Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Na GB rasprodaja boxeva. Mecool m8s pro + 40$, ali nešto ne štima. Taj model mora biti s905x, a svuda u opisu piše s905w. Šta muljaju kinezi?!?
found a very interesting goods in Gearbest:MECOOL M8S PRO+ Android TV OS TV Box with Voice Remote Control - BLACK UK PLUG https://gearbest.app.link/j7z3UXSxZQ
Sent from my LEX820 using Tapatalk

To je sasvim normalna stvar, jedno pise u naslovu, drugo u specifikacijama, a trece u opisu, a vazi i za Gearbest i za Ali...samo je cena konstanta, 905W za 30e, 905X za 50e, 612 sa vise od 60e i to je to...ali problem je sa krstenim proizvodjacima-markama...
Ja trazim da uzmem neki S905X 2/16, cisto zbog para, (905W je preslabo, 912 vec ode na 8000din) ali nema sta da se uzme... mislim da je @j.babic dobro rekao, sad covek nema pojma sta da uzme...
 
Pa ovo je 40$, nije ni 30$ ni 50$, stavili su sliku i naziv uređaja koji ima s905x. M8s pro plus je s905x a M8s pro W je s905w. Ili je greška ili hoće da uvale W model po većoj ceni od redovne, a računajući na to da će ljudi googlati po nazivu i videti da je svuda preko 50$.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Pa ovo je 40$, nije ni 30$ ni 50$, stavili su sliku i naziv uređaja koji ima s905x. M8s pro plus je s905x a M8s pro W je s905w. Ili je greška ili hoće da uvale W model po većoj ceni od redovne, a računajući na to da će ljudi googlati po nazivu i videti da je svuda preko 50$.
Sent from my LEX820 using Tapatalk

...pa upravo tako....

1. treba doooobroooo citati i gledati, a pogotovoooo komentare kupaca....
 
+1 Beelink gt1u

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Treba mi preporuka za sto jednostavniji I jeftiniji player, ciji ce posao biti iskljucivo da pusta IPTV liste preko IPTV aplikacije. Saveti?

Sent from my AGS-W09 using Tapatalk
 
Pozdrav,
potrebna mi je pomoc oko android boxa.
Drugar mi je doneo njegov stari box koji je kupio dok je koristio kopernikus usluge iptv (nije nikakva reklama). Da li mogu obrisati skroz taj njihov image ili kako se to zove,i da vratim sve na fabricko podesavanje i ako moze nesto novije da se ubaci u taj box. Okacicu slike ispod da se vidi koji je uredjaj upitanju. Inace instalirao bi kodi ili iptv neku apk za iptv uslugu.
Svaka pomoć dobro došla.
88a61bdbf1cb0a4e8bdd9121412ea245.jpg
ed5f29d2ad982ec2a7353bd597e73321.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ima li nekog za pomoći oko ove starudije kako mogu obrisati ovo kopernukus sr.* :(


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ovo se pojavi kada upalim...i na setup mi dozvoli samo u meni od ondroidboxa da udjem.
dbbc8d6d1e03f88ddefede1e7e0cbeb7.jpg
6cbcef18e1262a7c73bcd9b454af5df3.jpg
c57f3bf301128d6089a22bb5a536aede.jpg
abea6e094c2faa953d3748cb2c2e8c8e.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa ubaci neki rom za taj rockchip rk3066, ovde od nas to niko nema.
Tebi to i onako nema upotrebnu vrednost tako da nema šta da pokvaris.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa ubaci neki rom za taj rockchip rk3066, ovde od nas to niko nema.
Tebi to i onako nema upotrebnu vrednost tako da nema šta da pokvaris.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Jos kada bi znao gde naci taj rom za ovu starudiju drug [emoji3]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja bih prvo uradio bekap postojećeg ROM-a, a onda čačkao dalje. Konkretno, ostavio bih postojeći kernel, a flešovao sistem od nekog drugog modela (Android 4.4 obavezno, kao što je trenutno na njemu). Teoretski, tako bi trebalo sve da radi na njemu.
Ne znam koji RK3066 model ima Android 4.4, pa da se uzme ROM od njega. Ja sam imao U1 RK3066 sa 4.2.
 
Predpostavljam da je samo aplikacija postavljena da se dize sa dizanjem sistema.Ja bi otisao u recovery obrisao cash i data (vratio na fabricka).....
 
A mozda je i stari sistem instaliranja aplikacije da uvak kada uradis fabricki reset ona je tu tj ubacena je kao sistemska aplikacija. Ja bi to prvo bekapovao pa proverio sta ima od aplikacija pa ako je nadjes sklonis i onda tek ponovo instaliras ceo sistem ali bez nje. Bilo je to ranije na telefonima kod operatera ne mozes se otarasiti telenorovih i mts aplikacija nikako tj nije se moglo dok se nije provalilo tz brendiranje uredjaja

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
A mozda je i stari sistem instaliranja aplikacije da uvak kada uradis fabricki reset ona je tu tj ubacena je kao sistemska aplikacija. Ja bi to prvo bekapovao pa proverio sta ima od aplikacija pa ako je nadjes sklonis i onda tek ponovo instaliras ceo sistem ali bez nje. Bilo je to ranije na telefonima kod operatera ne mozes se otarasiti telenorovih i mts aplikacija nikako tj nije se moglo dok se nije provalilo tz brendiranje uredjaja

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
Nek proba prvo sa reset dugmetom(ako ga ima najverovatnije je u av portu ) da udje u recovery (iz sistema nema pristup-predpostavljam)-mislim da ce biti dovoljno to ....
 
adb-om uradi uninstall.
Verovatno ces naci kopernikus u imenu paketa.

No, staro ti je to. Imao sam nesto slicno bas davno na tabletu. xbmc je tada radio. Sada kodi, tesko. Plus 4.4 moze samo mygica fork (koliko ja znam). Moguce i samo 1GB rama ...

EDIT: ako ti radi adb konekcija, mountuj system kao rw, proveri init*.rc fajlove pa zakomentarisi ako tu nadjes *kopernikus* ili ott ili sta vec u imenu.
 
Poslednja izmena:
A mozda je i stari sistem instaliranja aplikacije da uvak kada uradis fabricki reset ona je tu tj ubacena je kao sistemska aplikacija. Ja bi to prvo bekapovao pa proverio sta ima od aplikacija pa ako je nadjes sklonis i onda tek ponovo instaliras ceo sistem ali bez nje. Bilo je to ranije na telefonima kod operatera ne mozes se otarasiti telenorovih i mts aplikacija nikako tj nije se moglo dok se nije provalilo tz brendiranje uredjaja

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
Bas to,uradio sam reset i vratio na fabricke postavke i opet isto ..kada se upali vrti logo i pokrene kopernikus apk. :(

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
adb-om uradi uninstall.
Verovatno ces naci kopernikus u imenu paketa.

No, staro ti je to. Imao sam nesto slicno bas davno na tabletu. xbmc je tada radio. Sada kodi, tesko. Plus 4.4 moze samo mygica fork (koliko ja znam). Moguce i samo 1GB rama ...

EDIT: ako ti radi adb konekcija, mountuj system kao rw, proveri init*.rc fajlove pa zakomentarisi ako tu nadjes *kopernikus* ili ott ili sta vec u imenu.
Nikad nisam petljao sa tim ali pokusao bi sutra...bolje i mygica kodi nego kopernikus koji se ne koristi vise na tom boxu.
Stavio bi neke crtace sestricini..nista vise.
A za sad neda nista drugo osim te njihove apk .probao vise puta taj reset pa factory reset.isto uvek vrati apk.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Prelistao sam malo temu (a čitao i van foruma) i koliko sam skontao bitne stavke su:

-memorija (RAM i interna) - što više to bolje
-procesor (Amlogic S905x i na gore)
-pouzdana marka (mada sam od svih samo za Mi čuo)

E sada, ono što sam ja uspeo da pronadjem (na kupujem prodajem, ne mogu da čekam kineze...) je:

-TX3 - MINI
-T95M 2/16
-MECOOL M8S PRO W 2/16

Ovaj poslednji jedini ima S905W procesor, a pro plus verzija sa S905X procesorom i glasovnom kontrolom košta 2000 više, pa ne znam da li se to isplati...

Šta vi predlažete od ovog ponudjenog (ili nešto drugo u rangu sa KP)
 
Jel moze video klip za firmware update za mini m8s 2gb/8gb ?
Ima ih dosta na netu a ne bi valjalo da ga unistim .
 
Poslednja izmena:
Danas mi stigao Mecool s905w sa kp-a i na moje iznenađenje ispostavilo se da mi ne rade hdmi konektori na teveu.
Kada je udario grom ubio je bivši android box i verovatno oštetio hdmi na teveu.
Povezao sam preko AV izlaza i slika je krš,tako da mi je ovaj box beskoristan i završiće na oglasnoj tabli.

Setio sam se da imam i vga prikljucak na Tv.Tako da bi mogao da povežem hdmi-vga adapterom sa audio izlazom,na izlaz bi povezao slušalice
Nadam se da ovako može da radi bez preteranog gubitka kvaliteta,imam neki Vox valjda 1080p
 
Nemoj da se neko zatrči, s912 2/16 za 43$, komentari katastrofa. [emoji16]

M96X PLUS TV Box Android7.1 Amlogic S912 64 bit Octa core 2GB 16GB 2.4G 5G Wifi BT4.0 LAN1000M 4K Set-top Boxes Media Player
https://s.click.aliexpress.com/e/iXYR1qC

(Kako da šerujem link iz AE app koji nije s.click?)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja preporucujem da izbegnete kupovinu uredjaja sa generickim nazivima bez nekog brenda.
Znaci bolje je kad neko potpise uredjaj

Ako pise samo: m96x, ili TX3, h96pro, t95 itd.. samo znaci da je genericka kopija u pitanju, uredjaj bi trebao da ima ime nekog proizvodjaca.
 
Poslednja izmena:
Kada gledam filmove ili TV na boxu slika je imam osjećaj u tamnim dijelovima mnogo više tamna nego što bi trebalo da bude..nekako nema detalja...može li se to negdje dodatno štimati na Tv ili boxu?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Jes se desava samo u kodiju ili I na plejeru?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
dajte neku zamenu za terrarium a da nije morpheus i popcorn?
 
HD movies(new)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
29799c9894fe83a649029b5addaecc7c.jpg
 
Nazad
Vrh Dno