Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Kako da čuvam mlevenu kafu? Pakovanje od 250g mi traje 20 dana, nekad i ceo mesec, i za to vreme dosta promeni ukus i postane kisela.

Trenutno mi stoji u nekoj vakuum kutiji za kafu u kuhinjskom ormariću. Da li bi duže opstala kada bih je čuvao u frižideru?

Mada, možda ni kutija nije najbolja, u pitanju je neka stara sa brendom Grand kafe, ali se previše lako zatvara, naspram vakuum koje sam gledao po prodavnicama, koje moraju mnogo jače da se pritisnu kako bi se zatvorile.
Kako vi čuvate vašu kafu?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
pokusaj sa staklenom posudom koja ima poklopac :)
 
Kako da čuvam mlevenu kafu? Pakovanje od 250g mi traje 20 dana, nekad i ceo mesec, i za to vreme dosta promeni ukus i postane kisela.

Trenutno mi stoji u nekoj vakuum kutiji za kafu u kuhinjskom ormariću. Da li bi duže opstala kada bih je čuvao u frižideru?

Mada, možda ni kutija nije najbolja, u pitanju je neka stara sa brendom Grand kafe, ali se previše lako zatvara, naspram vakuum koje sam gledao po prodavnicama, koje moraju mnogo jače da se pritisnu kako bi se zatvorile.
Kako vi čuvate vašu kafu?

Obična staklena tegla sa metalnim poklopcem što se navrće. Možeš dobro da opereš neku što kupiš sa maslinama/krastavcima/paprikom, ili da kupiš novu čistu, sve sa poklopcem. Ima ih po marketima u sezoni stavljanja zimnice.

I naravno, tako dobro zatvorenu, drži u frižideru.

v2.0 što sam video negde, jeste da sipaš kafu u one neke zip plastične vrećice, što imaju "integrisan" onaj patent za zatvaranje. Ovako nešto. Ima tih vrećica i u DM marketima. Bitno je da uvek istisneš što više vazduha iz kesice. Kiseonik i vlaga iz vazduha se vezuju s nečim u kafi, te je to ono što kvari kafu.

...bilo bi idealno da su tegla ili ta kesa uvek napunjeni argonom, ili bar azotom, ili vakumirani, ali eto cvrc (da ne bude mjau mjau), ne može to jednostavno u kućnim uslovima. :p
 
Poslednja izmena:
Ja ne bih drzao kafu u frizideru, onda vadio i pravio kafu. Ukoliko imas vecu kolicinu koju moras da cuvas, onda u one staklene air tight tegle, napunjene do vrha. Jedino gore od ustajale kafe je kondenzacija, dakle friz, pa neotvorenu i dalje vakum teglu preko noci ostaviti napolju pa sutra koristiti. Mada ... sad sam se vratio na post, tvoja kafa je vec mlevena, tu vec nemam savet to je izvetrelo vec dosta pre nego je doslu kesu kapiram, da ne pricam posle. Realno staklena tegla i to je to, sve preko toga mislim da se bezveze cimas stvarno...
 
Ni meni se ne svidja iz friza :(


Probacu bas sutra kako je opstala Etiopija iz D59B nakon 2 nedelje u air-tight tegli, u vitrini :) Ovde temperature od 30*C u stanu su bile cesta pojava prethodne dve nedelje, posto nije bilo promaje niti klime.
 
Stigle mi kapsule za DG aparat pa me interesuje da li ima preporuka sa kojom kafom su se najbolje pokazale.
Za početak bi kupio neko pakovanje od 250g mlevene kafe.

Od originala sam pio Baristu i Intenso kao orijentir kakve mi se kafe sviđaju.

tnx in adv...
 
Sto se tice da ispadbu dobre, sve branded (citaj: dugo stoje u polici i imaju svakakve dodatke :D) meni su dobto ispale

Za ukus, probaj iz Cafe Factorya Sumatru. Extra blizak obicnim DG ukusima, ali ptijatniji, svez.
 
Što se mog moka pot-a tiče, kafa je jutros izgledala ovako:

qKKzJRv.jpg


U donjoj posudi preostaje vrlo malo vode. Kafu ne držim u frižideru, a prilikom pripreme meljem samo onoliko koliko je potrebno.
 
Koja vam se od komercijalnih kafa za kafice i slicne objekte pokazala najlepsom/najboljom za te pare?

Radio sam jedno vreme kao sanker i illy koja vazi za jednu od boljih mi se nije narocito svidela, kisela, brzo "puca", odneses je gostu a ona vrisnula. Objasnjavao sam da je to jer je 100% arabika i da rustika daje jaku penu, ali ne vredi. Julius mi se pokazao ok, kao i molinari, dok mi se hausbrandt nije narocito svideo, previse jaka za moj ukus.
 
Vec duze vreme se lomim da kupim parat za espreso. Prvo sam gledao neke Saeco i Delonghi prostije aparate koji su kod nas oko 18 000din, dok su u Italiji duplo jeftiniji. Lomeci se tako stigao do aparata sa mlinom, posto je mnogo bolja varijanta od one gde sami morate da meljete. Pa sam u Italiji nasao DELONGHI ECAM 22.110 za 280evra, kod nas je 500e. Pa me intresuje dali neko ma iskustva i kakva su, citao sam komentare na inostranim sajtovima i vidim da su ljudi velikom vecinom zadovoljni ovim aparatom, retko ko nije zadovoljan
 
Vec duze vreme se lomim da kupim parat za espreso. Prvo sam gledao neke Saeco i Delonghi prostije aparate koji su kod nas oko 18 000din, dok su u Italiji duplo jeftiniji. Lomeci se tako stigao do aparata sa mlinom, posto je mnogo bolja varijanta od one gde sami morate da meljete. Pa sam u Italiji nasao DELONGHI ECAM 22.110 za 280evra, kod nas je 500e. Pa me intresuje dali neko ma iskustva i kakva su, citao sam komentare na inostranim sajtovima i vidim da su ljudi velikom vecinom zadovoljni ovim aparatom, retko ko nije zadovoljan
 
Odlican je aparat, ali imaj na umu da mozes odlicne polovne DeLonghi Magnifica naci kod nas (neke cak u savrsenom stanju) za ispod 200e.
500e i ne razmisljaj da das.... ako imas toliko za bacanje, daj da ti neko donese skroz legalno iz Madjarske/Austrije (pa cak i Bugarske), ispasce te mnogo jeftinije.

Ja sam cak mogao da donesem iz Austrije avionom, i platim carinu, ispao bi te 300e ;)

FYI, ja odlucio da menjam Magnificu Eco za neki rucni aparat :) Zbog pranja, daleko od toga da sam nezadovoljan ukusom.
 
Inače, poslednja kafa koju sam kupio i trenutno je koristim je Lavazza Super Crema i po nazivu čovek bi pomislio da je neka robusta treščina čim pravi "super kremu" :) Kad u stvari je veoma visok procenat arabike jer je kafa solidno "voćkasta" da ne kažem kisela :) Jel probao neko još? Alfa? :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Nope, nisam stigao :( A sada imam bas fin Burundi, i jos neke kafe za probu..
Inace, @ozazi, cim stignem u Nis vracam pozajmljeni refill pod plus jedan od mene kao zahvalnica :) Taman da vidim da li je Biro isprzio novu Burundi turu, prosla je bila extra.
 
Majka mi ide za Italiju, tamo nov kosta 280evra. Ne znam samo dali ce da joj prave probelem na carini? Mogu kod sesre da ga koriste i izmazu i da izgleda kao star
 
Što bi joj pravili problem? Samo će da traže pare za dažbine...
 
Pa PDV i carina.
Ne mozes ti dovoljno izakati novi kafe aparat za nekoliko nedelja da izgleda koriscen dovoljno :)
 
^taman hteo da postujem :D

BTW, cene su im WTF u Becu ove godine, skuplji od Pariza pre 2 godine (koji je tada bio ozbiljno skuplji nego Bec prosle godine).
4.5e za venti americano..... (sta sam mogao, od 16 specialty coffee shopova u Becu, samo 2, DVA, primaju kartice... od 150 radnji u Becu u kojima sam placao, 15 ne prihvata kartice, jedna je street pizza na Schwedenplatz-u, a ostalih 14 su specialty coffee shopovi! A ja poneo 25eur u kesu samo :))
Cene ce verovatno biti na nivou Ceske/Slovacke kod nas, sto je opet puno.
 
Samo chai tea late me zanima :D
 
Има ли сличности у укусу кафе спремљене у Долче густо апаратима са пуњивим патронама и спремљене у Moka Pot?

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nasao sam polovan DeLonghi 23.210 za 130evra, odlicno ocuvan, jer vredi ili da se cimam sa novim i teram kevu da krijumcari sa nasim prevoznicima?
 
Poslednja izmena:
Ne, ne vredi cimati se. Sta vise, ako je to neki stariji (<2010), verovatno je fizicki bolji nego da uzmes skroz nov koji je pravljen skorijih godina.
 
Uf,sad ga nadjoh na netu,bas lep aparatic. :) I ja se stalno lomim da uzmem neki automatski umesto ovog obicnog..ali nesto posle opet kontam sta ce mi.. Izisprobavao sam razne kafe u poslednjih mesec-dva,i na kraju se vratio na Lavazzu. :D Izgleda da ja ipak nisam zahtevan kafopija,nemam nesto istancan ukus i realno, ne daje mi se tri puta vise para za kafu koja mi je isto dobra,a neke cak i gore jer su kisele. :) Poslednje sto sam probao su Gvatemala i Etiopija u Aviatoru,i dobre su,Gvatemala bolja ipak,mozda mi je najbolja od svih koje sam probao. Inace,Lavazza Crema e Aroma nema samlevena da se kupi? Bas bih da probam ali nisam nasao mlevenu a mlin nemam.. :-/
 
Kakav je kafograf na uglu budimske i despota stefana? Probao neko? Mala digresija, preko puta je bled kafana koja se valjda sutra otvara ponovo nakon duže pauze...

A juče prođem pored nečeg što se zove because every gram matters u kralja petra, ali nisam ukapirao jel se lokal zatvorio ili se tek otvara :)
 
Poslednja izmena:
Kafograf je nesto drugaciji, nisam siguran kako da opisem najbolje :)
Probao sam Etiopija Sidamo (naravno, sta cu ja probati od kafa pre africkih :D), Kubu i ne mogu se setiti koju jos juznoamericku.. sta se vec naslo tada. (u 3 navrata)
Sve imaju neki smek turske kafe, a pio sam espresso od sve tri.

Sidamo je jako pitka, mislim da nju stalno imaju (sto je jako cudno za te kafice, da stalno imaju ista osim house blenda ili brazilske obicne).

Prvo sam pomislio da je lose napravio kafu, ali ceo smek je tako neko starinski :) Meni se ne svidjaju ukusi, ali vredi probati.


Gde u KP se nalazi? Nisam video ranije taj lokal :) Da ne mislis na 19 grams kod Strahinica Bana?
 
iznad parkića kod lokija :) a baš se tako zove because every gram matters...
 
Nazad
Vrh Dno