Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Dok sam imao d3i najvise sam pratio HBO i Fox kanale u HD-u i kada sam presao na eon odmah sam primetio razliku i za mene losiji kvalitet slike... cinjenica da smo putem d3i imali i manje HD kanala ali su za mene imali bolji kvalitet slike... a sto se MTS iptv tice za mene je pozitivno iznenadjenje koliko je bolji kvalitet slike... dok ja nisam ugovorio iptv nisam imao priliku da pogledam kod nekoga kakav je kvalitet jer mnogi ili nemaju uopste hd kanale ili samo nekoliko jer imaju stare pakete...
Pre nego sto sam ugovorio box 4 imao sam godinama box 3 bez iptv-a i dodao sam iptv na rizik da li ce raditi HD kanali preko vdsl-a iako navodno imam tehnicke mogucnosti... i eto za sada sve radi odlicno
 
Od HD kanala vraćanje imaju sve Arene, Superstar TV, svi FOX kanali, RTS 1 i 2, Nauka, Agro tv, Pink, Prva, B92, Kitchen TV, 24Kitchen, Partizan i Zvezda TV, NG Wild, TDC, Toxic, Dexy TV, Balkan Trip
Eto, ako nekome znači spisak
 
Čudan izbor, moram priznati.
Inače mts gledaj unazad (7 dana) nije ni približno to.
Tek nekolicinu kanala možete vratiti, dok neke možete vratiti samo na početak trenutne emisije ?!?!! Ili to kod mene nešto nije kako treba..
Očekivao da je gledaj unazad (7 dana) kao kod sbb u za premium hd kanale (a ne agro hd)
 
Ja sam našao navedena podešavanja, probao 4K24, 4K25 i 4K30 opcije i jedino što sam dobio na TV-u je 1080p. Inače TV je 4K.

Kod mene je samo prolazila opcija 4K30. I to sam radio nekoliko puta, vracao na 1080i i na 4K30 da bih uporedio sliku na HD kanalima. Ne znam sta da ti kazem...
 
A kod meno obrnuto.
SBB EON app kod mene ima protok od 7Mb/s, i kanali izgledaju neuporedivo bolje nego na Q11. Naročito je bolje na "HD" kanalima, mada su i "SD" lepši na EON aplikaciji.
Uzgred EON aplikacija je instalirana na Samsung smart tv-u. U pitanju je MU6172.
Možda su i podešavanja na aplikacijama različita u odnosu na model TV-a. Na mom tv-u je maximalno 7Mb/s protok na EON aplikaciji.

Sent from my SM-A815FN using Tapatalk

Ocigledno da EON aplikacija ima razlicita podesavanja za Android TV i za TV sa drugim OSom.

BTW, od ponedljka MTS uvodi 87 HD kanal - Kurir HD (SD verzija na 108) - :d
 
Poslednja izmena:
Probao sam kao sto je navedeno i nece. Da li je potrebno nesto dodatno podesiti, bilo na Huawei-u bilo na Mercusys-u? Inace, plan je da Huawei stoji i baca Wifi u jednoj prostoriji a Mercusys u drugoj, postoji potreba za dva rutera.
Hvala bane_tech na trudu.

Pa, nismo se onda razumeli...
Ti hoces da ti drugi ruter bude zapravo wifi repeater. E, to je malo komplikovanije. Zato, evo pronadjoh video koji ti moze pomoci da to uradis kako treba. [ne zboravi da vratis na Q2 WAN seting na Route)

https://www.youtube.com/watch?v=xa70Hghs8uA
 
Pa, nismo se onda razumeli...
Ti hoces da ti drugi ruter bude zapravo wifi repeater. E, to je malo komplikovanije. Zato, evo pronadjoh video koji ti moze pomoci da to uradis kako treba. [ne zboravi da vratis na Q2 WAN seting na Route)

https://www.youtube.com/watch?v=xa70Hghs8uA

@bane_tech hvala jos jednom na ulozenom trudu i vremenu, uspeo sam srediti, postavio sam Mercusys kao AP. Inace, dobar tutorijal na linku koji si okacio. Taman za druge korisnike ako budu imali ovakvu zavrzlamu.
 
Danas me zvali iz MTSa da produzim ugovor posto mi je ostalo 3 meseca.Prvo sto sam pitao za optiku,naravno nemam uslove za to.Drugo,pitam ima li kakve promocije posto sam dobio ponudu i iz SBBa.Ona rece da imam promociju 2 meseca za dinar.Rekoh joj "hvala,dovidjenja,razmislicu".:)Kako ste izdejstvovali 5 meseci za din?Ko da je neko ovde pisao o tome....
 
Meni isto preko telefona nude box 3 sa optikom 6mes. po 1 din.

Ima na sajtu da se procita dole pod "detaljne informacije"
 
Poslednja izmena:
Ja sam dobio. Poslao im mail preko apk da mi istice ugovor i sta mi mogu ponuditi za nastavak saradnje, zvali posle nekoliko dana i ponudili mi 5 meseci za dinar.
 
Posto meni istice krajem septembra,da im onda najbolje posaljem pocetkom meseca mejl da ih priupitam...:)
 
odes na sajt i imas tamo onaj deo gde mozes da komuniciras s njima...jednostavno im kazes da zelis da popricas o tome koje bolje uslove mogu da ti daju za produzetak ugovora ..
Standardna ponuda za mene za box 2 i 50/8 je bila 2 meseca po 1 din.Sutradan su me zvali i ponudili 4 meseca po 1 din.
Ukoliko zelim da sa box 2 predjem na 100/10 brzinu daju mi 5 meseci po 1 din.
Mislim da bolje od toga ne mogu dati..
Eto moja iskustva
 
Ova sto me juce zvala ne zna kud je posla ni kud je dosla tako da nisam ni hteo s njom da ulazim u neku diskusiju.Kao rekla je da imam pogodnosti premotavanje unazad i 5 GB interneta dodatno a HD kanale nije ni spomenula...
 
Meni su na jednoj od lokacija gde je skoro prošla optika i gde imam Boks 4 crveni 20/4, šta više nedavno je produžen ugovor, ponudili da pređem na optiku. Pričaju oni meni sad tu ponudu... Za box 4 crveni mi ponudili 6 meseci po 1 dinar, za plavi 7, za beli 9 i zlatni 12 meseci po dinar.

U šoku sam s ponudom.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Jesu jos koga zvali da mu ponude da mu zamene Box 2 paket za neki unapredjeni? Koliko sam gledao njihove pakete ovo sto mi oni nude je ustvari Box 3 paket fiksna+tv+net.

Pitam jer ja imam jos godinu dana sigurno do isteka ovog ugovora i ne znam sto me zovu i nude mi promenu paketa? Navodno taj koji me je zvao mi je reko da su dobili obavezu da zovu sve korisnike na Box 2 paketu.

Jel ima jos ko da je dobio ovakvu ponudu?

Trenutno sam na optici Box 2 paket 50/8, ono sto mi nude je 100/40, IPTV na dva uredjaja, besplatni pozivi u okviru fiksne i mobilne telefonije prema njihovoj mrezi i nude mi 3 meseca za gratis a sve to ce me kosta kao 300-400 dinara vise. Mada to kako sam ja gledao nije 300-400 dinara vise nego tacnije 540 dinara vise ali ako vec prelazim na nesto onda bih isao na sledeci paket gde imam za 300 dinara vise 200/80 net i naravno trazio bih im vise meseci za gratis.
 
Poslednja izmena:
Sa ovim MTS-om nikako na zelenu granu
Danas došao račum, naplatili dodatni STB :lupko:
 
Vidim.da je na mts-ovim ruterima podeseno po default-u da su user i pass "telekom" ali ne pronalazim opciju da izmenim pass...

Jel to realno ili negde gresim?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Imam box 4 Plavi paket, povezana 4 TV u kuci. TV u mojoj sobi gde je i ruter i stb koji je povezan direktno na njega ne pravi problem, ostala 3 televizora imaju svakodnevne probleme i smetnje - konkretno medijska greska 104030. Na sajtu nudi kao upustvo za resavanje ugasiti adsl modem, pa stb i onda upaliti adsl pa stb, to kad uradim TV proradi na par min i opet krecu smetnje do prekida signala. Ovo se desava svakodnevno vise puta, prijavio sam problem ali iz MTS kazu mi imamo izvodjaca, oni su ugradili i u ugovoru ste potpisali da vi menjate kablove ako je do kablova... Uglavnom nije jos "zatvorena" zalba, rekli su da ce pokusati da rese, ali je ovo prilicno losa usluga i iskustvo, pritom sam prvi put na mts optici i tv-u. Na optiku nemam zalbi ali TV je uzas. Jel imao neko slicnih problema, kako ste resili, kakve su mi opcije? Isto mi je obecano 8 meseci po 1 dinar, ali je u ugovoru stajalo 6 i njihov agent me je uveravao da ce biti 8 ali su posle 6og krenuli normalno da stizu racuni po punoj ceni. Ukoliko hocu da raskinem ugovor, jel treba da platim tih 6 meseci sto su bili po dinar po punoj ceni? Razmatram i to...

Edit, pravi i moj televizor problem...
 
Poslednja izmena:
Vidim.da je na mts-ovim ruterima podeseno po default-u da su user i pass "telekom" ali ne pronalazim opciju da izmenim pass...

Jel to realno ili negde gresim?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Ne može da se promeni
 
@PROFILER: Dodaš MAC filter (dodaš MAC whitelist), da mogu da se kače na WiFI samo tvoji uređaji i eto rešen problem ako boljeg rešenja nema

@renne: Nema ni kad se loguješ sa pravim admin nalogom?? Q2 od ZLOrion ima tu opciju:
- kad se loguje sa "fake admin" nalogom onda nudi samo za taj da se menja password
- kad se loguje sa "telecomadmin" nalogom onda nudi da se menja password i za taj i za ovaj drugi nalog.
 
Zar bese ne postoji vec zabrana da menadzment adresi mozes prici samo sa lan interfejsa?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@mirop: Ako misliš na "Enable devices on the WiFi-side to access web pages" u "Security" sekciji to je on/enabled by default... makar kod mene je bilo tako.
 
Hm... moguce da su menjali... na poslu imam najmanje 5 adsl modema kojima je nemoguce prici sa wlan strane... ko zna, u svakom slucaju hvala za tip, evo moze da pomogne drugima koji se plase prilaza sa ulice :) doduse ako ti neko ima pristup wlan mrezi, koja je dodatna korist od menjanja setovanja na ruteru? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene ne možeš da uđeš na ruter ako nisi ulogovan na mrežu, tako da ne može baš svako sa ulice.
Nikakva čačkanja ni podešavanja rutera osim postavljanja lozinke za WiFi.
 
@PROFILER: Dodaš MAC filter (dodaš MAC whitelist), da mogu da se kače na WiFI samo tvoji uređaji i eto rešen problem ako boljeg rešenja nema

@renne: Nema ni kad se loguješ sa pravim admin nalogom?? Q2 od ZLOrion ima tu opciju:
- kad se loguje sa "fake admin" nalogom onda nudi samo za taj da se menja password
- kad se loguje sa "telecomadmin" nalogom onda nudi da se menja password i za taj i za ovaj drugi nalog.

Jok, ne može nikako
 
Imam box 4 Plavi paket, povezana 4 TV u kuci. TV u mojoj sobi gde je i ruter i stb koji je povezan direktno na njega ne pravi problem, ostala 3 televizora imaju svakodnevne probleme i smetnje - konkretno medijska greska 104030.

Preko čega su ti stb-ovi vezani na ruter ?
 
Zvali su me radi prodzenja ugovora koji istice u septembru,reko sam,ne hvala. :)
 
Preko čega su ti stb-ovi vezani na ruter ?
Povezani su plavim kablom, ulaz kao za telefon. To je razvuceno po celoj kuci. Evo slika.
54e8de5640de25e52b4b8eea819ef5dd.jpg


Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno