Šta je novo?

LG 42LM660S

lopkoim

Cenjen
Učlanjen(a)
15.12.2012
Poruke
40
Poena
159
Uzeo sam cuveni LG 42LM660S i imam par problema pa bi mogo da pripomogne neko iskusniji

1. pustanje 3d titla uz film... satvim film i titil u isti folder isto ime i ne ce tv da ga vidi,dal ima neka caka ili sta meni ne rade titlovi ?

2. dal postoji mogucnost posto ima wfi da se poveze sa kompom bezicno... tj da igram pes na teveu bez kabla

3. povezao sam pc i tv hdmi kablo... slika ekstra al nemam ton...kako se to podesava?
 
1: pustas preko ugradjenog playera u tv ili preko kompa? Zbog 3. pitanja mislimm da ides direktno... tako ide kao sto si rekao...
film.mkv i film.sub u istom folderu i to je to... ima tu malo zezanja ako ides preko DLNA, ali nista strasno... Pregledaj temu 3d titlovi na lg 620 ili tako nesto...
2: nece ici... wireless je samo za Internet i stream media fajlova... nisam siguran da li i kako bi islo da neki server strimuje igru... :) ali opet, zbog pitanja br 3 ti pitanje br 2 nije previse bitno :)
3: to cackaj u PC pod sound u control panelu, ako se ne varam....
 
1. pustam preko dlana i nema titla...kad stavim to isto na fles sve je ok...citao sam temu i nisam naisao na resenje....jer kad vec ima vezu glupo mi je da prebcujem na fles pa da gledam
dal neko zna resenje dal treba nesto da se podesi ili sta vec???

2.steta da se razvlace kablov pre kupovine sam mislio da ce to ici ima on i opciju smart sher scren pa sam mislio d amoze preko toga

3.jasno je to meni...i za to sam iscitao sve zivo po netu svi kazu da treba da se enejbluje u soundu al ja nema sta da enejblujem sve je ukljuceno

ako neko ima slice probleme ili zna resenje

pomagajte ,)
 
1. Serviio media server prikazuje prevod, probaj preko njega ako koristis neki drugi
3. Disable-uj obican audio driver u Device Manager, ostavi samo HDMI.
 
evo sad isprobah i servio ms i ista stavar tako ne vidi titl...a sa flesa sve ekstra...

sta li tu moze biti caka???
 
Koristim Nero i preko njega 640 vidi titlove.
 
jel nero Nero MediaHome 4 Essentials

probao sam to skinuo sa lg sajta medjutim ista prica ne vidi titlove
 
Za servio moras da uradis sledece:
1. Kada servio detektuje TV, klikni na Generic DLNA profile i promeni u LG TV
2. U jednom od tabova, treba ukljuciti Transcoding.

Posle toga ce se pojaviti titlovna na DLNA.
 
Plex server na PC (treba mu vremena nakon instalacije da pokupi informacije sa interneta) i preko Media Linka na TV pristupaš sadržaju. Najelegantnije rešenje :)
http://www.plexapp.com/medialink/files/index.html

Što se tiče zvuka na TV preko PC, potrebno je da klikneš desni taster na zvučnik pored sata dole desno, odabereš "Playback devices", izabereš HDMI Audio ili kako već stoji naziv uređaja, i dole desno klikneš "Set Default", to treba da reši.
 
Poslednja izmena:
Da li prevodi rade dobro preko Plex-a?
 
A da li vam se desava da Plex prestane da radi? Kod mene se stalno gasi, pa onda ne moze da pronadje server...
 
Meni se zbog plex servera televizor restartovao na svakih 30-60 sec, malo falilo da ga nosim na reklamaciju :D slucajno sam skontao da je do plex-a... Inace posle reinstalacije programa sve radi savrseno.

Nego kakav je to update bio za LM660s? Skino sam ga, ali nisam primetio nikakvu razliku :)
 
Poslednja izmena:
Bio je i kod mene na 671s.. isto nisam primetio nikakvu razliku.
 
plex ekstra radi...

imam jos jedno pitanjece...secka mi you tube ful skrin skoro svaki drugi video nece da radi...

jel ima neka caka za to?
 
uezo sam lg 42 660...

nekako mi je spor meni tv-a

you tub pola videa nece da pusta u ful scrinu

filmoviziju uopste nece da otvori pler...

od aplikacija nema nista u njegovom marketu

igre su smesne...

jel ima neno neko resene za ove stvari?
 
> nekako mi je spor meni tv-a
- i kod meme na 671s je spor. U stvari, prelazak sa tv na home ume da potraje nekoliko sekundo

> you tub pola videa nece da pusta u ful scrinu
- Kakav internet paket imas?

filmoviziju uopste nece da otvori pler...
???

> od aplikacija nema nista u njegovom marketu
> igre su smesne...
- slazem se
 
Ako se kacite na net preko wifi, eto zasto vam sjecka youtube...Imao sam isti problem na 649s, povezao ga kablom posle, sve sljaka ko podmazano...wifi se raspada na lg televizorima, barem LM serije...koristiti bas u krajnjoj nuzdi...
 
uezo sam lg 42 660...

nekako mi je spor meni tv-a

you tub pola videa nece da pusta u ful scrinu

filmoviziju uopste nece da otvori pler...

od aplikacija nema nista u njegovom marketu

igre su smesne...

jel ima neno neko resene za ove stvari?

Ima rešenje - android multimedijalni plejer :D. Ja bas zbog toga sto si naveo nisam hteo smart lg da uzmem. Uzeo sam dumb 3D model i android multimedijalni plejer i jako sam zadovoljan.
 
koji si model tacno uzeo?

jel mozes malo da opises sta sve moze sa tim cudom a bolje je nego na smart tv-u?
 


Ovaj sam pazario u HR, izašao me oko 80€. Radi kao bombona. Skroz mi odgovara interfejs, mada može lako da se promeni na klasičan ICS. 512MB RAM-a mi dosad nije pravilo probleme, jer ne ludujem što se multitaskinga tiče. Tuner je DVB-T1 nažalost, kod njih radi bez problema ali kod nas ne. Sa njim možeš sve kao i na bilo kom tabletu. Btw ovaj ima odličan WiFi, ruter mi je u drugoj sobi, signal je pun a YT klipovi na 4MB/s rade bez bufferovanja. Imam wireless net koji ima pun protok, ravno 4MB/s, ne kao kod ADSL-a gde je to oko 3.5MB/s ustvari.
 
Poslednja izmena:
Prosle nedelje sam uzeo 42LM660S.
U principu sve radi odlicno, osim jedne stvari: Kod klasicne TV, koja se za sada najvise i gleda, slika je losa. Pri tome ne mislim na rezoluciju, vec na efekat koji ne znam kako tacno da opisem. Naprimer kada gledas neku emisiju i voditeljka pomeri glavu, glava se na trenutak zamuti. Isto se desava naprimer kod gledanja tenisa, kada se kamera promeni, linije terena se zamute, kao i igrac, posebno onaj koji je dalje (manji je na slici). Da li je jos neko to primetio? Da li to ima veze st je ovo ustvari panel od 50Hz?
 
Prosle nedelje sam uzeo 42LM660S.
U principu sve radi odlicno, osim jedne stvari: Kod klasicne TV, koja se za sada najvise i gleda, slika je losa. Pri tome ne mislim na rezoluciju, vec na efekat koji ne znam kako tacno da opisem. Naprimer kada gledas neku emisiju i voditeljka pomeri glavu, glava se na trenutak zamuti. Isto se desava naprimer kod gledanja tenisa, kada se kamera promeni, linije terena se zamute, kao i igrac, posebno onaj koji je dalje (manji je na slici). Da li je jos neko to primetio? Da li to ima veze st je ovo ustvari panel od 50Hz?

Konkretno bilo koji led ili lcd nije pravljen za "NAŠU KLASIČNU TV", tako da kad uzmeš digitalnu TV ili HD ima televizor da ti progleda. Pusti običan DIVX isto ćeš imati problem zrnaste slike i zamućenja ekrana.
Imao sam priliku probati 42LM660S i mogu da kažem da je jedan od boljih tv-a a nije extremno skup.
Znaci od sada moras ganjati samo HD formate da bi uzivao u slici. :D
 
Prosle nedelje sam uzeo 42LM660S.
U principu sve radi odlicno, osim jedne stvari: Kod klasicne TV, koja se za sada najvise i gleda, slika je losa. Pri tome ne mislim na rezoluciju, vec na efekat koji ne znam kako tacno da opisem. Naprimer kada gledas neku emisiju i voditeljka pomeri glavu, glava se na trenutak zamuti. Isto se desava naprimer kod gledanja tenisa, kada se kamera promeni, linije terena se zamute, kao i igrac, posebno onaj koji je dalje (manji je na slici). Da li je jos neko to primetio? Da li to ima veze st je ovo ustvari panel od 50Hz?

Nema on 50hz, nego ti sliku muti to sto nisi isključio neke stvari. Kasnije cu napisati sta sve treba.
 
Nema on 50hz, nego ti sliku muti to sto nisi isključio neke stvari. Kasnije cu napisati sta sve treba.

Ako mislis da treba da se iskljuci True Motion, probao sam i sa iskljucenim i sa ukljucenim, svejedno. Znaci sama slika nije toliko losa, kada se uzme u obzir da malu rezoluciju pustas na HD panelu, nego se javlja to zamucenje koje je primetno. Kada se ljudi krecu, izgleda OK. Izrazeno je kada je veci deo slike statican, a pomeri se samo glava voditeljke, ili kravata voditelja.
Elem nisam siguran da ce digitalna TV to resiti, jer od signala koji ima 560 linija ne mozes da napravis HD. Mora izvorni signal da bude kvalitetan. Kakva su iskustva ostalih koji imaju ovaj TV?
U svakom slucaju hvala na brzom odgovoru, a i svaki savet i preporuka oko podesavanja je dobrodosla.
 
na to sam mislio ali nisam bio pri računaru, a kasno sam došao kući. ja sam npr. primetio kod mog LM615 da SD izgleda grozno. skaliranje preko ugrađenog medija plejera je očajno. TV kanale ne gledam pa to ne bih znao, nisam čak ni antenu prikačio na tv. ali upoređivao sam npr. stargate sg1 koji imam kao dvd rip od po 350mb po epizodi tako što sam puštao sa lg plejera i popcorn hour-a. popcorn ga ubija što se tiče upscale-a. razlika je ogromna. znači kad krenu masovno da se pojavljuju DVB-T2 tuneri, LG vlasnici bi trebali uzeti neki koji ima dobar upscale preko HDMI-ja (ima ih i koji nemaju). HD sadržaj je besprekoran u obe testirane varijante.
 
Prosle nedelje sam uzeo 42LM660S.
U principu sve radi odlicno, osim jedne stvari: Kod klasicne TV, koja se za sada najvise i gleda, slika je losa. Pri tome ne mislim na rezoluciju, vec na efekat koji ne znam kako tacno da opisem. Naprimer kada gledas neku emisiju i voditeljka pomeri glavu, glava se na trenutak zamuti. Isto se desava naprimer kod gledanja tenisa, kada se kamera promeni, linije terena se zamute, kao i igrac, posebno onaj koji je dalje (manji je na slici). Da li je jos neko to primetio? Da li to ima veze st je ovo ustvari panel od 50Hz?

Pozdrac svim članovima foruma i vlasnicima LG televizora. Prvi put sam na forumu pa da iznesm svoja iskustva o LG televizorima. Već tri meseca koristim 47LM670s i nisam imao nikakvih problema u vezi sa mućenjem slike ili nešto slično. Najviše gledak sportske kanale, eurosport ima solidan sd kvalitet, sport klubovi nešto lošiji ali s obzitom da silom prilika koristim najlošijeg kablovskog operatera u Srbiji, koji još i ne razmišlja o digitalizaciji jer drži monopl i gleda da zaradi što više može bel ikakvih ulaganja. Hd sadržaji koje sam pušta preko usb i i preko Yuotuba sa ugrađenog plejra u televzoru imaju odličnu sliku. 3D sadržaje sam gledao samo sa 3 worlda i Yuotuba su fenomenale, pogotovo noću kad ugasie svetlo imate utisak kao da ste lično prisutni. Sve u svemu sam zadovoljan.
 
Za servio moras da uradis sledece:
1. Kada servio detektuje TV, klikni na Generic DLNA profile i promeni u LG TV
2. U jednom od tabova, treba ukljuciti Transcoding.

Posle toga ce se pojaviti titlovna na DLNA.

koristim Plex server a ne vidim titl kada pustim film
 
Nazad
Vrh Dno