Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

@alex035 Napravi hot spot.

Sto se tice ovog disutovanog klipa, evo TV star 5 i preko godina, Samsung E, sa sporog usb, potpuno uredno pusta fajl. Sve sam jos danas ranije probao, mx player, sw decode za video mislim da je radio. Potvrdiu kasnije. MX player default codec, ako se ne varam, vrlo lose je pustao.
E sad, ovo je prvi fajl koji pravi problem. Ne mogu reci da sam bas nesto puno tezih gledao, skidao, sem sa yt, ali kad sam uzeo box svi testni klipovi su prosli ok. hevc/dts:x, evo ovaj ima neki razlicit encoder koji mozda nije najbolje implementiran u ovoj kombinaciji soc/adnroid.
Cist hw potencijal nije ovde upitanju jer je TV kojim sam testirao mislim cak single core, ali svakako ovde je sve u namenskom media bloku.
 
Ja sam danas bas trazio te m2ts fajlove samo sam jurio 4K rezoluciju, i nasao sam jos par slucajeva gde je bilo problema.
recimo fajl bird90.m2ts prikazuje gomilu ptica u kadru i tu dolazi do seckanja kako se povecava broj ptica ali nema razlivanja.
hd_dts_hd_master_audio_sound_check_5_1_lossless.m2ts ide bez problema
DTS Demo - Dukes - What A Fool Believes.m2ts tu se povremeno pojavljuju artefakti
Samsung Wonderland Demo.ts je takodje zahtevan demo tu nije bilo problema sa slikom ali gusi mrezu.
Panasonic Lumix 4k Demo.mp4 takodje zahtevan i zna povremeno da secne, bez razlivanja boja.
Ali recimo Panasonic Marvelous World 4K Demo.m2ts je zahtevan i za mrezu i razliva boje i totalno zna da prekine sliku i ovo je ujedno do sada i najzahtevniji fajl na koji sam naisao

Sve fajlove s912 zvace cak i kad ima problema sa prikazom nije dolazilo do zaglavljivanja.

U svakom slucaju u praksi (znaci kad hocu stvarno da gledam film) ja jos nisam naisao na fajl sa nepravilnom reprodukcijom zvuka i videa a ovi demo uzorci su zgodni da se uredjaj potera do krajnjih granica i vide mogucnosti.
 
Poslednja izmena:
@marris
Posto vec imas veliku biblioteku fajlova, probaj spmc kodi fork.
Proguglaj ali spmc bi trebalo da ima amcodec, dakle ne koristi "platformski" MediaCodec, pa da vidimo ima li razlike. Svakako, ako ti je stalo, a moze u dual boot sa sd, libreelec i krypton, amcodec razvijan i dalje, bi morali da rade bez problema.
 
720p amlogic s912 prvi prijavljen- sto se tice fajla ide glatko na mom boxu...Inace uskoro prvi Oreo romovi za amlogic s9.….. uredjaje
 
Da li je moguce instalirati/gledati Orion TV na Android box-u? Da li bi neko mogao da proba? Razmisljam da kupim neki Android box da bih mogao da pratim kanale preko Orion aplikacije, pa da ne bacam pare ako ne radi. Hvala unapred.
 
Na Tanix TX3 mini može.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Pozdrav, za sve one koji imaju AZW mini m8s pro-c box ima na 4pda da se skine odličan custom rom "nexus nano mod". WiFi radi mnogo bolje nego na stock romu.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
720p amlogic s912 prvi prijavljen- sto se tice fajla ide glatko na mom boxu...Inace uskoro prvi Oreo romovi za amlogic s9.….. uredjaje

Pozdrav, jel ovo komentar na moj post da mi na m8s antutu i aida prijavljuje da je rezolucija 720p? To sam i zaboravio. Jel moguce da je srvarna rezolucija 720p?
 
Probaj neki custom rom, ima svašta za njega na 4pda i freaktab-u

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Zašto je prevarant? Vec je neko pitao...

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Ako uzimaš gt1 ultimate pazi jer u nekim poslednjim serijama imali su problem sa 3d podrskom.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Prevarant ili ne?Sta ocekivati od prodavca koji sam sebi daje ocene?Na kp trenutno 3( box)prodavca sa laznim ocenama -da vam olaksam kovin ,bp i jedan iz bg .Do te mere su isli da se lako izvali (pogotovo unazad god dana)Kacio sam ovde ocigledne primere zloupotrebe a takve je po meni potrebno sankcionisati ,ali nije ovo prica za ovu temu.A vi ako hocete mogu I da vam nadjem ocigledne dokaze to znaci mogu ovde da okacim to sto sam ranije kacio za konkretnog prodavca
 
Posle reseta na fabričko stanje(mecool m8s pro+) posle izbora željenog jezika,kada ugasim,uvek se vraća na korejski jezik.Jel imao neko ovaj problem?Pozd
 
Probaj da isključiš HDMI-CEC, drugi moj box je imao takav bug.
 
I ja sam imao to sav se izlomio da pronađem i na kraju ne znam kako sam došao do HDMI CEC ali to ke i pitanju...
 
Pozdrav svima,ponovo ja,samo sa drugim problemom sada:
Stigao mi je Mini M8S pro i imam problem sa daljinskim upravljacem koji ide uz njega,kada koristim levu strelicu na njemu,bilo za kucanje slova na tastaturi,bilo da setam po kodiju ili radim nesto trece,televizor to registruje kao da menjam "Brightness" na njemu, i stalno mi menja pozadinsko svetlo od najtamnije do najsvetlije,a prilikom pritiska tastera ok, ukljuci mi se "MUTE". Ove dve opcije sto sam primetila do sada mi strasno idu na zivce.
Jel neko imao slican problem,ili jel zna neko resenje za ovo.Hvala
 
Pozdrav svima,ponovo ja,samo sa drugim problemom sada:
Stigao mi je Mini M8S pro i imam problem sa daljinskim upravljacem koji ide uz njega,kada koristim levu strelicu na njemu,bilo za kucanje slova na tastaturi,bilo da setam po kodiju ili radim nesto trece,televizor to registruje kao da menjam "Brightness" na njemu, i stalno mi menja pozadinsko svetlo od najtamnije do najsvetlije,a prilikom pritiska tastera ok, ukljuci mi se "MUTE". Ove dve opcije sto sam primetila do sada mi strasno idu na zivce.
Jel neko imao slican problem,ili jel zna neko resenje za ovo.Hvala
Imam i ja nekih slicnih problema mada navikni se na to 100% se poklapaju kodovi od tih dugmica sa kodovima na tv-u pa ti se zato to desava. Mada kada uzmem ovaj moj daljinski koji sam dodatno kupio nemam tih problema.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Po stoti put daljinski uz box ne služi ničemu osim da ga upalite i ugasite.

Takodje probajte da ugasite cec možda pomogne.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odlične akcije.
Mada ovaj prvi imate na KP
Verziju 2gb DDR4 sa 16gb interne
Za 6650din
 
izvinjavam se za ?offtopic?
kupio sam roditeljima T95Z Plus 3GB 32GB Octa Core SmartTV Android box, stigao je pre nedelju dana. međutim od ushićenja u startu, sve manje i manje ga koriste, misle da je ipak to naučna fantastika za njih.
da ne otvaram u oglasima temu jer ne znam da li je u skladu sa pravilima,
ako nekome treba , to je ovaj
https://www.aliexpress.com/item/2GB...32773409096.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.IT36el
najjača verzija...prodajem po ceni koliko je mene izašao.....pa ako je iko zainteresovan
 
Obavezno ga istestiraj kad stigne, nekoliko nas je imalo problema.
 
Nazad
Vrh Dno