470 i muku mucim da spustim temp, ne znam sta vise da radim. Vent im udara na 10cm od njih.

3 karte su mi problem, probijaju 74 stepeni.

Mada drzim mV na -72, fan na 48

Vojkane a kada se kuca -tt 75 fan treba da je na Auto jel? Probacu i to
 
Poslednja izmena:
Fan verovatno na auto u trixx ili ab, to nikad nisam ni pomerao.
Vidi koliko je efektivan napon u gpuz dok kopaš. Ako koristiš trixx to je prilično naopak program, naponi šetaju prilično random sa njim ali šta je tu je (kod mene AB ne radi na nitro). Uglavnom ako karte nisu neki krš od 60% asic trebalo bi da možeš ispod 1V da odeš za 1100 mhz gpu (što je dovoljno za eth).
 
Nitro mora da mogu ispod 1v. Sve Nitro karte mi rade ispod 1v, tacnije od 0.92v do 0.96v na 1150mhz. I karte su bas hladne, odlicne su Nitro.
 
Moj nitro bogami na 890@1150mhz cepa kao blesav


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
AB koristim, trixx nisam nikad
 
Nitro+ 470 -135mV. Napon preko trixx-a promeni i ugasi aplikaciju i u ab promeni fan settings zato sto se iz nekog razloga ugase ventilatori kad se zatvori trixx.
 
Slažem se. Ja sam na nitro+ i znam da su hlađenje i memorije i gpu.

Znam da je tako i za xfx 470. MSI je ćelava kao i power color stim što powercolor ima i dosta lošiji ceo vram segment.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mislim da su memare gole na xfx kartama od 4gb
 
Moze li win 7 da prepozna 5-tu grafiku...Tj vidi je ali drajveri nisu korektni? Ili mora win 10?
 
Moze sa programcicem 6 gpu mod
 
Hvala Apple mnogo!!! Phoenix257 5-tu nisam uspeo da ukacim dok nisam instalirao program 6 gpu mod_run admin..Verovatno rade bez problema ali ja nisam uspeo " gusterska posla" :)
 
U svakom slucaju sve to lepse radi na win10 ;)
 
Da li moze neko da mi posalje modovani bios za sapphire rx470 8(samsung) gb nitro? Da nije ovog foruma mogao bih samo da se besim :)
 
Poslednja izmena:
Prvi rig sam sastavio pre dva meseca, H81 Pro BTC, 6 x 480 NITRO 4 GB. Od pocetka sam imao dva problema,
Desavalo se da svaki dan puknu drajveri na jednoj kartici i rig stane, nakon zamene obicnih za USB ekstendere pucanja drajvera vise nema.

Drugi problem je jedna kartica koja od pocetka izbacuje "incorrect share" ocekivao sam da ce zamena ekstendera i tu pomoci, ali nije.

Inace je kartica bila na 16x slotu sa Vga / HDMi adapterom, prebacio sam ja na drugi slot i ista prica.

Probao sam razne kombinacije u AB 1150/1950, 1100/1900 -42, -96 uglavnom je problem isti, oko 20 "incorrect share" za 1h.

Ostale kartice rade na 1150/2000 - 96 bez problema (etherium)

Ne znam sta da radim vise, ako ima neko kakav predlog bio bih zahvalan.
 
Pa samo joj obori clock još malo. Ne na svim kartama. Već samo na toj koja pravi problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
pokrenes 2 bat fajla i nestace problemi sa incorect share, bar se nadam...znaci 3 karte u jedan bat fajl 3 u drugi i pokreni 2 bat file-a mozda ima veze i sa virtaul memory probaj i to.
 
Ti problemi su nestajali sa novijim minerom bar kod mene kad je bilo toga na 280x ili obaranjem kloka
 
Potrbna pomoć.
Može li mi neko pomoći da saznam koje memorijske čipove nosi na sebi MSI RX 480 8GB Gaming X i kakva je razlika, što se Safira tiče, između Nitro i Nitro+ modela (na oko mi isto izgledaju)?

tnx
 
Poslednja izmena:
Dobar ti je taj odovor :D
Kako da uposlim GPU-Z kada ja nemam dotičnu karticu a interesuje me memorija koja je nanjoj?
:D

ODGOVOR KOME ZATREBA:
- MSI RX 480 Gaming X 8GB ima SAMSUNG memorijske čipove na sebi i ima hladnjak preko memorije i VRM sekcije (kao Nito+)!!!
 
Kako ste rešili kontrolu obrtaja na rx 470, win 7 64 bit? Od pre neki dan je počelo da zeza, 0 rpm, tek kad predje 65 c kao nešto radi na 25%. Stavio najnoviji drajver, isto. Koristim samo wattman. Do pre par dana je radio normalno, onako kako je bio podešen.
 
Nazad
Vrh Dno