Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Do tebe je.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Da li jos neko iz NS ima problema sa internetom. U pitanju su esti kratki prekidi i neucitavanje stranica.
Bilo je kratkih prekida i na podbari gde radim a i na limanu gde zivim

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Na limanu povremeno, svaka dva tri dana kada uključim pc po povratku sa posla no signal. Resetujem modem (cisko) vađenjem isravljača na desetak sekundi i posle minut dva se poveže. Stranice se učitavaju normalno.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ne. Preko kabla. Mozda je nesto kod mene, ali sam hteo da proverim.
Radi, ali sa puno cimanja.

Imao sam česte prekide isto preko kabla na Ubee pa su ga zamenili sa Tehnicolor i od tada više nema tih problema. Kad sam ih zvao u sistemu su videli da postoji neki problem i poslali tehničara koji je sve testirao i zamenio neispravan Ubee. Najbolje je da zoveš tehničku podršku pa da reše problem jer oni sami da provere da li negde postoji problem i da dođu da reše sigurno neće...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Roditelji su na pretpostavljam nekom starom Start paketu već nekoliko godina i ugovorna obaveza je odavno istekla. Prošlog meseca su uveli digitalni signal i D3 uređaj ali nisu ništa potpisivali (sem one potvrde da je D3 instaliran).
Danas su se javili ocu da će u narednih nekoliko dana poštom poslati aneks ugovora koji treba da se potpiše jer su se prebacili na digitalni signal. Da li je obavezno potpisivanje ovog aneksa ugovora tj. da li će u protivnom SBB ukinuti usluge itd? Čovek se ne razume toliko a ja nisam bio tu da s njima razjasnim o čemu se radi.

Ne vidim razlog za novo potpisivanje ugovora i zaduženje na 2 godine, moji se nisu prebacivali na neke nove pakete niti su ovi iz SBB-a nešto tako pominjali tokom instaliranja D3 uređaja, pa me interesuje da li je ovo standardna procedura ili možemo lagano da odbijemo potpisivanje aneksa, s obzirom da nismo u ugovornoj obavezi?
 
Nista ne potpisuj!
Trazi objasnjenje u mailu. Gamad lako podmece obnovu UO u tim aneksima. Stavi i ratel u to recipient kad im pises. Neka ti posalju aneks na mail. Trazi da mail sadrzi memoradnum i ime odgovronog lica.
 
Poslednja izmena:
Ne moraju da potpisu a usled prelaska na digitaliju sbb je duzan da im obezbedi gledanje box/cam.
 
Iskreno, ja bih prvo sačekao da anex stigne, pa ga pročitao, i tek onda krenuo da razmišljam šta i kako dalje...
Možda i jeste samo anex postojećeg ugovora (ne verujem, ali mogućnost postoji), a možda je i nova UO. Ovako unapred može samo da se nagadja. U svakom slučaju, pošto se to što stigne potpisuje van poslovnog prostora operatera, imate pravo da to raskinete narednih 14 dana, bez ikakvog obrazloženja.
Pozdrav
 
Najverovatnije ću sačekati da vidimo kako izgleda taj aneks pa ćemo videti šta dalje. Hvala puno svima na odgovorima!
 
U svakom slučaju (uostalom, kao i svaki put kad nešto potpisuješ), tri puta čitaj, pa tek onda (ne)potpisuj ;)
Pozdrav
 
Zvali su i mene sa istom namerom, na trio gold-u sam pa verovatno pokusavaju da nas navedu na novi ugovor. Pitao sam sta dajete, kazu jos kanala. Ja kazem ne gledam TV i odbicu svaki anex bez adekvatne ponude.

Za mene je bitna javna IP adresa pa ako neko cita ovo iz sbb-a neka mi se javi na pm
 
Gledam na sbb sajtu, ne vidim više one varijante da daju bez prikljucne takse i mesečne rente dodatna dva d3 uredjaja, jedan sa naprednim funkcijama i dva obična? Jel to bila samo neka promocija?

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Ja sam juce ubacio d3mini na drugi tv, kazu nema nikakva naknada, to je kao uracunato u paket

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Jel si na nekom eon paketu, ili na starim? Ja sam na trio gold-u, istekao mi ugovor pre godinu dana, zovu nude, kazem samo hvala :)

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Bio sam do pre mesec dana na trio goldu i tada presao na eon zbog akcije

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Акција је била до краја августа, сад се ваљда плаћа Еон бокс. За Д3 мини се не плаћа ништа.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Gledam na sbb sajtu, ne vidim više one varijante da daju bez prikljucne takse i mesečne rente dodatna dva d3 uredjaja, jedan sa naprednim funkcijama i dva obična? Jel to bila samo neka promocija?

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока

Za eon box sad traže taksu a za d3 mini i cam kartice tamo gde je izvršena digitalizacija netraže ništa.A nama koji još imamo analogni signali i za njih traže jednokratnu taksu plus mesečnu rentu.
 
Da li mozemo da ocekujemo arena sport kanale u ponudi?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Nema veze ako je preko wifi-a, pogotovo ako je 5ghz. Ja dobijam tu max rezultate kao i na lanu. Evo wifi 5ghz technicolor.

100/8 paket

8671485791.png

Meni je brzina preko WiFi-ja 5G 142 MB/s a preko kabla samo 72 Mb/s tehnicolor EON Full paket, da li da ih zovem i reklamiram koja je brzina neta na kablu kod Vas ?
 
Акција је била до краја августа, сад се ваљда плаћа Еон бокс. За Д3 мини се не плаћа ништа.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
Sada zvao sbb, da probam da dogovorim ono što bi meni značilo :). Kao što sam rekao, ugovor mi istekao pre godinu dana, trio gold, plus super set sa telenorom, od kanala nemam samo hbo, Cinemax i pink koji mi ni ne treba. Cinestar premier i HD paket imam uz super set.
Nude klasično eon, 50% priključna taksa, Pink paket, hbo 1,2,3 bez hbo od i hbo go, što mi isto ne znači ništa. Kazem ja, nista to meni ne treba, s kim mogu da pričam sta bi meni trebalo, pa ako je moguće potpisaću ugovor na 2 godine. Uzela je broj i zvace me neko ko može o tome da odlučuje. A naveo sam da zadržim sve trenutno, plus da dobijem pick box i hbo premim, zbog hbo od i hbo go [emoji23]. To tražim, pa ako uslise moje želje, onda potpisujem.

Jel neko uspeo nekad da dogovori nesto mimo zvanične ponude što imaju, tj da li je neko pitao i tražio nešto slično što sam im ja tražio?

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Sada zvao sbb, da probam da dogovorim ono što bi meni značilo :). Kao što sam rekao, ugovor mi istekao pre godinu dana, trio gold, plus super set sa telenorom, od kanala nemam samo hbo, Cinemax i pink koji mi ni ne treba. Cinestar premier i HD paket imam uz super set.
Nude klasično eon, 50% priključna taksa, Pink paket, hbo 1,2,3 bez hbo od i hbo go, što mi isto ne znači ništa. Kazem ja, nista to meni ne treba, s kim mogu da pričam sta bi meni trebalo, pa ako je moguće potpisaću ugovor na 2 godine. Uzela je broj i zvace me neko ko može o tome da odlučuje. A naveo sam da zadržim sve trenutno, plus da dobijem pick box i hbo premim, zbog hbo od i hbo go [emoji23]. To tražim, pa ako uslise moje želje, onda potpisujem.

Jel neko uspeo nekad da dogovori nesto mimo zvanične ponude što imaju, tj da li je neko pitao i tražio nešto slično što sam im ja tražio?

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
Ja već godinama na Trio Gold dobijam Trio Gold Extra
Ma da su ove godine to izmenili
Do sada je bilo na godinu dana moguće da se potpiše a sada više ne može.
Sada ti ostane trio Gold ali ti aktiviraju video klub od trio Gold Extra onda ti aktiviraju dodaj 50 Mbit a taj dodatak ti je 50/2 Mbita i aktiviraju ti flat fixni
Pre su davali veći paket i tako je pisalo pa su se ove godine na trio Gold Extra zeznuli pa dodali ovako pa kad je stigao račun ja nisam hteo da platim jer znam šta sam dogovorio a bili mi na extra dodali plus 50/2 i video klub Premium i imao 260 / 14 net jer imam i SuperSet Ali sve vreme sam plaćao trio Gold po onoj novoj ceni.
To je otprilike maksimum koji može
210 Mbit extra video klub i flat fixni a HBO I Pink koji sam nekada imao uz super set jer su prebacivali za paket ceo više to ne može.
Kad dodjemo do produžetka UO drugačiji će biti pregovori jer dotle možda TS pusti optiku to nisam imao ove godine kao adut za pregovore.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja već godinama na Trio Gold dobijam Trio Gold Extra
Ma da su ove godine to izmenili
Do sada je bilo na godinu dana moguće da se potpiše a sada više ne može.
Sada ti ostane trio Gold ali ti aktiviraju video klub od trio Gold Extra onda ti aktiviraju dodaj 50 Mbit a taj dodatak ti je 50/2 Mbita i aktiviraju ti flat fixni
Pre su davali veći paket i tako je pisalo pa su se ove godine na trio Gold Extra zeznuli pa dodali ovako pa kad je stigao račun ja nisam hteo da platim jer znam šta sam dogovorio a bili mi na extra dodali plus 50/2 i video klub Premium i imao 260 / 14 net jer imam i SuperSet Ali sve vreme sam plaćao trio Gold po onoj novoj ceni.
To je otprilike maksimum koji može
210 Mbit extra video klub i flat fixni a HBO I Pink koji sam nekada imao uz super set jer su prebacivali za paket ceo više to ne može.
Kad dodjemo do produžetka UO drugačiji će biti pregovori jer dotle možda TS pusti optiku to nisam imao ove godine kao adut za pregovore.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Cek, pa ja sam onda malo tražio, net nisam spominjao, koji je trenutno 150.

Znaci sad imaš net 200+(10 super set), video klub od trio gold extra ( jel tu spada pickbox) i flat fiksni?

Na koliko potpišes, godinu ili dve?

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
Cek, pa ja sam onda malo tražio, net nisam spominjao, koji je trenutno 150.

Znaci sad imaš net 200+(10 super set), video klub od trio gold extra ( jel tu spada pickbox) i flat fiksni?

Na koliko potpišes, godinu ili dve?

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
Na 2 godine
210 net
Nemaš kompletan pickbox samo ono što ulazi u extra video club ali piše šta plaćaš šta je besplatno

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Hajde da malo promenim temu.
Na mom D3 risiveru mi ne radi funkcija snimanja unapred. Tačnije, ako želim da snimim nešto što će se prikazivati za par sati ili dana kako bih to gledao kasnije, ta funkcija ne radi. Mogu da snimam jedino ono što se trenutno prikazuje. Zvao sam korisnički centar i po njihovom savetu resetovao risiver (dva puta - jednom iz menija, a zatim i putem tastera na samom risiveru), ali ništa se nije promenilo. Pomislio sam da je možda HDD u pitanju. Najpre sam formatirao postojeći, a potom priključio i drugi hard, i opet sve isto. Onda sam ponovio poziv, i tad mi rekoše da je u pitanju "bag" u softveru i da rade na otklanjanju istog. Prošlo je dosta vremena od tada, ali ništa se novo ne dešava. U čemu je problem?
 
Hajde da malo promenim temu.
Na mom D3 risiveru mi ne radi funkcija snimanja unapred. Tačnije, ako želim da snimim nešto što će se prikazivati za par sati ili dana kako bih to gledao kasnije, ta funkcija ne radi. Mogu da snimam jedino ono što se trenutno prikazuje. Zvao sam korisnički centar i po njihovom savetu resetovao risiver (dva puta - jednom iz menija, a zatim i putem tastera na samom risiveru), ali ništa se nije promenilo. Pomislio sam da je možda HDD u pitanju. Najpre sam formatirao postojeći, a potom priključio i drugi hard, i opet sve isto. Onda sam ponovio poziv, i tad mi rekoše da je u pitanju "bag" u softveru i da rade na otklanjanju istog. Prošlo je dosta vremena od tada, ali ništa se novo ne dešava. U čemu je problem?
Problem je u firmi koja razvija software za SBB ma da kažu da to oni rade.
Ja sam im isto prijavio problem da kada se minimizira aplikacija za Windows 10 tako se istog momenta prekine stream pa ne možete slušati radio sa minimizira im aplikacijom.
I dalje je tako [emoji3525]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Win10 aplikacija jeste puna bagova ali je beta i dalje, slabo se radi na unapređenjima

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno