Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako je sa gearbesta piše prava cena.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako kad, Gearbest ponekad piše i nižu cenu...nisam uspeo da provalim po kom sistemu, ali recimo pisali su 5 dolara vrednost za nešto što je bilo 12 dolara...ali toga ranije zaista nije bilo...
 
Juce sam npr. podigao u pošti Xiaomi Tripod (selfie štap) koji sam takodje uzeo na GearBestu. Napisali su konacnu cenu tj. onako kako sam i platio sa popustom oko 11$. Nije carinjeno ništa... Moguće da im je ruter zapao za oko, a veća i kutija. Videćemo...

Sent from my Honor 8
 
Kako kad, Gearbest ponekad piše i nižu cenu...nisam uspeo da provalim po kom sistemu, ali recimo pisali su 5 dolara vrednost za nešto što je bilo 12 dolara...ali toga ranije zaista nije bilo...

Verovatno po sistemu kom liku koji pakuje se zalomi. :D Kao uostalom što i sa carinom zavisi kod kog carinika se padne.
 
Ne mora da znaci vise.
 
Jedno pitanje(dva)...
Kupio sam u oktobru android box preko sajta geekbuying.com Radio je ok 2 meseca, a sad ne radi (verovatno je crkao jer ne prikazuje nikakvu sliku, na tv pise No Signal, jedino svetli lampica i cuje se neko iritantno zujanje). :mad:
Posto pise da imam garanciju od godinu dana, da li se isplati slati u Kinu? Koliko bi kostalo da vratim uredjaj u Kinu?
 
Kako bese idu stvari sa led sijalicama, do kog broja sam bezbedan da me ne okarakterisu kao "svercera"? Treba mi za luster 4 kom onih e14, msm i deb*l bi skapirao da je za licu upotrebu, ali nisam siguran za nase carinike, pa rekoh da proverim kako ste vi prolazili u takvim slucajevima.
P.S. Bg carina u pitanju.
 
Jedno pitanje(dva)...
Kupio sam u oktobru android box preko sajta geekbuying.com Radio je ok 2 meseca, a sad ne radi (verovatno je crkao jer ne prikazuje nikakvu sliku, na tv pise No Signal, jedino svetli lampica i cuje se neko iritantno zujanje). :mad:
Posto pise da imam garanciju od godinu dana, da li se isplati slati u Kinu? Koliko bi kostalo da vratim uredjaj u Kinu?
Rešio sam problem, u pitanju je ispravljač. Kad napajam box samo preko usb kabla preko tv onda radi sve ok.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Rešio sam problem, u pitanju je ispravljač. Kad napajam box samo preko usb kabla preko tv onda radi sve ok.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Dok ne probaš drugi ispravljač nećeš znati da li je on problem (ili dok ga ne proveriš unimerom), jer može biti i ulaz ispravljača na samoj ploči uređaja, može biti neka komponenta na ploči koja je prozujala.
Ako ti zuji ispravljač onda je on problem.
 
Dok ne probaš drugi ispravljač nećeš znati da li je on problem (ili dok ga ne proveriš unimerom), jer može biti i ulaz ispravljača na samoj ploči uređaja, može biti neka komponenta na ploči koja je prozujala.
Ako ti zuji ispravljač onda je on problem.
Zuji box kad priključim ispravljač. Inače je sigurno ispravljač pošto box radi kad ga napajam kablom iz usb porta televizora.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Zuji box kad priključim ispravljač. Inače je sigurno ispravljač pošto box radi kad ga napajam kablom iz usb porta televizora.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Sad sam siguran da nije ispravljač nego neki element na ploči koji reguliše struju kada ide sa ispravljača dalje.
Onaj koji ide od USB-a dalje je ispravan i zato i radi.

Uzmi neki adapter preko koga bi taj adapter povezao na USB ulaz tog uređaja. Da se kladimo da će raditi ;)
 
Sad sam siguran da nije ispravljač nego neki element na ploči koji reguliše struju kada ide sa ispravljača dalje.
Onaj koji ide od USB-a dalje je ispravan i zato i radi.

Uzmi neki adapter preko koga bi taj adapter povezao na USB ulaz tog uređaja. Da se kladimo da će raditi ;)
Interesantno je da je ispravljač od 2.5A, a box radi samo preko usb kabla koji povežem na tv na port koji je deklarisan na 1A.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nije ništa interesantno, box vuče manje struje od one koja je deklarisana za ispravljač, vrlo čest slučaj.
Ovde je zez ako mu daš veći napon, onda ćeš da ga ubiješ, sa jačinom struje nije frka.
 
Jel zna neko kakav je postupak kada se uzima preko 3 komada nečega, ali da se ide preko firme?

Npr: hoću da uzmem neke čipove koji idu u pakovanju od 10-50 komada (po 1$ su), a idem preko drugove firme.
I da li ta firma mora prodavati baš tu vrstu robe ili ne. Da pomenute čipove uzmem preko stolarske radnje, arhitektonske firme...
 
Koji cipovi? Ako je malo pakovanje iz kine onda moze da prodje. Ako je legalno iz engleske onda ne znam, verovatno bi se morao pravdati sta ce ti 50 komada. Za radnje ne znam.
 
Kako bese idu stvari sa led sijalicama, do kog broja sam bezbedan da me ne okarakterisu kao "svercera"? Treba mi za luster 4 kom onih e14, msm i deb*l bi skapirao da je za licu upotrebu, ali nisam siguran za nase carinike, pa rekoh da proverim kako ste vi prolazili u takvim slucajevima.
P.S. Bg carina u pitanju.
Nema pravila, ali na BG carini mi je prolazilo 10x e14+ jos neke manje, i 50+xG4/G9. Carinjeno nekad, nekad ne, ali nista nisu cimali.
Sto stvarno jeste realno da hoces toliko... mozda sada nema smisla jer i kod nas ima OK izbor, ali ne verujem da ces imati problema.

@Nemanja, ne, firma uopste ne mora da prodaje tu robu niti da prodaje ista sto koristi tu robu, moze da je otpise cak odmah (zbog niske cene) kao trosak za interne potrebe.
Samo ne znam da li mora spedicija sada ili je dovoljno da ide preko firme? Imenjace? (@Dejan.)
 
Poslednja izmena:
:D
Na temu carine: paket koji mi je stigao 6. na carinu (po trackingu) sa iHerba je u ponedeljak stigao (i bez carine, iako je stajao na carini nekoliko dana).
Paket (sa iHerba) koji je 7. stigao ga jos nema kod mene. Tracking je samo do dospeca na carinu, ne mogu dalje od toga videti sta se desava.

Koja ti je gramaza tog paketa sto ti nisu carinili.Ja sam narucio neke sitnice tezina oko 200grama.
 
2018-01-22 10:57 11003 IZMENIČNA POSTED, For Customs
2018-01-22 10:09 11003 IZMENIČNA POST, Prispeće
2018-01-12 19:42 Logistics order has been created (fast selling platform)
Stiglo u Srbiju za 10 dana.
Pitam se koliko ce da ceka kod nasih?
 
@xSeptimus

Saznacemo za par dana...

Cija je to posta ( TR,SG,CN ) ? Kolika je stvarna vrednost paketa ?
 
Koji cipovi? Ako je malo pakovanje iz kine onda moze da prodje. Ako je legalno iz engleske onda ne znam, verovatno bi se morao pravdati sta ce ti 50 komada. Za radnje ne znam.
Čipovi su za tonere (crni + 3 u boji) štampača). Sitni su, ali da se ne rizikuje...

@Nemanja, ne, firma uopste ne mora da prodaje tu robu niti da prodaje ista sto koristi tu robu, moze da je otpise cak odmah (zbog niske cene) kao trosak za interne potrebe.
Samo ne znam da li mora spedicija sada ili je dovoljno da ide preko firme? Imenjace? (@Dejan.)
Za druga pitam (a možda i meni zatreba), pa ne znam kako ide ceo taj postupak preko firme.

Jel naručuje na adresu (i ime?) firme ili može na svoje? Šta se radi kada carina kaže da nije za ličnu upotrebu?

Nadam se da će se javiti taj Dejan koga pominješ i javi za špediciju :)
 
To ce sutra najverovatnije proci bez carinjenja...

Sto se brzine tice , nekada prijatno iznenade , a nekada....
rg2.jpg
 
2 meseca je no comment.
Verujem da zavisi i od prodavca, a nase necu ni da pominjem.
 
Koja ti je gramaza tog paketa sto ti nisu carinili.Ja sam narucio neke sitnice tezina oko 200grama.
Velika, 500gr, konkretno Rapunzel Cocoa Powder samo je bio. Ali njegova vrednost je 7$. Bila je neka greska, porucio sam njega plus nesto od 40$, sto "nisu imali". Refundirali razliku, i poslali besplatno samo kakao ;) Zato je i prosao bez carine.

@Septi, od 6./7. jos nisu prosli u BGu :( Ali izgleda da ne ide vise sve u istu korpu, kao da rade vise skladista, delova BG-a ili sta vec.. jer nekoliko puta ljudima dodje za 5., a drugima ceka 10. dana, istog dana pristiglo u BG.

@Dejan, i to moze preko Poste?
@Nemanja, ako ima radnju, moze i na sebe i na radnju. Ako je firma, bolje na firmu, jer u suprotnom zavisi od volje carinika :(
 
Malopre se izmenilo u Otpremu. Sve se desava danas:

2018-01-22 16:35 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD, Otprema
2018-01-22 10:57 11003 IZMENIČNA POŠTA, Za carinu
2018-01-22 10:09 11003 IZMENIČNA POŠTA, Prispeće
 
Prošlo ispod radara.
 
To da, nego se uopste nije zadrzavalo danima. Ocekivao sam lezanje tamo bar nedelju dana.
 
Prolazi dosta paketa bez zadržavanja, nema šanse sve da obrade u Bg.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno