Šta je novo?

Limundo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozda mali off, ali mi nikako nije jasno zato pola ovih likova koji valjaju robu kace slike prljavih, musavih predmeta, na stolovima punim mrvica i ostalog smeca :wall: Zar je toliko tesko malo obrisati/ocistiti predmet i slikati na nekoj cistoj/pristojnoj porvrsi?
Pa da ti prodajes toliko tih "predmeta" koliko oni svakako bi ti dosadilo da ih cistis posle stotinak komada :). Meni sigurno bi. A da ima stvarno musavih slika i raznoraznih stroka..ima :)
 
Mozda mali off, ali mi nikako nije jasno zato pola ovih likova koji valjaju robu kace slike prljavih, musavih predmeta, na stolovima punim mrvica i ostalog smeca :wall: Zar je toliko tesko malo obrisati/ocistiti predmet i slikati na nekoj cistoj/pristojnoj porvrsi?

Jeste off, ali meni su ubedljivo najzabavniji oglasi "nesto za kompjuter", "neki kablic", "neka elektronika"... :D
 
Eh, aukcije..

1. Na aukcije se ne ide ako ne znas kolika je cena robe koju zelis da kupis. Ako ne znas cenu sasvim je realna opasnost da ces preplatiti robu.
2. Naravno da postoje korisnici sa vise korisnickih naloga koji dizu cenu svojoj robi. To nije nista cudno s obzirom da ima ljudi koji od toga zive. Na ebay i slicnim stranim sajtovima je isto ili slicno mada naravno ima i ljudi koji prodaju svoju robu posteno. Zato najpre treba obratiti paznju bas na tacku 1.
3. Na svim tim limundo, ebay, hood itd sajtovima se najvise isplati kupovati robu koja ima samo kolekcionarsku tj sentimentalnu vrednost a nikako upotrebnu a jos manje trzisnu. Ko ocekuje da ce da prodje jeftino kupivsi super-mega-dobar laptop za 50 eur na nekoj aukciji posle prve kupovine takve vrste videce koliko je pogresio. Najvise se isplati od hardvera kupovati starije kolekcionarske primerke npr grafickih kartica, stare racunare (Amiga npr), od igracaka lego i sl kocke, merklin makete vozova itd..
4. Nikakvu odecu, obucu, ni hardver cene preko 100 eur jednostavno ne treba ni pomisljati kupovati ni u Srbiji niti bilo gde. Sanse da se nadje dobro parce hardvera postoje ali da ce se kupiti bas od prvog vlasnika je verovatnoca prilicno mala. U Srbiji narocito.
Daklem,
1. Pod rednim brojem 1 je sve rečeno, nemam ništa više da dodam.
2. Pod rednim brojem dva imam nekoliko primedbi, pošto i nije baš kako si predstavio. Porediš Limundo i eBay???? Da li si ti svestan da su te dve stvari neuporedive iz milion razloga, a ja ću navesti samo jedan - količina novca koja se obrne. Što se tiče duplih naloga, na Limundu je to praktično dozvoljeno (da ne upotrebim neku težu reč), dok je na eBayu strogo kažnjivo. Dakle, uopšte nisu za poređenje, ali da treba obratiti pažnju i na eBayu, naravno da treba, ipak je to u biti jedan "buvljak", sa dobro uređenim pravilima.
3. Potpuna neistina, ali s obzirom da vidim da živiš u DE uzeću da nemaš uvida u pravo stanje stvari. Kupujem na eBayu sve i svašta već 2,5 god. i mogu ti reći da je dobar deo stvari, čak i kad se plati carina i pdv, jeftiniji nego da se kupi u Srbiji, a da ne pričam kolika je razlika ako prođe bez carine. Naravno, nije sve jeftinije, ali ja sam imao prilike da kupim stvarčice na aukcijama za smešne pare, koje uopšte nisu bile neupotrebljive, daleko od toga, upotrebljivije nego neke stvari koje se prodaju ovde na forumu.
4. I ovde se ne slažem sa tobom (pogotovo za obuću - dobre cipele su preko 100 evra, bilo gde u svetu), s obzirom da, opet naglašavam, trgujem na eBayu solidno vreme i odmah ću reći da je situacija takva da od tebe zavisi kako ćeš proći u trgovanju, iliti, koliko si pametan, toliko ćeš zaraditi. Prodaje se sve i svašta i jako je neozbiljno tvrditi da je sve do 100 ok, a preko suluda varijanta. I to da su male šanse da se kupi od prvog vlasnika... Šta to mene interesuje koji je vlasnik, kao da imam neku garanciju ako je prvi, kao, svi prvi vlasnici čuvaju, a drugi i treći ne???
Toliko od mene, izvinjavam se Minji, ali osetio sam potrebu da ovo ipak malo korigujem, pa neka se svako upravlja prema onome što mu je logičnije.
Pozz
 
Ovo sam našao na Limundu u potpisu par korisnika, generalno je tako ali čast izuzetcima, kao i svugde ima i nevidjeno dobrih i korektnih ljudi a ima i baraba i prevaranata kakvih svet nije video :


Šta treba znati pre kupovine na Limundu :)

1. Neispitana - (ispitana je i ne radi)
2. Netestirana - (testirana je i ne radi)
3. Radila je zadnji put u mojoj mašini - (dok nije crkla pa je izvadio i prodaje)
4. Verovatno ispravna - (sigurno neispravna)
5. Stigla iz Austrije - (stigla sa buvljaka probana i ne radi)
6. Nemam procesor da je probam - (imao je procesor, proverio, ne radi)
7. Verovatno je ok, ne razumem se - (razume se on odlično, probao je i ne radi)
8. Trebalo bi da radi - (trebalo bi ali ne radi)
9. Kombinacija svega gore navedenog - (potpuno isti rezultat, ne radi)
 
@Ringeraja: svakako da nisu Limundo i Ebay za poredjenje bas ali princip jeste isti. Imas i na ebay-u raznoraznog "ciganisanja" (neka se Cigani ne uvrede). Iskustva su naravno razlicita ali ti ebay gledas iz srpske perspektive. Ako ga pogledas iz nemacke jedva da je nesto bolji od limunda (ok, jeste :)). Ok, pod tackom 4 sam naveo vise da bi meni licno bilo i jeste odbojno da kupujem polovnu odecu ili obucu (pa neka je kao nova a najcesce bas i nije). Mislim da je bitno od koga kupujes: od prvog vlasnika je uvek pozeljno uzeti jeer se roba nije secala po raznim postama i kombijima, verovatnoca da je ostecena je samim tim manja itd. U svakom slucaju treba biti oprezan - ono sto se desava na Limundu desava se i na Ebay-u jer sam princip trgovine je slican. Forumi su puni zalbi i prodavaca i kupaca. hardver bih u svakom slucaju pre kupio na jednom ovakvom forumu nego na ebay-u. Kupujes ga skoro sasvim sigurno od prvog ili drugog vlasnika, cesto mozes da pogledas robu i isprobas je - imas bar radnu garanciju. Na ebay. limundo i sl toga nema. Ima odlicnih IT foruma i u Nemackoj i mogu se naci odlicne komponente za razumne pare. Na ebay je ipak lutrija..mozes da prodjes dobro, ali verovatnoca za manje povoljan scenario nije bas mala.

pozz,

M
 
Poslednja izmena:
Slažem se sa tobom, ali na eBay-u je kao i u realnom svetu, ko se pazi manja je verovatnoća da zagine, ko se ne pazi... Pa, neka zagine, ko ga šiša.
A što se tiče toga da na eBay gledam iz moje perspektive, naravno da je tako, da živim u DE verovatno ni ne bih zevao na eBayu, ali ovde je to ipak...
 
Uglavnom sve sto je naveo @ZokiNS je tako,
cesto vidim (govorim o racunarskim komponentama, posto to uglavnom pratim) da ima aukcija koje krecu od 10din, kupac kupio neku komponentu, prodavac nije naveo skrivene mane, i ovaj sto je kupio stavi na prodaju sa svim mana koji je predhodni prodavac prikrio,
ili se vidja da je neko nesto kupio i to odmah prodaje pod izgovorom da ipak nije za njegovu plocu, a navede sve sto je predhodni prodavac naveo i izgovor da on to ipak nije isprobao posto nema gde....
 
Čitam vaše probleme i prosto ne znam šta da vam kažem. I ja sam na Limundu već neku godinu i jedino štosam skontao je da šta god "puštam u promet" obavezno naglasim da li ima ma i jednu ogrebotinu ili ne daj bože nešto teže ne bi li distancirao potencijalne kupce od mogućih cimanja kasnije. Od kada to primenjujem nije dolazilo do nekih komplikacija. Dešavalo mi se da se neki računar i vrati ali šta je tu je. Ono što mene brine su priučeni znalci koji ne znaju šta hoće, tipa da može nešto za 50E ali ako može da gura COD4 i slično.

Pominjete garanciju. Čuh neka firma daje na računar 10god ?????? Svi se nešto zanose sa time a onda kada prodaš računar čoveku koji u kući nema uzemljenje i on rikne, džaba obećanja, klauzule, garantni rokovi.
 
"Ovo sam našao na Limundu u potpisu par korisnika, generalno je tako ali čast izuzetcima, kao i svugde ima i nevidjeno dobrih i korektnih ljudi a ima i baraba i prevaranata kakvih svet nije video :


Šta treba znati pre kupovine na Limundu

1. Neispitana - (ispitana je i ne radi)
2. Netestirana - (testirana je i ne radi)
3. Radila je zadnji put u mojoj mašini - (dok nije crkla pa je izvadio i prodaje)
4. Verovatno ispravna - (sigurno neispravna)
5. Stigla iz Austrije - (stigla sa buvljaka probana i ne radi)
6. Nemam procesor da je probam - (imao je procesor, proverio, ne radi)
7. Verovatno je ok, ne razumem se - (razume se on odlično, probao je i ne radi)
8. Trebalo bi da radi - (trebalo bi ali ne radi)
9. Kombinacija svega gore navedenog - (potpuno isti rezultat, ne radi)"


ZokiNS, ja kupovao od tog lika, pa taj je najveći prevarant. Skoo mu zalepih debelu negativnu.
 
@Xantor

Ne znam na koga misliš, ima ih barem trojica koji koriste isti taj potpis!
http://www.google.rs/#sclient=psy-ab&hl=sr&site=&source=hp&q=1.+Neispitana+-+%28ispitana+je+i+ne+radi%29+2.+Netestirana+-+%28testirana+je+i+ne+radi%29+3.+Radila+je+zadnji+put+u+mojoj+ma%C5%A1ini+-+%28dok+nije+crkla+pa+je+izvadio+i+prodaje%29&pbx=1&oq=1.+Neispitana+-+%28ispitana+je+i+ne+radi%29+2.+Netestirana+-+%28testirana+je+i+ne+radi%29+3.+Radila+je+zadnji+put+u+mojoj+ma%C5%A1ini+-+%28dok+nije+crkla+pa+je+izvadio+i+prodaje%29&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=s&gs_upl=1793l1793l0l2906l1l0l0l0l0l0l0l0ll0l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=f81eb92c1b56ab83&biw=1280&bih=827

Elem, šteta je što Limundo štiti barabe i omogućava im takve malverzacije, ali valjda oni znaju zašto je to tako. Ima milion primera gde se ista stvar sa istim slikama valja mesecima, a samo se tekst licitacije menja. Nažalost, više ne možeš da vidiš ko je sve bidovao za one arhivirane licitacije, a to je bio jedan od retkih načina da se koliko toliko zaštitiš.
 
Poslednja izmena:
Да пријавим своје лоше искуство... Продаје човек Нови Завет,и каже да је подвлачен оловком на пар места... кад оно подвлачено хемијском,па још у две боје,плавом и црвеном...
Катастрофа...
 
Uglavnom sve sto je naveo @ZokiNS je tako,
cesto vidim (govorim o racunarskim komponentama, posto to uglavnom pratim) da ima aukcija koje krecu od 10din, kupac kupio neku komponentu, prodavac nije naveo skrivene mane, i ovaj sto je kupio stavi na prodaju sa svim mana koji je predhodni prodavac prikrio,
ili se vidja da je neko nesto kupio i to odmah prodaje pod izgovorom da ipak nije za njegovu plocu, a navede sve sto je predhodni prodavac naveo i izgovor da on to ipak nije isprobao posto nema gde....
Тачно је да човек треба да буде веома опрезан... Продају хард диск,пише исправно. Замолим за скен лоших сектора - одговор - "није ми у компјутеру а не знам како се то ради".
Други који продаје исправан и полован,када му тражим скен са HD Sentinelom,не јавља се.
Аукције су катастрофа,има и нормалних,не кажем,али аукције типа "не знам да ли хард ради,а и не интересује ме"
или "продајем 4 неисправна хард диска од којих може да се направи два,а можда и три исправна"...
Стварно шта рећи.
Ја сам продавао пар својих компоненти,и могу рећи да има и стварно лоших купаца,тако да људи смо,има нас разних...
 
Limundo je ogledalo Srbije :)
 
Limundo se ne razlikuje uopste od ciganskih pijaca. Ljudi prodaju svakakvo djubre. Nekad imas srece da naidjes na nekog ko ne zna sta ima pa jeftino dobijes lep proizvod. Ortak je pre par dana kupio savrseno ispravan philips bezicni tel za 100din. Lik nije umeo da mu zameni crknute baterije.
Sa druge strane tu su i ovakvi
http://www.youtube.com/watch?v=1iUubLCQxog
 
limundo = prevara.

eto skoro sam izlicitirao neki androJid telefon , i tek posle mu maltene kleštima iščupam iz usta da nema ni garanciju, ni sluške, ni dodatnu opremu,
pa na kraju ni punjač !? /u oglasu je pisalo ful fulova, naravno, sa sve slikom sa interneta /

ladno je hteo lik nešto kradeno da mi uvali !
 
Ma i na ebay u Nemackoj ima svega. Omiljena "prevarica" na ebay kod prodaje jeftine robe je postavljanje troskova slanja na maksimum za tu vrstu robe a slanje za znatno nizu sumu i uz bedno pakovanje. Paket cije sam slanje platio sedam eur nasao sam ispred vrata?? a pakovanje unutra se sastojalo od robe na samom dnu kutije prevelike za samu robu i par zguzvanih papira A4 formata da kao glume vazdusne jastucice..smesno. Istina je da je roba ispravna (iako smesno jeftina) i u odlicnom stanju. Ima izuzetno profesionalnih ljudi koji od toga zaista zive ali ima i dobar broj budala. A nekorektno bidovanje tj dizanje cene sopstvenoj robi je sasvim normalna praksa - bitno je, kao sto vec napsiah, znati koliko neka roba kosta inace ce powerselleri uspeti da izvuku zeljenu sumu kad tad. Sve to je pomocu dobrih sniping programa moguce uciniti automatski. Prodace samima sebi robu dva tri cetiri puta i na kraju naci ovcu. Primetio sam da ima istih prezimena (cak i iza imena firmi) koja bas nisu brojna u Nemackoj (a nemacka su) - to ne moze biti slucajnost. Jedino objasnjenje je da su cele porodice involvirane u trgovinu na Ebay-u i zive od toga. Takodje ima i pokusaja prevare da se roba plati dva puta - uplatis robu na PayPal racun a od prodavca (u ovom slucaju firme) stize genericki mail kojim te upucuje da robu uplatis tome i tome na taj i taj racun u jednoj nemackoj banci? WTF, pa upravo sam platio karticom na njegov PayPal konto? Mora se jednostavno biti oprezan. Verovatnoca da ce se desiti gluposti kao na Limundu nije bas velika ali...kada se podvuce crta Ebay je "prevarantsko" mesto gde visokoorganizovane grupe dobro informisanih ljudi mogu lepo da zarade. Procentualno mozda tek 30 odsto svih oglasa na ebayu daju ljudi koji prodaju bas svoju robu ciji su oni prvi ili drugi vlasnik. Ostalo su sve powerselleri (citaj preprodavci) koji su ili zvanicno oznaceni kao takvi (sto je u redu) ili se kriju iza 10-20 razlicitih naloga sto je malo manje u redu.
 
Poslednja izmena:
^+1 , Minja... Hvala Bogu pa si me pretekao,ja bih to mnogo vulgarnije objasnio kolegama...

Ja vas stvarno ne razumem ljudi,kakve ciganske pijace,Limundo lopovi,Alegro smradovi i sl... jbt ko da ste u Utopiji...sve je ciganska pijaca,samo je pitanje kako je prezentirano... ko god je malo duze u trgovini zna da tako SVUGDE funkcionisu stvari,to je trgovina,ko ce koga i amen.

Primer: nasa poznata kuca na sva zvona udara kako ima jeftine 22" za 10.000,00 bez PDV monitore,svi odusevljeni,kupuju ko blesavi.Mi lepo telefon,nazovemo druge kuce,nadjemo isti model za 8.000,00 sa PDV.
Sve nase distributerske kuce trguju medjusobno,istu robu ces naci kod svih a ovde smo kao zestoka konkurencija...
Garancije i resavanje istih katastrofa u globalu,skoro je sva roba u Srbiji kineski fuseraj gde se svaki 3 uredjaj kvari,mi smo otpad za vecinu proizvodjaca gde legalni preprodavci-uvoznici debelo zaradjuju namernim ogranicavanjem ponude.
Probaj da uvezes sam kontejner npr SmartBuy DVD-a,da vidis kako ce da te zvrcnu "prijatne" osobe... to nije ciganski?

A Limundo i ostali slicni sajtovi: pa niko nas ne tera da budemo tamo... ja sam prodao gomilu stvari i isto tako kupio i nikad nisam (za sada) bio prevaren.Dosta je nedelju dana da visis i skontas ko kako prodaje stvari i zajeb svedes na minimum.
Meni licno su na Limundu najgori kupci,ljudi koji ocekuju da ce za npr 500,00 din dobiti perfektnu stvar u vrednosti od nekoliko stotina evra... mislim daj...
Zadnji slucaj sam prodavao Peter Hahn musku jaknu,koja je "napolju" nekoliko stotina funti,nikad je nisam obukao,stajala u ormanu i prodam je za 500 din,javlja mi se kupac kako je shit,izlizana,bla ba...ok,vrati je,vracam ti novac.
Vrati se jakna,stavim je za 1000 din,opet je prodam i covek presrecan i izvinjava mi se sto je tako kvalitetnu marku u perfektnom stanju kupio za tako malo para...a bogami bilo je puno ovakvih slucajeva...


Uzmimo za primer Bg,tamo sto vam se prodaje po buticima za 5000,00+ dinara odes na Pančevački ili Subotički buvljak i ito to kupis za 1000,00 dinara...
Cinjenica je da mi u Srbiji nemamo pojma sta je kvalitet i samim tim smo idealno trziste za preprodavce...

I nemojte misliti da je eBay,Amazon i ostalo mnogo bolje... cak naprotiv...
 
Poslednja izmena:
Vecinu problema resava feedback sistem, i mala analiza prodavca pre kupovine. Takodje obratiti paznju na postarinu i to je to. Preko ebay-a nisam imao problema i cesto kupujem, i jos bih cesce kupovao da nema carine i skupe postarine za vece/sluplje stvari. Na ebay-u ima jako puno firmi koje imaju svoje online prodavnice, pa je uglavnom od njih najbolje kupovati i cene su dobre.

Dok preko limunda retko imam potrebu nesto da uzmem, mnogo je veci rizik i haos nego na ebay-u. Cesto vidim namerno sakrivanje neke bitne stavke pri opisu proizvoda, ili davanju netacnih informacije, tako da ko se ne razume previse u to sto kupuje lako moze biti prevaren.
 
Minja i Duke sve to sto ste napisali je tacno, cinjenica je da ima svakakvih prodavaca, od najgorih prevaranata do najpostenijih, a na kupcu je da prepozna da li je neko prevarant ili ne. Ja sam recimo na Limundu imao preko 50 kupovina i nijednom nisam zajeban. Sto rece Duke ko hoce lako ce da skonta da li je nesto prevara ili ne. Postoje i komentari ljudi i to pomaze, ali opet i tada malo opreza nije na odmet. Limundo, buvljaci i prodavnice u centru BG su idto ******. Ko mi garantuje da je u butiku original patika ili neka druga stvar (ja verujem da je to ista patika kao sto moze da se nadje u Pancevu)?

OPREZA NIKADA DOSTA!
 
Da, feedback sistem zaista pomaze - kada vidim da neko ima preko 50 cak i pozitivnih ocena taj mi je vec sumnjiv kao preprodavac sto najcesce i jeste. Ma kakvi, cak manje od 20 odsto ljudi na ebayu su pravi vlasnici robe. E onda se nadjes u problemu jer ponuda skrenih i pravih prodavaca i nije bas tako velika kako se isprva cini..A neposteno bidovanje je apsolutna praksa. Svi ti aukcijski sajtovi su meka za prevarante i manipulante. Ima naravno i vrlo savesnih ljudi i nece se desiti cak ni ako kupujes od manipulanta ispala da ti bude poslato nesto sto nisi kupio ili da uopste ne bude poslato. Manipulacije su najcesce bas tokom bidovanja a ima zaista perfidnih (i stoga nekaznjivih) pokusaja da se prevarom iznudi dupla uplata sto je sramota i za ebay i za prodavca.
 
Poslednja izmena:
@DukeLander
Ako napišu jeftino mislim da nisu nikoga obmanuli, problem je kada napisu najjeftinije.
 
Nije akcenat na obmani vec na oprezu,tj,ne treba se zaletati...
Isto vazi i za Limundo...

Minja: meni je recimo smesno na Limundu kad se nabija cena preko posrednika,ne proda se tj drugoplasirani ne pobedi na licitaciji i onda te cimne prodavac kao kupac je odustao ali ces ti kao drugoplasirani dobiti po toj ceni... jeste,sisali smo vesla...
 
Poslednja izmena:
Nije akcenat na obmani vec na oprezu,tj,ne treba se zaletati...
Isto vazi i za Limundo...

Minja: meni je recimo smesno na Limundu kad se nabija cena preko posrednika,ne proda se tj drugoplasirani ne pobedi na licitaciji i onda te cimne prodavac kao kupac je odustao ali ces ti kao drugoplasirani dobiti po toj ceni... jeste,sisali smo vesla...
Isto to se desava i na ebay-u ali nisi ni u kom slucaju sebe pravno obavezao na kupovinu (kada pobedis na aukciji itekako jesi) - to sto je kupac odustao ili ne nije tvoj problem nego prodavcev i kupcev (mislim da prodavac moze da pokrene postupak protiv kupca koji odustane i prinudno naplati 20 odsto vrednosti njegove ponude bas kao i kupac uz povracaj novca+kazna prodavcu + sve troskove placa ebayu kao da je prodao robu). Ako hoces ipak robu po ceni po kojoj si bidovao i nisi pobedio prihvati ponudu, ako neces igrnorisi poruku prodavca. To je bar prosto. Cinjenica je da svi ti aukcijski sajtovi funkcionisu po slicnom sistemu pa su i pokusaji manipulacije slicni. To ne znaci da se ne moze naci neka roba povoljno (mada je sve teze i teze) vec samo da treba otvoriti "cetvore oci" i veoma dobro se upoznati sa cenama zeljene polovne (i nove) robe pre bilo kakve kupovine. Na prideve u oglasima ne obracam bas nimalo paznje "jeftino", "najjeftinije"," kvalitetno", "super-mega", "raritet", "jedinstveno" - to sve ne znaci nista jer sam znam koliko je nesto dobro ili raritetno i pre kupovine a ako ne znam potrudim se da saznam da me niko ne bi mogao preveslati. Samo su cinjenice bitne i jasne slike iz svih uglova da roba govori za sebe. Ko zapravo ne zna sta kupuje najcesce se zezne i preplati robu ili bude nezadovoljan kupovinom posle.
 
Poslednja izmena:
duke, prodao si jaknu od nekoliko stotina funti za 500din? Pa ti si lud :d

Ja sam na limundu jednom bio debelo prevaren, i to je to vise ne ulazim. Ali sto rekoste niko nas ne tera da idemo tamo tako da ...
 
duke, prodao si jaknu od nekoliko stotina funti za 500din? Pa ti si lud :d

Sta cu brate milli,stoji mi vec dve godine,nisam mogao vise da je gledam u ormanu a i imam zamenu,tj noviju...
Plus dzaba sto je par stotina funti i Peter Hahn,to u Srbiji ama bas nista ne znaci...
 
Zasto bi neko vracao jaknu od 500din? Ako ti se ne svidja - poklonis je nekom... cigicu ako niko nece...
 
Zasto bi neko vracao jaknu od 500din? Ako ti se ne svidja - poklonis je nekom... cigicu ako niko nece...
Ni ja to ne razumem - zapravo nije u pitanju cena nego princip: vracanja robe nema, kupuje se na sopstvenu odgovornost od privatnog lica. Firme koje prodaju na aukcijskim sajtovima (pa makar i polovnu robu) daju mogucnost vracanja robe. Zato me i cudi sto je covek uzeo jaknu nazad jer nije to uopste morao pa i da je prodao za 300 eur.
 
Hm, i ja bih vratio 500din. Sto da mislim, citam smarajuce mejlove i ostalo? Nije vala vredno mog mira. Eto, na kraju je prodao za skuplje i covek bio zadovoljan. A taj drugi... pa skontace jednom da je ispao pegla za 500din...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno