Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Povlačim riječi.

Ne mogu ja imati RAM memorije koliko je Firefox može pojesti, a tome što mi stresira CPU ne treba ni da pričam. Odjednom je počeo da se ponaša neartikulisano i gladnije resursima od Chroma.

Ima neki leak koji sam primetio još od verzije 53, i do sad ga nisu rešili. Bukvalno, na nekim sajtovima, svaki sekund ode po 1MB i to se dešava čak i ako se ne radi ništa. Odem da zakuvam kafu, strana samo stoji učitana i dok se vratim, zlo...:D
 
Poslednja izmena:
YT radi super.

Evo sad na 13 tabova 2.5 GB zauzeca. I naravno tab sa FB skoro 700 MB.
 
Poludeh vise sa FF. :mad: Svaku stranu mi sporo otvara kao da mi je internet brzine <5 Mbps a ne 20 Mbps (realnih 17 Mbps).

Ja sam primetio da i nema neke bitne razlike u otvaranju sajtova, prešao sam pre dve nedelje na kablovski internet od 50Mbps, a imao sam wireless od 8.2Mbps, tek malo brže otvara "neke" stranice ali ne toliko brže koliko mi je sada brzi Internet.

Video kada pustim mi otvara brže, download ne računam jer to nije surfovanje...


Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Greška, surfovanje jeste download.
 
Download je kada skidaš filmove ili bilo šta, tada imam svu brzinu, a pregled preko mozille je surfovanje.
Pričamo o otvaranju stranica a to je surfovanje i nije drastično brže kao što je slučaj kod download-a

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Zato što zavisiš od brzine servera dotičnog sajta.
 
Tako je. To znači da smo dostigli plafon sa ovom brzinom što se tiče surfa, dok na serveru ne puste jači protok.

Isto rade i ostali browseri, nije samo kod mozille taj problem

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
@ Drafer: slažem se, i meni je trebalo 5-6 dana da skontam da su mi kablovski Net ubrzali sa 10 na 50 Mbit :) Download stvarno ide brže, dok kod surfovanja retko ili nikada ne primećujem razliku.
 
@ Drafer: slažem se, i meni je trebalo 5-6 dana da skontam da su mi kablovski Net ubrzali sa 10 na 50 Mbit :) Download stvarno ide brže, dok kod surfovanja retko ili nikada ne primećujem razliku.
To je zato što su stranice mali broj podataka ali ipak sve što vidiš na ekranu je downlodovano bar u memoriju ili i na disk. Ipak je svaki bit i byte download.
 
Naravno, ali mislim da svako zna na šta se misli kad se kaže "surfovanje" odnosno "download", zar ne? :)
 
Mali off...

Da li je moguće pratiti "browsing history", pomoću nekog Spy programa kada se koristi "private browsing" ?
 
To zavisi od toga na šta misliš? Na tvom računaru, na tvom modemu/ruteru, na tvog provajdera?
 
Mislim na svoj računar, a pretraživač je mozilla
 
Može neko spolja da prisluškuje ako na to misliš..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Mislim na varijantu da pratim na svom računaru sa nekim pozadinskim programom
 
Upravo mi se desio prvi bug na 59.0.3., iz nekog razloga ne mogu da otvorim chat prozor u FB sa jednom specificnom osobom, i ako probam da otvorim taj specifican chat, vise mi ne rade chat prozori ni sa jednom drugom osobom. Ako otvaram sve osim tog chat prozora, sve normalno radi.

Probao sam safe mode, ne radi. Probao EDGE, chat normalno radi. Ocistio istoriju "Everything" stil i opet ne radi. Na prvi klik otvori i u 1ms zatvori prozor cak i kad ima 6 drugih prozora i zatvori ih sve i chat window vise ne radi posle prvog pokusaja.

Pogasio sve addonove, brisao uBlock Origin i instalirao open, nista.

Na telefonu mesendzer radi normalno, a mogu i preko FF na laptopu da idem na see full conversation i tada chat normalno radi.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na laptopu ista verzija? Sutra izlazi 60, pa možda se i samo reši.
 
Na laptopu sam od starta, pomenuo sam laptop jer sam otvarao i preko telefona da proverim zatvara li se chat i tamo ili ne, a mislio sam na otvaranje mesendzera na laptopu odlaskom na "See full conversation". Dakle nema treceg uredjaja.

Elem, resilo se samo od sebe izgleda, tipujem na neki kolacic sa nesrecnim nazivom pa ga je eventualno blokiralo nesto. I dalje na 59.0.3. naravno, s tim sto sam odradio refresh bez potrebe jer ni on nije pomogao.
 
Bug FF 60 na YT ako pušta h264, GPU ide na 80% ili zakuca na 100%.
 
Video sam da koči pa sam uključio stats for nerds. Nisam testirao u međuvremenu da ugasim VP9.
 
Iskopao sam nekoliko "H264 sample" videa na YT ali mi nijedan ne guši GPU, zauzeće je 10-15%.
 
Konfiguracija iz profila, Win 10 1803 64bit, drajveri 18.4.1. Na 59 je radilo. Video je 1080p.
Još luđe je što VP9 radi bez problema.

asd.png
 
^ Provjeri šta kaže GPU-Z.
 
Ako nekom zabadaju pojedini sajtovi (meni konkretno FB imao masu zamrzavanja i jako je napinjao resurse), menije pomoglo ovo:

Options > Privacy & Security i stiklira se "Prevent accessibility services from accessing your browser", odmah se vratila fluidnost.
 
Ako nekom zabadaju pojedini sajtovi (meni konkretno FB imao masu zamrzavanja i jako je napinjao resurse), menije pomoglo ovo:

Options > Privacy & Security i stiklira se "Prevent accessibility services from accessing your browser", odmah se vratila fluidnost.

Firefox 60.0

Options - General - odcekirati Use recomended performance settings - Content process limit na 1(max 2)

about:config - browser.cache.disk.enable - na false

about:config - browser.cache.memory.enable - na false

Ublock i NoScript od ekstenzija.

U Windows-u - DNS Server preferred - 1.1.1.1 Alternate - 1.0.0.1
 
Poslednja izmena:
Ove prve dve stavke su urnisale brzinu kod mene (vec odcekirano i stoji na default 4) a uBlock vec imam, DNS jedino nisam menjao jos.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Zasto Firefox 60.1 nema 2k i 4k opcije da se biraju u youtube , na Chrome ima normalno?
 
Nazad
Vrh Dno