Šta je novo?

Samsungov Galaxy Tab 10.1 i 8.9

Polako, gde žurite :) . Stvarno je pitanje kad će biti. Koliko sam ja obavešten, nemamo direktnu vezu sa Telenorom, već neka agencija stupa u kontakt sa njima, pa od njih zavisi kad ćemo ga dobiti. Moraću još malo da se raspitam kod kolega, da vide kad bi moglo, ali će verovatno svi pohrliti da ga testiraju, a čisto sumnjam da će Telenor davati više od jednog primerka na test. Nisam siguran, ali mislim da je Bench Mobile tim dobio po komad, ali njima je to dato za obuku, frostonja zna nešto više.
 
frostonja je trebao da ga dobije pre oko nedelju dana, pa mozemo da "pozajmimo" na test kolegama :) cim dobijemo za par dana. Inace kada su nam doneli prvi put 10.1 pre vise od mesec dana, bio je cist Android 3; sada u Telenor radnji je neka Samsung budza ( Touchwiz mozda?) koja poprilicno koci ceo sistem?? Koristim ipad i Samsung mi je i dalje plastican, jeftin, prelagan-osecaj isti kao i kada sam koristio Galaxy S II :)
 
Pa da, izgleda da su metnuli Touchwiz na tanjem. Ni ja nisam baš sretan oko toga, pure honeycomb je pure honeycomb ipak. Baci samo par utisaka oko odvajanja ekrana i probijanja pozadinskog osvetljenja, baš me zanima da li to pogađa i tanji model. Još uvek ne znam da li ću ga ja testirati ili kolega Bojan :)

@priest77

Jok, nema šanse da se odvoji ceo ekran. Ostaje ovako kako jeste, na ostalim mestima levo, desno i gore je lepo zalepljen, jedino je donja ivica problematična, konkretno ćoškovi. Moguće je da je Samsungu tuba lepka bila pri kraju, kada su lepili ovaj primerak koji je bio na testu :d
 
Ekran se ne odvaja za sad :)
 
Imao sam mnogo posla pa ne stigoh da išta kažem za novo parče. Znam kako sam ja nestrpljiv kad hoći nešto da kupim. Stigao mi je najnoviji Nook Touch i Samsung Galaxy tab P 7510 ako sam dobro pročitao nikad u životu manja slova nisam video,jedva lupom isčitao koji je model. Brat me u Best buy ubedjivao da kupim Ajped jer tamo u Americi svi kažu da je bolji al sam izdržao,hehehheheh. Što se tiče pitanja oko navedenih problema koje su Gizmor i ostali navodili odgovoriću ukratko. I za mene je ovo apsolutno ZAPANJUJUĆA IGRAČKA, sve je savršeno što se izrade tiče. Nema nikakvih tehničkih propusta. Android je pure. Meni je ovo peti kompjuter u kući plus jedan eReeder i ovo je definitivno prekretnica po mom skromnom doktorskom mišljenju. Moj primerak je 32Gb. Upotrebna vrednost za mene je ČIST užitak. Jedino mi nije jasno pošto nisam tehnički preobrazovan hoću li imati mogućnost 3G na neki način,ako može Gizmor da mi odgovori. Konekcija na moj kućni vajrles je super,hhehheheh,ležim u spavaćoj sobi i surfujem,brzo učitava stranice,dovukao sam sa Marketa šta sam stigao. Ima mod da štedi struju tako što automatski odredjuje osvetljenje i baterija ladno traje oko 9,10 sati,nisam gledao filmove ali sve drugo sam probao...

Nema govora da izgleda ko jeftina plastika,da niste tu pisali da je platika ja nebi znao da je zadnja strana plastika,meni tako ne liči,prednje staklo ide do ivica i čvrsto je ništa ne diše.
 
Poslednja izmena:
Hvala druze. Idem u Veneziu, pa se nadam da cu nalateti na neki tu u blizini ili u Trstu

Sent from Samsung Galaxy S II powered by Gingerbread Special Edition

Rimljanin, bejah tamo 3 puta, i znaj da se nećeš mnogo usrećiti sa nalaženjem elektronike, a posebno ne po nekim povoljnim cenama.

Vidi po ovim većim gradovima po unutrašnjisti (ako prolaziš), koji su manje turistička mestia, ja sam recimo išao u San Marino, i tamo našao veću radnju sa elektronikom, a zbog 1% carine i nekog smešnog poreza, cene su bile odlične. Ali, tebi je San Marino 300km od Venecije, i pitanje je da li u toj radnji imaju 10.1...
 
Posto mi je iPad malo dosadio, razmisljam da menjam igracku :)
Koji je bolje tab uzeti, tanki or debeli ?
Koliko vidim sve HW prednosti su na strani "debelog", dok je tanji laksi i lepsi i sem toga nist'.
Ono sto me najvise zanima, kakvi su uglovi gledanja, baterija i da li se popravilo stanje sa aplikacijama ? (pre 3 meseca sam ima xoom, pa nisam nesto bio odusevljen aplikacijama, tj brojem istih)
 
Vratices se brze na ipad nego sto mislis. Razmisli jos jednom. :)
 
@switch, pa planiram dve nedelje da koristim oba uporedo dok se ne odlucim koji da zadrzim :) To sam radio i sa xoom-om i ipad-om :)
 
Poslednja izmena:
Ja bih pre uzeo tanki, bas zato sto je laksi, plus ima i nesto jacu bateriju. Deblji ima bolju kameru, ne znam da li ima jos neku prednost. Sto se Touch Wiz okruzenja tice, ne znam kakvo je na Honeycombu, ali koliko znam, deblji ga nema. Verovatno je to nesto sto bi trebao da pogledas i da vidis da li ti odgovara.
 
Uzmi tanji model i sa 3g modulom obavezno! Ja sam se dugo lomio i jedino sto mi smeta je nedostatak mogucnosti prosirenja memorije i hdmi out bez dodatnog adaptera :)
 
Ovaj deblji što sam testirao nema sigurno. Tanki isto nema. Ne razumem koja im je to fora.
 
Totalno mi nije jasno. Verovatno da bi pljunuo kintu za model sa vecim hardom, jer znaju da nema sanse pa se proda upola dobro kao telefoni...

Ova ponuda u telenoru nije toliko losa. 300€ i 30gb paket, mesecna pretplata 2500 din. Razmisljam se...

Sent from Samsung Galaxy S II powered by Gingerbread Special Edition
 
*****i.

DaPimp, uzmi ti lepo Transformer sa dockom. :)
 
Juce sam isao da ga vidim .... Dobro on radi ... ali nije to to :) Predebelo.
Ovaj tanki samsung mi je mnogo lepsi, ali nervira me sto je sve sto je kod ostalih HC tableta vrh, kod ovog izbaceno. usb, micro sd, hdmi itd itd .... tj sve se to moze opet dobiti, ali uz 50 100$ :)
 
Meni je Transformer ružan kao pojava, ali bitno je da ima Honeycomb i fercera dobro. Taj dock mislim da ne bih nakačio dvaput u životu da bih otkucao nešto, ko putuje i ima takav posao da mu je potrebno kucanje, već ima laptop/netbook. Jedino zbog produžene baterije je koristan taj dock, ništa više. Ja se isto razmišljam da uzimam preko telenora ovaj tanji, cena je ok, samo bih išao na najmanji paket, ne treba mi 30gb.

[YOUTUBE]k2F9yxpQZ40[/YOUTUBE]
 
UzNi :)
 
A taxa i garancija (ipak je to samsung) tako sam se i ja dvoumio plus sto taj iz USA nema 3g modul na kraju ti se svede na isto :)
 
Nazad
Vrh Dno