Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisi u pravu al' dobro. Misli šta god želiš, a ja sam ti rekao kako stvari stoje. Neću da se nastavljam.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ma ok je druze, mislim besmisleno je sad da se ovde natezemo i da ispravljamo krive drine.

Nego kako da aktiviram taj trial od 2 dana , mislim tamo ga uopste nema medju opcijama, kao trial ima samo 14 dana sto zahteva kreditnu karticu.
 
Mislim da sam procitao izjave negde da je "kao" moguce da se odigraju te igre ako su na hardu a istekla je pretplata - koliko ima iste u tome zaista ne znam, ali bih pre rekao da je eufrat u pravu.

A ti druze poprilicno fantaziras od kada si na temi, iako ti clanovi objasnjavaju kulturno do detalja i dalje sam "ispravljas krive drine"...
 
1. Mozda moze da igra te igre i ako mu istekne ps plus ali samo ako otkaci konzolu sa neta, sa druge strane ako konzola sama ima brojac onda ne pije ni ovo vodu.

2. Onaj trial od dva dana se moze naci u settings>application save data>save data on cloud (tako nesto) i onda iskoci 2 day trial. I nije tacno da se moze iskoristiti samo jednom, i nije tacno da vazi samo za one koji nisu nikad imali ps plus, neko je gore to naveo pa ispravljam, nemojte govoriti netacne stvari ako niste sigurni.
 
Samo da postavim jedno pitanjce svima koji ne bi da uzmu PS+.....
Pre neki dan sam produzio i iskoristio ovaj bonus 12+3 meseca....
Sve zajedno me izaslo 6200... Sto je otprilike 13 RSD dnevno ( 400 mesecno ) ako uzmemo 15 meseci ili na 12 je oko 17 RSD ili oko 500 mesecno.....
Za te pare dobijate MP + po par besplatnih igara svakog meseca.....
Pa da li se isplati maltretirat i uzimati free PSN za 2-3 piva ili 2 pljeskavice mesecno?
Da li je ta svota mnogo?
Naravno, to je pod pretpostavkom da ako neko ima novca za PS4 i za internet svakog meseca, verovatno nema problem da potrosi i na gore navedene stavke ( posto, na zalost, mnogim ljudima je u ovoj drzavi to misaona imenica.... )
 
@pilac

Bas to. Plus prema glasinama koje kruze Sony planira da uz PSN+ pretplatu daje i jednu seriju+film mesecno i udje u pricu kao konkurencija Netflixu i Amazon Prime-u, zato i to poskupljenje. A poslednjih 3 meseca poprilicno dobre free naslove su dali...

Opet treba se ograditi od glasina ali ako je zaista istina ovo za serije i filmove onda i 60e na godisnjem nivou ne deluje puno,cak deluje smesno. Ja cak ovih dana planiram na press-start.com da nabavim vaucer za PS store i direktno kupim pretplatu za PS+ jos godinu ili dve.
 
Poslednja izmena:
Ja se ne secam kada sam uzeo neku igru za PS3, jer su svakog meseca filovali sa novim, kvalitetnim, besplatnim igrama.....
Naravno, to nisu davali na pocetku, trebalo je malo vremena... ali su ljudi zaboravili..... ili hoce instant sve.....
 
^ plus u celoj toj prici u Srbiji ste primorani da koristite US naloge, a koliko sam video uz PS+ su cene igara na popustima itekako dobre. Tako da i za standarde u Srbiji su igre itekako prihvatljive i prakticno je PS+ "must have".

Naravno postoji opcija sa share-ovanjem koja mozda izadje i jefinije. Ali za 12 meseci 24 igre gratis uz PS+, tesko je reci ne...
 
30 fps i u singleplayer-u i u online-u i na ps4 slim i na ps4 pro. Sa tim sto je pro stabilniji i ima manje fps dropove i nesto detaljnije teksture.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

A jel znas kakva je optimizacija na PRO konzoli?
Uzeo bih zbog multiplejera samo,ali mi "klasicnih" 30 fps ne odgovara bas osim ako nije dobro optimizovana.

Za GTA 5 pitam jel dobro optimizovan za PRO.
 
Poslednja izmena:
A jel znas kakva je optimizacija na PRO konzoli?
Uzeo bih zbog multiplejera samo,ali mi "klasicnih" 30 fps ne odgovara bas osim ako nije dobro optimizovana.

Za GTA 5 pitam jel dobro optimizovan za PRO.
Nemam pojma, na običnom nije to najsrećnije uradjeno.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
A jel znas kakva je optimizacija na PRO konzoli?
Uzeo bih zbog multiplejera samo,ali mi "klasicnih" 30 fps ne odgovara bas osim ako nije dobro optimizovana.

Za GTA 5 pitam jel dobro optimizovan za PRO.
U igrama mp, koje imaju lock na 30, pro gura na 30 samo nema padova sa boost opcijom. Ima par ucajeva tipa Dark Souls 3 gde Pro po defaultu nudi unlocked 45 fpsa.

Igre koje rade na 60, na prou samo se elimenisu padovi. Ako igras tipa Bf1 ili battlefront videces da obican ps pada do 30 a pro odrzava na 45 recimo. Jeste nepravedno posto je ista platforma ali eto.

GTA5 radi na 30 lock.

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
^ plus u celoj toj prici u Srbiji ste primorani da koristite US naloge, a koliko sam video uz PS+ su cene igara na popustima itekako dobre. Tako da i za standarde u Srbiji su igre itekako prihvatljive i prakticno je PS+ "must have". Naravno postoji opcija sa share-ovanjem koja mozda izadje i jefinije. Ali za 12 meseci 24 igre gratis uz PS+, tesko je reci ne...

Hm, ne slazem se. Prvo mozes da koristis i UK naloge :)

Plus je must samo za multiplejer. Sa gamesharingom ti "besplatne" igre prakticno i ne trebaju. Pretplata na multiplejer je cista glupost, a i ti filmovi i serije ti apsolutno ne trebaju. Ali tako ti je to sa konzolama, ako ne platis nema nista od multiplejera. Poskupljenje je monetizovanje liderske pozicije od strane Sony-a i zbog valutnih fluktuacija i porasta troska biznisa.

Zapravo jedino smislno objasnjenje je amortizacija troskova ucestalih rasprodaja sto bi donekle moglo da pije vodu, jer su PSN rasprodaje toliko dobre da ubijaju cak i Steam. Ne mislim tu na privilegovane cene za Plus korisnike nego na redovne rasprodaje.
 
Ma znam da je 30.
Ali recimo 30 fps u uncharted 4 mi je isto kao da igram neku igru sa 60 fpsa jer je optimizacija bas dobra,baas dobra.
Dok TLOU recimo kad sam igrao,to secka ubija na 30 fps,pa sam prebacivao uvek na 60 fps iako to malo usere grafiku.

Mene zanima dal je GTA 5 optimizovan kao uncharted ili kao TLOU ako me razumes.
Jer multi mi se nimalo ne igra na nestabilnih 30 fpsa,ali ako je dobro optimizovano,pazario bih gta jer mi se igra online.
 
Meni je bila ok, sto kazes optimizova ali opet ja sam I u The Division uzivao sto bi tebi bilo neoptimizovano jer nema mtion blur. Ali razumem te, I Witcher ide mazno samo tako da nekad mislim da je 60. A kukao sam nekad za fps I dropove. Znaci ako hoces, pazari, igraj 10 sati I bice ti ok I lepo.

Konzole koriste drugaciji vsync pa 30 nije isto kao I na kompu.

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li možda neko zna ako će PS4 Pro Destiny 2 edition (beli) biti dostupan i kod nas odmah u septembru? Internet kaže da je 06.09. launch u EU. Jel se seća neko kakva je bila praksa sa običnim PS4 u beloj varijanti?
 
Najverovatnije da će biti. Ali preko uvoznika, to se podrazumeva.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
A kako i gde merite taj FPS kod konzola? Ogromna prednost konzola nad PC je sto je sve optimizovano i zavalis se udobno na ogromnom TV i sati lete kao minute...upalio PC Otkako sam nabavio ps4 pro ne secam se da sam upalio PC da igram nesto...Mada ako cemo o grafici na recimo Witcheru koga sam obrnuo na kompu i posle ga kupio za pro ... ajde da ne preterujem ali mi grafika na konzoli izgleda jadno u odnosu na pc...
 
^ kako i sva patkometrija, lenjirom se meri... :)

Verujem, posebno sto je rec o konzoli od 400e koja gura na nesto izmedju medium/high podesavanja W3 i verovatno na kompu od min 800-1k sa high/ultra podesavanjima da bi to toliko izgledalo jadno na konzoli...

Edit:

Pitanje vezano za kupovinu diskova van regiona. Sada sam skopcao...

Narucio sam U4: TLL sa UK amazona uz koji ide i kod za Jak & Daxter remastered. Posto je igra stand-alone, verujem da necu imati problema da je pokrenem. Posto se kod za Jak & Daxter dobija putem mejla da li cu moci da ga aktiviram na DE/AT nalogu ako je kojim slucajem namenjen za UK trziste? Onda verovatno povlaci i kreiranje naloga za doticno trziste (sto mi se bas i ne radi zbog jedne igre + cene za UK i DE/AT region su iste)
 
Poslednja izmena:
Narucio sam U4: TLL sa UK amazona uz koji ide i kod za Jak & Daxter remastered. Posto je igra stand-alone, verujem da necu imati problema da je pokrenem. Posto se kod za Jak & Daxter dobija putem mejla da li cu moci da ga aktiviram na DE/AT nalogu ako je kojim slucajem namenjen za UK trziste? Onda verovatno povlaci i kreiranje naloga za doticno trziste (sto mi se bas i ne radi zbog jedne igre + cene za UK i DE/AT region su iste)

Čisto sumnjam da ćeš bilo koji kod moći da aktiviraš ako se ne slaže sa nalogom. Meni nije hteo neki bezvezni mač da aktivira na ffxv jer je bila uk igra, a pokrenuo sam na us nalogu.
Doduše ne znam jel se pravi razlika između DE i UK ili to je sve kao Evropa. :/
 
Poslednja izmena:
Upravo sam dobio odgovor od Sony podrske, nece moci sa kodom jer je namenjen UK nalozima... Poslao sam mail UK Amazonu ako mogu/hoce da posalju kod za DE/AT region, ali to je vec "Hail Mary" fazon.

Tako da ono, nadam se da je U4: LL makar fizicka kopija a ne kod, inace moram da saljem nazad...

Eto, najverovatnije imam jedan free kode za Jak and Daxter remastered za UK nalog za koji dan. Ko je zainteresovan neka pusti PM. Meni u principu nije bitno onda, poklanjam ga nekom clanu (koji nije padobranac)
 
Poslednja izmena:
Onda verovatno povlaci i kreiranje naloga za doticno trziste (sto mi se bas i ne radi zbog jedne igre + cene za UK i DE/AT region su iste)

Ne zezaj ovo ti je 5 minuta posla da napravis UK account, aktiviraj nalog kao nosioca i igraj Jak sa svog DE primarnog naloga.
 
Na konzoli koju sam kupio od lika, izlogovao mi se ghoust ali mi pri ponovnom logovanju traži da zamenim pass iz bezbedonosnih razloga. Jel to redovna praksa tj jel se to često dešava? Pitam čisto da pohvatam mehanizam. Ja naravno nemam pristup mailu pa on mora da iscima te od koga je kupio konzolu.
 
Sam si sebi dao odgovor. Neko takođe koristi tog guesta. Vidi sa prosrednikom naloga ili sa tim ko ti je prodao konzolu.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Jos neko ima slučaj da ga smara bot sa porukama?
 
Pozdrav. Sutra bih trebao da kupim Ps4 pro, ali bih ga odneo kod. Drugara i tamo skinuo neke igre zbog brže konekcije. Zanima me, da li dok skinem igre taj nalog. Moze da bude i dalje aktivan na mojoj staroj konzoli, ali ne u isto vreme. U smislu uvece skinem kod njega dve igre, isključim konzolu i ujutru igram igre na svojoj konzoli. Ili ta. Mogućnost ne postoji?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Cisto da me ljudi ne smaraju dalje u vezi J & D koda. Cekam odgovor od UK Amazona u vezi novog ili povracaja novca. U slucaju da mogu/moram da zadrzim kod ide clanu eufrat posto se prvi javio
 
Lepo UK Amazona, dobih Uncharted: LL za "djabe"... :)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno