Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Post restant - 44 din
Ovlascenje - 44 din.

Ako odes negde, mozes da trazis post restant da ti se cuvaju posiljke do mesec dana, a i da ovlastis nekoga da umesto tebe podize.
Ako mu je neko uvek kod kuce i ima da primi paket nikavo ovlascenje ili bilo sta mu ne treba, ali ako nije kod kuce a hoce da neko mesto njega podize pakete onda je to prava informacija za njega.
 
Meni poštar ne donosi pakete, samo ostavi da je pokušao isporuku, iako je uvek neko kući.
I meni znači info za ovlašćenje, samo da li i ovo važi samo mesec dana?
 
Ovlascenje vazi 1 kalendarsku godinu.
I meni je postar smeker, nikad nije doneo nista osim pisma u sanduce...
Pre neki dan ga snimim kod zgrade, covek ima skoro 60 god, vozi motorce sluzbeno... Sad mi je jasno sto ne nosi nista.
 
Ovlascenje vazi 1 kalendarsku godinu.
I meni je postar smeker, nikad nije doneo nista osim pisma u sanduce...
Pre neki dan ga snimim kod zgrade, covek ima skoro 60 god, vozi motorce sluzbeno... Sad mi je jasno sto ne nosi nista.

Ma nema to veze koliko postar ima godina, ako ima dovoljno ide u Penziju, ili ako je bolestan na Bolovanje. Ako radi znaci da je sa njim sve u redu .

To vise zavisi ko je kakav covek, i moj postar je prevalio 50-tu , nisam mu gledao krstenicu al ajde da procenim jedno 53 god . ima ,otrprilike. Pokriva ovaj reon neprekidno 16 godina i donosi sve pakete.
 
I moj dok sam bio u Zemunu je bio pred penziju, pa je nosio sve i svasta, zvao me pre nego sto krene iz poste da proveri da li sam tu da ne nosi dzabe.
Ovaj na Vidikovcu ni ne pomislja da ponese nesto, napise kartonce u posti i ostavi ga u sanduce, robu pipnuo nije...
 
Apsolutno to nema veze sa postarem bar ne u vecini slucajeva, ima nekih koji imaju debela ledja i nece nista da nose i niko im nista ne moze, ima i ona standardnija varijanta ako postar ima veliki reon nije u obavezi da nosi nista osim pisama.

sto se tice moje posiljke izgleda da je definitivno napustila Srbiju nazad:

13.09.2013 08:02:31, 11003 IZMENIČNA POŠTA, Otprema
 
I moj dok sam bio u Zemunu je bio pred penziju, pa je nosio sve i svasta, zvao me pre nego sto krene iz poste da proveri da li sam tu da ne nosi dzabe.
Ovaj na Vidikovcu ni ne pomislja da ponese nesto, napise kartonce u posti i ostavi ga u sanduce, robu pipnuo nije...

Kako se zove postar ? Da nije mozda Darko ?
 
sto se tice moje posiljke izgleda da je definitivno napustila Srbiju nazad:

13.09.2013 08:02:31, 11003 IZMENIČNA POŠTA, Otprema

Kako mislis nazad ?
Valjda je prosla Postu i krenula ka carini, ako je veci paket. Ako nije za carinu onda ka tvojoj lokalnoj posti.
 
Poslednja izmena:
mislim nazad za hong kong...nazalost...

12.09.2013 08:49:32 11200 GPC BEOGRAD - 11003 IZMENIČNA POŠTA Otprema
12.09.2013 08:58:29 11200 GPC BEOGRAD - 11003 IZMENIČNA POŠTA Otprema
13.09.2013 08:02:31, 11003 IZMENIČNA POŠTA, Otprema
 
Poslednja izmena:
A ona se vratila ka Izmenicnoj posti, ok onda.

E pa da sam i dalje tamo, mozda ti paket ne bi ni zavrsio ka Carini :D, sta je bilo u paketu i kojih dimenzija je bio ?
 
Poslednja izmena:
u paketu samo jedna stvar placena 19$ :(
 
Nebitna je cena, nego oblik i dimenzije.
Dok sam radio u Izmenicnoj posti, od aprila od juna, 3 meseca, bas je tada bilo dosta 'kineza' paketa.
Pa sam cesto bacao ono sto je za carinu u vrecu koja nije za carinu :D.
Citao sam ovu temu i dranje na carini pa mi vas bilo zao :), mada smo dobili u junu savet da se sto manje baca paketa za carinu, zbog zagusenja iste. Tu pre svega mislim na obicne pakete, bez trekinga (preporucene posiljke). A R posiljke, krastavac to je uvek moralo da ide na carinu ako nije knjiga/pismo.
 
Pa sta je tesko ni pola kg...
 
Auuu, al vi imate problema sa postarima, ja onda imam srece(mada to nebi trebala da bude sreca jer covek samo radi svoj posao, a vidim da dosta njih ni ne radi svoj posao, a prevelika nezaposlenos, ali to je za drugu temu)meni decko(mislim da moj postar ima negde oko 25 god.)uvek donese cak se i javi pre nego sto krene. Evo javno da se zahvalim svom postaru :)
 
Jedna od bitnih stvari je da stavite tacan postanski broj vase poste. Tako povecavate sansu da paket bude prosledjen direktno tamo i bez carinjenja. Nijedan paket mi nije otvoren u poslednjih 2 meseca kako pisem tacan broj. Mozda nema veze sa time, ali vredi probati :D
 
Jedna od bitnih stvari je da stavite tacan postanski broj vase poste. Tako povecavate sansu da paket bude prosledjen direktno tamo i bez carinjenja. Nijedan paket mi nije otvoren u poslednjih 2 meseca kako pisem tacan broj. Mozda nema veze sa time, ali vredi probati :D

Pa to se valjda podrazumeva, ako je adresa u konfliktu tipa ima više ulica sa istim nazivom lepo staviš PAK broj, zato je i izmišljen da ne dolazi do takvih zabuna. Al′ šta ćeš kad bi celi svet da živi u 11000 :-devil-:
 
Jedna od bitnih stvari je da stavite tacan postanski broj vase poste. Tako povecavate sansu da paket bude prosledjen direktno tamo i bez carinjenja. Nijedan paket mi nije otvoren u poslednjih 2 meseca kako pisem tacan broj. Mozda nema veze sa time, ali vredi probati :D

Vidis mozda ima nesto u tom tvom razmisljanju, elem narucujem vec 5 godina online i nikd mi nista nije naplaceno osim par puta otvaranje paketa u iznosu oko 60 rsd ali mi je od pocetka napisana moja posta znaci nije 11000 kako vecina pise nego 11077 moja posta na NBG-u.
 
kod mene to nema veze, bas uvek stavljam tacan postanski broj moje poste i uvek naplate, mozda zato sto nisam u beogradu :)
 
Ma ne znam, ja sam samo rekao da mozda nesto ima u tome sto je subtractor napisao, ja nikada o tome nisam razmisljao ako mi naplate pdv nek naplate nemam nista protiv to je po zakonu(naravno kad je u srazmeri sa placenom robom) ako mi ne naplate(a nikada nisu-hvala im za to) ja u plusu, ali nikdada nisam nista prodao od svega sto sam kupio kupio sam za licne potrebe ili za potrebe mojih bliskih prijatelja ili clanova porodice, mozda onaj gore gleda :) salim se mada.....
 
Moze li mi neko reci ako kupim nesto preko Cabelasa u USA iz Srbije i trazim da dostave paket na adresu rodjaka u Chicago i rodjaci mi posalju kao poklon preko USPS posalju na adresu u Srbiji, da li cu platiti carinu ako mi u paket stave fakturu koliko kosta koja stavka do 70EUR ? Ili da ne stavljaju?
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje, ako je paket iz izmenicne poste poslat carini, a oni to poslali na moju postu na NBG, jel to znaci da cu imati neke dodatne troskove carine, otvaranja, itd...ima li nacina da to saznam ili cekam da dobijem paket pa da vidim.
Vrednost kupovine je manja od 30$ ako je bitno
 
Jedno pitanje, ako je paket iz izmenicne poste poslat carini, a oni to poslali na moju postu na NBG, jel to znaci da cu imati neke dodatne troskove carine, otvaranja, itd...ima li nacina da to saznam ili cekam da dobijem paket pa da vidim.
Vrednost kupovine je manja od 30$ ako je bitno

Znaces kad ti postar donese kuci, sve je lutrija moze i ne mora. Nema veze sto je vrednost manja od 30$ PDV ide na bilo koju vrednost, ono sto tebe ne kaci je carina, nazalost PDV od aprila se placa na svaku sumu, tako je po zakonu, e sad desava se da ti ni PDV ne racunaju(kao sto meni nikada ne racunaju, ali to ti je sreca nije po zakonu).
 
Znaces kad ti postar donese kuci, sve je lutrija moze i ne mora. Nema veze sto je vrednost manja od 30$ PDV ide na bilo koju vrednost, ono sto tebe ne kaci je carina, nazalost PDV od aprila se placa na svaku sumu, tako je po zakonu, e sad desava se da ti ni PDV ne racunaju(kao sto meni nikada ne racunaju, ali to ti je sreca nije po zakonu).

Pa izgleda su i meni isle karte na prethodnoj posiljci, nisu nista naplatili, samo sam nasao paket u sanducetu. Znam da se PDV obicno placa ali me vise brine tzv. procena nasih "experata" na carini s obzirom da je paket iz HK. Razlika u ceni narucene robe i slicne koja se prodaje kod nas je bas osetna i ako ta domaca bude osnova za harac, bice veselo...:)
 
E pa to je lutrija, i to ti niko ne moze reci koliko ce obracunati, ako ti obracunaju vise ne primaj paket vrati ponovno carenje i ponesi im izvod iz banke, PP, sta god imas da potvrdis cenu koju si platio, a ukoliko ti ne udare PDV ili bude manji nego sto treba cuti i uzivaj.
 
Stigla danas 2 paketa, jedan sa alija i za divno cudo 0.00 din, drugi sa nkon-a, sve tacno po fakturi, naplaceno oko 1200din. Sad odo da uzmem jos jedan sa nkon-a :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno