Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Na ovom mom je dosta jak magnet, udaljen je bar 3mm (iako u uputstvu piše da treba 1-1,5mm), nisam uspeo drugačije da ga postavim, ali radi super za sada. I on ima 3 dugmeta, jedno Mode odozgo i dva ispod za setovanje i reset, plus daljinski Mode. Skroz zadovoljan, pritom i lepo izgleda.
 
Da li prednji menjač 3x11 može da se koristi za 2x11? Negde pročitam da može, negde ne. Konkretno ovaj je u pitanju.
 
Hvala, na ovaj sam samo naleteo. Poručiću da kompletiram set [emoji16]

Zna li neko gde ovo ima da se nađe? Fali mi jedno baš dole gde izlazi sajla menjača iz rama.
6a5ea55aa9c4ef2564b4a71cd6dbf3f9.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Može preko Mosta na Adi, ima bici. staza - fizički odvojena od druma, pešaka retko ima (dugačak most, plus ako "udari" vrućina).

Evo ti par primera, sve zavisi koliko želiš da se "vozikaš". Ali generalno, NBG je lagan za snalaženje - sve pod 90. :) Samo izbegni kružne tokove kod Arene za prelazak, tuda nema staze i ko tek počinje sa biciklizmom, nije baš najbolje uključivati se na kružni tok povezan sa autoputem. Videćeš već sam, probaj/istražuj, pa jedno po jedno i biće to odlično.

Pogledajte prilog 287082 Pogledajte prilog 287083

Prva varijanta deluje mnogo primamljivije, ali ja bih verovatno na Bulevar umetnosti, pa možda i Milutina Milankovića do Đorđa Stanojevića i kroz Marka Hristića na Jurija Gagarina i onda pravo na Most preko Ade. Zašto? Prva ruta je naizgled lepa, ali tu je gomila pešaka na biciklističkoj stazi. Pa oni sa dečijim kolicima i oni koji šetaju kučiće. Ni mrtvi ne bi delom za pešake. Onda još dođe i deo gde se parkiraju kola i motori po sred staze, itd. A i kad god je neki događaj, obavezno se montiraju na stazu. Ova druga ruta ne znam da li i gde ima ofarbane staze, ali obično su trotoari potpuno prazni i nema nigde nikog, jer se tamo sad isključivo živi u kolima.

Inače, Most ima obeleženu biciklističku stazu, ali ona, u stvari, nikada nije bila projektovana što se i vidi. Nego je pred kraj gradnje mosta neko to pomenuo, pa su Đilas & Co "smislili" da podele inače čisto pešački deo na pešački i biciklistički, pa je knap svima. Inače, pravilo je da uz ogradu treba da budu pešaci, da oni imaju najbolji pogled, da staju i slikaju, a biciklisti prolaze unutrašnjim delom. Napominjem zato što nije uvek tako označeno.

Btw, preko Mosta se i dalje ne može (regularno) pešice ili biciklom direktno na Topčider. Mora da se ide na Adu, pa pored Hipodroma, pa onda imaš problem. ;)
 
@joksimovic Evo mog starog snimka vožnje po nasipu, od Pančevačkog mosta do Pančeva, sa obilaskom svetionika. Imao sam nekog vodiča tada, ali ne obaraćaj pažnju, vidi se da nije baš znao šta priča. ;)


Ovo je kratak pregled vožnje, a imaš u njemu link na ceo film, u realnom vremenu, da vidiš svaki metar, pa će se valjda videti i gde se ide za čamce.

Ovde ti je vožnja u realnom vremenu putem od Pančevca do Pančeva, sa stare biciklijade, da stekneš osećaj za sam put.



A ovo je povratak putem (pregled, imaš link na ceo film), iz Kačareva, preko Pančeva do Pančevca, bez policije, samo naša vožnja, uz saobraćaj. Bilo je bolje nego biciklističkom stazom:

 
Ако не буде сутра или прекосутра кише ићи ћу до беле стене вјероватно.

Screenshot_2020-07-02-22-48-37-806_com.strava.png

Ово сам возио јуче, не препоручујем никако са друмашем, мтб може. :d
 
Nakon nekog vremena sa drumašem da napišem neki utisak. Nisam puno vozio, bio sam na odmoru, prešao možda 200km. Ono što mi je osnovni utisak je koliko se lako vozi, mnogo se manje umaram nego sa mtb u vožnji po gradu. Mnogo sam brži, lakše održavam višu prosečnu brzinu, ne oznojim se toliko.

Još uvek nisam imao neku dužu turu, čekam druga da se vrati iz Švedske da uhvatimo neku dužu vožnju. Jedino je problematično što definitivno ne može biti jedini bicikl, ali Bože moj, nikad all-in-one rešenja nisu vrhunska...

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Stigla grupa , diskovi i korman sa lukom [emoji16] ne znam šta da radim za točkove, mislio sam samo na mom zadnjem da promenim glavu na neku sa microspline freehub om, poručio sa Alija pre 3 meseca ali i dalje je nema. Sad se nešto premišljam da li da pletem nove točkove sa Shimano glavama, kod nas jedino njih ima sa microspline freehub om. Sve sam hteo da izbegnem glave sa konusima ali se ne da izgleda
0b209611cf08796fd638a276c716b89a.jpg
36aa402638fc8077965be16dc7422eef.jpg
4bead05a55b4e630491e3c90cfab8765.jpg
e90f9db58c85aeca5ff674ee0cf409b6.jpg
68080aaf62cefc5da601def7a645b6c9.jpg
13df3fd8af2146e81d02370fca25d431.jpg
e40f64f42b94c6ad6cd615950e61277f.jpg
d90d506fdfd21549c1016a03d55a1d7b.jpg
fb3c606916ed844d3a0c2b72fa917373.jpg
09c61b1f3139dbebb381280d9153a761.jpg


Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
nice :)

jesi li mozda gledao na bike24.com ili bike-discount.de? ja totalno izbegavam aliexpress za bilo koji deo za bicikl, vecinu sam uzeo na ebay
 
Stigla grupa , diskovi i korman sa lukom [emoji16] ne znam šta da radim za točkove, mislio sam samo na mom zadnjem da promenim glavu na neku sa microspline freehub om, poručio sa Alija pre 3 meseca ali i dalje je nema. Sad se nešto premišljam da li da pletem nove točkove sa Shimano glavama, kod nas jedino njih ima sa microspline freehub om. Sve sam hteo da izbegnem glave sa konusima ali se ne da izgleda
0b209611cf08796fd638a276c716b89a.jpg
36aa402638fc8077965be16dc7422eef.jpg
4bead05a55b4e630491e3c90cfab8765.jpg
e90f9db58c85aeca5ff674ee0cf409b6.jpg
68080aaf62cefc5da601def7a645b6c9.jpg
13df3fd8af2146e81d02370fca25d431.jpg
e40f64f42b94c6ad6cd615950e61277f.jpg
d90d506fdfd21549c1016a03d55a1d7b.jpg
fb3c606916ed844d3a0c2b72fa917373.jpg
09c61b1f3139dbebb381280d9153a761.jpg
Sent from my MI 9T using Tapatalk

fino bas, ja takodje planiram upgrade na slx za treking, i takodje imam nedoumicu za tockove. Ram mi je za quick release, a slx sve nove micro spline glave su thru axle. Za prednji je lako staviti adapter, ali zadnje su sire. Video sam samo jednu QR glavu sa micro spline za diskove da moze da se kupi.
 
Skoro potpuno opremljeni:
IMG_20200704_113408.jpg IMG_20200704_113336.jpg
( :

Sledeće planiram da ih obezbedim Abus Numero sajlom, ta varijanta (sa kombinacijom) mi se čini optimalnom za moje potrebe i navike. Planiram i da uzmem neki normalniji set alata. Alat za lanac nemam uopšte, imbusi ovi jeftini su za jednokratnu upotrebu, a nemam više ni flekica. Šta mislite o Topeak Survival Gear Box TT2543 setu?
 
Koji su bidoni? Meni treba neki, mozda bas kao tvoji sa poklopcem.
 
Sad je poklopac obavezan. Uzmi sa širokom rupom. Sipa kao iz čaše, ne moraš da cevčiš.
Barem meni tako odgovara.
bdba2c46b12df2fc9de38b5e972f95bc.jpg
 
Ja već duže vreme koristim Force bidone (ovaj, samo crna varijanta) i zadovoljan sam (providni, izdržljivi i brzo izgube miris plastike), 0,75l sa kapicom. Ovaj drugi je Cytec termo bidon i odličan je, 0,5l stane, nikakav miris. Oba su na cuclu, ali Force je mekan i možeš da stisneš koliko hoćeš, a ovaj termo može malo manje, ali je rupa na cucli dosta velika.
 
Poslednja izmena:
Dobar max spd [emoji4]
Ма страва се опет шали мало. :)
Кад је већ спомињем да питам да ли она има икакву замјену, неку апликацију сличну њој, а да је мало нормалнија и конкретније одрађена?
Почела је Страва опасно да ме нервира са недостатком основних података који се добијају из најпростијег калкулатора. Моје мишљење је да је она некима добра апликација и да им служи сврси... али ја слабо нпр пратим сегменте, шта ко други вози (не користим је као друштвену мрежу), тако да ми све те функционалности ништа не значе.

Него не могу да схватим да су људи избацили статистику седмичне, мјесечне или тромјесечне или годишње километраже (или то никад није ни било, мада ми се чини да пре јесте)? Који ће ми мој апликација без тога, не служи ни основној сврси.

Ако неко зна неку другу апликацију нека је препоручи овде молио бих га. Значи не требају ми никакве посебне друштвене активности на њој, нити мерење калорија или рада срца... треба ми само да се понаша као најобичнији брзиномер и да мери 4-5 параметара из којих се после могу извлачити "анализе". Ако уз то мерење података може да записује и мапу кретања као Страва, то би била апликација пун погодак.

Planiram i da uzmem neki normalniji set alata. Alat za lanac nemam uopšte, imbusi ovi jeftini su za jednokratnu upotrebu, a nemam više ni flekica. Šta mislite o Topeak Survival Gear Box TT2543 setu?

Па сад, ако бих ценио гледањем онога шта се добије са слике, дјелује доста преплаћен алат који се добије у тој кутијици.
Једини и велики плус је што је кутијица фабрички прављена за тај алат, све се лијепо качи и има своје мјесто у кутијици и вјероватно не дрнда ништа док је закачено на бицикл.
Ја већину тих имбуса, кључева, флекица, полуга за скидање точка, лијепак и све остало имам... али бих волио да нађем неку згодну мини "торбицу" да их све попакујем и да се у њој не сударају и не дрндају у току вожње.
Нешто као они мали женски несесери гдје држе маказице, пинцете и осталу њихову апаратуру, да све буде везано у торбици неком гумицом или чиме већ.
Ако је неко виђао такве торбице негдје нека пише.
 
kupi neki multi tool. ja korisim syncros matchbox ima sve potrebno za bajs (chain tool takodje) i stavim ga pozadi u dzep dresa

joximovic jesi probao Komoot?

torbicu sam uzeo Lezyne Road Caddy i u nju stane taman sve potrebno za zamenu gume (flekice, rezervna unutrasnja 700c, 2 tire levers i co2 pumpa sa kanisterom), mala je stavi se ispod sedista, ne mrda, ne kaci se nogama, skoro je i ne osetis. kupio preko ebay stiglo za desetak dana.
 

Prilozi

  • lezyne.jpg
    lezyne.jpg
    860.2 KB · Pregleda: 104
Poslednja izmena:
Kineska za 200 dinara, prednja + zadnja. ( :
Uzeću joj neku bolju, ovo je samo za privremeno ako nas uhvati mrak da je vidljiva koliko toliko.

@illidan
Gde ima taj? Nalazim samo neki sa odvijačima ovde, a i on je 2300.
 
Poslednja izmena:
Mogu da se postavljaju u ovom delu prodavnice i prodavci jer nije vezano za oglase na forumu.
U stvari je u Probike-u jeftinije malo od njega (ch106). ( :
U Planetbike-u ima taj Syncros matchbox, ali samo odvijači i koštaju 2300.

Prvo sam gledao ovaj Ventura set i posebno flekice, ali opet ne bude sve što treba i ne deluje mi baš kvalitetno. Zato sam uzeo u obzir ovaj Topeak-ov set.
 
gledao sam sad, imaju neki manji matchbox 9. ovaj moj je bio oko 3000din ako se dobro secam, ne vidim ga sad na njihovom sajtu.

a gde ces drzati taj Topek? to je ogromno da nosis sa sobom dok vozis
flekice sam uzeo ove :) mala kutijica, u torbicu stane
 
Poslednja izmena:
Ma imam zadnju torbicu (ispod sedišta), u njoj i ovako čuvam alat, retrovizor i sitnice za ako stane nešto. Ne bi u toj kutiji čuvao. Te flekice sam i ja gledao, ali ovde bi išlo sve u paketu. Nisam još ništa rešio, možda uzmem i posebno. Meni fali alat za lanac (komplet), flekice, brza spojnica i onaj mali imbus.
 
quick link ima shimano i sram. sram je mislim 300-350 din (davno sam kupovao), a shimano ima pakovanje od 2 quick link (govorim za 11 speed) za 1400din
 
Ovu sam gledao, čini mi se da odgovara za Shimano lanac sa 10 brzina, Shimano HG54-10.
 
da, ja imam 11s :)
 
Nazad
Vrh Dno