Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

monero 700 i nesto nisam bas kopao msm da mogu do 750 kad se nasteluju, zec nisam kopao jos od clay 9.1 msm da je tad bilo 220s/s sad nzm
 
Narucih rx470 nitro 8gb....155k, napajanje rm 1000.....15,2k (ako bude postojala potreba ubacio bih jos jedno komercijalno od 400/500w)....Koliko na hash utice procesor i memorija- imam u firmi kao rezervu i5 i neograniceno memorije ali ako ne utice ne bi ih budio iz fabrickog stanja :)
 
To napajanje bas knap ako mene pitaš. Budi pažljiv sa 2 napajanja... Moze svašta da te strefi ;)

Ako mozes da uzmeš 1 od 1200w ja bih uvek preporučio tu varijantu.

Cpu i mem ti ne trebaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To napajanje bas knap ako mene pitaš. Budi pažljiv sa 2 napajanja... Moze svašta da te strefi ;)

Ako mozes da uzmeš 1 od 1200w ja bih uvek preporučio tu varijantu.

Cpu i mem ti ne trebaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Iskreno, preskupo je sa razlikom mogu gotovo jos jednu grafu da kupim, a RM1200 nema ni za lek- kao da se dzaba deli :)
 
Nista onda to drugo napajanje, na usb riser i obavezno i riser i gpu da napaja sa tog drugog napajanja. Nikako da mesaš...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za 5 grafika 1000w je sasvim dovoljno, ako mene pitaš. [emoji1] Za 6 bi bilo knap


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Aaaa izvini, sve vreme mi 6 komada u glavi.

Moja greška.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako dobro razumem prva opcija ti je referentna(kavez) izbegavaj-dolazi toplo leto i gole guze. Druga zavrsava posao ... kad ti je vec takav izbor(diktiran cenom)
Napajanje korektno i bice dovoljno(al ce sljakati na +75%, vucice vise struje iz zida-ako ti je to problem), proveri duzinu PCI-e 6+2 kablova za GPU, obzirom da kacis 6 na rig (zavisno od plana rasporeda) , posto sa 6-pin grane idu 3 molexa, planiraj pravu vrstu ekstendera za 6 kartica(ne preporucujem nista)


Hvala na savetu

Da li bi za ovaj sistem bilo dovoljno i napajanje od 1000W naprimer Chieftec GPM-1000C, 1000W, Navitas Series.
 
Sinoc me probudio mail da mi je jedan rig stao kopati. Odem da pogledam i vidim da na rigu od 5 kartica, sapphire logo svijetli samo na dvije. Provjerim kablove za napajanje grafickih kartica sve kako treba, svi ekstenderi izgledaju uredno, zarotiram kartice i ekstender, pci-e slotove, pojedinacno sve radi, jedino kad su sve kartice ukljucene nece i provalim da su to tri kartice ciji se ekstenderi napajaju sa jedne grane. Uzmem da provjerim i imam sta da vidim. Kabl se uveliko poceo topiti. Provjerio sam i ni jedan sata power zavrsetak od napajanja nema tragove topljenja niti tragova ima na molex/sata kablovima od ekstendera, jedino na mijestu gdje je kalb prikljucen na napajanje. Sad se ja pitam da li da krivim sebe, kabl od napajanja ili ekstendere? Sastavio sam dosta rigova u zadnje tri godine i nisam imao problem ovog tipa. Uvijek vodim racuna da sve kablove dobro gurnem u napajanje i da sve moguce konekcije budu dobre i da imaju dobar spoj. Povremeno i provjerim sve kablove na rigu i nikad nisam primjetio pregrijavanje.

Pogledajte prilog 222445Pogledajte prilog 222446Pogledajte prilog 222447Pogledajte prilog 222448

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Sinoc me probudio mail da mi je jedan rig stao kopati. Odem da pogledam i vidim da na rigu od 5 kartica, sapphire logo svijetli samo na dvije. Provjerim kablove za napajanje grafickih kartica sve kako treba, svi ekstenderi izgledaju uredno, zarotiram kartice i ekstender, pci-e slotove, pojedinacno sve radi, jedino kad su sve kartice ukljucene nece i provalim da su to tri kartice ciji se ekstenderi napajaju sa jedne grane. Uzmem da provjerim i imam sta da vidim. Kabl se uveliko poceo topiti. Provjerio sam i ni jedan sata power zavrsetak od napajanja nema tragove topljenja niti tragova ima na molex/sata kablovima od ekstendera, jedino na mijestu gdje je kalb prikljucen na napajanje. Sad se ja pitam da li da krivim sebe, kabl od napajanja ili ekstendere? Sastavio sam dosta rigova u zadnje tri godine i nisam imao problem ovog tipa. Uvijek vodim racuna da sve kablove dobro gurnem u napajanje i da sve moguce konekcije budu dobre i da imaju dobar spoj. Povremeno i provjerim sve kablove na rigu i nikad nisam primjetio pregrijavanje.

Pogledajte prilog 222445Pogledajte prilog 222446Pogledajte prilog 222447Pogledajte prilog 222448

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Jel se zahebavas ili si stvarno drzao 3 kartice ja jednoj grani?
 
Svaka kartica ima svoj posebno 8-pinski kabl za napajanje, jedino ekstenderi dijele granu za napajanje posto ne mogu fizicki izvesti da svaki ekstender ima svoj posedni molex/sata konektor.

EDIT: ustvari i moga bih izvesti uz male prepravke ali nisam razmisljao. Mogu napraviti da se dva ekstendera napajaju sa sata power na molex konektorom, a ostala tri da idu sa molex/molex konektorom.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I jos ako si klokovao memoriju na sve 3

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Nisu mi kartice klokovane, ali nisam radio ni undervolt. Sve na default.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa to je tu mirisalo i mirisalo, cudo da nisi ranije primetio miris natopljene plastike./..
 
Svaka kartica ima svoj posebno 8-pinski kabl za napajanje, jedino ekstenderi dijele granu za napajanje posto ne mogu fizicki izvesti da svaki ekstender ima svoj posedni molex/sata konektor.

EDIT: ustvari i moga bih izvesti uz male prepravke ali nisam razmisljao. Mogu napraviti da se dva ekstendera napajaju sa sata power na molex konektorom, a ostala tri da idu sa molex/molex konektorom.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Maxa stavi max 2 karte na molex granu...ne smes 3...nadji kabl jos jedan negde. Ja sam na svim napajanjima dobio dovoljno kablova za molex da po dve karte idu na jednu granu. Ako imas vise od 4 gpu po rigu onda nadji jos kablova ili neke prelaze sa sata ali idi jedna karta na sata/moleks.
 
Upravo sve to prepravljam. Nasao sam dovoljno molex/molex prelaza u servisu tako da cu uspjeti razdvojiti da svaki ekstender ima svoju granu.

Edit:mad:Bojan.zex, rig stao u 3, a ja bio u prostoriji gdje su rigovi oko 1:30, jos se kacio na svaki teamviewer-om, sve radilo i mirisalo kako treba.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
imam jedno pitanje. pre par meseci sam nepaznjom na metalnom rigu napravio kratak spoj i ploca je otisla..jedna cip ima tragove struje sve ostalo je vizuelno ok.
posto je ploca 990ka i ekstra je radila - jel vredi negde eventualno nositi na servis? ako bi nekako proradila bila bi backup ploca u slucaju potrebe
 
Ok mozda nije prava tema, ali ne znam gde bih drugde stavio...

Ne znam da li je neko ovo vec pominjao, ali pade mi na pamet da napravim skripte u Linuxu koje bi recimo u ponoć uradile BIOS flash na kartama za kopanje koje troši najviše struje tipa dual mining, a onda u 8am opet fleshovao sve karte za neki manje strujno zahtevan mining... Tipa monero.

Pa reko pre nego što se upustim u to, da li neko vidi nešto što ja propustam...

Dakle ideja je da za vreme jeftine struje trošimo više, a za vreme skupe, da trošimo manje struje sa rigovima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ok mozda nije prava tema, ali ne znam gde bih drugde stavio...

Ne znam da li je neko ovo vec pominjao, ali pade mi na pamet da napravim skripte u Linuxu koje bi recimo u ponoć uradile BIOS flash na kartama za kopanje koje troši najviše struje tipa dual mining, a onda u 8am opet fleshovao sve karte za neki manje strujno zahtevan mining... Tipa monero.

Pa reko pre nego što se upustim u to, da li neko vidi nešto što ja propustam...

Dakle ideja je da za vreme jeftine struje trošimo više, a za vreme skupe, da trošimo manje struje sa rigovima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

HM pazi ozbiljna ideja. Ja sam isto tako nešto odradio samo kod mene u 18h se fleshne na skupu struju pa u 6am na jeftinu struju. Ne znam dal ti odgovar zbog vremena :eyebrows::eyebrows:
 
Ma napravicu sam, nije neka nauka iskreno... U svakom slucaju nam vremena nisu kompatibilna :)

Hvala u svakom slucaju...

To mi miriše na nevolju, ako je uopšte izvodljivo

Ja iskreno ne vidim nikakvu nevolju... A izvodljivo je itekako i to u vrlo kratkom roku...

EDIT: Jedino sto meni jeste nepoznato je da li sami BIOS chipovi imaju neki problem da se ponjima pise 2 puta dnevno...
 
Haj napravi tutorijal ili snimi kako to radi, naravno ako se ne placa ta ideja, tj. ako bude funkcionisalo i bude free ideja :)
 
Veceras cu da sednem da promislim kako najoblje to izvesti... Pa cu okaciti, za pocetak trebam sesti i sracunati koliko se zapravo stedi ovime...
 
imam jedno pitanje. pre par meseci sam nepaznjom na metalnom rigu napravio kratak spoj i ploca je otisla..jedna cip ima tragove struje sve ostalo je vizuelno ok.
posto je ploca 990ka i ekstra je radila - jel vredi negde eventualno nositi na servis? ako bi nekako proradila bila bi backup ploca u slucaju potrebe

Kako si napravio kratak spoj?
 
Nazad
Vrh Dno