Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Ni meni se ne dopada sto je ugovor dve godine ali iovako ionako cu net placati ne naredne dve godine nego dogod mi to mogucnosti budu dozovoljavalje i ona isti mi djavo bio ugovor na godinu dana ili dve sve jedno je.

Skroz se slazem sa tobom, pogotovo zbog toga sto je ovo Srbija i u naredne dve godine nece se mnogo toga promeniti po pitanju brzine adsla da ces bas zazaliti sto si potpisao ugovor. Mozda samo eventualno da se saceka do nove godine, imam neki osecaj da ce biti mnogo bolje ponude :)
 
Nije meni problem da sacekam kada bih znao da ce da ponude iste pakete kao sada po istim cenama na godinu dana ali sada dolazimo do onog dela a sta ako ne ponude nista slicno kao sto je ovo sada a imao si sansu i mogo si da uzmes ovu trenutnu promociju. Onda samo ziv da se pojedes i da onda sam sebe psujes sto si cekao nesto bolje i nisi docekao bolje a ono sto si mogo da uzmes si propustio.

Ja se ipak vodim ovom politikom bolje vrabac u ruci nego golub na grani.
 
Ja i dalje mislim da promocija nije zvanično ni počela. Dok ne objave na TV-u i sajtu, ništa nije zvanično. Stari ugovori koji se švrljaju olovkom i overavaju pečatom idu u prilog tome. Ja sam hteo da potpišem BOX, ali nije bilo huawei dualsim telefona, pa sam odustao. Ako bude akcija 5/1 puna cena +iptv 1 dinar prvu godinu, verovatno ću da ga na kraju potpišem.
 
@dragan je ne vidim da je igde oznaceno trajanje akcije tako da... a ni jedna njihova akcija nije trajala manje od 3 meseca tako da ako je ova pocela 1. oktobra znaci da ce najmanje do nove godine trajati... nema potrebe za tolikom zurbom... izvinjavam se ako sam prevideo nesto...
 
@dragan je ne vidim da je igde oznaceno trajanje akcije tako da... a ni jedna njihova akcija nije trajala manje od 3 meseca tako da ako je ova pocela 1. oktobra znaci da ce najmanje do nove godine trajati... nema potrebe za tolikom zurbom... izvinjavam se ako sam prevideo nesto...

To je jos gore jer neznas ni kada pocinije (zvanicno) ni kada zavrsava. Samo se seti sta je bilo prosle godine kada su davali 50% na cenu pa su bez objasnjena skratili promociju ili je mozda bila neka druga promocija bila upitanju. Ipak mi ovde priacamo o Telekomu koji radi sve kako oni hoce pa tako da nista ne prepustam slucaju. Ko zna mozda ova promocija se pokaze mnogo bolja nego sto su oni ocekivali i bude navala na istu i sta se onda dodgadja, odjedared imas par hiljada novih korisnika od toga neka svaki drugi uzme 10/1 a svaki peti uzme 20/1 znas ti koje je to odjednom opterecenje za njihovu mrezu.
 
Upravo sam preko online formulara deaktivirao Speedup, kokontam da cu u ponedeljak ili utorak preci na brzi 10/1. Sa 4/1 i speedup-om sam imao download brzine od oko 480KB/s, nadam se da cu sa 10/1 imati 950-1000 KB/s [ipak je to 80% od maximalne veze, 100% je 1280KB/s].

Wish me luck.
 
Poslednja izmena:
Upravo sam preko online formulara deaktivirao Speedup, kokontam da cu u ponedeljak ili utorak preci na brzi 10/1. Wish me luck.

Oni ce vec koliko u ponedeljak ujutru da to vide da si ti podneo zahtev za deaktivaciju speedup usluge ali nemoj da te mrzi nego ih nazovi vec tamo oko 9 sati izjutra i reci o cemu se radi i zbog cega deaktiviras speedup da bi znali da ti ponovo ako treba setuju port na 10 MB.
 
Videcu u ponedeljak da li su mi skinuli 6xxx overhead, pa ako nisu nazvacu ih [jel imaju neki centralizovani broj? zaboravih ga].
 
Da li je ovo trik novog menadžmenta, ali "dobro" su se dosetili da zaj*** postojeće korisnike. Dosad je uvek išlo povežanje brzine ili smanjenje cene koje bi obuhvatilo sve pakete.

Verovatno zbog toga i nema na Telekomovom sajtu vec sedam dana nikakve informacije o novim brzinama,cenama ko da nesto svercuju ili se nedaj boze mozda sramote.
 
jutros sam zvao ovaj korisnicki centar, prijatna neka devojka se javila. objasnio sam problem, pitala me je da li sam restartovao ruter od kako je promenjen paket (naravno jesam), par puta sam naglasio da sam imao speedup aktiviran i ona mi rece da je on deaktiviran jer ne moze biti speedup-a sa ovim paketom. meni net i dalje radi kao 4mbit (cak je upload do pola medgabita). prosledila je zahtev dalje i sta ce od ovoga dalje biti stvarno ne znam :(

sta oznacava taj 6xxx overhead i kako da ga proverim?
 
sta oznacava taj 6xxx overhead i kako da ga proverim?

Pa kada odes u ruter (192.168.1.1) onda ces videti trenutnu brzinu koja je setovana u ruteru ako stoji 6xxx onda ti je jos uvek speedup zaglavljen a overhead znaci da otklanja ogranicenje tvog paketa pa dobijas skoro full brzinu paketa koji koristis.

Inace SpeedUP se moze aktivirati samo na paketima Click 1 i 4.
 
ok, hvala na objasnjenju. imao sam speedup na click 4, juce sm uzeo 10/1 ali trenutno lepo stoji brzina 10240... medjutim i dalje imam 4mbit... poludecu, svega mi :)
 
Da li to znači da ti gore sad radi sa paketom 10/1 u odnosu na click 4 (4/0.5) sa uključenim "speed up"-om (otklonjen overhead)?
 
Radi mu isto, a to sto brzina skoci pa polako padne je dokaz da je speed up limit i dalje ukljucen jer on bas tako radi. Meni upload krene sa 0.7 i onda padne na 0.5, uvek je tako.
Taj software za kontrolu speed upa im je zabagovan i ne radi dobro sa svim centralama sto smo mi malo zloupotrebljavali ali nista vise nego sto oni nas muce sa ovim paketima :)
@ petarboj imaj strpljenja resice se to ubrzo, mozda im je sad malo guzva ali doci ces na red i posle si miran.
 
Na ovom jetspeed modemu ne moze da se vidi koliko je maximum linije? ILi bar ja to ne vidim?! Imaju samo parametri linije,ako neko zna kako se to gleda na ovom modemu nek se oglasi :)
 
@ petar

To oni treba u centrali da ti srede, port itd.. Cimaj ih.. Imao sam isti problem.
 
Ja sam pre neki dan potpisao taj promo adsl na 2. god, protoka 5/1 a u ugovoru mi pise 1536/256. jel su to pogresili nesto ili? Brzina mi jeste povecana na 5/1. Inace sam stari korisnik..DSC_0325.jpg
 
Jok nego nisu stampali nove ugovore samo uzivaj....
 
Aha okej hvala ;) pomislio sam da je tako citajuci postove ali reko da pitam :D
 
Malopre se vratih sa saltera, prebacio sam se na 10/1 ali ugovor jos nisam potpisao jer su imali problema sa stampacem [uvek mora biti something broken :D ].

Evo rezultata i novih podesavanja u routeru:

2228424862.png

SNR Margin: 17.4 dB Downstream / 8.0 dB Upstream
Attenuation: 20.5 dB Downstream / 14.1 dB Upstream
Output Power: 19.5 dBm Downstream / 12.2 dBm Upstream
Attainable Rate: 19784 kbps Downstream / 1041 kbps Upstream
Connection Speed: 10239 kbps Downstream / 1021 kbps Upstream



Skroz sam zadovoljan, imam malo iznad 1MB/s kod downloada, a attainable rate mi se u routeru povecao sa 16k na 19.7k. Dunno why.
 
Pricao prosle nedelje sa zenom i podneo zahtev za paket 10/1, posto je poslovnica milion kilometara daleko tek su danas odstampali ugovore, posaljem vlasnika da potpise i negde posle deset mi se resetuje konekcija i imam sta da vidim, brzina upola od trazenog, zbog premostene konekcije na TP-LINK ruter mi se negde pogubi pola uploada, ali download izvlaci maksimalan, za 5/1 paket.

Ja onako zabrinut okrenem prov 100100 broj, tamo kazu okrenite 9813, kod njih mi kazu kako su mi nekim vradzbinama presudili da je 5/1 maksimalno sto mogu da guram, i sad mi treba telefon nekoga kome mogu da saspem na uvo kako njihovi zaposleni uvaljuju manje profitabilne pakete zasnovane na bapskim predosecajima.

Moracu izgleda isto i da trazim zamenu postojeceg roze usb/lan havajca za neki noviji sa antenom posto mi trenutni TP-LINK nesto podjebava sto se tice uploada, nema nigde medju njegovim namestanjima da spominje ista povodom toga.

Zna li neko gde je najbolje da se obratim povodom ove zajebancije?
 
Sta ti pise u ugovoru? kada sam potpisivao stara brzina na tim starim ugovorima (4/512) je precrtana i dopisano je ispod 10/1 i preko njega pecat.
Ako ti je tako odradjeno zovi 9813 i kazi kako u ruteru nije stavljeno na 10/1 nego na manje - ako ti pocnu pricu kako ne moze vise od toga sto imas samo kazes da treba da bude postavljena brzina linije na 10/1 a to koliko ce linija da izvuce nije bitno i obavezno vise puta ponovi da imas potpisan ugovor na 10/1 i da ako to ne isprave da hoces da se zalis u poslovnici licno ;)
 
Ovako, ugovor koji su odstampali je upravo 4/512, koji stampaju za 10/1, ali ovde na ovom nisu nista precrtali.

Odoh opet da zovem ove na 9813 mozda mi se posreci da dobijem dobru dusu na telefonu umesto ko zna cega.
 
A ja sam takav baksuz da to nema nigde, pre nekih 45 minuta sam bio u poslovnici i sve je ok mogu 10/1 ali imaju generalni problem i ne mogu da stapaju ugovore pa tako da moram i sutra ponovo da dodjem da bih podpisao ugovor.
 
Meni su isto to rekli, ali su mi pustili paket odmah. Licno ne verujem ni da ce sutra imati spremne ugovore...
 
Dobio sam drugog operatera i on mi je lepo saopstio da ce se stvar srediti u roku od 24 casa, masala.

Sad samo da provalim zasto se moj TP-LINK TL-WR541G/TL-WR542G bezicni ruter muci da progura preko pola megabajta uploada, kada sam ukljucio cistog havajca brzina je full 5/1, kada presaltam na TP-Linka sa havajcem u pure bridge modu, dobijam upola sporiji upload, zanimljivo je da kada sam imao click 4 speed up-ovan, sam imao isto izvlacio maksimalno 0.5 megabajta preko njega.

Ima li neko ideju gde mogu da cackam po njegovim namestanjima da izvuce preko tih uglavljenih 0.5 uploada?
 
To je g router, trebalo bi da imaš oko 20Mbps (~2.5MB/s) u oba smera. Ne bi trebalo ništa da podešavaš jer toliko bi trebao da daje out-of-the-box. Jesi li ga resetovao na fabric default parametre?
 
Meni su isto to rekli, ali su mi pustili paket odmah. Licno ne verujem ni da ce sutra imati spremne ugovore...

Meni su rekli da ne mogu da urade nista po tom pitanju, i kao da dodjem sutra posle podne i da ce sve biti ok. A nije mi problem da sacekam do sutra pa ce da vidimo sta ce da mi kazu kada odem u poslovnicu.
 
Nazad
Vrh Dno