Šta je novo?

Kako kupovati aplikacije na Google Play?

Mozda sjutra, dok se sinhronizuje sa gwallet-om kako bi registrovao promjenu adrese mada ne vidim razlog zasto to ne bi bilo odmah...
 
@corvus:
Da li si trenutno u Srbiji ili si negde van granica?
 
Zato mi je i neverovatno. Ovo sam sasvim slucajno otkrio i pozurio da podelim sa vama, pogotovu sa onima kojima vise ne radi Unlocker i onima koji nemaju root.
Ako je Google odlučio da uvede nova pravila igre za market, onda je potrebno vreme da se to raširi na milione :) servera koje Google poseduje. Tvoj nalog je recimo na ažuriranoj mašini, a naši nisu.

Naravno, ovo je puko nagađanje - samo moje 2 pare :) za rešenje misterije...
 
koja zemlja radi? meni je na britanskom game.uk sajtu radilo kad sam stavio sloveniju... da nas ne sankcionisu ako nas provale? kapiram da bih se bas smorio ako bi mi ugasili acc sa desetinama kupljenih aplikacija :/

Svemu što si kupio imaćeš uvek pristup bez obzira jel vidiš ili ne kupljene app u marketu. Samo kad si na Google play idi na my appspa all I tu su ti.


Zato mi je i neverovatno. Ovo sam sasvim slucajno otkrio i pozurio da podelim sa vama, pogotovu sa onima kojima vise ne radi Unlocker i onima koji nemaju root.

Sta sam tacno uradio:
- Dodao novu adresu u Wallet
- Ugasio telefon
- Obrisao Dalvik cache i cache
- Ukljucio telefon
- Force Stop i clear Data Play Store-a
- Ugasio Market unlocker (i vratio na "default", bez lažiranja SIM-a)
- Pokrenuo Play Store i to je to.

Od tada sam radio restart telefona 3-4 puta, kao i Force Stop i Clear Data Play Store-a. I uvek me salje na u potpunosti otkljucan Play Store. Malopre sam i neke (besplatne) knjige skinuo.

Po ovome sto si napisao sada bi sa tvojim nalogom mogao da pristupiš plaćenim app sa bilo kog (nerutovanog i bez market unlockera, enablera) telefona jer ti je nalog "američki" . Ja se ubih na tri teme objašnjavajući šta da uradite jer i mene zanima za ubuduće da nisu neka nova pravila u igri a niko da mi da povratnu jel probao tako i jel uspelo.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Evo sad sam probao na ženinom stock, nerutovanom i bez unlockera ili enablera telefonu. Ubacio sam i moj nalog kao dodatni i tako je, mogu da kupujem app bez problema. Čak i play drugačije izgleda kako menjam naizmenično moj i njen nalog. Znači da sve što sam pisao pada u vodu.
Ako vam nešto znači, karticu sam obnovio početkom januara i pošto nisam mogao da se setim podataka od prošle (Slovenija, Ljubljana itd) kartice registrovao sam se na Njujork i prošlo je bez problema. E sad šta j.be koku, dok sam radio registraciju, direktno iz g play, bio sam već na t mobile usa sa market unlockerom, tako da ne verujem da će da vam prođe fora. Meni ostaje da se nadam da ce do godine kad mi istekne kartica da nađu neku foru. Samo mi nije jasno sve ima da s kupi osim uređaja!?

Ne znam jel dozvoljeno ali ovo ću staviti na tri teme pošto sam na tri prosipao pamet uvezi ovoga.
 
Poslednja izmena:
Celo jutro isprobavam, selim se iz Nemacke, preko Svedske pa do Amerike i nece pa da j..e oca!
 
Možda nam sad Google vrati paid apps :)
 
Registrovao sam novu karticu, samo sam stavio zemlju USA i zip 11001, prošlo je bez problema (povukli su mi $1), stavio je kao default i... šipak. Neće na telefonu sa i bez TunnelBear-a, neće ni na wifi only tabletu bez TunnelBear-a. Možda treba da se update-uje Play, kod mene je verzija 3.10.10, Corvus, koja je kod tebe?
 
^ Ne verujem da je do toga. Svoj nalog sam otvorio pre 3-4 godine preko racunara.
Moguce je da treba koji dan dok svima primene nova "pravila" za prikaz digitalnog sadrzaja na Play Store-u.
 
znaci moram da imam market unlocker prvi put, a posle ne mora?

Sad izgleda da ne radi više a za posle da, ne treba jer na ženinom telefonu uopšte nema ni unlocker ni root a radi kupovina I Google play izgleda kao američki kad je na mom nalogu, a kao naš kad je na njenom.
Iskreno, sad bih probao market unlocker da bacim negde na evropu čisto da proverim jel i dalje ima funkciju al me frka da ne po.ebem nešto pa da me ne škartitaju sa playa.
 
Poslednja izmena:
Ne radi više ovo, ja se čudim danas zašto neće, a baš skinuo Spotify pre neki dan.
 
Odakle ti te informacije?

3.10.10 je odavno verzija, tako da je jedina varijanta da su kod njih odradili promjenu prikazivanja placenih app.


Meni radi kombinacija tunnelbear + clear data/cache gplay-a. Mada za update instaliranih aplikacija nije ni to potrebno, neko rece prije mene: My Apps/All. Svaki update se prikazuje tu.
 
Jel svi vi kojima ne radi Market Unlocker imate Jelly Bean na telefonu?
 
Poslednja izmena:
Pa logika. Aplikacija nije update-ovana, unlocker vise ne radi, a radi ono sto sam napisao. Znaci da su radili/rade nesto na strani servera.



Ne radi ni meni vise unlocker nakon restarta (ali radi bez), a imam GB.

Aj sad ću ja da restartujem tel. da vidim..meni je na ICSu..gledam na google playu carrier mi i dalje stoji Telenor, ranije je stajalo T-Mobile kad izaberem u unlockeru, moguće da je Google stvarno nešto menjao na serverskoj strani, ali i pored toga vidim plaćene aplikacije..videću sad posle restarta
 
Ma ne pomazu ni kozne gace, probah sve varijante sa poslednje dve strane.
 
Ne radi definitivno...pa ništa treba videti da li ima nešto na xda forumu i probati kontaktirati autora Market Unlockera da proba da ga updateuje ako može
 
Ako je na principu adrese za naplatu, kako sam vec napisao, autor Market Unlocker-a vise tu nista ne moze. Videcemo za koji dan da li sam u pravu kada se update-uju svi Google-ovi serveri. Onda cemo da mozgamo zasto nekima radi, a nekima ne.
 
Poslednja izmena:
Ja vidim USA market preko Tunnel Bear-a.
 
Meni market unlocker radi. Bas sam mslopre, probe radi kupio spheres vs boxes. Na tabletu koji nije rootovan play pokazuje samo free apps.
 
Jel ti isti Google nalog na oba uređaja. Ako nije stavi i na tablet onaj nalog na kome ti je kartica i trebalo bi da ti se pojave paid apps bez obzira što nije rutovan i što nemaš market unlocker.
 
Probao sam jutros i nije pokazivao paid apps na nerutovanom tabletu. Probacu opet malo kasnije.
 
Pojma nemam sta su uradili, ali ja uopste ne mogu da pristupim play prodavnici ni sa telefona, ni sa tableta, ni sa racunara. To mogu da uradim jedino kad koristim neki proxy, ili market enabler pa odradim fake provider, inace sa kucne wifi mreze nema sanse, ne prikazuje mi ni jednu jedinu aplikaciju, bila ona paid ili free.

Pisao sam o tome vec u temi za diskusiju o android aplikacijama.
 
Nazad
Vrh Dno