Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa samo DHL uzima oko 3-4K din za špediciju + PDV + carina...
Cekaj, ne kontam sta je ta spedicija? Ne da im necu dati te pare... Koji je razlog sto oni meni to naplacuju, ne razumem, 100 stvari mi je stizalo dhlom i nikada nisam imao nikakav problem ovakvog tipa, ostaje mi samo da ih nazovem, ali ne sluti na dobro
 
Poslednja izmena:
To ti je usluga DHLa što ti je odradio svu papirologiju oko uvoza sa našom carinom i sve to u expresnom roku, jgb, to je klasika za DHL, svi znaju... Znači tako oko 5000-6000 din ukupno će te to izaći...
Sem ako ne uspeš da ih nekako ubediš da je besplatan primerak u pitanju!!!
 
To ti je usluga DHLa što ti je odradio svu papirologiju oko uvoza sa našom carinom i sve to u expresnom roku, jgb, to je klasika za DHL, svi znaju... Znači tako oko 5000-6000 din ukupno će te to izaći...
Sem ako ne uspeš da ih nekako ubediš da je besplatan primerak u pitanju!!!
Gluposti majke mi... Tastature od 100$+ dolara su mi stizale (dhlom), kucista, cak i jedan telefon bez ikakvih spediterskih troskova i sad da im dajem 5k za dzojstik koji ni ne vredi toliko... Lol.

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Pa ako je pošiljalac napisao da to što ti šalje vredi preko 50€ to je onda to, standardna DHL procedura, nema veze što ti nisi ništa platio. Da su napisali da je vrednosti paketa 0$ ili barem ispod 50 onda verovatno ne bi imao nikakvih peripetija.
Nije glupost, to je standardna DHL procedura, oni godinama rade po tom sistemu, ako znaš da iskoristiš prođeš bolje nego klasičnom poštom što ide preko redovne carine, ako ne znaš = sex na suvo...
Kad si dobijao tastature i kućišta verovatno su za vrednost pisali ispod 50€, to je to...
 
Pa ako je pošiljalac napisao da to što ti šalje vredi preko 50€ to je onda to, standardna DHL procedura, nema veze što ti nisi ništa platio. Da su napisali da je vrednosti paketa 0$ ili barem ispod 50 onda verovatno ne bi imao nikakvih peripetija.
Nije glupost, to je standardna DHL procedura, oni godinama rade po tom sistemu, ako znaš da iskoristiš prođeš bolje nego klasičnom poštom što ide preko redovne carine, ako ne znaš = sex na suvo...
Kad si dobijao tastature i kućišta verovatno su za vrednost pisali ispod 50€, to je to...
Nisam.obracao paznju na to nikad, sta mi savetujes da im kazem kada ih budem nazvao sutra? Mislim ako budem trebao da platim tu spediciju ne isplati mi se uopste.

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Nisam.obracao paznju na to nikad, sta mi savetujes da im kazem kada ih budem nazvao sutra?
"Dobili ste pogrešan broj, dotično lice ne živi na ovoj adresi" :d
Mislim ako budem trebao da platim tu spediciju ne isplati mi se uopste.
JK, ne znam šta bi im rekao, nikad nisam bio u toj situaciji. Moraš malo drugačije to gledati, nije tačno da ti se ne isplati, samo nećeš imati onu korist koju si zamislio da ćeš imati, vendor ti je besplatno poslao uređaj u zamenu za review koji si im obećao, izašli su ti u susret, platili su troškove DHL-a a ako im vratiš robu platiće još jednom DHL tako da su oni na značajnom gubitku, s druge strane ti imaš troškove kao da si kupio uređaj a ne dobio ga za džaba, štaviše troškovi su ti i manji, da si platio punu cenu za džojstik, znači 61.99$ na to bi još platio 32% tj. 19.84$ na ime carine i PDVa tako da bi te džojstik ukupno koštao oko 9000 dinara i čekao bi ga mesec dana a ovako će te izađi između 5 i 6 hiljada.

Po meni najkorektnija stvar bi bila da platiš to i smatraš to troškovima "školarine" naučio si šta treba sledeći put da radiš kako bi izbegao takvu situaciju i to je to, imaj u vidu da si i ranije dobijao stvari besplatno, za review, ako si barem jednu od njih prodao ti nisi na nikakvom gubitku štaviše na dobitku si tako da ono, fer bi bilo da preuzmeš robu, po meni, ja bi tako odradio... Ti posle možeš da prodaš taj džojstik i da u potpunosti vratiš svoje troškove a nisi se zamerio vendoru i imaš osnova za dalju saradnju sa njima, ako im vratiš mogu samo da kažu "vidi kakvi seljaci ovi tamo iz Srbije, upiši da im više nikad ništa ne šaljemo za dž"...
 
Poslednja izmena:
Hvala ti puno na savetima i odgovorima. Eh da sam zaposlen (a ne klinac od 17 leta) ne bi meni bio problem za te troskove toliko :) Pokusacu da ih ubedim da je proizvod dobijen od strane kompanije pa mozda me budu oslobodili placanja necega ko zna, nazvacu sutra pa cu videti :)

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Naravno, probaj da im objasniš šta je u pitanju, DHL ne radi ništa bez dokaza ali nikad se ne zna, možda ipak ima neka faktura u paketu gde piše da je poklon upitanju...
Nema veze da li si zaposlen ili ne, ti gledaš troškove koje imaš trenutno danas, sutra a ne gledaš dobit koju ćeš imati kada sabereš i oduzmeš sve na kraju godine, veruj mi garantujem ti da nećeš biti na gubitku uopšte. Pozajmiš od keve, ćaleta, brata ako nemaš, vratiš za mesec dva, za ta dva meseca ćeš dobiti još 3-5-10 stvari za dž da napraviš review i nećeš imati DHL troškove, zaboravićeš na tih 5K bez problema....
 
Nema odmora za bilo sta sto je vec proslo procenu carine bez dokaza i zakonske osnove.
A za DHL ne verujem ni da znaci da pokazes da ga ima za ispod 50e.

Probaj ali budi spreman da nema sanse. Pa sledeci put citaj FAQ ili barem pitaj pre slanja :)
 
Ma sta je taj dhl? :) Evo sam prijavljen na temu vise od godinu dana i citam sve postove i samo pominjete dhl, dhl, ja pojma nemam o cemu se radi. Narucivao sam i sa ebay i sa alija, stizalo sve normalno...nekad naplatili pdv nekad ne. Al to idalje ne znam sta je.
 
Evo da se javim opet, kontaktirao sam ih, pokusao da objasnim da je paket poklon, medjutim nista, naravno. Izgleda da mi je stigao paket sa led sijalicama (rgb) a ne dzojstik i unutra su 2 komada (50evra je jedna, lifx su sijalice, jedne od najkvalitetnijih na trzistu). E sad su mi preko maila poslali uputstvo, gde treba da im prilozim order number, sliku licne karte itd.. Cena spedicije je 3900 din, a carinu bi trebalo da platim jos toliko najverovatnije.

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Nema odmora za bilo sta sto je vec proslo procenu carine bez dokaza i zakonske osnove.
A za DHL ne verujem ni da znaci da pokazes da ga ima za ispod 50e.

Probaj ali budi spreman da nema sanse. Pa sledeci put citaj FAQ ili barem pitaj pre slanja :)
Meni kompanija salje proizvod na recenziju, tako da nisam u mogucnosti da biram kako ce poslati proizvod te samim tim ne mogu da uticem na ostale stvari. :)

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Evo da se javim opet, kontaktirao sam ih, pokusao da objasnim da je paket poklon, medjutim nista, naravno.

Meni kompanija salje proizvod na recenziju, tako da nisam u mogucnosti da biram kako ce poslati proizvod te samim tim ne mogu da uticem na ostale stvari. :)

Carina se naplacuje i na poklone i nagrade nazalost. Jedino na sto bi mozda mogao da se vadis je privremeni uvoz radi recenzije. Nemam pojma kolika bi papirologija trebala za tako nesto a sigurno bi morao da dokazujes da si vratio predmet. Ili da ubuduce trazis da posiljaoc snosi troskove carine.
 
Poslednja izmena:
Carina se naplacuje i na poklone i nagrade nazalost. Jedino na sto bi mozda mogao da se vadis je privremeni uvoz radi recenzije. Nemam pojma kolika bi papirologija trebala za tako nesto a sigurno bi morao da dokazujes da si vratio predmet. Ili da ubuduce trazis da posiljaoc snosi troskove carine.
Pitao sam kompaniju koja mi je poslala sijalice, da li su kojim slucajem voljni da mi pomognu, pa bar da plate ove troskove dhla, ako nisu, tesko da cu preuzeti paket s obzirom da dinara nemam skoro...

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Meni kompanija salje proizvod na recenziju, tako da nisam u mogucnosti da biram kako ce poslati proizvod te samim tim ne mogu da uticem na ostale stvari. :)
Svaka država ima neke svoje specifičnosti u vezi carine i dadžbina, nećeš biti ni prvi ni poslednji koji nešto "izvoljeva" za slanje. Ubuduće im slobodno pošalji mejl čim te obaveste da si dobitnik (ili kako to već ide), napiši da obavezno deklarišu da je vrednost manja od 50e inače će te odrati na carini.
 
Druze, 17 godina imam (nisam zaposlen), takodje snimam recenzije na jutjubu i cesto dobijam proizvode kako bih napravio recenziju. (Sto sam vec naglasio vise puta) Nikada nisam morao dhlu da placam troskove spedicije do sada (nisam ni znao da to postoji, znaci nisam bio informisan) Dobio sam ponudu od kompanije da napravim recenziju pametmih sijalica i pristao sam. Rekli su da ce uskoro poslati paket (pre pet dana) i nisu mi se ni javili cak da su poslali, a vec su me iz dhla zvali za carinjenje. Samo sam pitao za neke savete i informacije, ne vidim nista lose u tome. Od jutjuba sam dovoljno zaradio da uzmem sebi s7 (i tu sam instalirao note 7 rom) i jos neku opremu za snimanje (nije to neki veliki novac bas). S obzirom da sam sve to skoro uzimao trenutno nemam puno novca tako da mi nije bas sve jedno da dam za 2 sijalice 8k dinara. Sve u svemu hvala na odgovorima, i ne kontam sto sam sumnjiv i kako neko ne moze da razume da ja nisam uticao na slanje paketa. Svakako hvala forumasima na savetima. Plus ne kontam zasto bih ja dobio ban u celoj prici?

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sada si naučio. Dobio si par korisnih saveta i teraj dalje sa svojim hobijem.

Ne zaboravi da sa svojim aktivnostima na internetu u neku ruku prestavljaš državu i društvo a ne samo sebe, pa se trudi da se tako i ponašaš, odgovorno.
 
Elem, koliko se od prilike ceka na beogradskoj carini carinjenje paketa u ovom periodu, cekam jos jedan paket :)

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Ovde su za ban jedino ovi što vređaju i procenjuju ljude na osnovu mobilnog telefona. Dečko vas je lepo pitao za savet, vi vređate. Nemaš ništa pametno, produži dalje. ;)
Stavio sam smiley, niti sam rekao igde da je on za ban, u stvari on jedini to nesto pominje :) Ali da mi se sali na njegov racun malo - da. Jel' to nesto lose? Cime sam ga JA vredjao?

Secam se kada sam ja imao 17 godina, za prvu DHL posiljku sam znao sve moguce pros/cons, da neke stvari moraju na firmu, da nesto moze postar da sredi, da nesto ne daju i da mi je Dacic tata... naravno da cu se malo saliti na racun nekoga ko ima nekoliko vec posiljki DHLa a ne zna da postoje moguci troskovi, ne informise se, vec ide dalje sa "ovako je bilo" :)

Njemu zelim da resi ovo ako moze, ali ga zaliti necu, niti imam ikakvu grizu savesti sto sam se malo nasalio za Note 7 :)


P.S. Privremeni uvoz nece nista pomoci, kod DHLa se to jos vise placa! (duplo od spedicije!)
Moze jedino da vidi ako zna nekog speditera da on uradi spediciju besplatno, pa ce ga samo oko 1000-1500 kostati glupi "otkup dokumentacije" od DHLa. Ili da vidi sa firmom da li zele da se vrate sijalice nazad pa posalju se deklaracijom ispod 50e.

BTW, daj YT kanal, kia, bas da vidimo sta razgledas - i taman da ispratim ako budes uzeo te sijalice pod ruke.
 
Zavisi kako glesaa sajt i da li se izbacio potpise :)
 
Da li ovi statusi znaci da ce paket danas biti kod mene?


13.09.2016 11:11:22 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
13.09.2016 11:39:12 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
14.09.2016 13:04:28 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema


Secam se da su ranije paketi u poslednjem statusu imali postanski broj 11200 GPC BEograd optema,a kako sada 10200?
 
"Dobili ste pogrešan broj, dotično lice ne živi na ovoj adresi" :d

JK, ne znam šta bi im rekao, nikad nisam bio u toj situaciji. Moraš malo drugačije to gledati, nije tačno da ti se ne isplati, samo nećeš imati onu korist koju si zamislio da ćeš imati, vendor ti je besplatno poslao uređaj u zamenu za review koji si im obećao, izašli su ti u susret, platili su troškove DHL-a a ako im vratiš robu platiće još jednom DHL tako da su oni na značajnom gubitku, s druge strane ti imaš troškove kao da si kupio uređaj a ne dobio ga za džaba, štaviše troškovi su ti i manji, da si platio punu cenu za džojstik, znači 61.99$ na to bi još platio 32% tj. 19.84$ na ime carine i PDVa tako da bi te džojstik ukupno koštao oko 9000 dinara i čekao bi ga mesec dana a ovako će te izađi između 5 i 6 hiljada.

Po meni najkorektnija stvar bi bila da platiš to i smatraš to troškovima "školarine" naučio si šta treba sledeći put da radiš kako bi izbegao takvu situaciju i to je to, imaj u vidu da si i ranije dobijao stvari besplatno, za review, ako si barem jednu od njih prodao ti nisi na nikakvom gubitku štaviše na dobitku si tako da ono, fer bi bilo da preuzmeš robu, po meni, ja bi tako odradio... Ti posle možeš da prodaš taj džojstik i da u potpunosti vratiš svoje troškove a nisi se zamerio vendoru i imaš osnova za dalju saradnju sa njima, ako im vratiš mogu samo da kažu "vidi kakvi seljaci ovi tamo iz Srbije, upiši da im više nikad ništa ne šaljemo za dž"...

Hahaha, are you serious? Spediterski harac kao i pljacka prilikom naplate carine, pdv-a na vrednost sa postarinom i tome slicno, nema opravdanje.
 
Hahaha, are you serious? Spediterski harac kao i pljacka prilikom naplate carine, pdv-a na vrednost sa postarinom i tome slicno, nema opravdanje.

Prijatelju, tako funkcioniše svaka carina na ovom svetu. To sto si ti zamislio da tako ne treba, eto jedva cekam da se kandiduješ na izborima, imaš moj glas.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ljudi, kolko se ceka na carinjenje paketa na beogradskoj carini trenutno od prilike?

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno