Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Ja imam dosta (doduše profesionalnog najviše) softvera koji neće ili ne voli nigde osim na C:
Stoga da bi izbegao probleme, meni je sve instalirano na sistemsku...
 
Ako BAŠ insistiraš da imaš particije (a ako imaš druge HDD za podatke ne znam šta će ti na OS drajvu particije...)
Zato što je velik SSD, 1 TB, na ne-sistemskoj particiji bih imao igre, dokumente i drugo, tako da uvijek mogu samo sistemsku da počistim sa reinstalacijom windowsa i da ne diram igre i ostalo. Dakle ista organizacija kao nekad i na HDD.


Uzgred šta će ti LTSC? Znaš li šta je to zapravo?
Nedavno sam ovde na temi o Win10 čuo za to, i da ga hvale, pa sam malo gledao o čemu se radi. Nema bloaware, nema Store ni njegove aplikacije, čistiji je, kažu da radi bolje, nema česte apdejte. Zvanično nije za kućnu upotrebu ali po YouTube i inače kažu da se uredno može koristiti, i generalno su zadovoljni. Ne znam šta da očekujem ali sam mislio možda da probam (zato mi je zgodno da imam dve particije, uvijek mogu na sistemsku da stavim nešto drugo). Mada sam ja i sa Win10 Pro zadovoljan, a nisam isključivao ni apdejte ni bilo šta u njemu (onim neki programima kojima neki odmah nakon instalacije blokiraju "špijuniranja" koja radi Win10).
 
Win 10 LTSC je odličan, ja ga koristim. Sve dobre strane Desetke bez onih gluposti i smaranja. Jedino što ne dobija one velike apdejte ali dobija one manje, "servisne", bez da me smara i da se apdejtuje kad se njemu ćefne...
 
Dzaba kad ga nema ovde

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pazarih sinoć samsung T5, ozbiljna sprava samo kada se ima pravi kabel za isti i podrška za usb-c 3.1 2.gen!

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
Koji preporučuješ kabal ?
 
Koji preporučuješ kabal ?
Uzeo sam ovaj sa slike, gotovo je duplo jeftiniji od Anker-a
Zar se ne dobije odgovarajući kablic uz njega?

Sent from my GM1910 using Tapatalk
Kad kupuješ polovan sa oglasa nekad dobiješ samo jedan umesto dva [emoji6]
387cc2179b50448854866c6b9f24d7fd.jpg


I da podelim ovaj krajnje koristan sastav što sam našao na internetu, a vezan za kablove...

https://www.dell.com/community/Lapt...s-one-connector-VASTLY-different/td-p/5153422

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Daj bolju cenu u EU. :)

Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
 
Ne živim u Finskoj, kad prebacim na UK, cena 170e. USA tek nema smisla.

Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
 
Kakve veze ima odakle je, deo je mali i lagan, poštarina je mizerna čak i za Srbiju a kamo li u EU...
A i sam si tražio iz EU cenu ;)
 
Poslednja izmena:
Ima veze ako ne šalju, jel? [emoji849]

698f8e98bf8ce7df9c760a94c1a9d559.jpg


Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
 
Ima veze ako ne šalju, jel? [emoji849]

To nisam ni gledao, prvobitno si samo tražio cenu pa nisam ni gledao gde se može poslati.
No nebitno, ima drugih prodavaca koji i šalju za istu ili nižu cenu, to je poenta; ali se sigurno nisam udubljivao da tražim... :)
 
Nema, produži dalje.

Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
 
Samo Amazon za sad ali vidim da ima i jeftinih opcija, drugih brendova. ;)

Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
 
Ako moze neko da mi objasni kako su ovi ssd-ovi od 512gb poput Silicon Power i A-DATA, samo 60 evra, a recimo Samsung 860 PRO, preko 130 evra, a vidim da su brzine slicne, pa u cemu je razlika?
Moze li preporuka za neki jeftin, a da je odlican?
 
Bolje komponente.
Kontroler bolji (nesto).
Kvalitetniji i brzi memoriski chipovi.
Sve to dovodi do dugotrajnijeg proizvoda (trpi vise upisa) i na kraju zajedno sa imenom dovodi do vece cene.
 
Pa A-data i silicon power imaju modele više klase koji su cenovno blizu tom Samsungu, i tu bi bilo dobro pitanje da li dodati 20-30% za ime
 
Za slican ili gotovo isti kvalitet, performanse i tako to, ako je razlika u ceni 20-30% se i te keko treba zapitati da li dodati vise para i uzeti zvucno ime.
Ime uopste nije bitno, kupuje se pouzdanost, proveren uredjaj, performanse (sve) poput brzine, dugotrajnosti (velicina upisa koju trpi koja proizilazi iz vrste kontrolera i memorije koja je u ssd-u) ali i zagrevanja (veoma vazno u nekim situacijama)...
 
Stigao mi je 970 EVO od 1 TB, sinoć sam instalirao Windows na particiji od 150 GB a na drugu sam već počeo prebacivati igre a onda ću i još ponešto.

Jedno pitanje, da li je poželjno staviti neke konkretne drajvere ili da guram sa onim što je Windows stavio? Pitam jer sam ranije na starijim SSD-ovima testirao sa Win drajverima a onda sa Intel RST drajverima, i sa ovim drugima je bilo osjetno bolje (na sintetičkim testovima). Ploča je ova iz potpisa, Z97 chipset. Pa ne znam da li da i sada tražim Intel RST drajvere ili su i ovi iz Win10 jednako dobri za NVMe. Sad čitam da su RST drajveri za Raid, ali meni su oni i bez Raida davali bolje rezultate.
 
Stigao mi je 970 EVO od 1 TB, sinoć sam instalirao Windows na particiji od 150 GB a na drugu sam već počeo prebacivati igre a onda ću i još ponešto.

Jedno pitanje, da li je poželjno staviti neke konkretne drajvere ili da guram sa onim što je Windows stavio? Pitam jer sam ranije na starijim SSD-ovima testirao sa Win drajverima a onda sa Intel RST drajverima, i sa ovim drugima je bilo osjetno bolje (na sintetičkim testovima). Ploča je ova iz potpisa, Z97 chipset. Pa ne znam da li da i sada tražim Intel RST drajvere ili su i ovi iz Win10 jednako dobri za NVMe. Sad čitam da su RST drajveri za Raid, ali meni su oni i bez Raida davali bolje rezultate.

Imaš Samsungove drajvere...
 
Vidi stvarno ima, probaću :)
 
Pa A-data i silicon power imaju modele više klase koji su cenovno blizu tom Samsungu, i tu bi bilo dobro pitanje da li dodati 20-30% za ime

Apsolutno DA !

Zeha je dodatno odgovorio ili sto se kaze u sitna crevca.
 
Nazad
Vrh Dno