Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Genijalci su uspeli da zajebu stvar, pa mesto da mi puste 10/1 paket oni su mi pustili paket 5/1 i onda kazu nemoj da se deres pa kako da se nederes kada svi sede na usima a ne na dupetima.

Aj jos kada sam bio juce i prekljuce u poslovnici lepo sam reko 10/1 paket zelim ali tacno sam znao da ce nesto da zajebu. Pa nebi to oni bili pa da ga ****s.

2232543749.png

he he, pa sada ispada da sam od beograda udaljen 150 km a da mi je bliza madjarska.

2232546604.png
 
Poslednja izmena:
Ma u pravu si ti ako se proda imaćeš 2 megabita ćuti i uživaj u državnom telekomu :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Kao sto rece Fingon, ovo je dobar ping. Jedino mozes, ako vec nije podeseno tako, da prebacis u ruteru na ADSL2/2+ (Anex M).
 
@ fingon82: ma gde odlican video sam da neki imaju 5, @ OWERKLOKER: pojma nemam kako je podesen default je...HG552a1.. @ mylo85: pojma nemam kako se to gleda?
 
Pa ping ti zavisi i od paketa koji si uzeo, a posto ti imas click 4 paket onda ne treba da te cudi zasto ti je toliki ping. Ping ti je ok, eto meni je na click 6 bio ping 10-11 a sada su mi greskom pustili 5 mb mesto 10 mb i opet imam 11, verujem da ce mi na 10 mb biti kao i onom liku sa predhodne strane oko 6 no videcu kada mi puste paket na koji sam podpisao ugovor.
 
Poslednja izmena od urednika:
@ fingon82: ma gde odlican video sam da neki imaju 5, @ OWERKLOKER: pojma nemam kako je podesen default je...HG552a1.. @ mylo85: pojma nemam kako se to gleda?

Kucas u browseru 192.168.1.1 username : admin ili telekom, password : ztonpk ili telekom, udjes u WAN pa u DSL pa reci sta ti pise kod channel type
 
@ mylo85: fast
 
meni nece vrate na fast,iako sam ih zvao...
 
he he , slikao si pogresan deo... treba ti ono sto je malo iznad toga gde si sliku cropovao.

Ovako izlgeda:

brzina.jpg

To su inace podesavanja za 5/1 paket a cekam jos uvek da se gospoda smiluju i da odu u centralu i da mi puste 10/1.
 
Evo da ne slikam ...



Mode: ADSL_2plus
Traffic Type: ATM
Status: Up
Link Power State: L0
 
Kao i kod mene, po onome sto sam video do sada i kako je pre radilo jer je i tako isto bilo i na click 6 nisam video neko probleme, tu i tamo ponekad se desi da se ruter jednostavno resetuje i to je to ali nekih vecih problema nisam primetio u poslednje vreme a pod poslednje vreme mislim na zadnjih 6 meseci.

Youtube ucitava bez zastajkivanja, kada sam skidao nesto preko torrenata uvek full brzina, preko HTTP-a isto.

Koliko se secam na proslom ruteru sam mogo da vidim koji je mod upitanju dok ove ne mogu da odredim sta je sta.
 
Poslednja izmena:
Danas potpisah 2 godine 5/1 u ruteru mi stoji 5/1 ali brzine stare od 1.5 mb . Koliko treba da prodje vremena dok ne postane aktivno (restartovao sam ruter i uradio resset)
 
Danas potpisah 2 godine 5/1 u ruteru mi stoji 5/1 ali brzine stare od 1.5 mb . Koliko treba da prodje vremena dok ne postane aktivno (restartovao sam ruter i uradio resset)

Pa nekima je bila vec brzina pustena dok su dosli iz poslovnice dok nekima ni posle 24 sata nije pustena. A da bude jos gore meni jutros puste pogresan paket i kada sam prijavio problem oni mi opet kazu da treba da prodje 24 casa pa ce brzina biti pustena ali kao moze i da bude za sat vremena sto se dogodilo malo moj, alo to je 3 minuta posla maximalno a njima genijalcima treba 24 sata. To je neverovatno kako na jednostavnim stavrima znaju da naprave jos vece ****** a na komlikovanim problemima su organizovani i u sto kracem roku otklone kvar.
 
Extra ... sa njima uvek veselje

Ali to je nepisano pravilo da uvek na pocetku tako nekih velikih dogadjaja naprave neki problem ne kod svakog ali uvek se desi da na 100 ljudi jedan izadje iz cele price sa nekim pehom bilo to da su mu pustili manji paket ili veci paket. Moj kolega je 2010 god kada je uzeo kod njih click 1 paket, doso covek kuci gleda i ne moze da veruje, a torrenti ladno pice na 1.8 MB/s a oni mu ladno pustili click 16 mesto click 1 paketa i tako je korsitio dogod nisu skontali a trebalo im je bogami par meseci da skotaju gresku. Ili period kada su ono podizali svima brzinu za istu cenu pa su tada isto uvek imali po dve nedelje problema a kada su sve namestili e onda je sve funkcionisalo kako treba da inace radi.
 
Pa ping ti zavisi i od paketa koji si uzeo, a posto ti imas click 4 paket onda ne treba da te cudi zasto ti je toliki ping. Ping ti je ok, eto meni je na click 6 bio ping 10-11 a sada su mi greskom pustili 5 mb mesto 10 mb i opet imam 11, verujem da ce mi na 10 mb biti kao i onom liku sa predhodne strane oko 6 no videcu kada mi puste paket na koji sam podpisao ugovor.

Brzina paketa nema veze sa pingom.
 
Brzina paketa nema veze sa pingom.

Ima direktne, veća brzina manji ping. Naravno, kad pinguješ 10-ti hop onda tvoja brzina (koja je povećana samo do prvog hopa, eventualno drugog ili trećeg ako je mreža složena) učestvuje realno 10% (čak i manje jer je prvi hop najčešće i najkraći) u ukupnom pingu.
 
Poslednja izmena:
E sada vec mogu da kazem da je drugacije.

2234670609.png

pre: Podesavanja rutera pre podpisivanja novog ugovora..jpg posle: 2.jpg

Torrenti idu na cistih 1 MB/s tako da sam vise nego zadovoljan.

Last Result:
Download Speed: 8688 kbps (1086 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 845 kbps (105.6 KB/sec transfer rate)
Latency: -1 ms
Thursday, October 11, 2012 9:39:44 AM
 
Poslednja izmena:
Ima direktne, veća brzina manji ping. Naravno, kad pinguješ 10-ti hop onda tvoja brzina (koja je povećana samo do prvog hopa, eventualno drugog ili trećeg ako je mreža složena) učestvuje realno 10% (čak i manje jer je prvi hop najčešće i najkraći) u ukupnom pingu.

Ok, ajde da ignorisemo ostale hopove, i da posmatramo samo prvi koji cini razliku, i to samo u odlaznom smeru, cisto radi pojednostavljenja situacije. Taj ping/delay na prvom hopu zavisi od vremena transmisije, vremena propagacije (vreme potrebno signalu da prodje kroz mrezu), kao i vremena procesiranja (zadrzavanja/obrade na prvom ruteru). Na koji nacin sada odabrana brzina interneta (bandwidth) utice na taj delay na prvom hopu? :)
 
Cek bre, kako je moguce da ste vec dobili paket koji ste potpisali, meni rekose juce u poslovnici da imam fore da potpisem novi ugovor do 30. ovog meseca, nece to pre 1. da krene?!
JLZ sistem.
 
Koji ruter trenutno daju u Telekomu? Pocela da mi konstantno puca veza pa cu verovatno da ih zovem da mi promene ruter....
 
Ok, ajde da ignorisemo ostale hopove, i da posmatramo samo prvi koji cini razliku, i to samo u odlaznom smeru, cisto radi pojednostavljenja situacije. Taj ping/delay na prvom hopu zavisi od vremena transmisije, vremena propagacije (vreme potrebno signalu da prodje kroz mrezu), kao i vremena procesiranja (zadrzavanja/obrade na prvom ruteru). Na koji nacin sada odabrana brzina interneta (bandwidth) utice na taj delay na prvom hopu? :)

ping je u osnovi echo request + echo reply, dakle ne možeš da posmatraš samo jedan smer ali ako insistiraš da analiziramo samo jedan smer nije problem. icmp je protokol, a ne brzina prostiranja elektromangetnog signala. Veća brzina obično znači promenu modulacije koja obezbeđuje da za isto vreme dobiješ veću količinu podataka pa se ti verovatno pitaš kako to utiče na 56 bytes payload? A šta se dešava kad povećaš payload? Recimo:

Kod:
windows:
ping -l 1000

linux:
ping -s 1000
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno