Šta je novo?

Koji Wi-Fi ruter uzeti?

stolex

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2009
Poruke
1,659
Poena
350
Treba mi od vas preporuka koji wi-fi ruter da uzme moj brat. Koristi IKOM kablovski internet i skoro je uzeo lap top. Pa me interesuje koji wi-fi ruter uzeti za kablovski internet? I sta treba gledati ili obratiti paznju? Ne razumem se bas najbolje. :)
 
Jel moze neka preporuka za neki ruter? Telekom ruter je kod roditelja, i od njega ide kabel do mog sprata. Treba mi da ima bar 2 lan porta (tv i laptop) i da ima wifi. Imao sam neki tp link onaj beli sa dve antene (al sam ga opisao), ali mi crkao danas posle udara groma. E da bilo bi ok da mogu da kupim negde u NS, posto bih ga uzeo sutra odma.
Hvala
 
Neko misljenje o ASUS RT-AC51U AC750? Ima usb, pa bih mogao da nakacim eksterni hard disk na njega.

edit: mislim da cu na kraju ipak uzeti ovaj: Asus RT-AC52U B1 AC750. Ima Gigabit LAN i usb. Nasao sam ga za 45 eura.
 
Poslednja izmena:
To me zanima. Za šta služi USB. AKo se nakači eksterni HDD, da li se vidi preko mreže i može da se ubacuju filmovi i muzika?
 
A sa kojim tp linkom poredis taj ac18?
 
Platio sam ga 90,uzeo preko Amazona.
Nije ni tp bio tako mator, ali u taj deo sobe nije dopirao

Mislim da je archer c1200, nisam siguran. Nisam kući da proverim tačnu oznaku.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tek sad videh ovu temu, pa prenosim ovde post:

Ljudi, dobio sam od Kopernikusa neki raspali cbn modem, koji nije u stanju da isporuči WiFi signal po stanu površine 50m2.

Očajan signal je kombinovan i katastrofalnom brzinom, koja ne prelazi 10Mb/s, a posedujem paket 60/8. Preko LAN-a sve radi super.

Bitno mi je da dobijem samo stabilnu WiFi konekciju sa normalnom brzinom, pošto je ovo trenutno ne izdrživo, padne nekada i na 5Mb/s.

Šta uzeti do 2500 hiljade?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
I mene slicna muka ceka...
Preci cu najverovatnije na novi paket 120/15Mbps kod SuperNova (RV deo) pa mi treba gigabitni ruter sa podrskom za 2,4Mhz i 5Mhz.

Na ruter se lanom kaci desk komp, a na wifi telefon(i) (3kom), televizor (1 sada, u buducnosti 2), laptop(ovi) (2 max i to ne oba istovremeno), mozda i tablet po potrebi (1) i ne sve odjednom, nikad jer su uglavnom ti uredjaji gostujuci, sem mog telefona i televizora.

Koji kvalitetan, pouzdan, dobar ima gigabitni ruter u prodaji kod na a da nije previse skup?

Asus USB-AC68 Wireless AC1900: http://www.itsvet.com/ruter_asus_usb_ac68_wireless_ac1900-pdaa1-52.i?id=717 za 10.540din

Nesto drugo, treće, cetvrto...?

ASUS RT-AC86U : http://www.itsvet.com/ruter_asus_rt_ac86u-pdaa1-52.i?id=736 za oko 35.000din (ŠTO JE PREVIŠE SKUPO! Vredi li i kome da se ovo "cudo" uzima?)

Tenda AC15 AC1900 http://www.itsvet.com/ruter_tenda_ac15_ac1900-pdaa1-52.i?id=780 za oko 12.000din Po cemu se razlikuje i da li je ista bolja od Asus USB-AC68 Wireless AC1900 i ako jeste zasto?

Sta bi trebao sve od konektora i podrske da ima dobar ruter?
 
Poslednja izmena:
Iako imam RT-AC87U, od mene preporuka za RT-AC68U, pogotovo ako ima za te pare. Na KP cene kreću od 135e pa na gore...
 
... od mene preporuka za RT-AC68U, pogotovo ako ima za te pare. Na KP cene kreću od 135e pa na gore...

Ja ne videh da ga ima za 135e, moraci i da zovem...
Kad kazes "pogotovo za te pare", sta u stvari mislis?
Meni je 290-300e mentalno nepojmljivo i previse za ruter. :shock:
Nisam u stanju toliku cenu da prihvatim da treba platiti za ruter. :wall:
Da ovaj RT-AC68U nadjem za 135-150e na kp odma bi porucio ako je nov i neotpakovan.

Zasto na dva jeftinija ne bi trebalo uzeti, sta im fali...

Voditi racuna da "nisam toliko bogat da mogu kupovati lose i jeftino" (vise puta, pa da bude suplje na kraju od dobrog i skupljeg).
 
@Zeha

Tenda je generalno ok, ali sam se skoro razocarao u softver. Najsveziji firmware je obicno jako star kod njih, i mislim da im QA bas i nije neki.

Ako si u toj klasi, zasto ne pogledas Netgear R6400 ili Asus AC-66U B1. Gotovo su identicni (osim softvera, mada Merlin moze u Netgear), imam oba, ne znam kome bih dao prednost. Mozda Asusu jer je Netgear malo glomazan, ali nista vise od toga. Stavise, AC-66U B1 koristi potpuno isti firmware kao AC-68, samo sto je AC1750 umesto AC1900, dok AC-68 ima malo sporiji CPU. Kada sam kupovao nov ruter pre dva meseca AC68 je bio nesto nenormalno skup, tako da sam odustao od njega i uzeo R6400, AC-66 imam od ranije.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Sta fali TP Link C9 ruteru npr, zasto ne bi njega uzeo?
 
TP-Link je očajan sa podrškom, jeftini ruteri ok, ali kad kupiš skup ruter poput C3200 koji ja koristim očekujem da ima zvaničnu i eventualno nezvaničnu podršku. Osim ako nije na nekoj super akciji bolje odabrati Asus, Netgear, Ubiquiti.
 
Ja sam juče stavio meni tendu ac11
Za tu lovu ovo je iznenađujuće dobar ruter.

Imao sam i Xiaomi koji kvalitetnije deluje ali on je umeo da zabode

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja se, evo, vec mesec dana, premisljam, sta da uzmem.
Tu Tendu, ili xiaomi 3g.
Sada sam video, na KP, i neki asus RT 66u, ne znam, kakav je on, u odnosu na ovu Tendu i xiaomi?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Prilozi

  • USB-AC68.jpg
    USB-AC68.jpg
    15.7 KB · Pregleda: 78
  • RT-AC68U.jpg
    RT-AC68U.jpg
    24.8 KB · Pregleda: 80
Ja se, evo, vec mesec dana, premisljam, sta da uzmem.
Tu Tendu, ili xiaomi 3g.
Sada sam video, na KP, i neki asus RT 66u, ne znam, kakav je on, u odnosu na ovu Tendu i xiaomi?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Pa ukratko, bolji u svakom pogledu. Asus je AC1750, AC11 je AC1200, ima vise gigabitnih portova od 3G, bolji CPU od oba, vise RAM, Asus ima znacajno bolju podrsku od oba... Mislim to je sve na papiru, izvesno je da ce ti bilo ko od njih raditi posao sasvim dobro, ali ako se vec dvoumis, uzmi bolji.
 
Meni je skroz bezveze to poređenje rutera različitih cenovnih kategorija.
Ne treba mnogo mudrosti da se zaključi da je skuplji bolji.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ovo je, na KP, cini mi se, neki stari model, ne ova B1 verzija.
Tacna oznaka je RT-N66U.
Cena mu nije velika, u poredjenju sa ovom tendom i xiaomi 3g, ali cini mi se da je ovo dosta star model.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ajde da se malo ispravim...

Asus RT-AC68U : http://www.itsvet.com/ruter_asus_rt_ac68u-pdaa1-52.i?id=578 za +21.000 dinara a na KP za 135e, ima jedan i iz prodavnice, sa racunom i grancijom navodno za 18.500din.

Asus RT-AC87U : http://www.itsvet.com/ruter_asus_rt_ac87u-pdaa1-52.i?id=609 za +25.500 dinara a na KP za 160e.

Asus RT-AC86U : http://www.itsvet.com/ruter_asus_rt_...a1-52.i?id=736 za +34.000din ili na KP za 210e.

Dal' kupiti u prodavnici ili na KP, koji od ova tri...?

Meni preglomazan RT-AC87U, svidja mi se uspravan polozaj RT-AC68U i RT-AC86U, naravno da je bolji jaci samo ima li potrebe davati toliko para...

Koji je bolji od ova dva jača i zašto, koji je noviji među ta dva jača?
Koliko ja vidim to je RT-AC86U, grešim li?
 
@Zeha
Ako ti ruter treba za korišćenje u stanu i imaš manje od 20 uredjaja, ne treba ti skupi ruter jer ce ti svaki da to pokrije i na 5ghz

Kada je kuća u pitanju, dvoriste, spratna armatura, i dvadeset uredjaja tu padaju i najbolji.

Ruteri padaju ili na dometu ili zakucavaju na broju zakacenih uredjaja ili na oba.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno