Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Masovna bežanija iz Tether-a u BTC...
 
Nije samo to, poskidali shortove samo tako...
Tether išao do 0.94 pa se stabilizovao na 0.97

F1
 
Na Binance je došao do 0.89, ne nekim menjačnicima je bio i ispod 0.85.
 
To je kad panika proradi a onda ide sisanje.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Bitfinex pauzirao povlačenje dolara na nedelju dana. Sutra bi trebalo opet da ga vrate.
 
Bitfinex pauzirao povlačenje dolara na nedelju dana. Sutra bi trebalo opet da ga vrate.

Jer su likvidni do bola... A o solventnosti bolje da ne pričamo.

I posle neko tamo priča kako kripto treba da stane na put "izmišljenom" novcu i balonu finansijskog sektora. A menjačnice paralelno sa bankama, profit izvlače, balon pune, a kad pukne biće korisnici srećni ako izvuku 5% stanja sa naloga.

Ko drži sve na menjačnici, a ne samo ono što mu treba za trenutnu transakciju, bolje da se uzme u pamet, odmah.
 
A ja se bas zacudio otkud tolika razlika imedju bifinexa i ostalih menjacnica ..jutros ustanem a ono BTC tamo 7700$
 
Jer su likvidni do bola... A o solventnosti bolje da ne pričamo.

I posle neko tamo priča kako kripto treba da stane na put "izmišljenom" novcu i balonu finansijskog sektora. A menjačnice paralelno sa bankama, profit izvlače, balon pune, a kad pukne biće korisnici srećni ako izvuku 5% stanja sa naloga.

Ko drži sve na menjačnici, a ne samo ono što mu treba za trenutnu transakciju, bolje da se uzme u pamet, odmah.
Centralizovane menjačnice nemaju baš mnogo veze sa kriptom, već su više trenutno nužno zlo i prelazno rešenje, dok se dovoljno ljudi ne prebaci u kriptosferu

Sent from my S61 using Tapatalk
 
A sta je sa aplikacijom CMC...vec nedelju dana zakucano na isto stanje,i posle apdejta aplikacije.Stanje ae ne menja...ne znam ni cene ni koliko vredi sad USDT?
 
CMC nema official aplikaciju koliko ja znam?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
"Potkrepljuje to tek nedavno otkriveni skandal čiji su akteri Tether Limited i kripto mjenjačnica Bitfinex. Njih se optužuje da su manipulacijom cijene bitcoina krajem 2017. godine prouzročili balon koji se, sada znamo, početkom 2018. ispuhao, za gotovo 70 posto. Kako je do toga točno došlo otkrila su dvojica profesora sa Sveučilišta u Teksasu. U svojem istraživanju John Griffin i Amin Shams, obojica s odsjeka za financije, pregledavanjem transakcijskih zapisa u blockchainu, uočili su korelaciju između povećanog broja Tethera i porasta cijene bitcoina.

Naime, tvrtka Tether Limited osmislila je Tether originalno kao stablecoin, odnosno token posrednik. Budući da banke s nepovjerenim gledaju na bitcoin, Tether olakšava trgovanje u kriptosvijetu jer je povezan s dolarom. To znači da se jedan Tether može kupiti za jedan dolar (1 USDT = 1 USD), a potom se s njim može kupiti bitcoin bez većih pravnih komplikacija. Znači to, također, da na milijun “isprintanih” Tethera u kriptosvijetu mora stajati milijun dolara na nekom bankovnom računu. Tako se barem vjerovalo. Ubrzo je, međutim, potvrđeno da su goleme količine Tethera “printane” bez pokrića, a do danas tvorci tog stable coina nisu te optužbe opovrgnuli.

Golemim količinama “isprintanog” Tethera, zaključak je teksaških profesora, kupovao se i prodavao bitcoin preko mjenjačnice Bitfinex, jedne od najpopularnijih mjenjačnica digitalnih valuta, što je stvaralo umjetni dojam veće tržišne aktivnosti. Kao šlag na tortu, ispostavilo se i da je upravni odbor Bitfinexa, sa sjedištem na Djevičanskim otocima, stajao i iza tvrtke Tether Limited. Tom složenom Ponzijevom shemom do kraja 2017. godine bitcoin je doveden do vrhunca svoje financijske i medijske dominacije. Amaterske je ulagače to pak ponukalo da i oni pokušaju nešto na brzinu zaraditi. Znamo da većina nije uspjela, a nisu izostale ni institucionalne kritike."

Ovo ti je ključni deo teksta. A pametni/iskusni/pronicljivi clanovi foruma su ovo sami zaključili i pre bilo kakvih dokaza.
 
Po volumenu mogao bi preko iljadarke opušteno... Ja svaki čas ulazim, napravim 5-6% i begam, jer kad krene lavina, ima da bude veselo...

F1
 
Jel tema zaključana ili?

Dobro je nije zaključana :d
 
Poslednja izmena:
Pa nista, Bitcoin stabilniji od FIAT-a, nema vise sta da se diskutuje o cenama. Gasi Internet. :D
 
jos je ovo dobra cena, do petka idemo na tri cifre, osim ako ne odemo na 5.
 
Ne vidim nigde na forumu, da se pominje išta u vezi ovog forka BTH/ BCHABC&BCHSV ?
18 tog prestaje sa postojanjem BCH, a nastaju ova dva. Da li vredi sad uzeti nesto BCH ili je prekasno s obzirom da je kliznuo za 20 tak%
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno