Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav ekipa ..sta da se radi imam gomilu Zena delistuju ga sa okx i pao je prilicno kupovine su mi na 11-12$ bile ...nisu vise privacy coin ali svejedno ga delistuju smradovi
 
Prebaci ga ne neku drugu menjačnicu ili wallet ako veruješ u njega. Ako ne, pomiri se sa gubicima, konvertuj ga u USD(T) ili BTC i nastavi da trejduješ. Stavi uvek stop-loss, da ne odeš toliko u minus.
 
Pretpostavio sam da ce Strax da bounce-uje oko 1.10 i hteo sam da kupim ali duguljasto zelenkasto povrce koje raste u basti. Kada live nesto pratim i mislim da je bounce tu negde, uglavnom odradim market buy ali malo sutra danas. Kolicine u opticaju su bile takve da ako bih to uradio bih kupio sve od 1.1 do 1.4 sto je iznenadjujuce ako uzmemo u obzir da je volume oko 45-50M. Pretpostavljam da je to prouzrokovano jucerasnjim pumpom. Naravno da je odskocio i neki range oko 1.25 sto bi opet bila lepa zarada. Ovako cekamo do daljnjeg.

Inace izvukao sam trejd analizu sa Binance-a i ovo jeste jedan od boljih trejdova koje sam imao ove godine. Neki plan je da trejdujem Strax do swap-a i cekam pad BTC-a da ga dokupim pa se povlacim malo u ilegalu. Dosta trejdovanja i da malo uzivam u plodovima svog rada. 😀
 

Prilozi

  • Screenshot_20240104-001526.png
    Screenshot_20240104-001526.png
    132.6 KB · Pregleda: 187
justice-league-bizarro.gif


shot-2024-01-05_11-18-48.jpg
 
Dobro, nisu baš svi altovi otišli x20. Top altovi nisu sigurno otišli toliko.
 
Sta da ti pricam, imao sam ga zakljucanog onda kad se desilo sranje. Nisam mogao da docekam da ga otkljucam, prodam i umanjim stetu. Bio mi je posle DOT-a i ako se secam LINK-a, najveci deo portfolija.

Da budemo iskreni, tad na 8$ je bio na ivici da bude pokojni poput Lune.

Sad bih ga kupio pri 86$ samo za brzi trejd jer vidim da je tu support i moze brzinski da se zaradi ali da, tuzno je kupovati ga i za tu svrhu pri toj ceni.
 
Pozdrav,
došla i ta očekivana 2024 sa važnim pitanjem da li će se u njoj desiti i kraj predstojećeg bulla ili će to biti 2025... nije ni isključeno da i kasnije ali je mala verovatnoća.
U suštini cena bitkoina se očekuje na višim nivoima u narednih godinu dana. Dolazi ETF što ništa neće ni doneti ni odneti ali će biti većih pomeranja u oba smera a na kraju vratiti u taj neki svoj normalan up trend "tok". Halving će samo dati neku sigurnost ulagačima... Ima ko čeka, ko se kladi na dole, na gore, ko je već sve uložio, svi mi imamo interes nekada da pada ili da raste zato je trzište trazenje jednakosti "balansa ponude potražnje".

Elem, malopre sam izvukao jedan kanal i gledajući od 2017 do danas, konstatovao da ima dosta tehničkih činjenica koje mogu uticati na cenu i ubrzati je ulaskom u isti. Iznenadio sam se kako je vrh iz 2018 bas sredina kanala.
 

Prilozi

  • btc 2024-2025.png
    btc 2024-2025.png
    184.1 KB · Pregleda: 77
Krvarenje altova se nastavlja. Da li ima logike da je u iščekivanju svega najavljenog počelo presipanje altova koji su već solidno skočili u BTC?
 
Ima, a i skoro svi chartovi pokazuju tako nešto. Samo BTC se drži iznad MA20, ako sam dobro primetio. MACD12-26 iznad targeta su do pre koji dan imali samo BNB i STRAX (od novčića koje pratima na ovaj ili onaj način). Sada se ovaj drugi kao nešto drži, ali će i on da posustane. Kao da tržište poslednjim atomima snage pokušava da zadrži BTC na ovom nivou. Ako BTC padne, potop za altove je neminovan.
 
Ne znam sta se tacno sprema ali ne svidja mi se. Sto se Strax-a tice on je u procesu prelaska na ETH chain i swapa gde ce postojeci korisnici dobiti 10x vise novog novcica/tokena i zbog tih desavanja je u specificnoj poziciji sto pozitivno utice na cenu jer se svi pretezno loze da ce prelaskom na ETH chain biti na vise menjacnica, dostupan vecem broju ljudi i da ce se vise trejdovati jos ako uzmemo u obzir da oni rade na svom stable coin-u ( GBPT ), koji je vezan za britansku funtu ( oni su stacionirani u UK ), itd. E sada ja sve to koristim da ga posteno istrejdujem jer ja ne verujem u bajke i da ce se magicno market cap nekog novcica uvecati 3-4x samo zbog swap-a. Uglavnom pratim sta se desava.

Razmisljam da ga opet kupim jer sam svakako dobar oko 30 centi po novcicu ako to sada uradim ( na 200k komada je to lepa cifra ) a swap ce poceti 31.01 sto znaci da ima jos vremena za pump ili dva i mogucnost lepe zarade.

Inace nesrecni ARK koji sam prodao na 0.76$ pre ko zna koliko meseci kada je skocio za 30-40% a nakon toga otisao na 1.85$ je danas konacno pao ispod cene po kojoj sam ga kupio tako da sam ga kupio nazad na 0.66 i usput zaradio 1500$. 😀Nisam hteo da rizikujem i cekam veci dip ali svakako imam u planu da uzmem jos jednu kolicinu na 0.45-0.5 jer se pokazao kao dobar pump/dump novcic u nekom medium term-u, plus moze da se stejkuje bez lock perioda tako da se brzo moze prebaciti na menjacnicu ako bude pump-a.

A orderi za kupovinu BTC-a ispod 40k su postavljeni tako da cekam razresenje famoznog ETF-a.
 
Čudna su dešavanja. Ja sam sinoć u naletu emocija sve prebacio u USDT..možda je bilo bolje u BTC, ali već sam bio potonuo oko 10% za par sati u odnosu na BTC. Jutros vidim da se stabilizovala situacija otprilike na nivou na kojem sam prodao, možda je nešto malo iznad, ali po pravilu će biti da sam našao dno na kojem prodajem (istorija se ponavlja).
 
Ne bih dirao altove koje sam kupio iz btc-a.

Bas ovaj chart eth/btc pratim i ja... N evidim razlog da se ne desi bounce back
 
Npr. za slučaj da se ne odbije, mada moguće da bude fake-out i odbije se i onda kasnije izgubi support. Meni će biti veoma zanimljivo koliko nisko će ići i gde će i kad naći support. Cenim da je sledeći support negde između 0.043 i 0.046 što je bio local top sa početka 2021. Ako i to ne izdrži onda na oko 0.036 što je local top iz DeFi leta 2020. Veoma je teško predvideti jer će ETH/BTC potpuno kolabirati u slučaju neke veće korekcije BTC-a od 20-30% koju nismo imali više od godinu dana! Tačno je, od FTX debakla BTC nije imao korekciju veću od 20%. Veoma, veoma zanimljiv period pred nama.
 
Ozbiljan hajp je u toku na btc. Cenim da bi sutra krajem dana moglo da bude istovara.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno