Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Kao i sva tri Eon boxa recimo.
 
Netflix produkcija postaje takvo smeće da bi trebali oni plaćati proizvođačima boksova da ubace app... Probao sam nekoliko boksova inače sa "običnim" Android-om, nekako sam ipak više za Android TV sistem. Sve završim u nekoliko klikova, meni lakše i praktičnije nego da se zezam sa dodatnim daljinskim itd.
 
Pricas nepotrebne gluposti...
bez widevine placeni servisi idu u 720/640p sto je vise nego dovoljno za vecinu stvari.
Ja nisam rekao da ti pricas gluposti,lupetas,trolujes itd
Samo argumenti molim

Ako ti kazes da je dovoljno 720p onda SUPER,priznajem bio sam u dubokoj zabludi

Neka admini stave sticki da svako ko nije zadovoljan sa 720p prica gluposti

Obavezno ko zeli Netflix,SkyShowtime itd,jedini aproved savet je da kupi sa Aliexpresa V5 A859236749827 i uziva na 720p-ako radi

Evo ja kupio jos jedan Google 4k za 46$ sa sve postarinom
Mene nisi ubedio ali nekog sigurno hoces,samo budi uporan

Screenshot 2023-01-02 190500.png
 
Pozdrav svima! Cale ima ovaj Mi Box S i pokusavam da mu pustim film koji sam skinuo na tabletu direktno na TV. Kad na tabletu ukljucim obican cast (via wireless display) da mirroruje ekran tableta na TV - svaki video secka, kao da je 15 fps. S druge strane kad probam built-in chromecast unutar plejera na tabletu (probao sam ih i vise i svaki ima isti problem) - video ne secka, sve super radi samo sto mi ne pokazuje titl na TV-u iako je na tabletu sve u redu.
Videh da ovaj Box ima i neki USB ulaz pozadi, probao sam da povezem tablet kablom direktno sa njim u nadi da cu tako mozda uspeti da pustim fajl na TV-u, medjutim nista se ne desava iako sam popalio USB debugging i file transfer na samom tabletu. Nigde u interfejsu TV-a ne mogu da nadjem bilo sta vezano za tablet i da li ga uopste prepoznaje tako.
Nikad se ranije nisam susretao sa ovim stvarima i jako slabo znam oko ovih smart TV i Box stvari, pa ako neko ima neku ideju sta treba da uradim u ovoj situaciji bio bih jako zahvalan!
 
Najbrze i najprostije resenje ti je da instaliras VLC plejer na Mi Box S a da film i prevod prebacis na flesku i tu flesku ubodes u box.

Tablet i kastovanje sa tableta nije bas najsrecnije resenje
 
Pozdrav svima! Cale ima ovaj Mi Box S i pokusavam da mu pustim film koji sam skinuo na tabletu direktno na TV. Kad na tabletu ukljucim obican cast (via wireless display) da mirroruje ekran tableta na TV - svaki video secka, kao da je 15 fps. S druge strane kad probam built-in chromecast unutar plejera na tabletu (probao sam ih i vise i svaki ima isti problem) - video ne secka, sve super radi samo sto mi ne pokazuje titl na TV-u iako je na tabletu sve u redu.
Videh da ovaj Box ima i neki USB ulaz pozadi, probao sam da povezem tablet kablom direktno sa njim u nadi da cu tako mozda uspeti da pustim fajl na TV-u, medjutim nista se ne desava iako sam popalio USB debugging i file transfer na samom tabletu. Nigde u interfejsu TV-a ne mogu da nadjem bilo sta vezano za tablet i da li ga uopste prepoznaje tako.
Nikad se ranije nisam susretao sa ovim stvarima i jako slabo znam oko ovih smart TV i Box stvari, pa ako neko ima neku ideju sta treba da uradim u ovoj situaciji bio bih jako zahvalan!
Ja sam to resio na sledeci nacin:
Na telefonu/tabletu skini aplikaciju koja se zove web video caster, na televizoru (lg web os, android box...ima ih svuda app web video caster reciever) sideload-uj ako nema u prodavnici. Povezi dve aplikacije, sledece, kada pusti nesto na telefonu ideš na share opciju i nadjes u ponudjim web video caster, otvori reciever na tvu i povezi. Nakon toga, na telefonu imas opciju subtitle (slika dole) , imas opciju da ubacis direktno fajl koji si skinuo, ili da sama app skine sa subtitles.com, mozes i da namestis font, velicinu, boju, pomeras titl napred nazad odnosno sinhronizujes... Sve u svemu odlican kombo aplikacija..


Cak ima opciju da zvuk ide preko telefona za film, stavis sluske i gledas na tvu
 

Prilozi

  • Screenshot_20230102_203717_com.instantbits.cast.webvideo~2.jpg
    Screenshot_20230102_203717_com.instantbits.cast.webvideo~2.jpg
    42 KB · Pregleda: 33
Nikad nisam razumeo castovanje... jel to nekom neminovno?
Pa korisno je, recimo postoje android aplikacije za telefone koje imaju sve moguce sportske strimove live, ali nemaju android tv aplikaciju, pustis strim i castujes preko ovog web video castera, prosto i lako a kvalitet odlican
 
@Lanikor @Compadre91 Hvala obojici! Probacu sada ovo sa web video casterom, a ako ne onda fleska. Mada ti mi je to cudno jako, zar telefon/tablet ne igraju istu ulogu kao fleska kad se prikljuce preko USB-a sa upaljenim debugging modom?
 
ne znam,meni je iskreno to uvek delovalo kao mucenje,krpljenje,a i onda ti je android uredjaj neupotrebljiv ili + trosenje baterije.... uvek sam to dozivljavao kao Udobnost 0. Isto tako secam se drugara koji kupio android box kad se tek pojavio na svetskom trzistu,au koje je to mucenje tad bilo,bagovanje,pionter deset sekundi putuje izmedju dve ikonice :D
 
@Lanikor @Compadre91 Hvala obojici! Probacu sada ovo sa web video casterom, a ako ne onda fleska. Mada ti mi je to cudno jako, zar telefon/tablet ne igraju istu ulogu kao fleska kad se prikljuce preko USB-a sa upaljenim debugging modom?
Mozda box nema privilegije da pristupa particijama na telefonu kao kada ga prikačis na komp
ne znam,meni je iskreno to uvek delovalo kao mucenje,krpljenje,a i onda ti je android uredjaj neupotrebljiv ili + trosenje baterije.... uvek sam to dozivljavao kao Udobnost 0. Isto tako secam se drugara koji kupio android box kad se tek pojavio na svetskom trzistu,au koje je to mucenje tad bilo,bagovanje,pionter deset sekundi putuje izmedju dve ikonice :D
U ovom opisanom slucaju, ne trosis bateriju na telefonu. Strim preuzima aplikacija na boxu, mob ti je samo kao remote kontroler, da namestis titl, premotasni slicno. Mirroring je meni besmislen jer je upravo to sto si opisao
 
Imam jedan Orion player, da li na njega moze da se usnimi aplikacija za IPTV player
 
Nabavio sam xiaomi mi stick 4k sve super zadovoljan sam. Jedino daljinski nije baš pogodan za gledanje Iris GO i EON aplikacije. Predpostavljam da mogu da kupim EON daljinski i povežem ga. Preporučujete li neki drugi daljinski sa numeričkim tastaturom?
radi eon daljinski bez problema.
 
Iskoči mi na YT ovaj video. Interesantan box. Prilično primamljivo izgleda, sertifikati + solidan hardware a nije Shield. Pogotovo ovaj gigabitni port. Možda bi se mogao i pazariti...
 
Ne izgleda loše, mada Shield menjam samo za novi model Shield-a, ako uopšte planiraju tako nešto.
 
Pozdrav
Do novembra sam koristio popcorn time 0.3.6 i radilo je super - međutim vidim da se nesto promenilo i da ne radi kako treba a podrške nema 10+ god.
Sta je dobra alternativa za popcorn time?
Upravo testiram cucotv i film+, ali rekoh mozda ima nesto provereno da ne testiram sad sve aplikacije sa trzista.
Thx
 
Pozdrav
Do novembra sam koristio popcorn time 0.3.6 i radilo je super - međutim vidim da se nesto promenilo i da ne radi kako treba a podrške nema 10+ god.
Sta je dobra alternativa za popcorn time?
Upravo testiram cucotv i film+, ali rekoh mozda ima nesto provereno da ne testiram sad sve aplikacije sa trzista.
Thx
Stremio
 
Иако се у наслову теме налази "андроид мултимедија плејери", не односи се на апликације него на уређаје.
Што се питања тиче о "наследнику или замени" попкорн тајм апликације - има их на десетине који обављају исту "дужност". Зависи шта ко преферира. Тих попут попкорн тајма где немаш никакав утицај на одабир квлитета стрима (или баш мали избор) има поприлично. Насупрот томе, ако бираш квалите испред свега, намеће се пар програма / апликација - KODI, SYNCLER, STREMIO... Прве 2 поготову. Још ако се претплатиш на неки од дебрид налога па их придодаш у коди и синклер - ето уживања у максималном квалитету.
 
Иако се у наслову теме налази "андроид мултимедија плејери", не односи се на апликације него на уређаје.
i ovde prestaje off-topic na temu aplikacija
 
i ovde prestaje off-topic na temu aplikacija
Uz duzno postovanje, donekle, ne donekle, vec kompletnu krivicu snosi administracija. Ne moze da tema bude "android multimedia plejer" a da je tema zapravo za uredjaje. Plejeri su Winamp, VLC, Kodi, Stremio, Popcorn i slicno, da ne nabrajam. Preimenujte temu u "Android uredjaji" i nece se dešavati da se pise svasta, otvorite novu temu za "Android multimedija plejer". Mnogima bi bilo jasnije sta je za sta.
 
Nazad
Vrh Dno