Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Nece ici bez mlenja prevelika je.
 
A da je samlevena ? Jel bi onda moglo ?
 
Burazer mi je doneo iz Italije 10kg, fazon 9,8 evra sa porezom. :D

Imam od koga, ali ono glupo mi da cimam ljude da dovlače 10KG kafe :D
Još "malo" doprinosa temi :)

38-ways-to-make-a-perfect-coffee_53f5ef2b62be0.jpg
frienseat-the-baristas-complete-guide-to-coffee.jpeg
COFFEE-BREWING-METHODS-INFO.png
 
A da je samlevena ? Jel bi onda moglo ?
Mora da bude samlevena baš za kuvanje turske kafe, znači maltene kao brašno. S tim što je i tada pitanje jer koliko znam kafa za kuvanje turske treba da je baš baš pečena, za espreso imaš više varijanti...
 
illy je premium kafa koliko je i Škoda Oktavia premijum recimo, mada ona se bar ne predstavlja da je Mercedes :) NE MOŽE da bude premijum bez geografskog porekla do nivoa plantaže, jer se ne kupuje na mikro nego na makro lotove, a o procesu branja, tretiranja i prženja da ne počinjem

Ako "NE MOŽE da bude premijum bez geografskog porekla", onda nije premium :wall:, a inače nema geografsko poreklo jer je mešavina arabika sa više područja ;)

Kako nije problem marza? pa i sa 7e/250gr je neko zaradio, a ovde je prodaju po 12-13e - izvini kolika je tu marza?

I ovo drugo nisi u pravu, pogledas lepo sta je nacrtano na pakovanju - ako je moka onda je za moku, ako je espresso onda je za espresso, ako je moka, filter i espresso, onda je uglavnom nizasta :) mada bude i to ok, samo treba znati sa aparatom u kom se kuva... nama mlevena kafa na poslu traje nedelju dana i sasvim mi je to OK za mlevenu kafu :)

Realno ima svega toga na limanskoj/ribljoj pijaci, 100-nak dinara skuplje - ali mi zaista najlon nije usput :) a i ja odem u italiju, pa kupim sebi:) doduse sad pijem kafu sto sam kupoivao u istri letos za 20e/kg, ali vredi ;)

7e/250gr je najniža cena, kad je na akciji u hipermarketima, okačio je ovde neko da je kod nas 990din/250g, što mu dođe ~8€, a to je odlična cena obzirom na naše tržište i ostale cene kod nas...

A na pakovanju mogu da nacrtaju / napišu šta hoće, ta kafa je jednostavno previše krupno mlevena za espresso aparate...
 
Nisi u pravu za obe stavke i dalje. 990 je cena kod svercera, >1500 je cena u radnji.

Primer za drugu stavku
Mlevena za espresso http://www.lavazza.it/it/a-casa/espresso/macinati/espresso-crema-e-gusto/
Ista ta mlevena za moku http://www.lavazza.it/it/a-casa/moka/qualita-gusto/crema-e-gusto-classico.html
i naravno u zrnu http://www.lavazza.it/it/a-casa/caffe-in-grani/crema-e-gusto.html

Nas svercer na pijaci ti uvaljuje moku kao kafu za espresso, pa treba prilicno paziti.
Za jedan od mojih pokojnih aparata je Illy cak previse sitno samleven i redovno mi je zacepljivao sito.
 
Poslednja izmena:
Ako "NE MOŽE da bude premijum bez geografskog porekla", onda nije premium :wall:, a inače nema geografsko poreklo jer je mešavina arabika sa više područja ;)

Ja ti to i govorim, ne može. Naravno da je sa više područja kad kupuju šta god stignu iz makrolotova da je najniža cena a uklapa se u standarde koje su sebi postavili. Pokušavam da ti objasnim da premijum kafe, a zna se i kako se i gde ocenjuju, ne mogu da prosto da budu kod komercijalnih proizvođača jer njima trebaju ogromne količine. Količina i specialty kafe ne idu ruku pod ruku, ja ti pričam o procesuiranju kafe, ručnom branju, kontroli kvaliteta na nivou kilograma, a Illy je komercijalna kafa gde to ne dolazi u obzir. Nije mi cilj ni da te uvredim niti da se svađam već samo da razgraničimo pojmove. Evo ovako, Illy je jedna od boljih komercijalnih kafa, može tako?

Evo kako radi firma koja zna izvor svoje kafe npr https://coffeecollective.dk/farmers/
 
Ja ti to i govorim, ne može. Naravno da je sa više područja kad kupuju šta god stignu iz makrolotova da je najniža cena a uklapa se u standarde koje su sebi postavili. Pokušavam da ti objasnim da premijum kafe, a zna se i kako se i gde ocenjuju, ne mogu da prosto da budu kod komercijalnih proizvođača jer njima trebaju ogromne količine. Količina i specialty kafe ne idu ruku pod ruku, ja ti pričam o procesuiranju kafe, ručnom branju, kontroli kvaliteta na nivou kilograma, a Illy je komercijalna kafa gde to ne dolazi u obzir. Nije mi cilj ni da te uvredim niti da se svađam već samo da razgraničimo pojmove. Evo ovako, Illy je jedna od boljih komercijalnih kafa, može tako?

Evo kako radi firma koja zna izvor svoje kafe npr https://coffeecollective.dk/farmers/

Može cheers nemam ja razloga da ih branim niti hvalim ali su od komercijalnih kafa među najboljima, ja bih ove kafe što ti pominješ svrstao u "high-end", pa mu onda Illy dođe premium :d hvale se i oni ručnom selekcijom zrna, koliko je to istina a koliko reklama nemam pojma ali meni je ona odlična...

Nisi u pravu za obe stavke i dalje. 990 je cena kod svercera, >1500 je cena u radnji.

Ok, nisam shvatio da je čovek postavio cene kod švercera, ponadao se da bar nešto može da se kupi kod nas po pristojnoj ceni...
 
Poslednja izmena:
haha illy, jbt ja 990,00 din 250gr plaćam premijum kafe ccc koji bezobrazluk

Ok, nisam shvatio da je čovek postavio cene kod švercera, ponadao se da bar nešto može da se kupi kod nas po pristojnoj ceni...[/QUOTE]

Ni ja nsiam dobro razumeo... Covek nije napisao za Illy kafu, nego da inace kupuje premium kafu za te pare... onda je posle u drugoj poruci napisao gde i koju.
 
Dajte ljudi preporucite neki solidan aparat za sto manje para, sa mlinom. Moze i polovan. Mucim se vec neko vreme i nisam uspeo da zakljucim nista. Kod nas je izgleda dosta slaba ponuda.
 
Dajte ljudi preporucite neki solidan aparat za sto manje para, sa mlinom. Moze i polovan. Mucim se vec neko vreme i nisam uspeo da zakljucim nista. Kod nas je izgleda dosta slaba ponuda.

Za ~100€ imaš jako fine polovne automatik aparate na KupujemProdajem + dobiješ i garanciju, samo jedan čovek iz Novog Sada ti je proveren za to. Lako ćeš ga naći.

Ja sam pre 2 godine u Tehnomaniji uzeo nov ovakav:

207-6198_PI_TPS604854.jpg

...pravi fenomenalnu kafu i sve stvarno je extra.... ali brate mnogo me smara kada treba da pravim više od jedne kafe (a uvek pravim više od jedne kafe), da mi je ova pamet pre 2 godine nikad ne bih dao za ovo 25.000rsd već bi za daleko manje para uzeo neku automatiku polovnu sa sve mlevenjem.
 
Odlicna stvar, barem 10 aparata znam da su ljudi dobili uz te kapsule, samo ce sada biti pitanje koju kafu da kupe :D

Da li neko zna koja je konkretno kafa Ristretto Ardenza (Dolce Guost je)? Jedina Nescafe kafa koja mi ima pravi smek.
 
Kupih juče u Rodi Dolce Gusto aparat Doblo sa 15 kutija kafe za 9.000 dinara.
Ako nekoga interesuje bilo je još na gomili.
35596c16f6371b7d191d21e31f5dec5b.jpg

45e9b832a0b8412b41a4fd29d815d339.jpg
 
Monoarabica Illy
 
Svugde ima tih DG lowend aparata za 15 do 20 DG kafa. Ali je kafa skupljq nego inace tada:)
Bila je 550 i manje pre akcije sada su 600 i vise.

Probah u Koffeinu kenijsku kafu. Jaki bas ukus, znaci dobra zrna bas i super cuvana.
Jedino sto je mnogo kiselija od drugih kenijskih.
Nikaragva mi bas prija kad oni naprave kafe, nekako umirujuca :p
 
Gde u Srbiji mogu najpovoljnije mogu da se kupe DG kapsule? Koje su cene u zemljama u okruženju?
 
Oko 5€ u austriji s tim sto imaju cesto popuste, recimo 1x mesecno, pa se nadju i za ~3,8€
 
Vander je za apsolutno svaku preporuku. Kupio sam dva aparata od njega do sada. Drugi mi je danas stigao, poslao čovek čak bez otkupa jer sam ga zamolio da mu uplatim na račun (misleći da prvi to uradim naravn,ali on je insistirao.. :) )
Za baš tu svotu sam kupio Melittu lounge, prvenstveno zbog dve posude za kafu...
637973222c23b23957988520878dadf1.jpg
 
Poslednja izmena:
Moze li neko nesto da mi kaze o ovom aparatu:
http://www.kupujemprodajem.com/DELONGHI-PERFECTA-garancija-38513019-oglas.htm

Da li valja i vredi tih para i sta bih drugo mozda mogao da uzmem za do 250e? Takodje me zanima koji od prodavaca na KP je pouzdan?

Ne mogu ništa da ti kažem o aparatu, ali prodavca mogu da pohvalim.

Uzeo 3 aparata od njega, slao neke druge na servis. Korektan je.
U svakom slučaju možeš da odeš do njega u NS, ima izloženo dosta aparata.
Poneseš kilo kafe pa isprobavaš :D
 
Kupio sam doticni Delonghi i jako sam zadovoljan. Koja grdosija :) Samo jos da naucim da pravim dobru penu od mleka....
 
Ima li razlike u odnosu na onu kafu iz kafica ? Jel primecujes ?
 
Haha, pa od tih kafa je bolje sve sto sam napravis ;)
 
Nazad
Vrh Dno