Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne zna zašto ringeraja ima potrebu da piše o nečemu u šta se ni najmanje ne razume. Anti kripto argumenti su mu na nivou 2011. Kao da čita neki forum od tada i ovde diskutuje. 😁

Njegova ozlojeđenost ima smisla jedino ako je ljubomoran što je sve vreme bio na forumu, u pravo vreme, a sve važne informacije i svu zaradu propustio. Ne znam kako drugačije shvatiti njegove komentare.
 
Ne zna zašto ringeraja ima potrebu da piše o nečemu u šta se ni najmanje ne razume. Anti kripto argumenti su mu na nivou 2011. Kao da čita neki forum od tada i ovde diskutuje. 😁

Njegova ozlojeđenost ima smisla jedino ako je ljubomoran što je sve vreme bio na forumu, u pravo vreme, a sve važne informacije i svu zaradu propustio. Ne znam kako drugačije shvatiti njegove komentare.
Mozda je stigao do 186/1778. Give him some time. 😀
 
Meni je zabavno kako je svuda neka frka, a meni je kripto u mom wallet-u i boli me patka i pačeta dva. Blockchain radi 24/7 i ne može da bankrotira
 
Baš to. Ako sutra krene bankrun i potop, kupiću malo više BTC kada se uspori pad. Ako ne krene potop, kupiću malo manje BTC.
 
Samo da ne bude run na kripto :D
 
Za mene je jos rano. Neka potraje malo pumpic pa izlazim i ja. 😀
 
DAI i USDD takođe depegovani. Za mesec dana ćemo se ili smejati ovoj situaciji kao još jednoj kripto krizi koja nije donela ništa novo, ili plakati jer je sve otišlo u aut :D
 
10% ode gore, progutaju to the moon graktanja i nestanu. Još jedna korist od rilif relija, neprocenjiva.
 

Ovo je zapravo najgori mogući scenario, za koga agituje Akman i finansijske pijavice. Kao da Vučić vama sad dođe i nadoknadi lovu koju ste izgubili u kriptu zadnjih godinu dana. Ako ovo prođe, SAD je definitivno usvojila ekonomsku politiku stare Jugoslavije, gde su preduzeća gubitaši stalno bila spašavana da proizvode nove gubitke na račun države, dok federalne jedinice nisu počele da beže s broda koji očigledno tone kako bi izbegle da dugovi padnu na njih.
 
Ovo je zapravo najgori mogući scenario, za koga agituje Akman i finansijske pijavice. Kao da Vučić vama sad dođe i nadoknadi lovu koju ste izgubili u kriptu zadnjih godinu dana. Ako ovo prođe, SAD je definitivno usvojila ekonomsku politiku stare Jugoslavije, gde su preduzeća gubitaši stalno bila spašavana da proizvode nove gubitke na račun države, dok federalne jedinice nisu počele da beže s broda koji očigledno tone kako bi izbegle da dugovi padnu na njih.
Pa ja stalno pričam da je to neizbežno. Ni jedan političar neće sebi dozvoliti da ceo sistem pukne. To je ravno političkom samoubistvu. A glasači će mnogo pre da prihvate inflaciju, nego da im nestanu sve pare iz 401k
Da ne počinjem o US državnom dugu koji je sada nemoguće vratiti bez krupne devalvacije dolara.
 
Ako ovo prođe, SAD je definitivno usvojila ekonomsku politiku stare Jugoslavije, gde su preduzeća gubitaši stalno bila spašavana da proizvode nove gubitke na račun države, dok federalne jedinice nisu počele da beže s broda koji očigledno tone kako bi izbegle da dugovi padnu na njih.
Konacno da mi budemo 30godina ispred Amerike u necemu :)
 
Ako od ponedeljka Signet ne proradi to je siguran znak da kripto ostaje bez banaka.
odesign.png
 
Poslednja izmena:
"Signature is one of the main banks to the cryptocurrency industry. As of Dec. 31, Signature had $110.4 billion in total assets and $88.6 billion in total deposits, according to a securities filing."
 



Update thread on USDC

We were heartened to see the US government and financial regulators take crucial steps to mitigate risks extending from the fractional banking system.

100% of deposits from SVB are secure and will be available at banking open tomorrow.

100% of USDC reserves are also safe and secure, and we will complete our transfer for remaining SVB cash to BNY Mellon.

As previously shared, liquidity operations for USDC will resume at banking open tomorrow morning.

With the closure of Signature bank announced tonight, we will not be able to process minting and redemption through SigNet, we will be relying on settlements through BNY Mellon.

Additionally, we will be bringing on a new transaction banking partner with automated minting and redemption potentially as soon as tomorrow.

We are committed to building robust and automated USDC settlement and reserve operations with the highest quality and transparency.

A much longer thread will be coming with some reflections on all of the past weeks events. We've long advocated for full-reserve digital currency banking that insulates our base layer of internet money and payment systems from fractional reserve banking risk.
 
Ja mislim da ce sutra Circle doziveti istu sudbinu kao i BUSD, samo withdrawal bez minta jer mi lici da je komplet ova predstava sa bankama bila usmerena bas na njih.
 
Screenshot_20230313_063133_Binance.jpg
Kazu grafikon vidi sta ce da bude na vestima..

Lep wik 😎👌
Prvi put se uzima u obzir da nema podizanja kamate 😎👌
Screenshot_20230313_064159_Firefox.jpg
 
DAI i USDC prakrično vratili peg. Jedino još USDD kaska nekih 2.5% u minusu.
 
Pa ja stalno pričam da je to neizbežno. Ni jedan političar neće sebi dozvoliti da ceo sistem pukne. To je ravno političkom samoubistvu. A glasači će mnogo pre da prihvate inflaciju, nego da im nestanu sve pare iz 401k
Da ne počinjem o US državnom dugu koji je sada nemoguće vratiti bez krupne devalvacije dolara.
Baš tako, a to je ono što mene brine, da odgovorim kolegi koji misli da sam isfrustriran zato što nisam ušao u kripto, pa mi sad smeta.
Isfrustriran jesam, ali zato što se ovakvim potezom spašavanja kripto banke samo dodaje ulje na vatru i pumpa inflacija, koja se onda preliva između ostalog i na mene.
Vi koji ste u kriptu samo gledate koliko ćete od kripta zaraditi i jedino vas to interesuje i to je potpuno okay i legitimno (verovatno bih i ja tako gledao na stvari da imam kripto), ali vas u isto vreme savršeno boli uvo za sve ostalo, dogod je neto plus (i to je savršeno legitimno).
Dakle, ja nisam apriori protiv kripta, daleko od toga, ali koliko vidim, zbog sistema spojenih sudova, mahinacije koje su povezane sa kriptom vrlo utiču i na mene koji nemam ništa sa njim.
Zato sam i napisao da je najgora stvar bio trenutak kada je/su kripto vezan za USD, trebao je da ostane nezavistan u finansijskom smislu i sve bi bilo transparentnije. Ovako, tek će biti muljačine, ako se po jutru dan poznaje.
 
Baš tako, a to je ono što mene brine, da odgovorim kolegi koji misli da sam isfrustriran zato što nisam ušao u kripto, pa mi sad smeta.
Isfrustriran jesam, ali zato što se ovakvim potezom spašavanja kripto banke samo dodaje ulje na vatru i pumpa inflacija, koja se onda preliva između ostalog i na mene.
Vi koji ste u kriptu samo gledate koliko ćete od kripta zaraditi i jedino vas to interesuje i to je potpuno okay i legitimno (verovatno bih i ja tako gledao na stvari da imam kripto), ali vas u isto vreme savršeno boli uvo za sve ostalo, dogod je neto plus (i to je savršeno legitimno).
Dakle, ja nisam apriori protiv kripta, daleko od toga, ali koliko vidim, zbog sistema spojenih sudova, mahinacije koje su povezane sa kriptom vrlo utiču i na mene koji nemam ništa sa njim.
Zato sam i napisao da je najgora stvar bio trenutak kada je/su kripto vezan za USD, trebao je da ostane nezavistan u finansijskom smislu i sve bi bilo transparentnije. Ovako, tek će biti muljačine, ako se po jutru dan poznaje.
Ja uopšte ne gledam koliko ću zaraditi. Ja sam već odavno prešao većim delom sredstava iz bankarskog i fiat sistema u kripto i nemam nameru da se vraćam.
Naravno da nije tačno da me "boli uvo" za postojeći sistem. Zato sam ga i proučavao, shvatio da mu nema pomoći i odlučio da mu okrenem leđa i nađem nešto bolje.
Nemoguće je da kripto ne bude "vezan" za USD. Svaka roba ima neku cenu, tako i u USD mora da ima cenu u kriptu i vice versa
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno