Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Filter kafa i americano nije isto. Jeste priblizno tome

mi105 nisam nikad video i jedno i drugo. Filter aparati su dosta jeftini. Ja to ne pijem.
Jesu jeftini, no nije mi do cene nego do mesta, nije velika kuhinja, ne bih da natrpam još nekoliko vrsta aparata za kafu, ode sav prostor na radnoj ploči…
Neki hibrid bi bio kompromisno rešenje, Al ne nađoh ništa nalik tome.
 
Filter kafa i americano nije isto. Jeste priblizno tome

mi105 nisam nikad video i jedno i drugo. Filter aparati su dosta jeftini. Ja to ne pijem.
Znam, nego obicnom svetu je razumljivo da je espresso kratka kafa, a dugacku kafu cesto zovu filter, iako to nije. Nije se odomacio naziv americano.
Inace, moj aparat ima coffee, a to je nista drugo do ono sto bi proslo kao americano ili kao filter. Ameri kada kazu coffee misle na filter.
Philips Latte 2200 je aparat. Mislim da isto pice moze da se dobije i sa 1200, usteda je cca 50ak evra.
 
Kod filter kafe ekstrakcija se odvija kroz papirni ili metalni filter pod uticajem gravitacije. Temperatura vode je veća kod filter kafe nego za espresso.
Espresso se pravi ekstrakcijom kafe pod pritiskom.
Amerikana je espresso razblažen toplom vodom
 
Kod filter kafe ekstrakcija se odvija kroz papirni ili metalni filter pod uticajem gravitacije. Temperatura vode je veća kod filter kafe nego za espresso.
Espresso se pravi ekstrakcijom kafe pod pritiskom.
Amerikana je espresso razblažen toplom vodom
Tacno.
Samo sta je onda coffee koje pravi full automatic?

Nisam ja trazio, momak je u temi pitao, ja sam ponudio jednon od resenja
 
Coffee ti je samo ultra produzeni espresso, nista vise :D
U biti jeste, alii
Ja volim filter kafu i od onoga sto spremaju automatici raznih vrsta, ovo je po ukusu filter kafa, iako po tehnici spremanja nije.
Kapiram da coveka koji je pitao zanima finalni rezultat, ali da, sa tehnicke strane si u pravu, ne sporim :)
 
Pa po ukusu verovatno da može da se našteluje :D Samo morao bi da namestiš aparat na krupnije mlevenje kafe da ne bi bila gorka jer u suprotnom bi imao preteranu ekstrakciju.
 
Pa po ukusu verovatno da može da se našteluje :D Samo morao bi da namestiš aparat na krupnije mlevenje kafe da ne bi bila gorka jer u suprotnom bi imao preteranu ekstrakciju.
Manje vise da, ali posto je u pitanju automatik, granulacija nije bas precizna kao na dobrom mlinu, pa na npr ovom mom aparatu, velicina 3 radi posao i za espresso/capuccino i za tu imitaciju filtera, odnosno americano.
Ako u jednacinu ubacis i samu vrstu kafe, rezultat moze biti da neko ko bas bas nema istancano culo ukusa manje vise nece ni provaliti.
Npr moja keva mrzi espresso, poturio sam joj i obe varijante americano/coffee, sa i bez mleka i kao super joj, pogotovo ove kafe sa vise robuste koje sam imao.
 
Ljudi postoje aparati koji su pola espresso, a pola filter. Bio je čak i tekst 5 top ovih, tako da nisu ni retki. Kvaka je da zauzima mesta skoro ko dva odvojena aparata, a nije ni jeftino. Primer
 
Imam delonghi perfecta esam 5400 i primetio sam da na jednoj mlaznici vise izlazi kafa nego na drugoj,na prvoj samo kaplje a na drugoj mlaznici curi normalno.Nervira me strasno,da li moze da se to nesto sredi?
 
Radio sam do sada par puta i isto je.(doduse sa onom tabletom koja se stavi u posudu za vodu,ne znam da li ima bolje nesto?)
Aparat sam kupio polovan i od prvog dana je tako.
 
To je neko lokalno zacepljenje. Samo treba procackati nečim. Inače čuda se dese tim mašinama kad ih pravi servis pretrese :) ja sam moju već bio otpisao...
 
Bas cu je odneti do nekog servisa da je pregleda,nervira me sto ne ide podjenako kafa.:cautious:
 
Da li je neko mozda porucivao kafu iz ove przionice? Mislim da su iz Subotice...
 

Prilozi

  • Screenshot_20210914-211905.jpg
    Screenshot_20210914-211905.jpg
    80.3 KB · Pregleda: 37
Imam delonghi perfecta esam 5400 i primetio sam da na jednoj mlaznici vise izlazi kafa nego na drugoj,na prvoj samo kaplje a na drugoj mlaznici curi normalno.Nervira me strasno,da li moze da se to nesto sredi?
Ako je aparat na ravnom, problem moze biti istakac, koji zna da se od toplote i koriscenja zapusi ili napukne. Mozes probati da ga skines i ocistis (nije komplikovano), a ako je ostecen/napukao, moze se naci i nov:
Ovaj bi trebao da ide na Perfecta-u, no za svaki slucaj proveriti sa prodavcem.
 
Ako je aparat na ravnom, problem moze biti istakac, koji zna da se od toplote i koriscenja zapusi ili napukne. Mozes probati da ga skines i ocistis (nije komplikovano), a ako je ostecen/napukao, moze se naci i nov:
Ovaj bi trebao da ide na Perfecta-u, no za svaki slucaj proveriti sa prodavcem.
Hvala druze!Cim budem imao vremena pogledacu sta je u pitanju.:)
 
Ljudi, videste li vi koliko kosta kafa u zrnu u Kafeteriji?!
250g preko 1000 din?!
Cisto pro****vanje! Ista situacija u jednoj novosadakoj przionici...kad nisam pao u nesvest kad sam video cene....kao da je od zlata majku joj...
 
Kafiterija, coffee tea and sympathy, koffein, koppa coffee, d59b, svi imaju te cene (neki manje, neki vise, ali tu), to je to. Mislim da su cene porasle kod nekih do 10%, mozda zbog navodne nestasice kafe (da im je to opravdanje kao). No sta je tu je, meni licno je OK ako je do 1000din tih 250gr, preko retko idem.
 
Pa kupovaće se jeftinije kafe i to je to.
 
Ja vala uzeh na OMW Viva u zrnu. Italijani im prze, kod njih ispadne ok. Videcu na mom aparatu. 570 din za 250g
 
Kasno je za edit, pa odgovaram sam sebi.
Nista specijalno na mom apartu ova OMW kafa.
Ne vredi te pare nikako...
 
Ja sam uzeo u Ikei neku njihovu da probam. Koliko vidim tamnije je pečena.
 
Ljudi, videste li vi koliko kosta kafa u zrnu u Kafeteriji?!
250g preko 1000 din?!
Pa krastavac, nije to bilo koja kafa koja se prodaje tamo, zato i kosta.

Jacobs recimo bude oko 500-550 kod svercera za 200g i jos je instant kafa u pitanju. A po kvalitetu je u odnosu na bilo koju iz Kafeterije cist otrov.
 
Nazad
Vrh Dno