Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Pozdrav. Uzimam TV, pa planiram da prikacim X96 mini na njega. Citao sam neke ranije komentare u vezi youtube-a, da li se ista promenilo po pitanju 1080p i da li moze da se sredi? Netflix mi nije toliki problem, mogu da ga gledam i na kompu, ali ako se odlucim za nesto bolje, da li je Mi Box S dobra kupovina?
 
Bas mnogo. Ja sam prvi Mibox 3 platio 80e u Bratislavi,a drugi 48e preko AE. Imao sam srecu pa mi nisu naplatili ama bas nosta. Izgleda kako koga zapadne. Bas je to glupo.
 
Pocni od HDMI kabla ....
Zamenio i opet ista prica i za air mouse kako se kursor pomera. Zabaguje pa samo naglo skoci na drugu stranu ili secka ide opet mic po mic. Isto kao i pre. A i za video takodje 1080p lad pustim na kodi secka iritirajice po malo secne ne ide tecno. Dok youtube normalno pusta 1080p. Inace nije problem u buffer-ovanju, normalno ucita video na kodi.
 
Zamenio i opet ista prica i za air mouse kako se kursor pomera. Zabaguje pa samo naglo skoci na drugu stranu ili secka ide opet mic po mic. Isto kao i pre. A i za video takodje 1080p lad pustim na kodi secka iritirajice po malo secne ne ide tecno. Dok youtube normalno pusta 1080p. Inace nije problem u buffer-ovanju, normalno ucita video na kodi.
Ne kapiram YouTube pusti normalno a na kodiju nece -iskljuci taj daljinac pa probaj sa ir remote
 
Zamenio i opet ista prica i za air mouse kako se kursor pomera. Zabaguje pa samo naglo skoci na drugu stranu ili secka ide opet mic po mic. Isto kao i pre. A i za video takodje 1080p lad pustim na kodi secka iritirajice po malo secne ne ide tecno. Dok youtube normalno pusta 1080p. Inace nije problem u buffer-ovanju, normalno ucita video na kodi.
Пробај бокс на другом ТВ. Пробај на том ТВ-у на други HDMI...
Комбинуј да искључиш све могућности.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Meni na Miboxu 3 kad prikljucim blutut risiver opadne download na 3-4Mb pa se sve uspori zato sto rade na istom kanalu i blutut i wifi.
 
A nema ni garancije sem "na rec". :) Najjace fizicko lice oglasava nesto i kaze ima garanciju 1 god... :)


Elem, bitno je da ATV postoji i Deezer app - potpuno zvanicno. Sto znaci ko ima premium nalog kao ja preko Telenora - moze i to da tera na ATV boxicima :)
Treba mi link do atv deezer apk. Za moj tanix tx3. I spotify akonima atv verzija.
 
Ne znam,imam vdsl 50Mb,Mi box se kaci na 35Mb posto je u drugoj sobi. Kad ukljucim blutut risiver i konektujem ga na Mibox brzina drasticno padne na 4-5Mb.
 
Nema to veze sa frekvencijama, nešto hardverski je u pitanju

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Moguce,kupio sam na AE dva komada za isitne pare,oba se isto ponasaju.
 
Bas cudno. BT definitivno koristi drugi freq. opseg. Mozda mu je CPU preslab za WiFi + BT simultano + naravno ono sto radi - dekodira video stream? Cudno. I nema to veze odakle si uzeo - valjda je original/genuine uredjaj?

Bas cu da vidim kada mi stigne Mi Box S, tamo negde na prolece kako je krenulo sa posljkom :d
 
Od običnih (žičnih) slušalica praviš bt ili bacaš zvuk na npr mini liniju...
 
Ja kontam da ovo nije boxu priključen nego na nekom audio uređaju

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne kapiram YouTube pusti normalno a na kodiju nece -iskljuci taj daljinac pa probaj sa ir remote

Ne kapiram i ja iskren ti budem sta je fora, zato i pitah ovde. Jer sam probao razne mogucnosti. Inace i sa obicnim daljincem nije prebacivao lepo sa ikonice na ikonicu isto kad kliknem sacekam pa posle nekog vremena prebaci. Al sve to na 1080p rezoluciji na 720p 50hz radilo ok.


Пробај бокс на другом ТВ. Пробај на том ТВ-у на други HDMI...
Комбинуј да искључиш све могућности.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока

Juce sam isprobavao sa nekoliko HDMI bila ista prica. Nemam drugi tv, imam samo jedan u stanu.


U sustini na kraju sam bio uradio tri update-a, ostavio sam box na Android 6 ali sad je fw 110. I Jutros kad sam testirao za divno cudo sve je ok radilo. Stavio sam rezoluciju na 1080p 60hz, za sad nije vise onako seckao i isao mic po mic kursor kao i video kad pustim na kodi. Izgleda da je bilo nesto do software-a pa se sa ovim update-ovima ispeglalo.


Hvala svima na pomoci i predlozima. cheers


Inace da li je neko radio update na 7.1 za Beelink GT1 i da li ima neke razlike u odnosu na 6.0.1? Vidim na forumu da se neki zale da im se pojavio zeleni ekran na poslednjoj verziji fw doduse na GT1 ultimate.
 
Ne kapiram i ja iskren ti budem sta je fora, zato i pitah ovde. Jer sam probao razne mogucnosti. Inace i sa obicnim daljincem nije prebacivao lepo sa ikonice na ikonicu isto kad kliknem sacekam pa posle nekog vremena prebaci. Al sve to na 1080p rezoluciji na 720p 50hz radilo ok.




Juce sam isprobavao sa nekoliko HDMI bila ista prica. Nemam drugi tv, imam samo jedan u stanu.


U sustini na kraju sam bio uradio tri update-a, ostavio sam box na Android 6 ali sad je fw 110. I Jutros kad sam testirao za divno cudo sve je ok radilo. Stavio sam rezoluciju na 1080p 60hz, za sad nije vise onako seckao i isao mic po mic kursor kao i video kad pustim na kodi. Izgleda da je bilo nesto do software-a pa se sa ovim update-ovima ispeglalo.


Hvala svima na pomoci i predlozima. cheers


Inace da li je neko radio update na 7.1 za Beelink GT1 i da li ima neke razlike u odnosu na 6.0.1? Vidim na forumu da se neki zale da im se pojavio zeleni ekran na poslednjoj verziji fw doduse na GT1 ultimate.
Nista ne dobijas sa 7
 
Bice da je za sluske...
Bas tako. Jedan sam iskoristio da napravim blutut zvucnike a ovaj drugi za sluske. Sta god da gledam na Miboxu (Eon,Kodi,Hbo go,Netflix) cim se konektujem net drasticno izgubi download.
 
Bas tako. Jedan sam iskoristio da napravim blutut zvucnike a ovaj drugi za sluske. Sta god da gledam na Miboxu (Eon,Kodi,Hbo go,Netflix) cim se konektujem net drasticno izgubi download.
Pa jel dovoljno dobro 3.0?A telefon nema prob sa WiFi kad je prikacen?
 
Poslednja izmena:
Telefon (redmi note 5plus) ne gubi brzinu.merim protok preko njega. Cak i kad se telefonom konektujem na ovu igrackicu ne gubi brzinu. Samo Mibox. Merio sam iz Eon aplikacike i ( ne mogu da se setim koje) neke android tv aplikacije za merenje. Anitu ili nesto slicno. Laptop na kome je Openelec takodje gubi brzinu,tako da je nemoguce koristiti Mibox i taj laptop istovremeno. Dok recimo d3i koji je na kablu radi normalno.
 
Poslednja izmena:
Evo upravo testirao bluetooth slusalice sa telefonom Redmi Note 5. SBB Cisco ruter WiFi 2.4GHz brzina kada koristim slusalice padne sa 40Mb/s na oko 10Mb/s, Archer C9 ruter WiFi 2.4GHz brzina padne sa 50Mb/s na oko 13Mb/s, Archer C9 WiFi 5GHz brzina naravno ostane ista bez obzira da li koristim slusalice. Tako da definitivno postoje neke smetnje izmedju Bluetooth-a i WiFi-a. Pre jedno pola godine u drugom stanu mi se desavalo sa istim slusalicama da na SBB Cisco ruteru WiFi 2.4GHz brzina padne toliko da ne moze normalno da se slusa pesma na YouTube-u i tada sam na netu nasao da postoje smetnje posto navodno rade na istoj frekvenciji ali nisam nesto preterano istrazivao.
 
Tako je. Evo danas sam se malo igrao i na telefonu padne protok. Imam MTS Vdsl i njihov Zte.Probaonsam i kanal da menjam na modemu,isti slucaj.
 
Imam i ja problem sa Mi Box S.Imam SBB ov ADSL i kada radim speed test na telefonu ,racunaru,laptopu down ide od 12 do 17 Mb/s ,a kada merim na box u ide 3-4 Mb/s.Box je bukvalno pored rutera i na njemu nije nista ustekano na usb.Da li da probam downgrejdujem android ,da li bi mi to pomoglo?Ili da porucim na Aliju neki usb to lan?Nasao sam ovaj USB Ethernet with 3 Port USB HUB 2.0 RJ45 Lan Network Card USB to Ethernet Adapter for Mac iOS Android PC RTL8152 USB 2.0 HUB.U komentarima kazu da radi sa ovim boxom.Izadje oko 6e
 
Tako je. Evo danas sam se malo igrao i na telefonu padne protok. Imam MTS Vdsl i njihov Zte.Probaonsam i kanal da menjam na modemu,isti slucaj.
Znaci ili 5ghz router ili lan adapter jeftinije je ovo drugo a i sigurnije (problem sa WiFi kod mi boxa-jos nije ispravljen)
 
Poslednja izmena:
Moze i ethernet da pravi probleme - ali ne tako cesto, zavisi od chipseta. Jos jedan dokaz da za ovakve uredjaje koji po pravilu stoje na nekoj fixnoj polici po prirodi stvari treba da postoji ethernet port. Fenseraj eplovski nikome ne donosi dobro (wi-fi only).

Za intereferenciju BT i Wi-Fi, ja nisam imao tih problema, ali nisam zakacio ni Mi Box S na mrezu jos uvek (kad stigne xD).

Kao sto rekoh u teoriji ne bi trebalo da dolazi do interferenci: https://www.quora.com/If-both-Wifi-...4ghz-Frequency-then-What-makes-them-different

Probajte ove savete: https://www.goldtouch.com/stop-bluetooth-interference-messing-devices/
 
Nazad
Vrh Dno