Šta je novo?

Kako da kupujem stvari preko ebay-a?

Nadam se da ćeš biti bolje sreće :)
Nigde nije pisalo da je kartica Kingston, da jeste predpostavio bih da je lažnjak pošto sam se sretao sa lažnim usb stikovima ove marke. A lik prodaje po 10-15 dnevno i svi su happy a niko ne proverava stvarni kapacitet kartica.
 
Meni samo nije jasno da li je moguce da u Kini svaki mali privrednik ima opremu kojom pravi mem. karticu ili tako neku sofisticiranu elektroniku. Izgleda da je moguce, s obzirom na broj kopija telefona i cega vec...
 
Ne, imas proizvodjace koji rade OEM za ove ovde u Evropi, i Americi, i onda lepo neko dodje i otkupi kamion robe iz fabrike, odstancuje pun dzak nalepnica koje prikazuju nesto sto veze nema sa istinom, i ambalazu tog koga kopira cak, oglasi na net i odeeee...
 
Mali update u vezi moje fake kartice.
Posalo sam jutros kupcu mail sa objašnjenjem da nisam ovca i da znam šta mi je uvalio. Naravno ne ovim rečima, ali objašnjeno do detalja i zapretio da ću kontaktirati ebay povodom ovog .
Posle 3h mi stiže mail od kupca i paypala da mi je refundiran novac :)

Predpostavljam da će novac biti vraćen nazad na moju karticu u roku od nekoliko dana (intesa internet).
Samo me buni ono, da ne mogu ići uplate sa paypala na račune građana što su naši trubili prilikom ulaska paypal-a, ili nisam dobro skapirao.
 
Nije isto uplata i refund. Refund radi Pejpal i zato to može. Uplata klasična je praktično samo "softverski" onemogućena, dok refund radi.
 
Poslednja izmena:
Nadam se da ćeš biti bolje sreće :)
Nigde nije pisalo da je kartica Kingston, da jeste predpostavio bih da je lažnjak pošto sam se sretao sa lažnim usb stikovima ove marke. A lik prodaje po 10-15 dnevno i svi su happy a niko ne proverava stvarni kapacitet kartica.


Rade to i sa USB flesh stickovima. I sto kazes niko se ne zali samo pljuste pozitivne ocene. Prodaje Kinez Usb stick od 4GB za 0.99 $ sa postarinom , bez licitacije, znaci fiksna cena !!! Ako to nije fake, nema 4GB onda sta je .
 
Znam da se najviše kopira Kingston , bar sam video par stikova i SD kartica. Ali ovde na licitaciji je bila no-name kartica i još crvenim pisalo 100% 32GB ,100% class 10 . Kad ono oćeš
 
Poslednja izmena:
^jel brzina u klasi 10 na tih 8GB sto imas ?
 
Ma kakvi. Maximalna brzina je oko 4,5MB/s (upis) . Imam pravu karticu klase 10 koja upisuje veće fajlove brzinom do 14MB/s
 
To je 8GB class 4 znaci, a kazes da se prijavljuje kao 32GB u sistemu ?
 
Tako je . Sistem je vidi kao 32GB. Ali staje 7.7GB ili tako nešto. Čim je stigla ubacio sam je u čitač kartica i poslao na nju oko 32GB filmova . Upisivanje je trajalo oko 2.5h ali je prebačeno samo tih 8GB i uredno su prebačeni prazni folderi od ostalih filmova. Znači kartica simulira da ima 32GB a i vremenski simulira kopiranje, tj bez opzira što ne kopira ništa preko tog kapaciteta vrti ono copy to vreme koliko bi stvarno trebalo za kopiranje.
 
Hteo sam da kupim ovo, ali bi uzeo tracking za postu. Pisao sam prodavcu, koji mi je odgovorio sledece:

Dear friend ,
Thanks for your mail.
Pls place the order,
but not pay,
then contact us to add $4.00 for tracking number,
thanks!
Have a nice day.

Kako da narucim, a da ne platim, posto imam Buy it now i Add to cart?
 
Pre plaćanja trebalo bi da imaš opciju "request total from seller".
 
trenutno sam na Checkout i sledeci korak mi je placanje gde mi trazi moj Paypal nalog. plasim se da ako ne bude jos jedan medjukorak - ispalim sam sebe...
 
mene zanima koliko predmeta cija je zajednicka vrednost manja od 50 Eura mogu da uvezem bez carine?
Npr. ocu da kupim 3 USB flash-a pa me interesuje da li bi mi naplatili carinu ako bi kupio 3 komada?
 
Kako ide procedura posto na sajtu pod Estimated Delivery je sutra zadnji dan a paket nije stigao?
Sta raditi?
 
Narode,
evo objavljujem da sam dobio flet kabal za Nokiu C6 koji sam naručio i platio pre oko 40 dana. Bio je uredno spakovan. Još ga nisam ugradio, nadam se da je ispravan.
Dan pre nego je stigao sam kontaktirao Kineza. Pitao sam ga da li zna nešto o pošiljci. On je rekao da je verovatno izgubljena i da će poslati (ili je poslao) novi, nisam baš najbolje razumeo. Sad ne znam, nebih da ispadnem prevarant, ali mi se i ne plaća još jedan flet jer mi ne treba. Ne znam da li da mu javim da je stigao ovaj prvi. Šta mislite?
 
Pobogu, umesto tolikog piskaranja vec si mogao da mu javis da je stigao paket i da ne salje novi. Pa zar za takve stvari trazis pomoc na forumu?
 
Evo gledam baš našu prepisku. Nije dan pre, nego su 3 dana od kako smo kontaktirali do prispeća pošiljke, tako da je verovatno već kasno. Platiću mu taj drugi ako stigne i rešeno.
 
Pozdrav ljudi hteo bi da kupim nesto preko ebay-a a nemam paypal a nebi da ga pravim jer ko zna dal cu u buduce cesto kupovati preko njega hteo bi da kupim ogrlicu za dresuru kerova koja je kod nas dosta skuplja a na ebay-u u francuskoj je tek 60€ cijeg je porekla ista. pa bi vas zamolio ko bi hteo da mi naravi uslugu i da kupi ogrlicu pa da mi posalje u Srbiji post-expres ili kako god ja bi mu platio za to.
 
Predpostavljam da bi platio 60€ i troskove city expressa.
 
Narode,
evo objavljujem da sam dobio flet kabal za Nokiu C6 koji sam naručio i platio pre oko 40 dana. Bio je uredno spakovan. Još ga nisam ugradio, nadam se da je ispravan.
Dan pre nego je stigao sam kontaktirao Kineza. Pitao sam ga da li zna nešto o pošiljci. On je rekao da je verovatno izgubljena i da će poslati (ili je poslao) novi, nisam baš najbolje razumeo. Sad ne znam, nebih da ispadnem prevarant, ali mi se i ne plaća još jedan flet jer mi ne treba. Ne znam da li da mu javim da je stigao ovaj prvi. Šta mislite?

Mozda sam prevideo, ali gde si kupio, trebao bi mi ekran za N82, zao mi da je bacim jer me odlicno sluzila godinama, a i kamerica je jos uvek vrh, mozda i masku da joj uzmem ako ima, OK kvaliteta bar...
 
Licitiram na ebay.de fudbalski dres,da me izadje max 30-35e...E sad prodavac je srbin takodje koji zivi u Nemackoj...Posto nemam PayPal,kao placanje predlozio mi je Western Union...Malo sam pogledao i video da je provizija 800 din na ovu sumu predmeta..To mi je ok..Kada sam ga pitao za slanje posiljke naveo je da posalje preporucenom postom koja ce izaci 6eura.Nije strasno... E sad pitanje,koji su dodatni troskovi koji me jos cekaju (sem osnovne cene predmeta i provizije prilikom uplate i tih 6 eura posiljke koje je naveo) Hvala....
 
Mozes da ocekujes PDV na nasoj carini. 20 % od cene i od postarine i 110 dinara posti. To ako ti stavi neku vrstu racuna, ovako bez racuna mozes da prodjes bolje , ali i gore, nema pravila.
 
Zdravo ljudi,
Planiram E-bay odnosno Paypala da uzmem http://www.ebay.com/itm/New-Lepai-Class-T-Hi-Fi-Audio-Amplifier-Tripath-LP-2020A-Amp-20WX2-Stereo-Amp-/121033826312?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item1c2e2da008#shpCntId . E sad nakon procitanih svih strana shvatam da mi valjda nece cariniti i da cu dugo cekati i sve to al i dalje nisam shvatio sta jos moze da me snadje. Da li moze neko da pogleda ovo i da mi da svoje misljenje??
Unapred hvala

Na ovu cenu racunaj 20 % PDV + 110 dinara za otvranje i postu, i trazi obavezno od kineza invoice (fakturu) jer ce nasa carina gotovo sigurno proceniti na veci iznos. I ovo pojacalo je za americko trziste adapter je 110v US plug, nama treba EU plug 230v tj okrugli utikač
 
Ima li ko da mi uzme nesto sa ebay pa kad mu stigne da mi posalje + njemu zarade :)
 
Znaci ipak se i dalje placa pdv iako se carina ne placa? I kako mogu da lupe vecu cenu ako je na svim mestima ista ova cena? A sto se tice adaptera nije problem posto ima drugih za istu cenu koji imaju sa evropskim adapterom
 
Znaci ipak se i dalje placa pdv iako se carina ne placa? I kako mogu da lupe vecu cenu ako je na svim mestima ista ova cena? A sto se tice adaptera nije problem posto ima drugih za istu cenu koji imaju sa evropskim adapterom
PDV se placa na sve a carina ako je vrednost iznad 50 evra, male i lake stvari mogu da prodju bez PDV-a ali po zakonu na sve trebaju naplatiti harac. Pa lepo imas pojacala i od 500 evra oni lupe otprilike cenu a kasnije je tesko dokazati pravu cenu (nemoguce) to ti je lutrija zato je bolje traziti invoice da kasnije ne bi morao gubiti 2 dana sa carinom
 
Nazad
Vrh Dno