Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

To je i meni stiglo.Kaze da sam imao 7 miliona napada za mesec dana.Kao da sam neki haker?🤣🤣🤣🤣
 
Al su efikasni čoveče, oni stotine milijardi napada rešavaju 😀
 
To izgleda svima poruka , toliko su lenji lopovi da ih mrzi da pisu drugacije brojke. Svima isti broj napada, strahota od lopovluka. 😂
 

Prilozi

  • Screenshot_20230302_001547_Firefox.jpg
    Screenshot_20230302_001547_Firefox.jpg
    40.8 KB · Pregleda: 78
Ma nije svima isti broj nego je to sumarni pregled svih napada na sve korisnike mts-a od kada su aktivirali ovu uslugu.
Link preusmrava na promo stranicu mts-a koja prikazuje ukupan broj koji se odnosi na sve korisnike sumarno
 
Bar da su napravili neki random generator ovog broja sprečenih napada 😅 pa da nekom piše 10ak mesecno, drugom stotinu na osnovu potrosnje internet saobracaja...ali ne, to bi ukljucivalo previse truda sa njihove strane
 
kako to funkcioniše sa tehničke strane? kao neki VPN na nivou mreže ili šta tačno? mts korosnicima će u promo periodu automatski biti aktivna ta "usluga"..

a vidim da i Yettel to nudi ali ne aktivira automatski. kod yettela je 10din/mes skuplje ali su prva 3 meseca (kad sami aktivirate) gratis, a na mts svi u martu imaju gratis i deaktivira se ako sami ne produžimo.
 
Mnogo jednostavnije od toga. Jednostavno koriste drugi DNS server za klijente, i isti ima filter nezeljenih domena. A mozda postoji i firewall koji konekcije ka nezeljenim adresama dropuje.

Spisak nezeljenih adresa azuriraju verovatno iz neke eksterne baze koju im neko dostavlja (za neku naknadu)...
 
I šta se desi ako ja ne mogu da pristupim nekom sajtu koji sam jako želeo, a oni mi ovu "uslugu" aktivirali bez mog pristanka? Da ih tužim?
 
Ne koristim ja mts od skoro, nego mi je idiotski način poslovanja. Oni da odluče šta možeš a šta ne da vidiš na internetu.
 
Ne koristim ja mts od skoro, nego mi je idiotski način poslovanja. Oni da odluče šta možeš a šta ne da vidiš na internetu.
Pa jedino da su ostavili neki interfejs za korisnika za ip log saobracajem koji bi mogao tada da whitelist-uje neku ip kojoj je pristupao.. lepo su zamislili ali nikakvu kontrolu ne ostavljaju korisniku, znaci ili imas ili nemas.. bolje je svakako sam uzeti neki ad blocker
 
Kad smo već kod "sigurnog neta" da li je još neko dobio SMS sa linkom "bit.ly/mts - siguran - net" gde navodno može da se proveri statistika napada itd.? Da nije opet neki phising?
Ne znam da li je to nešto zvanično iz mts-a... Ja sam dobio isti SMS, iako prošlog meseca ni jedan jedini dan nisam koristio mobilni net iz paketa. Pošto mi je telefon bio non stop na wifi mreži, onda je logično da za mene nije moglo baš ništa da se upiše u tu statistiku. Ovo mi izgleda kao smešan pokušaj da MTS promoviše kao novost uslugu koju yettel i a1 već nekoliko meseci uredno nude i tarifiraju.
 
Ne mogu da nađem info..
Šta nude maksimalno na isteku mts box ugovora (adsl)? Preko telefona 6 meseci po 50%, da li je neko dobio bolju ponudu?
 
Ne znam da li je to nešto zvanično iz mts-a... Ja sam dobio isti SMS, iako prošlog meseca ni jedan jedini dan nisam koristio mobilni net iz paketa. Pošto mi je telefon bio non stop na wifi mreži, onda je logično da za mene nije moglo baš ništa da se upiše u tu statistiku. Ovo mi izgleda kao smešan pokušaj da MTS promoviše kao novost uslugu koju yettel i a1 već nekoliko meseci uredno nude i tarifiraju.
I kod mene sličan slučaj. U telefonu imam dve kartice i za internet koristim isključivo yetel. Dobio i ja poruku
 
Pozoves se na famozni član 107 na koji su se i oni pozivali kod ljudi za raskid UO kod SBB , a mozes i sa Efektivom da se konsultujes i cujes i njih

 
Stiže i račun sa popustom od 50% konačno.

Moram da priznam da sam ga jedva čekao, da vidim dal će da naplate treći stb u box 4 plavi.

Nešto normalno i od njih, ništa nije dodatno naplaćeno :)
 
Meni uredno naplatili (doduse nesto sitno) za Apollon.
Nisam ga sam aktivirao, sami su. Kazu imate promo period, pre isteka sam ga odjavio i opet stize uz racun "naknada za Apollon SVOD".
Naravno da sam im pisao prigovor, stvarno ga preteruju.
 
Dobro si prošao. Ćaletu nakon raskida Box4 (gde je tražio da gase internet i IPTV usluge) evo sad lepo dostavljaju račun za fantomski Box2 (fixni + TV) sa fantomskom TV uslugom. A ruter i STB vraćeni u januaru 🤬
 
Nazad
Vrh Dno