Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma znao sam ja da nema trackinga dalje od granice i prilikom porudžbe , ali desetak paketa sa tog sajta dobih bez problema i u roku do 15-25 dana . Naručivao sam i od kineza sa Gear-a i All-ija i sve stiglo normalno i na vreme.
Valjda postoji neko ko može locirati paket i bez tog tracking broja ? Je li normalno da paket stoji od 17.jula negde na carini ili pošti ???

Od 17. jula nece stajati, to je previse za bilo koji grad trenutno. Jedino ako rade neke analize jer si nesto atipicno porucio, pa onda moze da se desi da cekas mnogo mnogo duze (owim je cekao 2 meseca za jednu posiljku cini mi se bas zbog analiza).
Nego da li ti je ovo prva posljka? Jer u iHerbovom mailu stoji da ti je poslata AVGUSTA osmog, a ne JULA osmog. Ako si ti u KUCURA, VOJVODINA, a ovo ti nije prva posiljka, moguce da ti je dao pogresni tracking broj od tvoje ranije porudzbine?
Ako uopste nisi tamo, mozda ti je dao skroz pogresan broj ;)
 
Od 17. jula nece stajati, to je previse za bilo koji grad trenutno. Jedino ako rade neke analize jer si nesto atipicno porucio, pa onda moze da se desi da cekas mnogo mnogo duze (owim je cekao 2 meseca za jednu posiljku cini mi se bas zbog analiza).
Nego da li ti je ovo prva posljka? Jer u iHerbovom mailu stoji da ti je poslata AVGUSTA osmog, a ne JULA osmog. Ako si ti u KUCURA, VOJVODINA, a ovo ti nije prva posiljka, moguce da ti je dao pogresni tracking broj od tvoje ranije porudzbine?
Ako uopste nisi tamo, mozda ti je dao skroz pogresan broj ;)

To je ta pošiljka nemam nijednu drugu aktivnu u ovom momentu sa Iherb-a.
Amerikanci prvo pišu mesec , pa dan , pa godinu pa je taj datum u stvari 8.jul , što i jeste datum kada sam izvršio porudžbinu.
Od jutros se prepisujem sa Poštom , Carinom i DHL-om , svi traže oznaku i registrovani broj prijema koji se pošiljci dodeljuje prilikom ulaska u poštanske tokove kako bi mi rekli gde se pošiljka nalazi . Carina me uputila na DHL , DHL nema taj broj , Pošta ga traži i upućuje na DHL i tako u krug . Ispada da niko ne zna gde je taj paket sada .
Bez tog broja ni Pošta nema mogućnost da ga pronađe . Od koga ja da tražim taj broj ako DHL eCommerce ne može da mi ga pošalje?

Evo mail i od Pošte :
=================================
Поштовани,



обавештавамо да сви поштански оператори, имеђу осталих и Пошта Србије, за претрагу статуса пошиљака користе универзалну међународну апликацију (International Postal System-IPS), те је потребно да бројеви пошиљака буду прилагођени истој, односно у формату: две словне ознаке-девет цифара-две словне ознаке.

Пошиљка коју очекујете је тзв. обична Global mail пошиљка, коју није могуће пратити нигде у свету па ни у поштанском систему Поште Србије. Према информацијама са којима располажемо, ове пошиљке се сабирају у сортном центру у Франкфурту и потом дистрибуирају ка одредишним земљама, путем поштанских оператера тих земаља.

На основу наведеног, потребно је да од DHL оператора, сазнате ознаку и регистровани број пријема који је пошиљци додељен при уласку у поштанске токове. Када сазнате тај број, радо ћемо Вам помоћи око утврђивања статуса пошиљке.



С поштовањем,

Пошта Србије
 
Posta je u pravu, samo DHL moze da zna novi tracking, posta jedino po tvom imenu ako moze da nadje (obicno ne zele).

AKo nisi nesto atipicno narucio, sto trazi analize, ili nesto sto je zabranjeno kod nas, nemam ideju zasto ti paket jos nije stigao, carinu bi vec prosao.
 
Ništa atipično nije poručeno što ranije nisam poručivao . Sve je to već nekoliko puta stizalo do mene bez problema .
Zato i mislim da je moj paket "dobio noge" :-devil-:
Na moju žalost izgleda da ću morati da se oprostim od sredstava koja sam utrošio za tu narudžbinu :mad:
 
Ne, mozes se zaliti iHerbu ako ne stigne. Ako oni ignorisu, odes do banke i trazis chargeback (jos bolje ako si platio PayPalom, trazis od njih).
Mesec dana za paket od iHerba nije necuveno, ali mesec dana na carini - jeste.

Idi do tvoje poste, i trazi po svom imenu i adresu da nadju paket, mozda mogu.
 
To sam već probao u mojoj Pošti i tip me ladno otkačio , kao nema vremena , ne može ...
Mada svakako ću probati ponovo.
Čekam još koji dan pa ću ponovo pisati Iherbu ( mada ne vidim da su oni realno krivci u ovom slučaju ) .
Garant je to neko zaturio ili prisvojio u Pošti.
 
A gde si ranije porucivao kad je stizalo bez problema?
 
To sam već probao u mojoj Pošti i tip me ladno otkačio , kao nema vremena , ne može ...
Garant je to neko zaturio ili prisvojio u Pošti.
Mogu ti reći da je i meni moj poštar zvučao sumnjivo :D
U ličnoj mi stoji jedan broj ulice, a na kući drugi broj. I zbog toga uvek moram da pazim kad nešto kupujem u slučaju da je bitno da na garanciji ili nekom dokumentu bude upisan broj iz lične karte.
I tako sam pozvao poštara, uzgred mu rekao da treba da mi stigne i nešto sa AliExpress-a, pa da ne promaši i odnese na taj broj koji je u ličnoj, a na kući je drugi broj..i on krenuo potanko da me ispituje da li je to plaćeno, šta sve treba da se plati..ladno opipava teren da li može da se ovajdi :)
 
Sve poručeno i stizalo na istu adresu kao i ovaj paket . Koristim jedan nalog na Iherbu i uvek je ta ista adresa .
Nije mi jasno da Pošta ne može preko adrese primaoca proveriti da li imaju paket ili ne . Pa ako imaju elektronski zavedeno to je par otkucaja tastature :smash:
 
Pozdrav svima !

Jedno 2 godine ništa nisam naručivao iz inostranstva. 31.08 naručio sam 7 artikala sa alieexpressa i 2 su mi stigla vrlo brzo, prvi za 10 dana, drugi za 12. Međutim za njih nisam imao mogućnost praćenja pošiljke, a za ovaj jedan imam, ali meni nikako nije jasno šta se ovde dešava. Bio bih veoma zahvalan ako bi neko mogao da mi rastumači šta se ovde dešava

Konačna destinacija je Subotica

05.08.2017 03:06:00 CN-51810302 Prijem
15.08.2017 08:14:39 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
15.08.2017 08:55:54 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
17.08.2017 09:26:20 62200 CARINA GPC NOVI SAD - 11003 IZMENIČNA POŠTA Otprema
17.08.2017 18:13:02 20200 PC Novi Sad - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
17.08.2017 21:53:41 10200 GPC BEOGRAD - 11003 IZMENIČNA POŠTA Otprema
 
Poslednja izmena:
Djeluje kao da su vratili u BG definitivno.
 
Sve poručeno i stizalo na istu adresu kao i ovaj paket . Koristim jedan nalog na Iherbu i uvek je ta ista adresa .
Nije mi jasno da Pošta ne može preko adrese primaoca proveriti da li imaju paket ili ne . Pa ako imaju elektronski zavedeno to je par otkucaja tastature :smash:
Imaju, ali namerno nece. Barem imaju ono sto je bilo kod njih u sistemu.

Nego mi nesto kaze da su pomesali ipak tebi porudzbine posto ti nije jedina sa iHerba.
 
Poslao sam sestri u Srbiju moj stari telefon (Samsung S7 edge), i carinici su mom prijatelju koji je nosio telefon, na aerodromu naplatili carinu 13000 dinara. Da li je to normalna tarifa za taj telefon?
 
Kako je uspio prijatelj da mu ocarine polovan telefon?!
 
Jel zna neko koja je fora sa ovim da 3 dana pise isto? jel oni to automatski svaki radni dan updatuju kad je na cekaju ili sta? Vrednost posiljke je ~36$ Da li da ocekujem da ce mi stici paket sledece nedelje ili sta?

2017-08-17 08:06 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2017-08-16 08:04 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2017-08-15 13:41 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
 
Ma nesto s postom definitivno nije uredu, pretpostavljam da su opet zatrpani paketima zbog godisnjih odmora. iHerb mi je stigao proslog meseca uredno za 15 dana, stigao mi jedan paket sa zavvi u roku od 10 dana a drugi paket koji je poslat 3 dana posle prvog se jos uvek nije pojavio. Proslo je 44 dana. Kontaktirao sam zavvi, oni sokirani, poslali mi ponovo istu robu. Njihov paket nikada nisam cekao duze od 20 dana a bilo ih je tridesetak sigurno. Najcesce i ne ode na carinjenje posto je EU, uredno deklasisano, meko pakovanje. Videcemo kada ce to stici.
Uvek kada su godisnji odmori kod njih je raspad sistema. Skoro svaki paket koji porucim duze putuje po posti i carini nego s drugog kraja sveta. Mnogo je brze nego nekada ranije ali pocinju da mi idu na zivce polako.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslao sam sestri u Srbiju moj stari telefon (Samsung S7 edge), i carinici su mom prijatelju koji je nosio telefon, na aerodromu naplatili carinu 13000 dinara. Da li je to normalna tarifa za taj telefon?
On je cak prosao odlicno, jer ga nisu cenili po punoj ceni. Ispada da su cenili da je ~300eur. Tarifa na aerodromu je 32% ravno.
Kako je uspio prijatelj da mu ocarine polovan telefon?!
+1. To i Mahmuda Huseina ne bi cimali :)

@Don, skroz je normalno na BG carini da se svakog dana update-uje isti status, sve dok ne ocarine.
Neko je skoro pomenuo ispod 7 dana da mu je drzan paket u BG, od kud sad odjednom zastoj, Sajber?
 
Ocarinili su ga zato sto je smotan. Isao je sa dvoje djece, a kad su ga pitali zasto ima 2 telefona, rekao je da ga nosi nekom. Mogao je 'ladno da kaze da mu je to telefon od starijeg sina koji je ionako bio s njim. Klinac ima 12 godina.
Ipak, na osnovu odgovora ovdje, izgleda da sam dobro prosao.
Hvala na odgovorima.
 
Imam jos jedno pitanje. U oktobru cu avionom u Srbiju, i planiram da ponesem sestrinom klincu neku staru nVidia GTX 1070 karticu. Poprilicno je glomazna (INNO3D iChill GeForce GTX 1070 X3). Kakve su sanse da mi naplate carinu ako me zaustave?
 
Pitanje je da li ce poverovati da vredi ispod 100e.

Zvanicno, ako vas zaustave u crvenoj zoni, nema samo carine, vec ide i kazna. Oduzima se roba, pa se ceka ko zna koliko dok se proces ne zavrsi.
Znaci, zvanicno, nema "ako vas zaustave", vec da li prijavite ili ne.
 
@Don, skroz je normalno na BG carini da se svakog dana update-uje isti status, sve dok ne ocarine.
Neko je skoro pomenuo ispod 7 dana da mu je drzan paket u BG, od kud sad odjednom zastoj, Sajber?

Ok thanx. Obicno ne pratim uopste posiljke. Tek posle 30-40 ako ne dodje pogledam sta je sa njim. Nego je fora sto sam narucio vise sitnih stvari sa razlicitih mesta i ostalo je sve stiglo, a najbitnija stvar se bas zadrzala na carini. Ostalo mi nista ne znaci bez tog zadnjeg paketa. Nije neka cifra nego me nervira izgubljeno vreme. Inako sam vec cekao 2 nedelje jer su bili "out of stock"
 
Pitanje je da li ce poverovati da vredi ispod 100e.

Zvanicno, ako vas zaustave u crvenoj zoni, nema samo carine, vec ide i kazna. Oduzima se roba, pa se ceka ko zna koliko dok se proces ne zavrsi.
Znaci, zvanicno, nema "ako vas zaustave", vec da li prijavite ili ne.

Hvala na odgovoru. Bolje onda da ne rizikujem. Poslacu kad neko bude isao kolima. :)
 
Da li je neko narucivao nesto preko 500e i da mu na paketu pise ta suma i prosao bez carine?

Ako su opalili carinu da li su carinili po svojoj tarifi ili u ovom slucaju gledaju cenu na posiljci jer kontam da je njima bolje da se carini sa vecom cifrom nego sto bi oni mogli da imaju po njihovim katalozima?

Treba da narucim neku "opali po usima" opremu koje nema kod nas i gde bi mi se isplatilo da mi lupe carinu i pdv ali opet me interesuje da li je moguce da procene na manju vrednost ili da je ne roknu uopste.
 
Meni se čini da je fazon u veličini pošiljke, da će prije ta fora da prođe kad je nešto sitno u pitanju pa samo preskoče.
 
Da li je neko narucivao nesto preko 500e i da mu na paketu pise ta suma i prosao bez carine?

Ako su opalili carinu da li su carinili po svojoj tarifi ili u ovom slucaju gledaju cenu na posiljci jer kontam da je njima bolje da se carini sa vecom cifrom nego sto bi oni mogli da imaju po njihovim katalozima?

Treba da narucim neku "opali po usima" opremu koje nema kod nas i gde bi mi se isplatilo da mi lupe carinu i pdv ali opet me interesuje da li je moguce da procene na manju vrednost ili da je ne roknu uopste.

Meni je prošao bez carine CPU od nekih 300+ $, ali bio je bez kulera i spakovan u onu kovertu sa puckama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno