Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Neće vam niko menjati postojeće pakete, ali će vam vremenom nuditi nove pakete i beneficije uz njih tako da će većina da potpiše nove ugovore jer se neće isplatiti ostati na starim.

I nemojte gledati coax pakete, ako imate optiku to ćete imati i dalje uz pripadajuće pakete.

Ako vam je do sad radilo kako treba radiće i dalje jer se samo vlasnička struktura menja. Ono što će biti lošije je samo tehnička podrška.



Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Citam i ne verujem.
Da nemam jos koji izbor, kupio bih android boxove, placao 5e mesecno za kanale i gledao sta mi se cjefne.

Odgledajte dokumentarac "Deep Web" pa cete imati drugaciju perspektivu drustva u kojem zivimo gde 1% namece svoje usluge, proizvode i standarde.
Narocito insipirativno pogotovu ko je gledao Mr. Robot, s tim sto je ovaj dokumentarac realan i otvara ochi.

Morace da ispostuju stare ugovore, za nove verujem da ce izaci sa nekom ponudom posle Nove godine i praznika, da kazemo na prolece. Znaci neke informacije imam da ce biti izmena na prolece, e sada sve je to u domenu spekulacija, i ne zelim da pojasnjavam, samo zelim da verujem u to.

Za nove korisnike verovatno ce nazalost nuditi postojece pakete koji su previshe na stetu korisnika trenutno, do tih izmena.

Sto se tice podrske Exe-Neta kao i Supernove, znaci momci iz podrske Exe-Neta su me dobili kompetentnoscu i to genericko odgovaranje od Supernove je tacno, nije nista bolje ni preko telefona i mahom je cekanje duze, vise sam postizao kada odem direktno u poslovnicu, za par sati mi reshavaju onda problem. Sve se svodi na komunisticko prijavi kvar i neko ce vam se javiti, u ExeNet druze, po imenu i prezimenu razgovaram sa covekom, razlika je ogromna, iako vidim da su neki imali problema u komunikaciji sa njima, pa se zato ogradjujem i pricam na osnovu svog kratkotrajnog iskustva.
Vecinu iz tehnicke podrske ce zadrzati, narocito iz napredne, nije lako instalirati optiku, kod nas su priuceni, negde je to placeno ohoho radno mesto. Ali sa onima sa kojima sam ja razgovarao, video sam da su "ispekli zanat" vec.

@Mr Cojko
Razumem te buraz, svako od nas nosi neko breme, i ja nekad sebi kazem ima onih kojima je jos gore od mene, pa poshtuj to gde jesi i budi uvek na zemlji, ali imaj svoje ja. Moja supruga pored obaveza i opsluzuje jednu osobu koja je slepa, tako da empatije imamo dovoljno, ali drustvo kao drustvo ne bash.

E to ti je najveći problem što za tehnicke podrsku na terenu niko više nema svoje radnike čak i MTS i SBB koji imaju stotinu hiljada korisnika nemaju svoje stalno zaposlene radnike.Nego im treća strana radi i instalaciju i kasnije intervencije a ti svi podizvođači se sastoje od max 2 ekipe za teren koje rade sav poso.
 
Oce li nama biti ponudjeno da raskinemo ugovore koje smo potpisali na 24 meseci bez penala? Ja jednostavno necu da koristim usluge supernove, potpisao sam sa exe-om sa svim manama i vrlinama i ne zelim ni na racunu da vidim drugo ime a kamoli drugu tehnicku podrsku!
 
Da li ima neko info da li ce Exe Net da doda QR kod za placanje na racunu? Racun mi vec stize na mail a ovo bi jos vise olaksalo placanje.
 
To još sledećeg meseca, a od decembra nam Supernova šalje račune, SMS-om (od 4. do 8. u mesecu) sa podacima za uplatu i poštom. Poziv na broj je svakog meseca drugi.
 
Neće vam niko menjati postojeće pakete, ali će vam vremenom nuditi nove pakete i beneficije uz njih tako da će većina da potpiše nove ugovore jer se neće isplatiti ostati na starim.

I nemojte gledati coax pakete, ako imate optiku to ćete imati i dalje uz pripadajuće pakete.

Ako vam je do sad radilo kako treba radiće i dalje jer se samo vlasnička struktura menja. Ono što će biti lošije je samo tehnička podrška.

Tako je, nudice navlake tipa 6 meseci HBO i slicno, mene samo brine ona najava sa ss sto je postovana da ce uvesti kartice za stb i nama na Exe-Netu sada, sto mi i te kako smeta i voleo bih da nikada ne bude. Stare korisnike do isteka ugovora nece dirati, a onda ce uslovljavati tim karticama da mozete do 3 stba max bez doplate za int+tv paket, ali po njihovoj ceni. Posto su ono bili genericki odgovori ne uzimam zdravo za gotovo da ce morati da se uradi bezuslovno na nasoj postojecoj mrezi, to je ceo proces kompatibilnosti i prilagodjavanja, to ne moze preko noci, a da korisnici u isto vreme nemaju nekih problema sa radom karticama zbog ubrzanja tog procesa.

Sto se tice tehnicke, nece oni postaviti druge ljude za tehnicku, problem je ici ce preko centrale u BG da se zove, pa oni otvore ticket i kazu da su evidentirali i napravili nalog. Imam losa iskustva sa time, moram da ponovim, kao i puno drugih.

Ticket sistem Moj ExeNet ce nadam se ostati da postoji da mozemo poimenice sa nasim delom supernove exenet da komuniciramo, oni tu strukturu nikako ne smeju dirati, i za to se trebamo boriti.

Oce li nama biti ponudjeno da raskinemo ugovore koje smo potpisali na 24 meseci bez penala? Ja jednostavno necu da koristim usluge supernove, potpisao sam sa exe-om sa svim manama i vrlinama i ne zelim ni na racunu da vidim drugo ime a kamoli drugu tehnicku podrsku!

kralj! :) da, bice, ali nemoj zuriti jer nece ni oni... morace da se prilagodjavaju ponudama, ne moze tek tako da nas vrate 5-god unazad, ima RATEL ima nacina da se kolektivno tuze, tu su i mediji koji jedva cekaju neku ekskluzivu.

MORAJU SE PROMENITI BRZINE UPLOADA OPTIKE KOD SUPERNOVE, ODNOSNO MORACE BITI NOVI PAKETI, KAO I RAZNOVRSNIJI TO JE NAJBITNIJE MNOGIMA OD KORISNIKA I ZATO AKCENAT NA TO MORA BITI ZA NOVE KORISNIKE

To još sledećeg meseca, a od decembra nam Supernova šalje račune, SMS-om (od 4. do 8. u mesecu) sa podacima za uplatu i poštom. Poziv na broj je svakog meseca drugi.

Tako je, samo da potvrdim.
Ono sto ce biti bitno mnogima, do 20-tog sledeceg meseca se moze platiti dospeli racun za prosli mesec. Npr. danas je 5.oktobar i stigao vam je racun za Supernovu koji je za mesec septembar. Taj racun mozete platiti do 20. novembra najkasnije posle toga automatski vas sistem iskljucuje. Par puta mi se desilo, da me iskljuce u ovih 10+ godina koliko sam ih koristio, nikada nisu naplatili da mi puste ponovo sve, samo sam morao da posaljem na mail kopiju placenog racuna, znaci uplatim 21-22-og npr, navedem razlog sto nisam platio na vreme, zahvalim se nikada problem nije bio.

Sada neka me neko prosvetli ko je stari korisnik ExeNeta, da li je i kod ExeNet-a isto ili su drugi end-datumi za uplatu odnosno neki penali ako vas ponovo ukljucuju?
 
Poslednja izmena:
A kakva je Supernova sa ruterima i stb? Korisnicki inteefejs, premotavanje?
 
Oce li nama biti ponudjeno da raskinemo ugovore koje smo potpisali na 24 meseci bez penala? Ja jednostavno necu da koristim usluge supernove, potpisao sam sa exe-om sa svim manama i vrlinama i ne zelim ni na racunu da vidim drugo ime a kamoli drugu tehnicku podrsku!

Mislim da nemas osnova za raskid, promenio se vlasnik a to ne utice na odnos sa korisnicima.
Dok god oni nesto ne promene sto je dogovoreno ugovorom nemas osnova za raskid.

Ne menja se poziv na broj tako da možeš šablon da napraviš.
Menja se svaki mesec poziv na broj i racun ima qr kod.
Svaki mesec stigne sms sa racunom

A kakva je Supernova sa ruterima i stb? Korisnicki inteefejs, premotavanje?
tehnikolor dualband gigabit ruteri sa integrisanim antenama, cam kartice digitalna TV i neki STB za premotavanje koji kazu da nije sjajan.

Meni najvise fali sto nema neki korisnicki panel sa pregledom racuna, i listom poziva za telefon sto smo nekada kod starog provajdera imali a ovi su ukinuli.

jedna losa stvar supernova na racunu ne prikazuje "detalje" vec samo ukupnu sumu sto je takodje od skoro od kad su postali supernova kao firma.
Ranije si na racunu mogao da vidis koliko si potrosio minuta na telfonu, koliko na mobilni koliko na fiksni sada nista, samo ukupna cifra
 
Poslednja izmena:
Mozes li da slikas taj STB i malo korisnicki meni? Ako znas i model bilo bi dobro
 
Ko kaže da nema osnova za raskid? Ukoliko se promeni ono što je potpisano u ugovornoj obavezi pre isteka iste, naravno da ima, jedino ako dve ostane isto do isteka UO onda nema prava

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Telekom je kupio i Supernovu i ExeNet, kolko ja razumem i po prirodi stvari želi da uprosti poslovanje i učvrsti svoje mesto na tržištu.
Infrastruktura će se vremenom ujednačiti, a papirologija i finansije odmah.
Ostaje da vidimo kako će se to odraziti na kvalitet, podršku i stabilnost.

Previše nagađanja je ovde izloženo, pa ajde i ja da probam:

Država forsita ukrupnjavanje Telekom-a, i da uokviriti u neku simbiozu kompletni Internet firmi koje je pokupovao, kako bi mu podigla cenu. Kao monopoliste na našem tržištu ide na prodaju nekim strancima. Posle toga sve opcije su otvorene.
 
Ko kaže da nema osnova za raskid? Ukoliko se promeni ono što je potpisano u ugovornoj obavezi pre isteka iste, naravno da ima, jedino ako dve ostane isto do isteka UO onda nema prava

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
Napisao sam da se nama ništa nije menjalo tako da sumnjam da će kod exe biti drugacije, pa nisu ni oni budale a nema ni razloga kada su kupili sve ono što i sada koriste.

Ali videćeš kako budu nudili mesece po dinar kako će korisnici da potpisuju nove ugovore jer se neće isplatiti ostati na starim.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
I da se na kraju mts proda Kinezima.
 
Nisam pravnik, totalni sam laik ali firma sa kojom sam ja potisao ugovor vise ne postoji, meni to deluje kao ogromna promena i ne zelim da placam novoj firmi ni dinar. E sad dal je to pravno moguce videcemo.
 
Nisam pravnik, totalni sam laik ali firma sa kojom sam ja potisao ugovor vise ne postoji, meni to deluje kao ogromna promena i ne zelim da placam novoj firmi ni dinar. E sad dal je to pravno moguce videcemo.

Supernova je njen pravni naslednik tako da sva prava i obaveze ostaju. U slučaju da ti menjaju uslove koje si potpisao, e onda imaš pravo na raskid.
 
Kapiram je to ali sta ako neko jednostavno ne zeli da koristi tog provajdera. Ima npr. prethodno lose iskustvo i sad mu je nametnuto da im daje pare opet a nije potpisao nista sa njima.
 
Nisam pravnik, totalni sam laik ali firma sa kojom sam ja potisao ugovor vise ne postoji, meni to deluje kao ogromna promena i ne zelim da placam novoj firmi ni dinar. E sad dal je to pravno moguce videcemo.
Naravno da postoji, samo se vlasnik promenio, vlasnik ima pravo da proda svoju firmu.

Zamisli predjes u jotel a kupe i njega...[emoji23][emoji23]

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Dokle god se uslovi iz ugovora ne menjaju, nemaš prava na raskid ugovora.
 
Kapiram je to ali sta ako neko jednostavno ne zeli da koristi tog provajdera. Ima npr. prethodno lose iskustvo i sad mu je nametnuto da im daje pare opet a nije potpisao nista sa njima.

Ukoliko imaš loše uslove, pišeš prvo provajderu, ako te on ne ferma, pišeš RATEL-u... a onda sud i na dalje.

Da se razumemo, ni meni se ni malo ne sviđa što su prodati.
 
Ali moj provajder sam kojim sam potpisao vise ne postoji, sad je tamo negde u Beogradu. Verovatno ste u pravu da nece moci da se raskine ako ne promene nista ali eto meni smeta sve ovo i da imam vremena i para uz nekog zajebanog advokata mislim da bi moglo da se raskine. A mozda sam samo mnogo gledao americke advokatske serije :D
 
Ja sam sa Kopernikusa pobegao u Exe Net kad ga je aprila prošle godine preuzela Supernova. Koliko se sećam, dobili smo obaveštenje 30 dana unapred da ćemo automatski biti prebačeni sa starih Kopernikusovih na neke nove, međupakete koji su bili po oko 200 dinara skuplji. Iskoristio sam to i raskinuo ugovor i razdužio opremu istog dana bez ikakvih troškova.
 
Ufff to bi bilo extra da ponove, odma bi otiso da raskinem.
 
I ja. [emoji16]
 
Kod koga biste išli, vi koji ste u Nišu?
 
Imate i net net? Koliko provajdera imate lebac vam poljubim? Svaka čast za Niš. Kragujevac jeste manji ali do skora smo imali samo SBB i buđavi MTS, radili nam šta hteli. Ni sdaaunikr ništa bolje,samo što je uletela Supernova ali i to je ništa. Ništa bez lokalnih provajdera
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno