Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Koju bi konkretno opciju uzeo?
U sustini radinici telekoma si djzni da to dostave signal do tavana a sad sta ces ti dalje da radis sa njim je tvoja stvar

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
pozdrav, imam fixni tel preko telekoma, pa reko aj da uvedem i njihov net (Box2) i da otkazem ove hohstaplere od sbb-a,
interesuje me da li net signal ide preko telefona, posto su meni malo stariji kablovi a i fixni telefon mi je malo stariji, pa ne znam da li bi trebali da se menjaju kablovi, i ukoliko trebaju da li to obavlja njihovi radnici besplatno ili i to naplacuju?

Net ide preko telefonske linije, za kablove nije frka mozes naknadno da ih zamenis ako su problematicni. Nisu nadlezni za tvoju kucnu instalaciju, mogu da odrade nesto sitno da ti izadju u susret ali da menjaju celokupnu kucnu instalaciju/kablove to zaboravi. Najbitnije je da prvo proveris sa njihovom podrskom koliko si udaljen od najblize centrale i koje su ti mogucnosti ADSL/VDSL i ako imas nekog u komsiluku ko koristi njihov net cisto da se raspitas kako radi.
 
Npr. kod m:tel-a R. Srpske može da se uzme internet paket bez realizovanog fiksnog priključka!

Screenshot.png
 
Pristojni paketi po pristojnim cenama (pogotovo odnos Dl/Ul).
E sad razmislite koji je to brainfart kod ovih nasih kada najjeftiniji paket u R.Srpskoj ima duplo veci Ul od naseg najveceg paketa od 100/2....
Plus sto se moze uzeti net bez haraca za fiksni telefon.
 
Najbitnije je da prvo proveris sa njihovom podrskom koliko si udaljen od najblize centrale i koje su ti mogucnosti ADSL/VDSL i ako imas nekog u komsiluku ko koristi njihov net cisto da se raspitas kako radi.

Jel ovo mogu da vidim online, ili da ih pozovem, izdiktiram adresu i tako da mi kazu?
 
Ako nemas fiksnu liniju kod njih nece ti reći.
Odgovorice da moras prvo da imas fiksni pa da ti kažu.
Najbolji predlog je da vidis ko ima u komšiluku pa da se raspitas kod njih kako im radi i tako dalje.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Nisam video iskreno, zapalo mi za oko ovo sto se desava u bosni.... :D

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Jel ovo mogu da vidim online, ili da ih pozovem, izdiktiram adresu i tako da mi kazu?

Mozes da pozoves njihovu podrsku, mozes preko chat podrske na njihovom sajtu ili preko mail-a. Reci da zelis da uzmes box i da ti kazu kolika je udaljenost od centrale i koje su ti opcije. Trazice ti broj fiksnog telefona i mozda ime na kog se vodi.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Da li je moguce da imam ping 18,ako mi je centrala na 15m udaljenosti?
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Drugari, imam mts ADSL i ne mogu da pristupim techcrunch.com. Na svim mašinama, na svim browserima koji su na mom netu ne radi. Na Google DNSovima sam, uradih i ipconfig /flushdns. Ništa ne pomaže. Ima neko ideju šta da uradim?
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Imam zte 168, izadjem iz stana i jedno 50 metara i dalje wifi nakačen...
 
Je l' zna neko otkud takve razlike u slabljenju signala, prvo izmedju upload i download u svakom slucaju?
A drugo izmedju download signala sa razlicitim podesavanjima (6.8, 8.1, pa 8.9)?

Prva slika je pre oko godinu dana.
adsl1.jpg

Druga je do pre par dana - smanjili su mi sami na 12288 download, iako nije bilo nikakvih problema.
adsl2.png

Ova treca je sad. Zvao sam ih da mi vrate brzinu i digli su na tacno 14000, sto nije 14Mb al ajde. :D
adsl3.png

Imam BOX sa IPTV. Sve vreme je ista linija, parica, ruter. Nista se nije promenilo samo parametri.
Sad na osnovu svega ne znam koliko bi mogao da izvucem na VDSL-u?
Pitam da znam ako mogu da dobijem 100 ili 50, da mi ne kazu manje.

Pozdrav svima! :)
 
To je BOX sa kojom brzinom neta?
50 bi mozda mogao ali u svakom slucaju trazi da te prebace na VDSL (sto mislim i da svima rade kojima je moguce).
20/4 bi sigurno mogao na toj parici, e sad za box nikad nisam bio siguran da li ti uzimaju od net brzine za iptv ili se namesta tako da imas sigurnih npr 20 za net plus iptv. Mislim da su stavljali korisnicima sa 50+box neke profile koji omogucavaju full 50 net plus iptv.
Ako te prebace na VDSL, stavi parametre i speedtest, a ako zelis sigurno da znas da li mozes 50net pitaj chat ili callcentar koja ti je duzina bakarne parice, ako si na manje od 350 metara 99%mozes 50.
 
Meni je na 306m duzine parice Attenuation 7.5dB, njemu je 8dB (mada je ADSL pa ne mora da bude isto kao na VDSL-u. Meni sa 7.5dB downstream attenuation radi odlicno 50Mbps.
 
  • Like
Reagovanja: M J
@LostInTime
Imam BOX 10. Ja koliko znam, a tako je i meni uvek bilo, daju ti ukupno koliko neta si uzeo + 4Mbps za IPTV. Zato imam 14Mbps. Speedtest mi meri 9.3 preko WiFi, tako da je to to.
Ako se prebacim kacim poredjenje. :)

@poglavicas
Meni deluje najtacnije 8.1 (sto dodje nesto manje od 600m po onom online kalkulatoru), posto toliko otprilike ima do pošte.
Kako znaš da je tebi 306m, a attenuation je 7.5dB? To ovo sto kaze LostInTime, da zovem call centar, pa da pitam?
 
Meni su rekli u poslovnici, a verujem da ce ti reci i u call centru 0800 100100
 
Borba sa telekomom, za celih 2,3 Mbps, jer mi mjau mjau mjau zakidaju na sirotih 10 Mbps (ne postoje mogućnosti ni alternative za više)...

fc5afe66fbdcfcd0ec5237fc167fab79.jpg
40b0647a920e82655adff24552b7375a.jpg
8651718cb2dfbcb4e40d600fef8134e2.jpg
7cbca461c0afd10a335d5e2850052e0e.jpg
c51115db01030f66126b3cea181c1e1c.jpg
5a5ed7a4dc75ec50878064ee44b8cbc5.jpg



Sent from my LG-K430 using Tapatalk
bfcf11c3194d304671863baaf68775b4.jpg
 
Poslednja izmena:
@Devix89
Ja sam zvao call centar oko 16-17h. Istog dana nakon mozda 2 sata se prekinuo net i vratio posle minut. Pogledao u ruteru - namestili mi nazad brzinu sa 12 na 14 Mbps (imam IPTV).
Posle 5-10 minuta me zove žena iz telekoma i pita da li je sve u redu. Kaže mi, slobodno zovite, to je 2 minuta posla, sistem to valjda sam smanji.
Nisam pitao za detalje...
 
Sve što sa njima ne rešiš 1-2 poziva i/ili 1-2 e-maila, postaje broba sa vetrenjačama. Prosto mi je neverovatno kakve šablone za odgovore koriste, kao da sam ameba, pa je svejedno šta šalju.
Svojevremeno su MTS majstori ukrstili moju paricu sa komšijama, komšinica zvala plaćeni horoskop i napravila mi račun nekoliko hiljada. Natezao sam se sa MTS i Ratel nekoliko meseci da bih na kraju platio račun, jer su mi svakog meseca u nekom trenutku isključivali ADSL, pa ja zovem da ga uključe, ali tih nekoliko sati ostanemo bez pristupa internetu. Posle nekoliko meseci sam platio tih, ako se dobro sećam, 8.000 dinara i zaboravio na celu priču. Da nisam, verovatno bih tamo ubio nekoga.

Odgovori iz Ratela su izgledali bukvalno kao da ih je slao isti onaj bot iz MTS sa kojim sam komunicirao. Zastarela generacija AI predviđena da daje odričan odgovor.
 
Ma užas. Da imam alternativu, davno bi se pozdravili... Ali isteraću svoje. Prošli put mi kaže lik što me zvao "au pa to nije u redu, podesićemo nazad na 10" i bi tako. Trajalo mesec dana... Ali bukvalno nisam imao problema dok komšija nije prešao na VDSL. A mene odbili tri meseca pre tog, jer sam daleko. A njemu dali, 10m kraća parica (na cca 1,5km od centrale) :D

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Totalna nebuloza je ako su njemu prikljucili sa 10m kracom paricom da i tebe ne prikljuce.
Ovo je cisto teorijsko nagadjanje, ali verovatno ti parica ide paralelno sa njegovom i njegov VDSL ti unosi dodatne smetnje u liniju pa se kod nekog restarta porta brzina setuje na neku manju od podesenih 10.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Pre jedno 4 godine, net stalno prekidao, pa nije hteo da se sinhronizuje i to baš često. Stalno zvao call centar i odziv je bio stvarno brz. Pošto očigledno nisu mogli da reše problem iz centrale, sutradan mi odmah dolazi čovek kući i proverava. Dolazili su mi kući sigurno 5 puta, njih nekoliko različitih ljudi. Nikad ne vide šta je problem, pa puno CRC, FEC, HEC, pa zamene spliter, pa zamene ruter, pa onda sve je u redu... Na kraju su se nekako smilovali (ne znam ni kako, mislim da je i telefon počeo da krči pa su konačno shvatili), tad je došla ekipa - merili su kakvo je stanje na parici pre ulaska u kuću (ima jedan spoj ranije, pošto ide preko druge kuće), tu je isto valjda bilo loše, onda su konačno na banderi našli da ne valja spoj i popravili. To je sve trajalo par meseci. Haos, nikad nisam znao kad će da mi nestane net. Od te popravke je bilo par povremenih prekida, ali nista dugo, od toga 2 puta je bilo problema u celoj oblasti.

Jedan od ljudi koji su dolazili više puta se stvarno zaiteresovao, pa je zvao centralu, pokušavao da reši. Mislim da je na kraju i on završio. Dok je jedan mladji ušao u admin podešavanja rutera, nešto kao menjao i na kraju mi prebaci Wifi sa 802.11n standarda na g (niđe veze sa ovim problemom), dok sam ga gledao. Ja mu kazem ej pa to mi treba (koristim ruter da serujem sliku sa kompa, a 54Mbps je na granici ili nedovoljno), a on nešto "pfff" i to još sa facom " 'naš kako, znači" i počne nešto da mi objašnjava - kad ga nisam najurio iz kuće...

Tako da moraš da smaraš, pa malo zaoštriš, pa pretiš ratelom, pa i na kraju se žalis ratelu... A zavisi i na koga naiđeš. Možda je efikasnije ako zoveš call centar, ali opet mail-om imaš dokaz. I mene je krenula generički da zavlači kad sam zvao, ali sam odmah to razrešio usmeno i za 2 sata sve završeno. Ajde javljaj sta se dešava. :)
 
02.05. kad sam prijavio (treći put) problem, zvao me je neko iz call centra da me pita "na čemu merim protok, kablu ili bežično", iako sam im poslao screenshot rutera gde se vidi da je setovan na 7157 ili koliko već. Tada je navodno predao slučaj dalje na razmatranje, ali mi niko eto 12 dana (do mog prvog obraćanja juče), nije dao povratnu informaciju.

Da me ne mrzi kačiti Mikrotik na krov, izvlačiti cev itd., odavno bih prešao na 5Ghz.

EDIT: živi bili pa videli.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
fa3d899bcaaa7d93fd46b034702a1782.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno