Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Od 05.05 stoji na 11003 carina paket ...oduzilo se bas.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Aha OK, mada meni nikad nije stajalo duze od 7 do 10 dana maks. Moguće da se nagomilalo za vreme praznika.
Inače stoji na 10200

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
463cb7bf4b6f85e3b0afe7201730d618.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima iskustva sa kupovinom na Joom ? Kakvi su oni, da li su korektni prodavci ?
 
Korektni, spora posta i free.
Isti djavo(samo miljama daleko od Alija.) Kao AE u sustini.
Imam nekih 15-ak kupovina tamo, nisam ni odusevljen ni razocaran, flat line po pitanju njih.
 
^ Da li bi pomoglo da im pošalješ SS koliko si je ti platio?!
Meni nije pomogao ni SS, a čak ni izvod iz banke, jer šef BG carine kaže da ne priznaju transakcijsku cenu kada je ostvarena putem kupona!
Smatraju da realna cena veća, jer kad oni uđu na sajt ne mogu da vide transakcijsku cenu, pa smatraju da je korišćenje kupona dogovorena kupovina?
Po meni je to protivzakonito, ali ko će da ide na sud?

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Pojedine carine u Srbiji ne priznaju ni popuste koji nisu "prikazani kako treba" na fakturi, pritom je velika kompanija u pitanju. Ja sam lično imao problem sa uvozom mašine vrednosti više stotina hiljada evra.

Tako da me uopšte ne čudi što se dovijaju na sve načine da naplate carinu.
 
Cekam vec 11 dana podnosenje na carinski pregled. Pozovem izmenicnu postu i daju mi novi Broj (RR.. umesto LZ..).. Takodje rece zena da sva roba ceka oko 20 dana na ulazak u carinu.. Jadna smo drzava, sta reci..
 
Korektni, spora posta i free.
Isti djavo(samo miljama daleko od Alija.) Kao AE u sustini.
Imam nekih 15-ak kupovina tamo, nisam ni odusevljen ni razocaran, flat line po pitanju njih.

Ok hvala.. Znači šalju, stiže al se dugo čeka
 
20 dana? Jesus. Ja sam tek na 15om [emoji1787]

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
postoji li mogucnost zalbe nekome?
1. aprila su vratili paket na komisiju sa zalbom na carinsku odluku i od onda nista!
 
Ma to je neki usb koji mi nije ni toliko bitan, danas mi je stigla jos jedna pošiljka u zemlju pa cu pratiti sta se dešava.
 
Samo 20%pdv do 50e vrednosti. Preko ide još carina.


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Da li se nekome desilo da za posiljku sa alija na recimo 17track.net stoji da je stigla u Srbiju, a na našoj pošti posle 5 dana i dalje nema te promene. Koliko znam obično se prate u dan.. Takodje I na aliju piše da je stigla u Srbiju. Verovatno su zagubili ili im je bilo teško da nose pošto ima oko 1.5kg :) Nisam često porucivao al posle ovoga i čekanja na pošiljku iz USA koja stoji na carini 15 dana; razmislicu dobro kada ću opet.. Ponavljam: jadna smo država, a ja *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* što sam i dalje ovde..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da li se nekome desilo da za posiljku sa alija na recimo 17track.net stoji da je stigla u Srbiju, a na našoj pošti posle 5 dana i dalje nema te promene. Koliko znam obično se prate u dan.. Takodje I na aliju piše da je stigla u Srbiju. Verovatno su zagubili ili im je bilo teško da nose pošto ima oko 1.5kg :) Nisam često porucivao al posle ovoga i čekanja na pošiljku iz USA koja stoji na carini 15 dana; razmislicu dobro kada ću opet.. Ponavljam: jadna smo država, a ja *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* što sam i dalje ovde..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Meni tako stoji poslednja od 9.5.
 
Hm, to im je mozda nova fora, da drze robu u nekom medju-magacinu pre nego je uopste posalju za carinu (kao nama da se ucini da roba jos nije stigla u Srbiju), jer tamo je, jelte, malo guzva ...
Znaci ja bih sada trebao da produzim buyers protection bar jedno 30 - 40 dana.. Neka hvala, neka se vrati paket odakle je dosao..
 
Poslednja izmena:
Ja sam pokušao da produžim protection time, ali me je prodavac danima ignoriše, ne produžava, niti uopšte odgovara na poruke. Onda sam pred istek otvorio dispute I sutradan se javlja i neće i dalje da ga produži, a ni da vrati pare. Sad Ali tim rešava, ali izgleda crno mi se piše i neću dobiti novce nazad. Hvala carini što ne poštuje izvod iz banke - transakcijsku cenu robe, što je kršenje carinskog zakona.
BTW 17.06.2019 stupa novi carinski zakon, pa da vidimo kako će ga tumačiti.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ljudi, jel se placa carina za mobilni od $50 sa Alija? Uzeo bi neki ulefone....
 
Mislim da se guzva polako rasciscava ili mi se cini? Poceli su i sitni paketi sa Alija da stizu u roku od 20 dana. Paketi koji su bili na carinskom pregledu su takodje stigli u roku od 20 dana, BG carina.
 
Za predmet od 36e carina procenila vrednost na 60$.
Placeno 2120 dinara nameta. :trust:
U pitanju BG carina
 
Za predmet od 36e carina procenila vrednost na 60$.
Placeno 2120 dinara nameta. :trust:
U pitanju BG carina

Onda bolje da se ne igram... Koja smo mi banana! Zar ni u jednoj sferi ne mozemo da imamo jasno definisana pravila (kako,zasto, koliko i ukoliko). A onaj volina kmeci celo prepodne na tv.
 
Telefon teško da će proći bez carine. Definisano jeste da se ne plaća carina do 50e, samo pdv. Ali za ove pošiljke iz Kine su nepovrljivi, jer kinezi uvek laziraju cenu.
A vidim da su ti Ulefoni sad na popusti, oni će verovanto naći cenu bez popusta tako da ćeš platiti carinu i pdv verovanto. E sad da li će uvažiti dokaz od kupovine kad im pošalješ na mail ne znam.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Onda bolje da se ne igram... Koja smo mi banana! Zar ni u jednoj sferi ne mozemo da imamo jasno definisana pravila (kako,zasto, koliko i ukoliko). A onaj volina kmeci celo prepodne na tv.

Ne mozemo, jer jos uvek nismo normalna i uredjena drzava. Ceo sistem je u zescem kanalu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno