Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
NS carina jedan dan čekanje.
Sent from Lumia 535 using Tapatalk.
 
Pozdrav za carinu NS i radnika Natašu. Procena ti je do jaja (sarkazam uključen).
Sent from Lumia 535 using Tapatalk.
 
Kokiko je sad cekanje na NS carini da li je jos uvek 15 dana?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Pa da to je mozda jedan dan za ove koji se ne carine ,a za ostale koji se carine je mozda jos uvek 10 dana

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Pa da to je mozda jedan dan za ove koji se ne carine ,a za ostale koji se carine je mozda jos uvek 10 dana

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
Dva posta iznad tvog. Zvuči kao da je ocarinjena i precenjena pošiljka.
Generalno, ako prodje za jedan dan bez carine, svi na ovoj temi znaju da se onda ne piše vreme zadržavanja u u smislu koji tebe interesuje.

Ne znam, neka nam @Devix89 pomogne.


Pozdrav za carinu NS i radnika Natašu. Procena ti je do jaja (sarkazam uključen).
Sent from Lumia 535 using Tapatalk.
 
Nakon deset dana na BG carini paket mi je na "11200 gpc beograd otprema".
Rade li isporuke sutra, subotom?
 
Jedan dan je bilo na carini, i sad i pre dve nedelje. Isti prodavac, isti touch + LCD, da li je isti radnik ne znam jer mi je pre dve nedelje izgubljen paket od pošte do kuće (poštar nadoknadio, kaže da je tada platio 300 i koji dinar) što implicira da je PDV bio oko 200 din (kinez stavio 10$ vrednost, znači usvojili). Danas 2 nedelje kasnije, isto za dan prolazi pošiljka, kinez opet stavio 10$ (realna vrednost 15$ ona (Nataša, prezime ne bih navodio), procenjuje sve to na 25$, naravno PDV 540+ rukovanje i nalog i eto 700 kinti u budžet. Sve bi bilo ok, ne bih se nervirao da je pre dve nedelje bio isti iznos pa da znam da ga tako cene i gotovo. Nego oni to cene bez pravila. Isto mi je bilo čudno kad je paketčina u kojoj je bio touch za Asusa od 7" i 12$ prošlo bez dažbina. Ja sam tada već odvojio pare za taj trošak kad ono poštar nosi bez troška. Eto, malo da se vidi kako radi carina, tj kako je ko dobio one stvari od partnera veče pre nego što vam paket dođe u njihove ruke, a izgleda je Natin partner zakazao :)

Sent from Lumia 535 using Tapatalk.
 
Poslednja izmena:
Uzas uzas uzas nasa carina pa to je legalizovana pljacka naroda covece drzava nas pljacka na svakom koraku.Umesto da pokrenu proizvodnju i tako ubacuju oare u budzet od ooreza velikih firmi oni su oporezovali nas sitnu raju za svaku sitnicu:-( e Srbijo medju šljivama

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Може то да потраје и 15 дана...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Evo drugarica je napokon dobila paket koji stoji od 5., tako da su izgleda stigli do tog dana.
 
Da, paket nije ni otvaran. U pitanju je JJRC H20.
Imao si sreće ili je mala kutija... Meni je pre albanske zastave, procenjen na 30e a prava vrednost je bila 14e, a posle "drona" mora uvoznicka dozvola da ne bi slučajno sa tom igračkom obarao avione...

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
Imao si sreće ili je mala kutija... Meni je pre albanske zastave, procenjen na 30e a prava vrednost je bila 14e, a posle "drona" mora uvoznicka dozvola da ne bi slučajno sa tom igračkom obarao avione...

Sent from my Oneplus One using Tapatalk

Ova igračka ima dimenzije 10x10cm i težak je oko 20g sa baterijom, domet maksimum 50 metara... Ne može pticu u letu da obori :D
 
13418409_1707929922807864_4113595738132225965_o.jpg


Carinska zona, NS, gori hala

Nadam se da nisu paketi iz Kine :)

https://www.facebook.com/nsu.rs/posts/1707928396141350
 
Poslednja izmena:
Ja sam tu imao posla pre par dana :-devil-:

tu je leziste pijandura i zderetina zaposlenih u carini i spedicijama, locu ko smugovi, klasika drzavna administracija, mozda su pravili neki banket ili bilo nesto da se meze i krka od svojih pulena iz spedicije
PS: posiljke su nazalost daleko od tog mesta u Vojvodjanskoj
 
Poslednja izmena:
Sad ce da im trebaju pare za sanaciju objekta tako da ocekujte 10% vece dazbine, jel, treba neko to da sredi

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Evo informacija ako neko iz Beograda dugo ceka,pa da ga umiri moj slucaj :)

Poslano iz SGP 24.05.2016
RZtpXkr.jpg


Platio sam samo postarinu 930,00 din. i to je to.
 
To si ti PDV platio, "nemoguće" da je poštarina tako visoka.!!!!
 
Ima mi subotom prmene statusa posiljke na postinom pracenju paketa?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Ima mi subotom prmene statusa posiljke na postinom pracenju paketa?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Da..

10.06.2016 14:44:59 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
10.06.2016 15:19:52 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
11.06.2016 11:41:08 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
13.06.2016 07:49:46 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
14.06.2016 08:05:53 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
15.06.2016 07:32:44 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
16.06.2016 07:54:35 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
17.06.2016 07:42:45 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
18.06.2016 08:31:46 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED

Ovo postaje smesno..
 
A jel postoji procedura zalbe ako je nekoga carina posteno odrala jer je procenila da neki proizvod mnogo vise vredi od realne cene i shodno tome jos nakarikala veliku carinu i pdv?
Trebalo bi da moze,a zanima me kako se to radi.
 
Postoji procedura i kosta 480din
Znaci ne preuzmes paket, napises zalbu i podneses je u lokalnoj posti sa dokazima o placanju, rok za odgovor na zalbu je 60 dana.
Meni su odgovorili nakon 75 dana ;)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Postoji procedura i kosta 480din
Znaci ne preuzmes paket, napises zalbu i podneses je u lokalnoj posti sa dokazima o placanju, rok za odgovor na zalbu je 60 dana.
Meni su odgovorili nakon 75 dana ;)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Ok,a dokaz o placanju pretpostvljam da uzimam od banke tj.kod telenor banke valjda preuzmem preko app pdf o placanju,jel?
Hmmm kakvi dripci,uradili su tacno tako da ti se ni ne isplati da se zalis na neke manje iznose npr. manje od 100 evra jer ako ti uzmu za to 480 i onda jos realno ocarine i udare pdv nakon zalbe opet dodje na skoro isto osim sto se ovde iscimas i cekas
 
Pa koliko su previse precenili i odrali te ako sa tih 500din koliko je zalba dodje na isto...? xD
 
A jel postoji procedura zalbe ako je nekoga carina posteno odrala jer je procenila da neki proizvod mnogo vise vredi od realne cene i shodno tome jos nakarikala veliku carinu i pdv?
Trebalo bi da moze,a zanima me kako se to radi.

Koliko si platio to što si naručio, na koliko je carina izvršila procenu i koliko su ti naplatili PDV (i carinu)?
Ako si preuzeo paket onda ništa od žalbe...
 
Koliko si platio to što si naručio, na koliko je carina izvršila procenu i koliko su ti naplatili PDV (i carinu)?
Ako si preuzeo paket onda ništa od žalbe...

Jos uvek nisam imao te probleme sa njima,ali pitam cisto da znam kako da postupim ako se desi ;)
Do sad sam porucio 2 proizvoda i nisu mi ni carinu ni pdv udarili,do duse ni ovo nije bilo skupo,neka odeca oko 6 evra i led sijalice 5 kom za nekih 9 evrica (trebalo mi je bar 10 sijalica,ali mi rekose da narucim na manje da ne bi utripovali da ocu da prodajem pa udarili te poreze)
Sad cekam jos neku torbicu od 16 evrica i 2x led sijalice od kojih jedne na moju adresu,a druge na rodjaka,jer i njemu treba.

@bora bora to sam onako rekao,bolje reci lupio,ne bukvalno ;) Ali da znaju da odvale vrednost paketa ako im se "ne svidja" cena koju je kinez naveo,a znaju,onda bude krs jer dok to platis na kraju ispadne slicno kao i ovde da sam uzeo ;)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno