Šta je novo?

Retro Svet Mobilnih Telefona

Ovi telefoni su imali dusu :) :d

Ne mislim samo na Ericsson, svaki je imao neki svoj trip/smek. A ne ko ovo danas, ne mozes da ih razlikujes. Rado bih nosio r320, t28. t39 a t68i sam imao, kakva je to masina bila :D

Uh sad vidoh ericsson A1018, eeeej setim se godine bombardovanja, '99-a kada smo se igrali sa njim, pa to je tada bio mini fon :) i dobio sam danas informaciju da i dalje radi :D
 
to je telefon koji nisam nikad prezalio sto ga nisam imao :)

Kada je izasao kostao je ~900 DM koliko me pamcenje sluzi :d
Drug koji zivi u Swiss da je te godine na leto doneo, a meni jezik do asfalta :d
Jednom prilikom, posle par godina sam imao kinte da ga kupim za tada 50E ali ga je lik prodao, iz besa i tuge sam otisao u radnju i kupio patike :d
 
Uh sad vidoh ericsson A1018, eeeej setim se godine bombardovanja, '99-a kada smo se igrali sa njim, pa to je tada bio mini fon :) i dobio sam danas informaciju da i dalje radi :D

'99 za vreme bombardovanja, na tv-u je isla reklama za tada najnoviji model Ericsson T888
 
Ovi telefoni su imali dusu :) :d

Ne mislim samo na Ericsson, svaki je imao neki svoj trip/smek. A ne ko ovo danas, ne mozes da ih razlikujes. Rado bih nosio r320, t28. t39 a t68i sam imao, kakva je to masina bila :D

t28.jpg

bas lep telefon...
 
Toliko je originalan i lep da bih ga kupio sad kao sekundarni, dosadila mi ova pomalo bezlicna Nokia 1112 a na m35i je baterija crkla iako sam uzeo Li-Ion pre 3-4 god.

jel prodaje neko potpuno ispravan t28s ? :D

http://www.youtube.com/watch?v=0mdP5NYBe9M

[YOUTUBE]oYg3yGwNFng[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Uh. I ja bih kupio t28 ako radi.
Inače, telefon koji mi se najviše sviđalo fizički je bila http://www.gsmarena.com/motorola_v3690-213.php
Uživao sam dok sam je koristio. Samo s/w je bio đubre. Iz imenika nije mogla da očita ko ti je poslao poruku, pa si brojeve morao da znaš napamet. :D
 
Od svega što sam imao mi je i dalje ne prežaljen moj Siemens SL42, kome sam softver modifikovao do besvesti i neprepoznatljivosti.
Uz to je bio jako lep.
Imam ga negde još uvek.
 
Ja sam se bas primio da nadjem neki t28s ! Srecom caletov i moj ortak drzi servis pa mogu da pojurim nekako.

A sta kazete za ovo :D Bio sam 7. razred kada sam pao tiket od 230e ili maraka, cega vec, betis promasio penal u 93. minutu i ja sam ostao bez Motorole Star Tac :d

motorola-startac-5.jpg


Motorola-StarTAC.jpg


Al je dobra ova tema, evo podseti me lik na Siemens SL45, kada je moj kum kupio taj telefon ceo kraj je dosao da vidi :d

http://st2.gsmarena.com/vv/pics/siemens/sisl45_05.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa ovo nije retro, većina ovih modela je još uvek aktuelna kod roma™ na lokalnim rasprodajama vikendom:d

btw baš sam danas bacio u kantu za đubre, teška srca, Alcatel DB easy, a imam ga od 2001. Eh.....
 
Pa ovo nije retro, većina ovih modela je još uvek aktuelna kod roma™ na lokalnim rasprodajama vikendom:d

btw baš sam danas bacio u kantu za đubre, teška srca, Alcatel DB easy, a imam ga od 2001. Eh.....

Trebao si da ga recikliaš. :(
 
Legend :)

dsc_4161.jpg
 
Ovo se nekad nosilo :D Nokia 2110 prvenac :smoke:

IMG_0827.JPG
 
Moja masina. Mint stanje 10/10
Predstavljen: Februar 1999.god. Moj primerak proizveden: Maj 2000.god

dsc0308.jpg
 
medju prvima mi je bio sjajni Alcatel DB, kasnije 3310, a posle toga je bio Sony Z10 ili tako nesto Z, mislim da se tako zvao znaci telefon tezak kao tuc, sirok, metalni oklop i imao je sa strane slusalicu da se spusti i naravno posle


sjajni T100 mali, lagani, smekerski telefon :)

snt100_00.jpg
 
Panasonic G520 :) upravo uslikan
25akrah.jpg

Moj prvi mobilAN, ne mogu se setiti sta se sa njim desilo, ali poprilicno sam siguran da je imao "i" iza tih brojki, proizvodnja '99, jedan od prvih sa antenom koja se ne izvlaci a isti kvalitet signala daje...
Pozdrav ,)
 
Moj prvi fon, kupljen avgusta 1999
Motorola_CD920-l.jpg


paralelno sa njim sam nosio za drugi broj sam nosio
MOTOROLA_8700.gif


Tada nisu išle poruke između naša dva operatera, pa sam morao da nosim dva broja .... i cena van mreže je bila drastično različita ...

posle su dolazili Erikson T10 , T18 , T28, imam još uvek T105 ...
 
A kad su ono bile skroz besplatne sms poruke?
 
A kad su ono bile skroz besplatne sms poruke?

Bilo je jednom za Novu godinu i kod 063 mreže si mogao da podesiš, na post-paid nalozima, drugi SMS centar, tako da imaš besplatne SMSove. :D Nekad bilo, danas se spominje.
 
Bio je i besplatan internet (wap) visio u osnovnoj skoli na nekim chatovima stalno na 3510i :D
 
To je bio gprs u test periodu.
Prvi dialup wap je bio kod Mobtela i papreno je koštao.
 
GPRS, moja greska :)
 
Ja mislim da je bas neki duzi period bio besplatan sms, pa kad su kasnije bili krenuli sa naplacivanjem imala je neka fora sa simens telefonima da se sms ne naplacuje (secam se kao da na pola slanja stisnes crvenu slusalicu i poruka prodje a ne naplati se), pa onda ljudi masovno furali simens :)
 
Ja mislim da je bas neki duzi period bio besplatan sms, pa kad su kasnije bili krenuli sa naplacivanjem imala je neka fora sa simens telefonima da se sms ne naplacuje (secam se kao da na pola slanja stisnes crvenu slusalicu i poruka prodje a ne naplati se), pa onda ljudi masovno furali simens :)

Da, to je bila fora negde do 2003-2004 čini mi se.
 
Moj prvenac. Motorola A130. Dobio sam ga na poklon pre vise od 10 godina. Falilo mu je to srednje dugme skroz dole, baterija je mogla da izdrizi svega par sati i ustvari je bila 4 punjive AA baterije. :d
 

Prilozi

  • 01.jpg
    01.jpg
    14.7 KB · Pregleda: 90
medju prvima mi je bio sjajni Alcatel DB, kasnije 3310, a posle toga je bio Sony Z10 ili tako nesto Z, mislim da se tako zvao znaci telefon tezak kao tuc, sirok, metalni oklop i imao je sa strane slusalicu da se spusti i naravno posle


sjajni T100 mali, lagani, smekerski telefon :)

snt100_00.jpg

T100 zvani sapun :D
 
A kad su ono bile skroz besplatne sms poruke?

Krajem '98 - pocetkom '99. Telekom je prvi pustio SMS i bile su besplatne u prvih par meseci. Kasnije su kostale 1 din. Inace, tada Mobtel nije imao prepaid, pa je 064 vazila za "sirotinjsku mrezu". Secam se da su kartice za dopunu prodavali na par mesta u gradu, u Visnjicevoj i Bulevaru umetnosti npr, i da je znalo da se ceka i po par sati na dopunu. Covece, koji maltret
 
Nazad
Vrh Dno