Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Bio sam pre par dana u Decathlonu. Imaju za bicikliste samo jedan model crne majice i jedne gace sa tankim uloskom. Nema ni brojeva, nista. :D
Pratim redovno sportofis, mozda i jedini koji imaju poneku akciju na kojoj se komplet moze naci za malo preko 3.000 din.
Kada su cene "normalne" slicni su Planet bajku.

Ciklo berza u poslednjih godinu dana ima mozda jednog ili dva prodavca kod kojih ima ponesto da se odabere, ovi ostali nemaju meru kada su u pitanju cene.
 
Gde kupujete dresove ovde kod nas?
Dajte neke preporuke. Samo bez PB i ostalih...kod kojih gornji deo dresa kosta 5.000 din.
Uzimao sam do skoro sa Alija, ali od kako je krenuo ovaj virus podigli su cene dostave(za ono što sam ja pratio) i sve je postalo neizvesno da li će stići.
vidi i ovde https://rs.factcool.com/index.php?route=product/category&path=719_905_915_917

ima prodavaca na cikloberzi sa odlicnom novom opremom (Castelli, Colnago, Rapha, Santini...)


ja, ove boxerice sa gel uloskom za 10$ :) dosta su kvalitetne
 
Poslednja izmena:
@LordVladd
Pogledaj video sto je @a c a okacio. Sustina je u njemu, ja cu dodati svoje iskustvo.

Dok sam vozio jeftin city bajk po gradu (dok sam mogao da vozim klasican bajk), odprilike 50% vrednosti bicikle mi je bilo u bravama. 3 sajle i kvalitetan Scott U-lock sa kvalitetnim cilindrom od 50-60e. Bicikl sam namerno naruzio maksimalno jer je imao samo tu namenu - ofarbao osnovnom bojom za ograde, izgrebao sta sam mogao, izlepio ruznom trakom felne i menjace da se skupi stroka na lepak itd. Zvuci sasavao ali kad takav bicikl parkiras pored bilo kog drugog, taj drugi ce izgledati primamljivije za kradju.
Sa rekumbentom sam tu negde na 10-15% vrednosti bicikle u bravama, ali ovaj put su mnogo teze i kvalitetnije. Uzeo sam Abus lanac (za bicikl, nije za motor), segmentnu Abus bravu i Abus U-lock, sve u najjacoj zastiti koju nude i sa najboljim cilindrima koje imaju za taj tip brava. Cena svega premasuje verovatno cenu prosecnog bicikla kod nas ali je to bio jedini nacin da iole mirno mogu da ostavim bicikl dok sam na poslu. Pritom ga ostavljam u dvoristu sa rampom i video nadzorom, ali u koje opet moze bilo ko da udje, pa mi obe stavke nisu predstavljale neko olaksanje. Ima kolega iz zgrade koji zakljucavaki bicikle sajlama od 500din, sto mi je bonus, ako neko i odluci da ukrade ukrasce njihov. Em ce ga brze ukrasti em ce ga lakse odvesti, moj rekumbent mogu samo da guraju, ako probaju da ga voze pasce u prvih 10m.

Za kratka zakljucavanja od ove tri brave koristim segmentnu Abus u kombinaciji sa jeftinom sajlom. Ova kombinacija mi se za sada pokazala ok i koristim je u varijantama kad sam blizu bicikle a ne mogu da je motrim non-stop vec bacim pogled svakih par min. Segmentna brava je nesto laksa od lanca ali i dalje ima skoro 2kg, teza znacajno od U lock i sajli, samim tim i bezbednija. Prednost joj je sto zauzima najmanje mesta na bicikli od sve tri, a pritom daje dobru zastitu.

Kod rekumbenta mi ne pomaze to sto izgleda ok, nisam ga naruzio, ali uvek pokusam da ga parkiram blizu nekog manje osiguranog/lepseg bicikla da bude tezi plen. Takodje ga parkiram sto je moguce dalje od puta, da lopovima koji koriste kombi otezam proces. Bitno je i kako vezujes zastitu oko bajsa/parkinga/stuba. Prvo, treba da bude postavljena visoko na ramu, drugo sto je moguce blize nekim bitnim delovima bicikla. Za prvo - ako neko koristi velika kljesta za armaturu, ne treba lanac vezivati da bilo koji deo bude blizu zemlje. Ako je blizu zemlje, nije potrebna velika snaga da se slomi, kakav god da je lanac, jer jedan kraj armaturnih kljesta moze da se osloni na zemlju, na drugi kraj se okaci lopov par puta i gotovo. Kada je lanac postavljen visoko, lopov mora da drzi oba kraja kljesta rukama da bi ga presekao sto je znacajno teze. Za drugo - ako zastitu u svim delovima postavis dovoljno blizu delova bicikle, lopov nece imati lak pristup da zavuce kljesta/brusilicu/sta god. Ovime si mu otezao da presece zastitu, ili ce morati usput i bicikl da osteti sto mu smanjuje vrednost plena. Zbog toga ne treba kupovati preveliki lanac/U-lock, gledajuci u kontekstu mesta gde ce se bicikl vezivati. Iz mog nekog iskustva, ipak znaci dugacak lanac, samo treba birati nesto siroko i tako sprovesti da nijedan deo lanca ne visi. U lock treba da bude na knap svakako. Takodje, birati U lock za koji je potrebno dva reza brusilicom, sto uglavnom ispunjavaju najkvalitetniji.

Na kraju, ako se lopov nameracio bas na tvoj bajs, ukrasce ga. Sve zastite koje imam se resavaju za max 5min (ako su spretni i prate kako je vezan, za 3min) sa kvalitetnom aku brusilicom i dijamantskim kamenom/reznom plocom.

Usput, imas radnju koja prodaje Abus u dzorza vasigntona u BG, imaju ok asortiman, tamo sam ja uzeo svoje. Mada su i oglasi puni toga pa vidi sta ti pase.
 
Poslednja izmena:
Jedan od dva U locka na kraju je upravo Abus, drugi sam zaboravio brend ali nije lako dostupan ovde, sem da se porucuje.
 
Pa voze ljudi i s veličinu.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Drug i zet kupili bajseve od ovog prodavca, sve bilo ok + korigovao cene malo.. Valja uglavnom ovakve treking bajseve.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ovo nije treking već tzv fitnes ili hibrid trenutno vrlo popularna kategorija.

Ide obavezno sa krutom vilom drumskom grupom (najčešće sora i redje tiagra) i često sa hidrauličnim ili drumskim kočnicama (redje v brake)

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Lep bajsić, samo što je odrapio cenu. Ništa ekstra od opreme nema, još u toj veličini često idu za drastično manje novca.
Ne vidi se baš najbolje ali mi se čini i gume da su odslužile svoje.
 
Poslednja izmena:
Pa sad ne bih rekao da su malecne jeftinije,baš zato što ih nema puno,ako bi spustio na staru cenu od 250 a meni ne iskrsnu neki troškovi rado bih ga posedovao
Okej su gume kada se malo bolje pogleda.Specialized isto kao Canondale drže cenu malo jaču nego što se očekuje od te opreme.Ova mi je baš zapala za oko
 
Lep bajsić, samo što je odrapio cenu. Ništa ekstra od opreme nema, još u toj veličini često idu za drastično manje novca.
Ne vidi se baš najbolje ali mi se čini i gume da su odslužile svoje.

Cena ide oko 250-350, specialized, karbon vila, drumska grupa a gume meni deluju prilicno nove.
jedino ne vidim kakvo je sediste (deluje mi ruzno)
250 bi bila OK cena.

Edit,
malo preturio oglase i rekao bi da je on jos i najjeftiniji u toj klasi, zato je i podigao cenu.
 
Poslednja izmena:
Lepo je ulickan ceo bajs pa i gume. Šara na gumama se jedva nazire na jednoj slici, i čini mi se da je tanja čak i za poluslikove.
Evo ga "nov", samo L
polovan L...
M size
...
i od čuvenog del boja ovaj

I dalje mi je nepoznanica koliko je alex035 krakat ;)
 
Poslednja izmena:
Lepo je ulickan ceo bajs pa i gume. Šara na gumama se jedva nazire na jednoj slici, i čini mi se da je tanja čak i za poluslikove.

Ono na njemu su drumske gume, u tom svetu nema slik, poluslik i sl.

Vidis sad kako se krecu cene tog tipa bicikla.
 
Ma bednih 165cm,bolje da sam niži upao bih u neku dečju kategoriju i bio faca ko DeniDeVito
S veličina je meni sigurica,preko toga mora dobro da se protegnem,mada nisam vozio puno bicikala i to mi je procena po preporukama sa neta
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ono na njemu su drumske gume, u tom svetu nema slik, poluslik i sl.
Hm. Ima guma i sa šarom i bez. Imenuju se moguće drugačije. Do neke bolje fotke i dalje tvrdim da su potrošene :)

U pravu si za cene. Nisam pratio te modele neko vreme, u međuvremenu su definitivno "poskupeli". Verovatno kako je poraslo interesovanje za njih.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Hm. Ima guma i sa šarom i bez. Imenuju se moguće drugačije. Do neke bolje fotke i dalje tvrdim da su potrošene :)

U pravu si za cene. Nisam pratio te modele neko vreme, u međuvremenu su definitivno "poskupeli". Verovatno kako je poraslo interesovanje za njih.
Ta guma mi po sari lici na vittoriu rubino pro ona je potpuno glatka na sredini.

A ceen su takve i bili samo su trenutno losiji bajsevi u ponudi.
 
Znam ljude koji voze slabije modele godinama, i 'ladno prelaze preko 100km dnevno...
Do čoveka je, ne do bajsa :)
 
Da, tako kažu ovi sa lošim bajsevima [emoji23]

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Kazali ili ne, momci voze muški. (I još nisu ni momci, odavno :) )
 
Neka probaju ipak još i prave bicikle za svaki slučaj, pa neka kažu onda ponovo :)
 
Zar misliš da nisu :)

Drugar koji najozbiljnije vozi od njih (ima 15km od kuće do posla inače), isprobao je malo više toga. Vozio maunti, pa prešao na trkača još pre ... 7-8god. Tada imao 150€ u džepu i uzeo šta je našao za te pare. Osim što ga vozi svakodnevno kuća-pos'o-nazad, praktično se svuda kreće njime (nema auto). Vikendima ubija 150km po danu bez ikakvih problema.
Čovek voli da vrti, osim što ima potrebe.
 
Nazad
Vrh Dno