Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Roba sa amazona dolazi sa fakturom koja sadrzi i shipping? Nije odvojeno kao sportsdirect?

Kolegi stigao paket 49.5 + 15 za shipping.

DHL trazi 2700 za njihovu uslugu + carina i pdv...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako je kupovao sa amazona to bi trebalo da mu je odmah uračunato, ništa ne bi trebao da plati posebno. E sad, ako je koristio neki od servisa za slanje paketa iz USA ka nama, zeznuo se.
 
Roba sa amazona dolazi sa fakturom koja sadrzi i shipping? Nije odvojeno kao sportsdirect?

Kolegi stigao paket 49.5 + 15 za shipping.

DHL trazi 2700 za njihovu uslugu + carina i pdv...

Ako je vrednost robe bez postarine ispod 50€ onda se placa samo pdv koji ne placa kupac kada ide preko DHL-a. U ovom slucaju su trebali samo da mu donesu na adresu. Neka ih pita da mu tacno objasne zasto traze da plati.
 
Ako je vrednost robe bez postarine ispod 50€ onda se placa samo pdv koji ne placa kupac kada ide preko DHL-a. U ovom slucaju su trebali samo da mu donesu na adresu. Neka ih pita da mu tacno objasne zasto traze da plati.

Vrednost je apsolutno nebitna kada ide preko amazona. Oni ti zaračunaju sve moguće troškove, a ukoliko nešto od toga ne platiš - Amazon ti vrati novac.

Beleška 2020-02-26 114309.jpg

Amazonov global priority service je u suštini slanje paketa ili DHL-om ili UPS-om. Sve je uračunato unapred i nema dodatnih plaćanja.

Edit 2: Meni se čini da je ovde korišten neki od servisa tipa planetexpress, i da je odatle otišlo nekom od službi gde na kraju završiš sa potrebom za špediterom.
 
Poslednja izmena:
Ako je vrednost robe bez postarine ispod 50€ onda se placa samo pdv koji ne placa kupac kada ide preko DHL-a. U ovom slucaju su trebali samo da mu donesu na adresu. Neka ih pita da mu tacno objasne zasto traze da plati.

Carinici imaju pravo da sami utvrde vrednost robe, nisu pod obavezi da poveruju šta piše na fakturi.
Mislim i da ta granica od do 50€ nije baš skroz pouzdana informacija.
 
Ta granica od 50€ je zakonom definisana tako da je pouzdana informacija. Ono što je diskutabilno da li će carinik prihvatiti vrednost na fakturi ili ne. Da li će tražiti dokaz o plaćanju ili će cenu odrediti googlajućom metodom.
 
Vrednost je apsolutno nebitna kada ide preko amazona. Oni ti zaračunaju sve moguće troškove, a ukoliko nešto od toga ne platiš - Amazon ti vrati novac.

Pogledajte prilog 281991

Amazonov global priority service je u suštini slanje paketa ili DHL-om ili UPS-om. Sve je uračunato unapred i nema dodatnih plaćanja.

To se odnosi samo na narudzbe koje salje Amazon ili ako to Amazon radi u ime prodavca (Fullfiled by Amazon). Neki prodavci prodaju na Amazonu ali sami salju pod svojim uslovima.
 
To se odnosi samo na narudzbe koje salje Amazon ili ako to Amazon radi u ime prodavca (Fullfiled by Amazon). Neki prodavci prodaju na Amazonu ali sami salju pod svojim uslovima.

Ovo je tačno. Ali tada može doći do situacije o kojoj upravo diskutujemo.
 
^Naravno. Ja sam shvatio da coveku hoce da naplate carinu, pdv i spediciju na robu vrednosti 49.5€ koja je na fakturi (sto ne bi smeli). Iz poruke nije bas najjasnije da li hoce da mu naplate na taj ili neki drugi iznos.
 
Kolega im poslao fakturu sa Amazona na kojoj se vidi koliko je roba, a koliko shipping (49.5 + 15)... i oni prihvatili da oslobode carinskog postupka.

Uslo u proceduru zbog ukupne vrednosti navedene na paketu (64). Ali cu sve (iznenadjujuce) brzo sredili.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Desilo se nešto jako čudno, DHL mi nije naplation nikakve troškove za pošiljku koja je bila vrednosti 80$ + shipping. Ocarinili kao da je manje od pedeset, doneli na adresu i ćao.

Hvala, uštedeli su mi 70ak evra.
 
Stigla mi je neka kamerica, vrednost oko $90 sa sve shippingom. Da l' ce podleci carini, ili ce im mozda promaci xd
13337.jpg
 
I ja mislim.
7c8650605d25cf8995b6a8ca7bcdc1d7.jpg


Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
da li je neko uzimao hepa filtere za usisivac sa alija? Pre par meseci sam narucio dva fitera jedan za karcher a drugi za philips usisivac, i nijedan ni drugi mi nisu stigli... Da li je mozda problem sto su ti replike filtera pa su ih zadrzali ili slucajnost sto nisu stigli..
 
Ma jok, nigde i nece pisati brend otvoreno. Pre godinu dana sam narucivao za Philipsa HEPA filter, stigao bez problema.
 
Meni su poceli konstantno da otvaraju i oporezuju Dolce gusto zamenske kapsule. Vec su poceli opasno da me nerviraju. A satovi mi prolaze bez problema, iako su duplo skuplji.

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
Ja isto naručio prošle godine za Bosch usisivač, stiglo bez problema jedino što je pakovanje samo kesa pa, u zavisnosti od vrste filtera, mogu da se deformišu u transportu pa se može desiti da ne naležu lepo.
 
da li je neko uzimao hepa filtere za usisivac sa alija? Pre par meseci sam narucio dva fitera jedan za karcher a drugi za philips usisivac, i nijedan ni drugi mi nisu stigli... Da li je mozda problem sto su ti replike filtera pa su ih zadrzali ili slucajnost sto nisu stigli..

Naručio iz Kine pre mesec i po dana, nemam pojma gde su. U medjuvremenu platio malo skuplje iz Engleske isto to, stiglo za 7 dana, bez zadržavanja. Set filtera za Hoover - nema ih u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
Naručio iz Kine pre mesec i po dana, nemam pojma gde su. U medjuvremenu platio malo skuplje iz Engleske isto to, stiglo za 7 dana, bez zadržavanja. Set filtera za Hoover - nema ih u Srbiji.

Meni se recimo zaglavio mali paket iz Engleske kod nas na carini. Iz UK stigao za dva dana i od 31.og Januara stoji na nasoj nesposobnoj carini. Zvao ih telefonom niko se ne javlja, da li je moguce da su toliko spori?

1.PNG
 
Poslednja izmena:
Napisao bih sada o njima par reci, ali ne želim da budem banovan. Nemam komentara na brzinu rada

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Iz Beograda odgovore, u Novom Sadu ne znaju za opciju reply

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Evo i NS odgovorio; copy-paste njihovog odgovora:


"Poštovani,

Carinski Referat Posta Novi Sad nema uvid u postanske posiljke, sve dok ih JP PTT Posta Srbije ne prijavi za carinski pregled.
Bez broja carinske prijave, po kojoj je Vas posiljka prijavljena za carinski pregled, ne mozemo Vam blize reci kada ce Vasa posiljka biti pregledana.
Broj carinske prijave saznacete od JP PTT Posta Srbije koja prijavljuje robu za carinski pregled.

JP PTT Saobraćaj Srbije, GPC NOVI SAD, POŠTA Carinjenja Novi Sad je zadužena za međunarodnu distribuciju i isporuku poštanskih pošiljki prilikom uvoza I izvoza.

Zato Vas molimo da se obratite JP PTT Saobraćaj Srbije, GPC NOVI SAD,
POŠTA Carinjenja Novi Sad Primorska 5A

mejl adresa : [email protected] ili [email protected] ili na telefon (021) 488 68 06 "

Saljem e-mailove dalje pa da vidimo sta ce biti...
 
Poslednja izmena:
Dobio sam jos jedan e-mail iz BG-a pa evo da podelim informacije sa svima. Ko zna, mozda ovo bude bilo korisno i ostalima koji se pate sa posiljkama:

"
VAŽNI TELEFONI, email ADRESE I LINKOVI:

- 011/364-30-57, odeljenje paketi za fizička lica i potrage
- 011/36-43-116, pismonosno i EMS odeljenje

CI za kurirske pošiljke DHL: tel: 011/310-5579

Sve potrebne informacije u vezi sa uslugom "Praćenje statusa pošiljke" kao i Vaše primedbe, komentare i sugestije možete dobiti u Informativnom centru Pošte.

Javno preduzeće „Pošta Srbije” Beograd
Informativni centar Pošte
+381 11 3607 788

Praćenje statusa pošiljaka: https://www.posta.rs/cir/alati/pracenje-posiljke.aspx

Služba za reklamacije i izmenu adrese prispeća (pošta): 011/3643-059; 011/3643-056

Mail (pošta): [email protected]

Informacije koje se tiču carinjenja poštanskih pošiljaka možete pronaći na sajtu Uprave carina: http://www.carina.rs/lat/Informacije/FAQ/Stranice/postanskeposiljke.aspx

Kontakt:

CR Pošta Novi Sad - tel: 021/469-133; e-mail: [email protected]
Mejl (pošta): [email protected] ili [email protected]
Telefon (pošta): 021/488 68 06"
 
Postoji li neki zakonski rok koji definise koliko dugo moze da traje proces carinjenja? Ili to moze biti i godinu dana?
Da li je nekada neko tuzio instituciju carine, poste i dobio?
 
Meni se recimo zaglavio mali paket iz Engleske kod nas na carini. Iz UK stigao za dva dana i od 31.og Januara stoji na nasoj nesposobnoj carini. Zvao ih telefonom niko se ne javlja, da li je moguce da su toliko spori?

Pogledajte prilog 282390

Takodje mali paket iz Engleske, stoji od 30.01.2020. na NS carini. Do sada mi je bio rekord oko 3 nedelje da drze, ali ovo je vec van pameti.
 
Poslednja izmena:
Takodje mali paket iz Engleske, stoji od 30.01.2020. na NS carini. Do sada mi je bio rekord oko 3 nedelje da drze, ali ovo je vec van pameti.

Malo mi je lakse, sada barem znam da nisam jedini :) Cimacu ih ja ponovo ovih dana (nece se sakriti) pa ako nesto novo uspem da saznam postovacu ovde.
 
Poslednja izmena:
Ala ću se ja onda načekati dok mi u šake ne padne moj naručeni Mi Box

mibox.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno