Šta je novo?

Cyberpunk 2077

2020 svako ko nesto kritikuje ili necemu nadje zamerku je automatski hejter, a ovo sto je uradilo rukovodstvo bi trebalo da je ilegalno, mislim na stanje igre na konzolama.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

To samo kazes zato sto si hejter :d A koliko vidim ni na pc-u ne prsti od savrsenstva, 57 000 negativnih reviewa na Steamu. U poredjenju s tim, W3 - koji je po dezurnim braniteljima bio podjedanko los na launchu - nema ni 9000.
 
To samo kazes zato sto si hejter :d A koliko vidim ni na pc-u ne prsti od savrsenstva, 57 000 negativnih reviewa na Steamu. U poredjenju s tim, W3 - koji je po dezurnim braniteljima bio podjedanko los na launchu - nema ni 9000.
Ma ne radi ni na pc nikako ali ako uporedis sa last gen konzolama to onda radi kao doksa.
Kupio sam uredno igru jer sam zeleo da pruzim podrsku developerima.
Zamislite da je igra izasla u zavrsenom stanju , kakav bi to hit bio , imali su sansu da naprave istoriju sa ovom igrom jer su ovoj kuci igraci najvise verovali.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Eee, kad bi bilo sta bi bilo... Ko sto rece neko na Tjubu, da je ovo EA uradio ne bih se ni iznenadio, ovako je razocarenje utoliko vece sto je CDPR.
Nisam ni sanjao da cu ovo ikada reci, ali sada bi im najbolje bilo da se ugledaju na No Man's Sky tim - glavu dole i popravljaj, ispravljaj i vracaj sve izbaceno. Pa mozda povrate reputaciju kad tad.
 
Pa da, zbog toga je razočaranje mnogo veće.
 
nadjoh jedan bug, crit modovi u odeci ne povecavaju crit chance i damage u stats (da li je visual bug ili stvarno ne povecavaju, nisam testirao)
 

U sustini, ovo je sve subjektivno.
1000 NPC-eva i imas i razlicite stvari rade, nisi valjda ocekivao 1000 ljudi u jednoj sceni?


Imas razlicite puteve i nacine resavanja i side i main questova i od toga neke stvari zavise.
Neke stvari koje uradis na pocetku mogu uticati na nesto 50 sati kasnije.
Igru je nemoguce celu odigrati za 40 sati. Dakle, mozes mozda tako sto ces da se teleportujes stalno do questa i odradjujes brzinski na slaboj tezini i sa brzinskim levelovanjem, sve bez mnogo razmisljanja i ucestvovanja u samoj igri.

Jedino sto zaista jeste suprotno obecanom, jeste da ces imati skroz slobodu pravljenja i gradjenja kroz igru svog lika, sto nije tacno, lik je u velikoj meri predefinisan i karakterno i kada ga jednom napravis, fizicki.
Neki RPG elementi su definitivno potisnuti i to smatram da je jedini fail.

2020 svako ko nesto kritikuje ili necemu nadje zamerku je automatski hejter, a ovo sto je uradilo rukovodstvo bi trebalo da je ilegalno, mislim na stanje igre na konzolama.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Ne znam zasto pricas o konzolama u PC temi, idi u deo foruma za konzole i tamo se zali, ovo je PC tema.

To samo kazes zato sto si hejter :d A koliko vidim ni na pc-u ne prsti od savrsenstva, 57 000 negativnih reviewa na Steamu. U poredjenju s tim, W3 - koji je po dezurnim braniteljima bio podjedanko los na launchu - nema ni 9000.

Vec peti put pricas o tome...na Steamu su review status: Mostly Positive. Toliko o tome.
Witcher 3 se u preorderu prodao u 1.5 miliona kopija, CP 2077 u 8 miliona...vecina ljudi su W3 kupili kada je vec bio ispravljen.
U prvih nedelju dana, CP2077 ima polovinu ukupnih W3 recenzija za 5 godina.
I ako procitas recenzije, vecina njih je nezadovoljno jer su imali neka nerealna ocekivanja.


Sto se tice glave dole...pa to su i uradili, izvinili se za stanje igre i rade na popravljanju.
Dodatno, ponudili full refund.
 
Poslednja izmena:
nadjoh jedan bug, crit modovi u odeci ne povecavaju crit chance i damage u stats (da li je visual bug ili stvarno ne povecavaju, nisam testirao)
A ja kao furam taj build :D

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Posle 30 sati igranja (a tek sam zagrebao main story) mogu da potpišem da je ovo najbolja igra u poslednjih 10 godina...

Ja sam na 50. Ne bih verovatno rekao da je najbolja, ali je odlicna.

Primetio sam i po YouTube i po Tviteru lešinare tipa Gamespot i slični... takve naslove za Ubisoft i Bethesda smeća nisam viđao.

Na Redditu ima ljudi koji igraju nepatchovanu igru sa prastarim drajverima.
Lak nacin da se nakupe pregledi ;).

Sa ovim patchem 1.05 grafika na PS 4 pro utegnutija i sredjen HDR a za 2 sata igranja ni jedan bug

Navodno je rezolucija spustena na 720p (videcemo sta ce DF da kaze), zbog toga igra bolje radi.

Ja sve mislim da ce ovi sto su kupili igru da odrade refund pa onda skinu narodnjak. Vise se oni zale sto su dali pare nego mi koji smo skinuli igru.

Hvale se ljudi po forumima kako su presli igru na base konzolama i dobili refund.
Mada, kada se uzme u obzir koliko lose radi, zasluzili su :).

U sustini, ovo je sve subjektivno.
Igru je nemoguce celu odigrati za 40 sati. Dakle, mozes mozda tako sto ces da se teleportujes stalno do questa i odradjujes brzinski na slaboj tezini i sa brzinskim levelovanjem, sve bez mnogo razmisljanja i ucestvovanja u samoj igri.

Mozes ti kroz igru da proletis i za 10+ sati ako prekidas dijaloge, igras na easy i stalno koristis fast travel.
Naravno, ako to uradis neces videti ni trecinu igre. Jako se mnogo stvari desava u sporednim misijama, a ni likove uopste ne upoznas.
Svakako to sto postoji kraci critical path za mene uopste nije mana. Kamo srece da kroz AC igre mogu da proletim za 15-20 sati, mozda bih ih onda i igrao.
 
Poslednja izmena:
Napisao je 20ak sati main i 40 sati za sve, a za Witcher 3 50 sati main i oko 108 sati sve.
 
Vec peti put pricas o tome...na Steamu su review status: Mostly Positive. Toliko o tome.
Witcher 3 se u preorderu prodao u 1.5 miliona kopija, CP 2077 u 8 miliona...vecina ljudi su W3 kupili kada je vec bio ispravljen.
U prvih nedelju dana, CP2077 ima polovinu ukupnih W3 recenzija za 5 godina.
I ako procitas recenzije, vecina njih je nezadovoljno jer su imali neka nerealna ocekivanja.

Sto se tice glave dole...pa to su i uradili, izvinili se za stanje igre i rade na popravljanju.
Dodatno, ponudili full refund.
Argument bi ti bio na mestu da je W3 na pocetku bio blizu 78% positive koji C2077 sada ima, ali njet, W3 je od pocetka imao 92%+. Toliko o tome.
A to oglusivanje o kritiku mozes da okacis macku o rep. I pozitivne ocene komentarisu koliko je izbagovana i neoptimizaovana igra; u uklonjene i nezavrsene gameplay elemente da ne zalazimo. Heh, "Nerealna ocekivanja."
Danas je izgleda nerealno ocekivati da AAA igra radi kako treba.
 
Poslednja izmena:
U sustini, ovo je sve subjektivno.
1000 NPC-eva i imas i razlicite stvari rade, nisi valjda ocekivao 1000 ljudi u jednoj sceni?
Imas razlicite puteve i nacine resavanja i side i main questova i od toga neke stvari zavise.
Neke stvari koje uradis na pocetku mogu uticati na nesto 50 sati kasnije.
Igru je nemoguce celu odigrati za 40 sati. Dakle, mozes mozda tako sto ces da se teleportujes stalno do questa i odradjujes brzinski na slaboj tezini i sa brzinskim levelovanjem, sve bez mnogo razmisljanja i ucestvovanja u samoj igri.
Jedino sto zaista jeste suprotno obecanom, jeste da ces imati skroz slobodu pravljenja i gradjenja kroz igru svog lika, sto nije tacno, lik je u velikoj meri predefinisan i karakterno i kada ga jednom napravis, fizicki.
Neki RPG elementi su definitivno potisnuti i to smatram da je jedini fail.
Naravno da je subjektivno, ja pricam za sebe.. mada se mnogi slazu.
Za 1000 ljudi nisi dobro procitao pisano je o njihovom dnevnom ciklusu, policiju i npc-eve nisi pomenuo, igru mozes da zavrsis za 20h i nebitno dal hoces ili neces, rpg aspekt je zanemaren dosta.
Necu vise da se razvlacim, ne razumem cemu tolika defanziva.. kao da si sam radio na igri. Onakav launch je kriminal, pogotovu na konzolama a vi ih opravdavate. Veruj mi da ovap galama samo godi nama kao igracima..
 
Poslednja izmena:
Mene zanima sta toliko nisu ispunili, hoce mi reci neko, posto nisam bas pratio ranija obecanja?

Postoji ovaj jako dug spisak na Reddit-u: https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/kfz65p/every_changecutlie_i_could_find_in_various/


Da budem jasan, ja nisam pratio apsolutno ništa u vezi sa CP2077 proteklih godina. Jako malo znam o igri i nemam baš nikakva očekivanja. Tako da kontam da će mi se igra dopasti. Uzeh CP2077 juče na Epic rasprodaji. Da izađe 1.05 za PC, pa ću najverovatnije krenuti da igram.
 
Nisam mislio na to, nego da pomaze da ne bude mutno.
.

Pa ne moze. Ne moze sharpnes da nadoknadi nizu rezoluciju. Dlss je u sustini nista drugo nego smanjivanje rezolucije, tipa 2,4,10%. To je da se onome ko ne moze da gura u native na zadovoljavajucem broju frjemova, omoguci da igra. Meni smeta, mutno i smeta mi ocima. Da ajedim na 2m od monitora kontam da mozda ne bi primjetio, ali posto sjedim na 60cm od 2k 32", itekako primjetim. Al nebitno, smaram vise sa dlss. Kome je simpa nek igra :)

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Naravno da je subjektivno, ja pricam za sebe.. mada se mnogi slazu.
Za 1000 ljudi nisi dobro procitao pisano je o njihovom dnevnom ciklusu, policiju i npc-eve nisi pomenuo, igru mozes da zavrsis za 20h i nebitno dal hoces ili neces, rpg aspekt je zanemaren dosta.
Necu vise da se razvlacim, ne razumem cemu tolika defanziva.. kao da si sam radio na igri. Onakav launch je kriminal, pogotovu na konzolama a vi ih opravdavate. Veruj mi da ovap galama samo godi nama kao igracima..

Pročitao sam sve tvoje postove, i uopšte nisam skontao šta ti konkretno zameraš igri i developerima i šta je to tako kriminalno, a da nije nešto apstraktno što si video na klipu nekog attention whore jutubera koji namerno predstavlja stvari lošijim nego što jesu, ili nešto što si načuo, a odnosi se na loš rad igre na PS4 konzolama. Koliko vidim @arheolog IGRA igru (dakle nije mu niko ništa prepričavao) na PS4 konzoli i čovek nema nekakve epohalne zamerke...

Ako ti nije teško napiši konkretno šta tebi smeta i šta ti sreću kvari?

Konkretno da te pitam, a ti mi iskreno odgovori, jesi li ti uopšte igrao igru?


EDIT: Eto, meni npr. smeta samo jedan quick item slot, pa moram non-stop da biram da li u borbi idem na augmentaciju ili bombe i sl...
 
Poslednja izmena:
Iskreno da ti kazem nisam, evo mlatim se ovde jer mi je dosadno. Do sad si citao moje postove, a sad ih ignorisi leba ti.. ocigledno nisi lik sa kojim moze da se razgovara normalno.
 
Pa ne moze. Ne moze sharpnes da nadoknadi nizu rezoluciju.

Da, sharpen ne popravlja kvalitet nego smanjuje samu "zamucenost" slike. Na to sve vreme mislim.


Netačno, za Unity treba puno vremena. Mislim da sam utrošio tipa 75h i nisam sve prešao. Glavne misije i dlc da, ali ne i sve side misije

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Tacno je.
Niko nije spominjao prelazak sporednog sadrzaja uz 100% completion. ;)
 
Poslednja izmena:
Netačno, za Unity treba puno vremena. Mislim da sam utrošio tipa 75h i nisam sve prešao. Glavne misije i dlc da, ali ne i sve side misije

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Pa ne mozes ni ovde, prica se iskljucivo o glavnim misijama.
I to tvrdim da mozes da predjes za 20h samo ako preskaces cinematic-e i nemas pojma o cemu se zapravo ni radi.

Postoji ovaj jako dug spisak na Reddit-u: https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/kfz65p/every_changecutlie_i_could_find_in_various/


Da budem jasan, ja nisam pratio apsolutno ništa u vezi sa CP2077 proteklih godina. Jako malo znam o igri i nemam baš nikakva očekivanja. Tako da kontam da će mi se igra dopasti. Uzeh CP2077 juče na Epic rasprodaji. Da izađe 1.05 za PC, pa ću najverovatnije krenuti da igram.

Pazi, dosta toga napisanog nije tacno, jer je neko potrosio jako malo vremena u igri i izneo zakljucke na osnovu toga.
Neke stvari jesu izbacene, neke promenjene, ali daleko od toga da su to ogromne stvari.
Za pocetak, tu spominje da ne postoje nikakvi odnosi, a ja sam imao sex sa ribom u prvih 10 sati tokom main misije.
To samo znaci da on nije odigrao na nacin na koji bi dosao do toga...sto dovodi i do razlicitih puteva za koji svi tvrde da ne postoje.
Zato sada imam 3 razlicite main misije u isto vreme, vise izbora da nesto postignem(direktno sa jednom osobom ili pre toga da se raspitam kod druge, koji pre toga moram da nadjem(sa kojom sam imao sex) i da mi i ta osoba pomogne).
Ne znam da li je neko ocekivao da mu neko napravi 3 razlicite igre, sa totalno razlicitom main pricom?

Ne obracam se tebi btw, nego pricam uopsteno.

Policija jeste smesno odradjena, kao i jos par stvari koje sam vec spomenuo, ali je sustinski igra brutalna.

Kaze neko da je branim kao da sam je pravio...jok, prenosim moja iskustva i moje misljenje.

Primer:
Auto koci kao u pravom zivotu, realno...imas 3 varijante toga, neko ce to da hejtuje, nekome ce to da se svidi, neko nece ni primetiti i bice mu nebitno.
Isto tako i za to sto se auto ne moze prevrnuti i maltene je neunistiv...neko ce da hejtuje, nekome ce biti gotivno, a neko ce biti bitnije radio stanice u autu.
 
Da budem jasan, ja nisam pratio apsolutno ništa u vezi sa CP2077 proteklih godina. Jako malo znam o igri i nemam baš nikakva očekivanja. Tako da kontam da će mi se igra dopasti.

Pametno, ja to radim vec godinama. Em nemam nerealna ocekivanja, em izbegnem spojlere.
 
Iskreno da ti kazem nisam, evo mlatim se ovde jer mi je dosadno. Do sad si citao moje postove, a sad ih ignorisi leba ti.. ocigledno nisi lik sa kojim moze da se razgovara normalno.

Sarkazam i humor nivo kursadžije, a i argumenti su takvi... Postovi su ti iritantni jer su nebedljivi, kao da imaš neku skriptu po kojoj pišeš... Stvarno bih voleo da napišeš šta TEBI smeta, a ne da navodiš ono što si pročitao da smeta drugima... Mislim, u najmanju ruku bi to mogao da učiniš... Mislim da sam ja koji kao BRANIM igru izneo više loše urađenih i stvari koje mi smetaju nego ti, pa i pored toga ne pada mi na pamet da palim lomaču i developere razapinjem ponijima, nego baš suprotno, odajem im priznanje za ovo što su uradili...

@Heroj87
Pitanjce za tebe, i spojl i nije (mislim tebi nije, jer o tome pišeš u postu, više me zanima šta misliš...
Šta misliš da li se mail story grana na tri odvojene grane Takamura, Panam i Rogue, od kojih svaka u jednom momentu isključuje onu drugu, ili se svaka od grana može paralelno igrati. Ja lično igram Panam granu, jer je Takamura Arasaka čovek i realno ne verujem mu, a Rouge iz 2077 juri samo svoj lični interes a ne ideale kao Rouge iz 2023 (možda bi se to promenilo kad bi saznala za Džonija tj. da postoji šansa da "vaskrsne", ali već ga je jednom ostavila u prašini, ko kaže da neće opet...)... Ova Panam mi je najviše "ispravna" i jedina bez nekog interesa, pa mislim da bih joj najviše verovao i u pravom životu...
 
Dlss je u sustini nista drugo nego smanjivanje rezolucije, tipa 2,4,10%.

DLSS je daleko više od toga, to je AI koji usputno i rekonstruiše sliku na osnovu podataka koje ima. Od DLSS 2.0 to u nekim situacijama zna da izgleda i bolje nego u nativnoj, i da ima daleko više detalja. Recimo dlss 2.0 u Control, gde sam i lično testirao.


Pogledaj video i zaključak od DF-a, od kojih nema većih zakerala što se tiče brojanja piksela i sve imaju dokumentovano. Imaš i zaključak na 13:40.


[YOUTUBE]YWIKzRhYZm4?t=820[/YOUTUBE]

Ili recimo analiza u DS-u.

[YOUTUBE]9ggro8CyZK4[/YOUTUBE]

Za CP2077 ne znam, nisam ga još igrao, neću ga sigurno do proleća. Ali moguće da DLSS ne radi kako treba ili da neki od efekata kolju AI u njemu. Ali imaš dobar video kako dlss radi na hw unboxed-a, koji itekako znaju da ukažu na mane kod svih osim kod AMD-a :D

[YOUTUBE]U0Ay8rMdFAg[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Ja pricam za CP2077, taj control nisam igrao, niti cu. Dlss u CP je klasicno smanjivanje rezolucije. Nista bolje ja tu ne vidim, osim vise fps, na ustrb rezolucije.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@kure1982
Pisao sam post 20min i ostavio. Prvo neću da se spuštam toliko da nekog zbog igre vređam, a drugo sve što pitaš sam već odgovorio ranije. Tebi više neću da odgovaram, a temu i dalje pratim jer povremeno neko napiše nešto korisno za bolje performanse.
 
Hahaha, sad radim misiju i kaže V, Well, Clarice… have the flamingos stopped screaming?"

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
@kure1982
Pisao sam post 20min i ostavio. Prvo neću da se spuštam toliko da nekog zbog igre vređam, a drugo sve što pitaš sam već odgovorio ranije. Tebi više neću da odgovaram, a temu i dalje pratim jer povremeno neko napiše nešto korisno za bolje performanse.

Ok, izvinjavam se ako sam preterao... Stvarno, različita mišljenja u pogledu dovršenosti/nedovršenosti igre nije razlog da se vređamo... Uzdravlje...
 
Nazad
Vrh Dno