Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Traženje dlake u jajetu oko PayPal dešavanja mogu samo nokoineri ili večiti šorteri :)

Naravno da za nas koji smo u tome ničemu ne služi PayPal sa svojim verovatno visokim provizijama, ali kripto od kupovine droge od pre ne tako davno, postaje nešto za šta će svaka usa domaćica da zna
 
Bukvalno to. Neki ne mogu da prepoznaju dobru stvar tacno da ih ujede za dupe. Znate li koliko je nerealno sada spominjanja damp-a? Svi akumuliraju mesecima, vidi se iz aviona sta se sprema i dzaba. Na sve to uleti vest za paypal i ni to ne pomaze. Sta ima dalje da se prica, pustis ih da rade sta hoce. Hajde, kapiram da novi clanovi ne mogu da znaju sta se desava. Prvih 5 godina bavljenja ovim mozete da bacite u bunar, tek posle pocnete da kapirate sta se desava. Iskustvo je neprocenjivo u ovoj prici!
Steta samo sto su "samoproklamovani majstori berze" rasterali sve starije i iskusne, ostalo nas saka jada da pomogne novima.

Tapatalk from Poco loco
 
Tesko ce se njima pomoci kad su tu experti za berze sa prognozama za juce koji usput sve znaju

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Tesko jeste ali treba pomoci svima. Na njima je da malo ukljuce mozak i procene ko zna sta prica a ko nagadja u prazno ;)
Meni je uvek zao da ljudi ne uzmu pare, da prodaju prerano ili da ih uhvati short pa da se nikada i ne provozaju brzim vozom.

Tapatalk from Poco loco
 
Traženje dlake u jajetu oko PayPal dešavanja mogu samo nokoineri ili večiti šorteri :)

Naravno da za nas koji smo u tome ničemu ne služi PayPal sa svojim verovatno visokim provizijama, ali kripto od kupovine droge od pre ne tako davno, postaje nešto za šta će svaka usa domaćica da zna

Ja nisam nocoiner niti sam večiti shorter, ali ne mogu da budem optimista tokom potencijalno najveće krize od drugog svetskog rata.

Mislim briga me gde ce, imam i kripto, imam i USDt spreman da dokupim (cca 25-30%), ali nije razumno biti toliki optimista u ovom trenutku.

Većina koji su sada teški optimisti su bili i početkom godine uvereni da idemo na mesec jer je kao počeo novi ciklus, čak i kada su izveštaji o koroni bili dobro poznati. Jeste posle naštampano para koliko hoćeš i napravljena ovakva situacija ali početkom godine to ni Trumov glavni finansijski savetnik nije znao. Mislim, toliko o takvom optimizmu.
 
Poslednja izmena:
Novi lockdown, izbori i neki eventualno hack neke jače menjačnice bi mogao da malo zaustavi raketu ponovo, na par meseci.

Sad je bitno da se cena drzi iznad 12500.
Verovatno cemo sad nekoliko dana klackati izmedju 12.6 i 13.1.

Ako se 12.6 pokaze kao jaci support, sledece nedelje verovatno je moguc novi high, do 13.6 13.7.


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk
 
@ctr99

a mozda upravo zato svi prodaju dok neko kupuje :)
 
Glavna raketa se sada ni NE ocekuje , vec samo zauzimanje bolje pozicije a svakojaka sranja smo i videli i preziveli, tako da samo opusteno, pare ce se uzeti. Neko pre, a neko kasnije

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Jel neko prati bitcoinmarkets na redditu? Citao sam malo pocetkom godine pa me smorilo kad je btc otisao gore. Ako se neko seca, u aprilu kada je btc bio izmedju 6-7k i kada su svi mislili da je to to, jedan lik, wardser je bas smarao da ce btc na 16k. Na kraju ga i banovase na nedelju dana pa se ovaj uvredio kao mlada i batalio forum. Lik doduse jeste u velikom kesu, navodno neki jaci whale, ali je bas smarao. E sad, ne bih ja ovo uzimao zdravo za gotovo, ovo je sad vise nego rizicna zona, verujem da ce morati da se otrese nego se ceka stock market tj izbori il sta vec.

Ovaj lik fino predvidja https://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/DR2Al4qq-Potential-buy-opportunity/
Mozda nekom bude od koristi
 
Poslednja izmena:
Verovatno ce cena naglo pasti do ili posle izbora, naravno nije to nista lose

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Sta znaci naglo? Koliko je to u dolarima?

Ne ocekujte veliki damp ali korekcija svakako ce se desiti. Videcemo samo na kojoj cifri. I ne, to nikako nije lose a ni tragicno. Svaki skok pre Nove godine je cist poklon. Samo se se brze i lakse pribliziti ATH ceni.

Tapatalk from Poco loco
 
Iskreno, ne vidim zašto bi mnogo pala cena. Ko god da pobedi na izborima, već je očigledno da će biti nova runda stimulansa i upumpavanja dolara u sistem, što znači dalji skok cena akcija i kripta.
 
Bukvalno to. Neki ne mogu da prepoznaju dobru stvar tacno da ih ujede za dupe. Znate li koliko je nerealno sada spominjanja damp-a? Svi akumuliraju mesecima, vidi se iz aviona sta se sprema i dzaba. Na sve to uleti vest za paypal i ni to ne pomaze. Sta ima dalje da se prica, pustis ih da rade sta hoce. Hajde, kapiram da novi clanovi ne mogu da znaju sta se desava. Prvih 5 godina bavljenja ovim mozete da bacite u bunar, tek posle pocnete da kapirate sta se desava. Iskustvo je neprocenjivo u ovoj prici!
Steta samo sto su "samoproklamovani majstori berze" rasterali sve starije i iskusne, ostalo nas saka jada da pomogne novima.

Ako pogledaš ukupni kripto market cap, videćeš da još nismo prebacili vrh od letos, samo se više altova sada slilo u BTC. Da se vratimo par strana unazad da vidimo kako si i tad vikao MOON? :d

Ne znam kako ti ne dosadi da uvek budeš tolika ložana. Ovaj rally je interesantan, ali za sad još uvek ništa posebno i rizici zbog šire ekonomske situacije i te kako postoje, seti se samo kako je lepo zveknuo zimus kad smo svi očekivali da skače pred polovljenje. Nema ovde istrčavanja, samo pametno trejdanje. Nek se konsoliduje, nađe support, sve po redu.
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    16.5 KB · Pregleda: 173
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?305726-Diskusija-o-cenama&p=5909194&viewfull=1#post5909194
Dobio sinoć BTC, planirao ulaz na 10.000$, dobio na 8.000$. Nije mogao bolji tajming da bude. :) Sad čekamo da se bik zaleti, mesec, dva, šest meseci, godinu dana.
Hvala svima koji pišu ovde, jedina tema vezana za kripto valute koju pratim.

Izašao danas na 13.000$. 50% profita za punih godinu dana. Mogu reći da sam zadovoljan, mada trebalo je preživeti martovski pad cene, ali već sam bio u toj situaciji da BTC koji imam je u debelom minusu od cene po kojem sam ga dobio. BTC ide gore polako, ali nisam želeo da više da čekam, da se desi situacija da mi treba keš a cena je ispod ove današnje. To mi je i bio cilj, da bude nekih 50% profita za godinu dana, malo li je. :D
Kraj ove godine obećava kao i sledeća, tako da onima koji su u long-u želim raketu, a ako bude ponovo neki dump (mada čisto sumnjam, ali nije nemoguće) ili neka korekcija što kaže Saj, svima koji žele da mogu da se i dopune. :eyebrows:
Odavno niste pisali o trenutnoj ceni rudarenja u odnosu na hash rejt i koje već faktore, pa ako neko ima informaciju neka bude ljubazan da podeli sa ostalima.

Živeli! :guitar::bottle:
 
Jesi morao da povuces ili?
Iskeširao sam u dinarima preko ECD-a sa blockchain.com wallet-a, a kao što rekoh nisam morao sad da izlazim, jer će mi najverovatnije trebati keš do Nove godine. A nisam želeo da dođem u situaciju da kad mi treba bude u vreme nekog dump-a ili slično. Pre par meseci (krajem maja meseca) dobijem ETH i trebao mi keš da uplatim za ispit, iskeširam, uplatim ispit (ETH oko 200$). Nije prošlo 2 meseca ode ETH duplo, a ja u međuvremenu odložio ispit na koji još uvek nisam izašao. Sad bih imao za 2 ispita da platim. :d Tako da, nisam morao da povlačim ali ne želim ni da budem pohlepan. Bitno je da sam u plusu, stpljenje i čekanje se isplatilo u šta nisam ni sumnjao. Samo je pitanje vremena, kao što je i pitanje vremena kad se probija ATH. Sve je moguće. Scenario: ameri za par nedelja dobiju na PP to što treba da dobiju, online šopovi čisto iz fenseraja počnu da postavljaju cenu u BTC (npr patike 0,016 BTC), kupci zinu i kažu: kakva smešna cena, daj da kupim ove patike sa siću satošija, itd. itd... sve se to zarola i ode raketa samo sa amerima do Nove godine. :smoke::d:banana: Mada, može i na drugu stranu da ode kao što smo videli marta meseca (što je ipak manje verovatno).
Ono što sam uspeo da ispipam puls prateći kripto poslednje 2 godine, je da je ovo igra na duže staze. Ko nema strpljenja, bolje da ne ulaže i ulazi. Ko ima, imaće! :eyebrows:
 
Zasto bas ECD, zar oni ne deru sa fee-om? Msm da je trenutno najisplatljivi cex-ov international bank transfer za vece sume, ( Comission: 0.3% + $ 25.00 ).

Jeste fee 4.95%, ali za pola sata su mi legli dinari na račun nakon prebacivanja BTC na njihovu adresu. Tako sam se i odlučio za današnji izlaz, ima za mene a ima i za njih. :d Prosto, brzo i efikasno, ne boli glava.
Jedno pojašnjenje. Nisam trejder. Silom prilika, moje iskustvo sa kripto valutama je vezano za to da kad plaćanje ne može da se obavi preko PayPal-a onda mi plate u BTC, a kad nisu mogli da mi plate ni preko PP-a ni BTC-a, poslali mi ETH. A bank transfer nije mogao jer Srbija nije u nekoj EU bankarskoj organizaciji (ne znam tačan naziv, mogu da potražim ako nekoga zanima), sistem im izbacuje grešku da ne može da odradi bank transfer. Firma iz USA. Gledajući unazad, sumnjam da je to bio samo izgovor kako bi se rešili kripto valuta koje imaju, dok kripto ide dole, ali ko će ga znati. Otuda ja u ovoj priči.
A da je neka veća suma, druga priča bi bila, sve opcije bi bile iscrpljenje pa makar malo i bolela glava. :p
 
Ma dobro, nisi imao mnogo. Mislio sam da si neku malo vecu sumu povukao pa me interesovalo zasto bas sada. Kao sto rekoh, sve je ok dok si ti zadovoljan i u plusu ;)
 
Ma dobro, nisi imao mnogo. Mislio sam da si neku malo vecu sumu povukao pa me interesovalo zasto bas sada. Kao sto rekoh, sve je ok dok si ti zadovoljan i u plusu ;)

Pa gde da ne budem zadovoljan, radim 3 meseca, dobijem BTC, sačekam godinu dana i onda dobijem novac kao da sam radio 4 i po meseca. Na 3 meseca, plaćeni odmor mesec i po dana. Pa gde to ima da se odmah pretplatim!,)

Poslednje 2 godine mart mesec je bio najbolji za ulazak u BTC (mart 2019 4000$, mart 2020 5000$), čisto sumnjam da će sledeće godine biti isto, ali ako bude... :)
 
U principu si i najpametniji i najrazumniji od svih nas, realističan.
Zato nikad nećeš voziti lambo kao mi, za dve, najviše tri godine :d
 
Hahahahaha Vrhunski :d

LTC bukvalno ceka da opali gore. Zidovi stoje na sell strani koji ne daju da cena skace a ostalo se kupuje. Grayscale je malo pojacao kupovinu, potrosili su milijardu za nedelju dana, pojacali su malo i kupovinu LTC-a. Kapiram da ce jos da akumuliraju. Isto tako pojacavaju i ETH. Akcije im skacu neprestano.
Sve se sprema da skace.

Tapatalk from Poco loco
 
Bilo bi dobro da opali za pocetak na 150 da pokaze novim investitorima da je u paketu
 
Sto se LTC-a tice nece sigurno toliko odmah ali ocekujem pre Nove da bude oko 130$.
Za ove nevernike sto nece da kupe... Vidi, da sutra opali na 150 oni bi rekli, to je to, skocio je i vise nece. Ili bi rekli, sad je kasno da se udje itd.
Ja pricam sada dok je jeftin. Ko god sad kupi razbice se od para, kad skoci gledacu svoja posla. Nikome necu preporuciti da kupi 3x manju kolicinu nego pre mesec dana iako ima lufta za zaradu.

Tapatalk from Poco loco
 
:) i tata bi sine , ali nema sa cime ...

ja nikako da ga kupim ,:( samo ga trosim i to nepovratno

imas ovde one koji su s btc i oni bez njega. oni s btc, ne zanima ih nista drugo , ovi drugi tesko dolaze do btc , jer shitovi koje imamo* ide samo dollllleeeeeeee :). *u mom slucaju

a da imam jedno zapazanje kako se cesto upotrebljava rec skok.

mislim da nije primereno , jer sve sto skoci padne. ili na istu poziciji ili na nizu , a moze da se sko4i i u bunar. tako da bi bilo dobro da se nadje neka druga , bolja re4 :p

58 oket .. ja bih voleo 158 do kraja godine , ali .... nemam veru.
 
Ma na njih ja i ne mislim, bitni su nam takvi kao PayPal koji stavljaju koine na svoje trziste, LTC je i onako predvidjen za svakodnevnu trgovinu i sirotinju koja ce ga kad se uspostavi definitivno novi sistem placati 1k$ za LTC to je neka moja procena, bili smo bez daha kad smo ga videli na 370$ i to je bilo u tom trenutku, sada je druga mnogo ozbiljnija prica i da li ce moci u nekim trenucima da ode i na 0.04 BTC ili vise videcemo. Svi veliki igraci ga samo hodluju malte ne niko ga ne prodaje
 
Poslednja izmena:
:) i tata bi sine , ali nema sa cime ...

ja nikako da ga kupim ,:( samo ga trosim i to nepovratno

imas ovde one koji su s btc i oni bez njega. oni s btc, ne zanima ih nista drugo , ovi drugi tesko dolaze do btc , jer shitovi koje imamo* ide samo dollllleeeeeeee :). *u mom slucaju

a da imam jedno zapazanje kako se cesto upotrebljava rec skok.

mislim da nije primereno , jer sve sto skoci padne. ili na istu poziciji ili na nizu , a moze da se sko4i i u bunar. tako da bi bilo dobro da se nadje neka druga , bolja re4 [emoji14]

58 oket .. ja bih voleo 158 do kraja godine , ali .... nemam veru.
Da se vratimo opet na ono da ove godine i ne ocekujemo neki skok. Ovo sa paypal-om je razmrdalo malo trziste. Kad budu pokrenuli trgovinu cena ce sigurno da opali. Koliko god da skoci do kraja godine smatrajte to poklonom. Bukvalno tako razmisljajte. Prava igra pocinje sledece godine ;)
Onog trenutka kad predjemo ATH, a to nece biti uopste tesko, idemo gore velikom brzinom.
Moje konzervativno predvidjanje je da ce doci do 130 do Nove ali nije bitna cifra, bitno je da skace i da se prica o njemu. LTC nema nikakvu reklamu, nekada mi malo smeta sto ne rade na promociji ali s druge strane promocija u prazno je prodavanje magle. Cak ga i ignorisu po netu. Ovo sa paypal-om je najbolja reklama koju je iko mogao da zamisli.

Sve u svemu jasno je da imam velika ocekivanja ;)

Sto se tice ulaganja, ja bih kevu prodao da uvalim u LTC :d

Tapatalk from Poco loco
 
Ne znam, ne treba se vezivati ni za šta, sve su to gluposti osim možda BTC-a :)

Ako gledaš samo dolarsku cenu, što nema nikavog smisla, verovatno će preći svoj ath dosadašnji u nekom trenutku, ali da si na vreme prešao u BTC imao bi u tom trenutku jedno 5 puta više dolara, ili isto dolara i još 75% u LTC, ili BTC i tako dalje.

Pogledaj BTC LTC chart od početka, svaki skok prema BTC je sve niži, poslednji put pre polovljenja je dva puta išao do 0,018, pa 0,017+ .. to je bila prilika koja se verovatno neće ponoviti.

primer 2,
imaš 1000 LTC, da si pre polovljenja prešao u btc - imao bi 17 BTC = 221 000 dolara

nisi ništa dirao, imaš vrednost sada 5 BTC = 65000 dolara
 
Poslednja izmena:
Odnos mene previse ne zanima. Znam da zanima vecinu ali mene zanima na kojoj cifri da izadjem i kad izadjem sigurno necu sedeti u BTC-u pa da me odnos ponovo zanima. Kad cena pada bezis u dolare i to je to. Odnos bi ovog puta mogao biti jaci nego prosli. I da ne bude, nije ni bitno. Minimalni odnos je vise bitniji kao marker kad treba uleteti sa svim sto imas.
LTC danas probija 60 opusteno, nece gu stati ovih dana bez obzira na BTC.
Voz krece polako, uzivajte u voznji ;)
Da skace dolar dnevno ja bih bio zadovoljan zaradom :D

Tapatalk from Poco loco
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno