Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi sta kupujete sa Tajlanda ?? Ja sam cuo samo da postoji ono Mail Bride ;) al mozda ima jos nesto :D
 
Ima finih stvari za kupiti i odatle:)
Ja sam npr. supruzi svojevremeno uzeo neku ešarpu od kašmira i upravo je prodavac bio sa Tajlanda. Inače, kad je lepša polovina dobila ešarpu rekla mi je da je kvalitet neprevaziđen, a malo nam je bilo frka da ne bude neki fake, a ispostavilo se da smo bez razloga paničili.
 
Naruceno ovo 20. maja po ceni 12$ od Kineza. Stiglo danas 4. juna, doneo postar... carina & PDV = 0. Ja hepi :)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
04.06.2013 07:33:53 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu

Jel to znaci sad ceka carinu?
 
a je lsvi paketi idu tamo ili bas samo moj mislim jel to pise za carinu znaci da ce biti pored pdv-a i carina naplacena ili sta? ako bude kome mogu da posaljem invoice koji je manji od 50$!
 
pa brine me jer unutra imam 2 po 10 kablica sitnih za kulere ali opet...2 razlicita po 10 komada...
 
U isto vreme smo drug i ja naručili sa Dx.com 2 paketa. Oba su u nedelju stigla na carinu, ali nam se sad tracking razlikuje.
Na mom paketu je:
03.06.2013 09:09:14 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
04.06.2013 10:23:48 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema

A na njegovom:
03.06.2013 08:30:05 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
04.06.2013 09:22:11 61200 CARINA GPC BEOGRAD Od carine
04.06.2013 10:10:40 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
04.06.2013 11:06:58 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema

Jel ovo znači da mi paket ipak nije otišao na carinu?
 
Cekaju carinjenje.
Znaju tamo da se zadrze po 6 dana.
Barem je mom paketu toliko trebalo da prodje carinu.
 
Pa ne čekaju. Tj, ovaj drugi ne čeka sigurno, vidi se da je prošao carinu.
Al prvi mi nije jasno, ako čeka carinu zašto ima ovo -04.06.2013 10:23:48 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
 
Ko je pominjao da menjaju tracking br., tb koji imam se trag gubi na "carina otprema", a na papiru koji sam dobio od poštara je neki drugi broj.
 
pa brine me jer unutra imam 2 po 10 kablica sitnih za kulere ali opet...2 razlicita po 10 komada...

Ne bi trebalo da te brine, bar ne toliko u smislu naplate carine. Mogu eventualno da ti naprave problem druge vrste - o cemu je bilo reci na prethodnim stranama. U smislu da ti vrate posiljku ako procene da je rec o robi namenjenoj preprodaji i tome slicno. Ili da ti traze dodatne informacije o vrednosti. Ili da ti lose procene vrednost posiljke, pa da PDV bude visi nego sto bi trebalo. No, ako kosta toliko koliko kosta, carinu ti izmisliti nece. U krajnjoj liniji, uvek ti ostaje opcija da odbijes da platis, mada time nista ne resavas kad ti je nesto potrebno, bas kao i kad vrate paket natrag... No, za pocetak nema mesta panici. Sad vecina toga ide na carinu, a isla je bogami mahom i ranije, pa je rano za alarm.
 
Otkako su poceli da naplacuju PDV meni je stiglo bar 15 posiljki iz celog sveta i nijednom mi nisu nista naplatili, a bilo je posiljki i od fizickih i od pravnih lica, doduse sve u okviru 50/70e limita.
Prosto sam se iznenadio kad mi je juce postar doneo paket i zatrazio da platim...narucio sam kameru za auto preko eBay, platio sam je 54,99$ i mislim da bi i to proslo bez dodatnog placanja, ali bila je malo poveca kutija a prodavac stavio vrednost od 10$ i odmah je bilo sumnjivo.
Doduse imao sam srece, nisu mogli na netu da nadju pravu cenu pa su kao osnovicu uzeli 25$ i na to uredno naplatili 20% PDV + otvaranje paketa.
Sve u svemu, do sada sam imao dosta srece, videcemo sta ce biti dalje.
 
stigla malopre prva posiljka sa alibabe xD neki shushkavac 43$ free shipping, samo placeno 65din i to je sve od dodatnih troskova. steta sto mi je jakna malo kraca but what the hell xD

Verovatno sam bio ja u smeni :d, pa paket nije otisao na carinu, il prosto nisu carinili.
Kako je izgledao paket, upakovano u kesu il u klasican kartonski paket ?

04.06.2013 07:33:53 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
Jel to znaci sad ceka carinu?

Proslo kroz moje ruke danas :eyebrows: :crash: :d.
To je vreme kad je uslo. Popodne je izaslo, sutra je na carini.
Ako je manji ravan paket, onda mozda i nije otislo ka carini.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako paket izgleda ali posto su sitnicr unutra tj kablovi znam ds je lagan a kako ga je kinez pakovao ko ce ga znati.
 
Balaševiću, pogledaj moj prethodni post, jel znači da moj neće ni da ide na carinu pošto je stigao do gpc beograd?
 
Jel on to kao radi u carini? Vec je uspeo da se samobanuje..
 
Radi u izmenicnoj posti.
 
Je l' stigao nekom, mada valjda bar nekom jeste, paket, a da nije nista platio i da pri tom nije pisalo "ne podleze carinskom pregledu"? Pitam to posto Robin Hud kaze da oni ne lupaju tu vrstu pecata, a jos je manje izvesno da to cini posta kasnije, pa da li je onda moguce:
a) da se nista ne plati i dobije paket bez tog pecata - u smislu da ga Robin samo forvarduje dalje ispod zita;
b) da vrla carina, usled prezauzetosti, sama sebi "skace u usta" i pecatira pojedine posiljke, iako bi svaku trebalo da otvaraju (po novom - ako sam dobro razumeo), a pod pretpostavkom da je pecat iskljucivo u rukama Evice & co?
 
Dobio par sitnih "paketica" sa takvim pecatom (pod tim mislim koverte sa sitnicama). Nista iole vecih dimenzija mi nije proslo bez dazbina vec neko vreme
 
Je l' stigao nekom, mada valjda bar nekom jeste, paket, a da nije nista platio i da pri tom nije pisalo "ne podleze carinskom pregledu"?

Meni jeste, dva puta u poslednje dve nedelje. Neke sitnice su bile u pitanju, futrole za mobilni i hdmi kabl u koverti.
 
Meni je stiglo 32 paketica manjih vrednosti, ni jedan nije podlegao carinskom pregledu, sve stiglo za oko 50 dana, cekam jos, videcemo sta ce biti.
 
Parfeme redovno carine.
 
^ne znaci def.
 
Verovatno sam bio ja u smeni :d, pa paket nije otisao na carinu, il prosto nisu carinili.
Kako je izgledao paket, upakovano u kesu il u klasican kartonski paket ?

Bila je neka drljava kesa koja je uredno secnuta, gvirnuto unutra, oblepljeno ponovno postinim selotejpom i to je to. 65din je to kostalo :D
@jorgovan nista to ne znaci i niko ti ne moze dati odgovor... uslo je u zemlju i tek treba posiljka da se obradi. za svaku posiljku za koju sam imao tracking sam imao taj status, a ni jednom nisam platio carinu, a 2x samo po 65din to otvaranje/pregled, a od kad je stigao PP mi je pristiglo 10ak paketa. tako da nema razloga za panikom, kad stigne videces ;)
 
Bila je neka drljava kesa koja je uredno secnuta, gvirnuto unutra, oblepljeno ponovno postinim selotejpom i to je to. 65din je to kostalo :D
@jorgovan nista to ne znaci i niko ti ne moze dati odgovor... uslo je u zemlju i tek treba posiljka da se obradi. za svaku posiljku za koju sam imao tracking sam imao taj status, a ni jednom nisam platio carinu, a 2x samo po 65din to otvaranje/pregled, a od kad je stigao PP mi je pristiglo 10ak paketa. tako da nema razloga za panikom, kad stigne videces ;)

Panici nema mesta definitivno pošto je narudžbina vredna svega par dolara, ali očekujem razne i raznorazne stvari juna, pa bolje da se informišem, umesto da me na prepad hvataju na vratima :D.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno