Šta je novo?

Koji Wi-Fi ruter uzeti?

stolex

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2009
Poruke
1,659
Poena
350
Treba mi od vas preporuka koji wi-fi ruter da uzme moj brat. Koristi IKOM kablovski internet i skoro je uzeo lap top. Pa me interesuje koji wi-fi ruter uzeti za kablovski internet? I sta treba gledati ili obratiti paznju? Ne razumem se bas najbolje. :)
 
Kupi neki bolji i potrudi se da ne bude u ormariću. Za konkretne modele prelistaj ovu temu. Pisalo se dosta.
 
ja sam uzeo njihov powerline sa wifi iposle par dana zakupi pa ne može da učita web UI. Sam powerline nastavi da radi.

Izvadim i vratim u utičnicu i ponovo je dostupan par dana.

Ja ih ne bih uzimao za glavni ruter pored ovih poznatijih firmi.
 
Postoji vrlo dobar razlog zašto Mercusys ima tako "dobre" cene.
 
OK.
Pa koji ruter sa sličnim karakteristikama da kupim za oko 100e (max 15.000 din.)?

TP-LINK Archer AX80?​

Da. Kao što je već milion puta bilo napisano u ovoj temi.
Mozda bi mogao napisati neki tekst kako odabrati dobar ruter koji nije skup?
Ne može da bude dobar a jeftin. Isto tako, ne mora da znači da je nešto dobro ako je skupo. Asus ROG GT-AXE11000 na primer. Da li je nešto dobro ili ne je individualna stvar. Nekome će gore navedeni Mercusys biti odličan a nekome će biti potpuno neupotrebljiv. Jačina signala takođe nije merilo toga da li je neki uređaj dobar ili ne.

Zato treba koristiti pretragu ove teme i pročitati šta su ljudi pre vas tražili i šta im je preporučeno. Jako je bitno da navedete koju brzinu neta imate, koliko uređaja imate u objektu, koja je kvadratura, koje se brzine očekuju preko wifi-a i koliko vam je bitna stabilnost i pouzdanost samog uređaja i njegove modućnosti kao što su VLAN, VPN...itd.

Jako je teško dati savet nekome ko dođe u temu i napiše "Imam objekat od 60 kvadrata, preporučite mi dobar router".
 
Jel može preporuka za neki budget wifi ruter sa dobrim signalom? Imao sam TP Link TL-WR1043ND koji je bio fenomenalan, gigabitni portovi, bacao je wifi signal 30-40 metara od kuće bez problema, a po kući pun signal svuda. Crkao je u grmljavini, kupio sam AX23 jer navodno ax je naprednija tehnologija od N, i dobio sam ruter koji ima pun signal na 2-3m od njega, a u ostatku kuće jedva da imam signal. Pričam od 2.4ghz. 5Ghz neću ni da pominjem. Gigabitni lokalni saobraćaj svakih par dana pada na 100mbps, pa mora reset. Sve u svemu đubre. Kakvi su Tenda wifi ruteri? Ili Xiaomi?
 
Ja uzeo ax23 pre neki dan i ok je. Nemam taj problem sto pricas. Pre imao Tendu AC10U, mislim da je n, isti je domet novog kao ovog rutera.
Probaj neki hard reset ax23 ili proveri antene.
 
Ja sam imao 1043 verziju 1, pa 3. Stvarno veliki domet tog rutera. Sad sam na AX72. Ima isti domet kao i prethodni u istom okruženju (nisam baš merio, ali tu je), samo što je 10x brži u odzivu. Medija server radi mnogo bolje (odlično), ... Imam 5Ghz u celoj kući.100m2. Redmi je nekih 7m od rutera,kroz 2 zida. Poko je u istoj prostoriji. Sam ruter u centru objekta na oko 1,7m visine.
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    9.3 KB · Pregleda: 53
Poslednja izmena:
Kako vam se cini Asus TUF Gaming AX6000?
 
Skup,bar za mene. Verujem i veliku većinu. Verovatno je dobar, ali nije toliko bolji za tu cenu. I ovi 72,73,75 TP su skupi za ono što je pre nuđeno za 80 evra,ali sad su nove tehnologije,brzine, i cene... Ko hoće isto, ali brže i naprednije, mora i da plati. Sve ostalo je isto, ali lošije za iste pare.
 
Jel može preporuka za neki budget wifi ruter sa dobrim signalom? Imao sam TP Link TL-WR1043ND koji je bio fenomenalan, gigabitni portovi, bacao je wifi signal 30-40 metara od kuće bez problema, a po kući pun signal svuda. Crkao je u grmljavini, kupio sam AX23 jer navodno ax je naprednija tehnologija od N, i dobio sam ruter koji ima pun signal na 2-3m od njega, a u ostatku kuće jedva da imam signal. Pričam od 2.4ghz. 5Ghz neću ni da pominjem. Gigabitni lokalni saobraćaj svakih par dana pada na 100mbps, pa mora reset. Sve u svemu đubre. Kakvi su Tenda wifi ruteri? Ili Xiaomi?
Na sajt po Firmware update. Za pocetak.
 
Ma imam već zadnji update,nije do toga. Čak su i dodali EasyMesh opciju. Kad smo kod toga, imam u prizemlju Archer C7 koji je OneMesh kompatibilan. Vidim da postoji opcija da se, barem u teoriji, ova dva rutera povežu u mesh, ali trebam C7 da vratim na fabrička podešavanja i da ga stavim u Satellite router mode, koji BTW ne vidim nigde. Jel probao neko nešto slično?
 

Prilozi

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    54.6 KB · Pregleda: 40
Pozdrav, treba mi nov ruter umesto starog Tp-linka sa dve antenice, ruter mi stoji u dvorištu na terasi… treba mi nešto da daje jači signal zbog wifi kamera koje su malo udaljenije, protok mi nije nešto bitan koliko stabilna veza jer mi je i internet 20Mbps.
Gledao sam:
1. Tenda RX9 PRO AX3000
2. Xiaomi Mi AX3200
3. Tp-link Archer AX23

Ako ima neki drugi predlog neka napiše… možda ne bi bilo loše da ima temperaturni opseg rada i u minisu… jer je na terasi… mada ovaj stari Tp-link je izdržavao bez problema :)
 
Tema je koji router kupiti a ne kako da podesim moj router. Otvorite posebnu temu za takva pitanja.
 
Trenutno imam Asus AC51U i Padavan firmware. Ima li neki router do 50 eura prvenstveno sa stabilnijim i boljim 5 GHz signalom, a ne da se izgubi signal posle prve prepreke . Sa ovim Asusom sam generalno zadovoljan osim toga. Nisu bitni Gigabitni portovi, svakako nemam toliko brz internet da iskoristim, vise me interesuje stabilnost i domet WiFi-a.
 
Bilo koji TP-Link u tom cenovnom rangu će raditi bolje od tog ubogog asusa.
 
Wi-Fi_CERTIFIED_7_Features_attributed.png

WiFi7.png

The biggest new feature in Wi-Fi 7 devices is what's called Multi-link Operation or MLO. This allows those devices to download or upload data using two or more linked wireless bands. This is supposed to offer "increased throughput, reduced latency, and improved reliability" for Wi-Fi 7 connections.



Sada i zvanično :)
 
Poslednja izmena:
Misljenje o Cudy X6 i Cudy WR2100?
 
Usvojili su standard, imaš gore vest o tome...
Biće uređaja po prihvatljivoj ceni u toku godine. Ja ne planiram da menjam 6E sve dok ne budem imao više uređaja u kući koji podržavaju WiFi 7.
 
Ima li neko ideju za neki pristojan ruter kojim bih mogao da zamenim ovo SBB-ovo djubre u rack-u? Ne treba mi WiFi, samo ruter da bocnem u 10" rek, povezem optiku i vozim. Wifi AP imam 2 komada po stanu i lepo rade poso.:)
 
Nazad
Vrh Dno