Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nece ni zaustaviti to, kso ni protok robe kroz državu. Posledice bi bile ogromne.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Jel stiže nekom nešto preko NS carine? Meni stoji zvučnik tamo od 10.02., stvarno ga preteraše...

Stigao konačno zvučnik, bio na carini mesec i 9 dana. Sa pozitivne strane, pdv naplacen 310 dinara (kinez pisao $7, oni cenili na $15, plaćeno $33), ukupno troškovi 460 dinara (nisam siguran šta su ovih 150 dodatnih nigde ih nema napismeno, pretpostavljam troškovi pregleda paketa il neka tako glupost).
 
Poslednja izmena:
Meni je špediter sa kojim sarađujem rekao da roba za sada ide normalno kao i uvek.

Takođe, moja firma uvozi neke sirovine iz Bugarske, maltene na nedeljnom nivou, u poslednje dve nedelje su pošiljke stizale DHL-om bez problema, videćemo od ponedeljka...
 
Info iz prve ruke, ne stize vise nista iz Kine, zatvorili su i to, pola radnika u posti su poslali kuci, desetkovani su. Tako da ne naručivati nista.
Jedino ako vam salje Si Djinping.
Širiš defetizam :)
Ko je source, šta je zatvoreno? Kinezi su udar (peak) epidemije odavno prošli, gora situacija je u Italiji, Španiji.... Hoću reći, ajmo (malo) konkretnije:

1. DHL iz Kine: fercera!
Kome je baš bitno, neće mu smetati viša cena. Pitao sam DHL telefonom, a i kurira usmeno (uživo), pa ako lažu oni mene: lažem i ja vas.

2. Ono što Kinezi zovu "Registered Airmail" = obična avionska pošta s praćenjem (najkorišćenije i kod nas i u globalu): e za to nisam siguran 100% ali vidim da su mi dva prodavca poslala 2 predmeta u poslednjih 10 dana. (Da li će stići, videću.)

Ali ono na šta bih stavio akcenat je IZBOR COURRIERA-a (njihov; a valjda oni najbolje znaju šta im ide uspešno ka Evropi, Balkanu a šta ne; što bi bacali pare na slanje u protivnom.) -

1. Prvi je furao Singapore post (SG post)
Drugi:
2. Belgium Post International (BG post)

Ova dvojka mi je interesantn(ij)a... Možda Belgija ima neki re-route preko matične zemlje, ili slično.

22.3 (juče) OBA paketa dobiše status "Dispatched to overseas", što je poslednji status pre dolaska u destinaciju. U avionu su, nekom. :)
Jedino ako tako ne lete ko muve bez glave pa se vrate nazad u Kinu umesto u našu BG poštu carinjenja. Ali, LETE ! :)

Spreman sam na sve, čak i da ne stignu. Valjda je OK biti i strpljiv i imati razumevanja... I za prodavce. I za šiping kompanije. I za "vraćene" ili neposlate pakete.
Ma, čak i za tu našu carinu, kojoj treba mesec ipo++ da ocarini paket smešne vrednosti (rekao bih da su im kapaciteti umanjeni zbog Covid19, ali već tamo negde od okt./novembra 2019e sam primetio da paket u našoj pošti carinjenja provede 10x više vremena nego sve ostalo zajedno![emoji107])
 
Poslednja izmena:
Proverio sam sa postarom, ne zna da li sutra rade, danas su raznosili samo novac. Posiljka mi je u glavnoj posti.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Širiš defetizam :)
Ko je source, šta je zatvoreno? Kinezi su udar (peak) epidemije odavno prošli, gora situacija je u Italiji, Španiji.... Hoću reći, ajmo (malo) konkretnije:

1. DHL iz Kine: fercera!
Kome je baš bitno, neće mu smetati viša cena. Pitao sam DHL telefonom, a i kurira usmeno (uživo), pa ako lažu oni mene: lažem i ja vas.

2. Ono što Kinezi zovu "Registered Airmail" = obična avionska pošta s praćenjem (najkorišćenije i kod nas i u globalu): e za to nisam siguran 100% ali vidim da su mi dva prodavca poslala 2 predmeta u poslednjih 10 dana. (Da li će stići, videću.)

Ali ono na šta bih stavio akcenat je IZBOR COURRIERA-a (njihov; a valjda oni najbolje znaju šta im ide uspešno ka Evropi, Balkanu a šta ne; što bi bacali pare na slanje u protivnom.) -

1. Prvi je furao Singapore post (SG post)
Drugi:
2. Belgium Post International (BG post)

Ova dvojka mi je interesantn(ij)a... Možda Belgija ima neki re-route preko matične zemlje, ili slično.

22.3 (juče) OBA paketa dobiše status "Dispatched to overseas", što je poslednji status pre dolaska u destinaciju. U avionu su, nekom. :)
Jedino ako tako ne lete ko muve bez glave pa se vrate nazad u Kinu umesto u našu BG poštu carinjenja. Ali, LETE ! :)

Spreman sam na sve, čak i da ne stignu. Valjda je OK biti i strpljiv i imati razumevanja... I za prodavce. I za šiping kompanije. I za "vraćene" ili neposlate pakete.
Ma, čak i za tu našu carinu, kojoj treba mesec ipo++ da ocarini paket smešne vrednosti (rekao bih da su im kapaciteti umanjeni zbog Covid19, ali već tamo negde od okt./novembra 2019e sam primetio da paket u našoj pošti carinjenja provede 10x više vremena nego sve ostalo zajedno![emoji107])

Drugar koji radi u posti je source. :)
Pricam za Bg, kaze da su ih raspustili, ima par kolega koji jos uvek rade i radi se na sortiranju vec pristiglih posiljki pre ovoga. Nemaju posla skoro uopste i ne dobijaju vise pakete iz Kine. Da li ce se nesto menjati ne bih znao, ali takvu informaciju sam dobio.
Ja imam par paketa poleteli su ima 10ak dana, jos uvek nista.
 
Poslednja izmena:
Danas mi je poštar doneo pošiljku, sve normalno.
 
Verovatno nije iz Novog Sada

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Zivim u blizini Panceva,da li za mene paketi idu u Beograd ili Novi sad na carinjenje?
 
Izlgeda da Bg carina ne radi.. Ili rade slabijim kapacitetom.
Stoji paket vec 7 dana i ne mrda..

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Zvao me je jutros postar, donosi paket, znaci da su poceli ponovo donositi. Ovo je info za Novi Sad

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Stigao paket porucen krajem Januara. Prvo Kineska nova godina, mesec dana carine, korona, najbitnije, stigao paketic

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Paket naručen sa Amazona, preko Planet expressa stigao posle 14 dana. Na carini je bio 3 dana ako ja dobro vidim po ovoj slici.
Inače ja sam na Planet express - u naveo da je vrednost paketa 48 dolara, na toliko dižu mi naplatili pdv 20% - 1060 dinara. U pitanju su slušalice. Mogao sam navesti i manje ali ima opcija osiguranja paketa, pa ako se paket izgubi - dobiješ koliko si prijavio.
Uglavnom - carina funkcioniše.
331020e4cc8588814e567bc688be0bae.jpg


Послато са S8+ duos
 
Napokon prošlo carinu... Sad čekam da dođe na adresu. IMG_20200327_192907.jpg
 
Paket naručen sa Amazona, preko Planet expressa stigao posle 14 dana. Na carini je bio 3 dana ako ja dobro vidim po ovoj slici.
Inače ja sam na Planet express - u naveo da je vrednost paketa 48 dolara, na toliko dižu mi naplatili pdv 20% - 1060 dinara. U pitanju su slušalice. Mogao sam navesti i manje ali ima opcija osiguranja paketa, pa ako se paket izgubi - dobiješ koliko si prijavio.
Uglavnom - carina funkcioniše.
331020e4cc8588814e567bc688be0bae.jpg


Послато са S8+ duos

5 punih dana..

Drugar koji radi u posti je source. :)
Pricam za Bg, kaze da su ih raspustili, ima par kolega koji jos uvek rade i radi se na sortiranju vec pristiglih posiljki pre ovoga. Nemaju posla skoro uopste i ne dobijaju vise pakete iz Kine. Da li ce se nesto menjati ne bih znao, ali takvu informaciju sam dobio.
Ja imam par paketa poleteli su ima 10ak dana, jos uvek nista.

De pitaj ako ti nije tesko da li ima jos vreca koje nisu raspakovane iz 2019 godine.. mislim na posiljke iz Kine.
 
Paket naručen sa Amazona, preko Planet expressa stigao posle 14 dana. Na carini je bio 3 dana ako ja dobro vidim po ovoj slici.
Inače ja sam na Planet express - u naveo da je vrednost paketa 48 dolara, na toliko dižu mi naplatili pdv 20% - 1060 dinara. U pitanju su slušalice. Mogao sam navesti i manje ali ima opcija osiguranja paketa, pa ako se paket izgubi - dobiješ koliko si prijavio.
Uglavnom - carina funkcioniše.
331020e4cc8588814e567bc688be0bae.jpg

Platio samo PDV a ne i carinu? Onda ti narudžbina nije išla kroz carinjenje, zato je prošlo za par dana.
Uglvanom - carina i dalje ne funkcioniše.
 
Carina obračunava i pdv i carinu zavisno od njihove procene vrednosti pošiljke.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Carina, naravno od 50 evra.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Slušalice koštaju više od 50 evra ali sam ja naveo 48 dolara, pre slanja preko Planet express-a ima opcija da se popuni deklaracija.
Nije mi pri ruci papir koji sam dobio uz paket ali 99% mislim da je sa carine, tj da je paket prošao carinu.

Послато са S8+ duos
 
Sve pošiljke prolaze carinu, makar koštaje 1 eurocent. Ali se ne carine sve pošiljke.

Sve u svemu u NS je i dalje katastrofa.

mOADDta.jpg
 
Poslednja izmena:
Sve prolazi kroz proces carinjenja kao što ti je čovek gore napisao, a šta je i koliko naplaćeno nema veze sa procedurom.
Dakle paket nije brže prošao jer je naplaćen samo PDV. Razumeš?

@X4K3P moj paket je stigao dve nedelje posle tvog, dobro da znam kakvo je stanje.
 
Zapravo, jeste brže prošao jer je naplaćen samo PDV, jer je procedura papirološki mnogo brža :D

Ali naravno da apsolutno svaki paket prolazi kroz carinu (ili bi trebao po proceduri), bez obzira da li će biti naplaćena carina ili ne.
 
Pitanje za iskusnije, narucio preko drop.com (massdrop.com), HD 6XX jos krajem februara, stigle do nemacke, predate nasoj posti i od 12.03 stoji ovo?

yHqWkXZ.png


Da li je moguce da se ovoliko ceka ili je paket dobio noge?
 
to ti je još u nemačkoj

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno