Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Eon box amlogic s905x2 2/8 kupci ovog boxa treba da znaju sledece:

1)Na box je moguce instalirati eon tv aplikaciju uz dodatne vratolomije ,eon obicna apk ne radi zbog (android tv os)
2) slobodna interna memorija 4gb(moze da bude dovoljno ali cesto nije)
3)Cast funkcija zeza ,Netflix ne radi
4)Problemi sa wifi ali najbolje je procitati na eon box temi vise o samom boxu a pre preporuke upoznati potencijalne kupce sa svim plusevima i minusima datog boxa
 
Imam jedan Beelink GT1 koji radi vec 2 godine odlicno. Sinoc kada sam ga iskljucio i prebacio na novi TV, on jednostavno ne radi, ne reaguje, ne pali se power indicator, nista. Probao sam druge adaptere nece, daljinski radi (testirao sam ga). Da li je crkao, ima li mu spasa nekog? Sta da radim? Hvala.

Probaj konekciju sa pc ....
 
Poslednja izmena:
Cast funkcija za sad zeza samo mene izgleda :D
A ja sam večeras skontao magičnu proceduru da (pro)radi Cast sa mobilnog dok je Eon box povezan preko LAN kabla (kad je box na WiFi ne treba nikakva peripetija, radi ). Ne bi me čudilo da je tu krivac ovaj moj gl*pavi ZTE ruter od Telekoma koji je neviđeno lako "zbuniti" da pojma nema gde udara i koji uređaj ima koju lokalnu IP adresu trenutno.

Za "Na box je moguce instalirati eon tv aplikaciju uz dodatne vratolomije" ne znam o kakvim vratolomijama pričaš kad je na uređaju već instaliran Eon TV app :D Koji samo aktiviraš i to je to. Nema apsolutno ni jedan razlog zašto bi želeo da instaliraš verziju aplikacije sa Play Store-a umesto da koristiš tu postojeću.
 
Misliš da ga spojimo sa računarom preko USB?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Da..... instaliras na komp AMLogic USB Burning tool i povezes preko USB box (to ti je poslednja sansa)

@shamanNS znaci nema vratolomija-moja greska ...
 
Poslednja izmena:
Ako ga vidi komp onda je taj box 90% ispravan

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Imam jedan "stariji" laptop sa win7 i godinama nisam hteo upgrade na win10 - mrzelo me. Ovo sto mi treba radi. Cak i nesto sto mi je preko potrebno ne radi kako treba (bez trikova) na win10.
Kako rade ovi "ROM flasheri" na win10? Pre mesec-dva sam izgubio silno vreme da flashnem stari box sa lapa na win10, mada tu sumnjam vise na nedostatak usb2 na njemu nego na win10. Sa "starog" lapa za 10 minuta sve gotovo bilo ...
 
Ja imam još jednostavnije jedam HDMI u Box....a izlaz mala kutija sa dva HDMI Out...i sve radi normalno

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ja imam još jednostavnije jedam HDMI u Box....a izlaz mala kutija sa dva HDMI Out...i sve radi normalno

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Monitor mi je na vga prikljucak pa sam zato postavio ovaj link sa ovakvim konvertorom
Kod mene bi bilo tv na hdmi (4k) i monitor na vga (fhd).
 
Ja imam još jednostavnije jedam HDMI u Box....a izlaz mala kutija sa dva HDMI Out...i sve radi normalno

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Monitor mi je na vga prikljucak pa sam zato postavio ovaj link sa ovakvim konvertorom
Kod mene bi bilo tv na hdmi (4k) i monitor na vga (fhd).
 
Verovatno može,jer taj uređaj konvertuje signal na VGA...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Eon box Vs Mi Box S
Za neSmart TV

koji uzeti a da ne moram da placam mesecnu pretplatu (koristio bih nalog nekog ko ima pretplatu kao sto imam na kompu, da li bi to radilo-ne znam tacno koje pakete imaju)
Pretpostavljam da je Mi Box univerzalniji, moze Kodi i sl?
 
Eon box Vs Mi Box S
Za neSmart TV

koji uzeti a da ne moram da placam mesecnu pretplatu (koristio bih nalog nekog ko ima pretplatu kao sto imam na kompu, da li bi to radilo-ne znam tacno koje pakete imaju)
Pretpostavljam da je Mi Box univerzalniji, moze Kodi i sl?

Za tu tvoju kombinaciju nevalja ti ni jedan od njih pošto oba imaju Android TV OS tako da bez vratolomija verziju EON aplikacije za mobilni nećeš moći da instaliraš.A što se tiče Kodija i sl aplikacija za gledanje tv kanala uživo ili filmova i serija sve one mogu da se instaliraju i na EON boxu.
 
Mali offtopic, ali mislim da bi nekome moglo biti aktuelno ako opet bude sličnih akcija kao za Black Friday -> XBox. Za BF se prodavao za svega 100 eur, ja naravno nisam imao pojma kad sam kupovao šta sve nudi, ali se ispostavilo da je osim konzole ovo i odlična multimedijalna mašina. Hardverske karakteristike i prostor nisu za poređenje sa Mi Box, prostora ima na pretek, nema problema sa deinterlace kome je bitno. Kodi radi fino, malo brljavi slika prilikom šaltanja scena, ostalo ok. Ima Youtube, Netflix, Skype. :)

Gledao sam i Eon, piše u hardverskim specifikacijama da podržava Xbox, ali ga nema u Store-u. Meni ne treba, ali vidim da dosta ljudi traži box za to.

Ko može da nabavi povoljno, ovo je ultimate deal. :)
 
Za tu lovu to je odlična solucija mada nisam probao multimediju na xbox.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Malo sam eksperimentisao sa EON-om na Tanix TX6...kada se pusta sa instalirane app,radi ok jedno vreme,zatim krece ono sitno seckanje (kao kad fali frejmova) da bi se zavrsilo sa prekidima u scenama,pa onda opet proradi ok....a druga varijanta je bila da pustim EON kroz browser (Chrome) i tu nemam ta krupna zakucavanja,radi dosta tecno,ali je ipak primetan manjak frejmova....probao sam film tezak nekih 12gb (neki 1080p rip) sljaka perfektno. E sad,cini mi se da se uredjaj sam po sebi malo vise greje,pa planiram da ga otvorim i stavim kakav hladnjak (makar i pasivan) cisto da budem miran :) da li je neko mozda vec radio slicnu egzibiciju?Btw,neki moj utisak je to da je sam uredjaj dovoljno jak za sve zivo,jedino me malo to grejanje brine...

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja ću zadržati Mi Box zbog ukućana, da mi ne diraju igračku. :D Ili možda pređu na novi Samsung smart tv ako se pokaže praktičan. Ali ovo je stvarno top mašina za 100 EUR, žao mi je što ne uzeh još jedan.
U ovim godinama mi je muka da sedim za kompom, uglavnom drndam telefon, i evo poslednjih par dana pikam Forza Horizon uveče, uvalim se u kauč, i uživam u krajolicima. A smem i da cugnem pivce i vozim, niko me ne zaustavlja. :d
 
Naručio mi box sa Alija za 48eur, pa kad stigne, videću šta može i da li će raditi Eon,ako ne, tu je Kodi.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
Kako vama radi pretraga na elementumu?
Seriju Most mi nikako ne nalazi.
Ima problema sa pretragom azijskih filmova.
 
@Mitar1982
O kom XBox modelu tacno pricas? Pitam zboge te cene od 100 evra ...
 
Xbox one S 1 TB All Digital
 
Bile su akcije po celoj Evropi, čini mi se da je i Duke pominjao Media Markt u De. Trenutno košta 160 EUR, što je i dalje sasvim ok u odnosu na mogućnosti i specifikacije. Dosta ljudi nabavlja ovakve igračke 'od preko' na ovaj ili onaj način, pa eto ideje za novogodišnji poklon. :)
 
Jel zna neko u kom kvalitetu sljaka sadrzaj sa redovne HBO GO app?

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
E ovi su kraljevi, zeznuli su i Xiaomi mi box - isto pakovanje ( govorim o modelu iz 2015-te 2017-te i pro iz 2019-te), isti hardver i još skuplje naplaćuju. Doduše, promenili su daljinski :d
 
Nazad
Vrh Dno