Šta je novo?

Rc modeli

borab

Čuven
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
8,578
Poena
860
Gde ima u Beogradu da se kupe RC helikopteri.
Hvala.
 
U TC Ušće, mislim sprat ispod u odnosu na Gigatron. Marka je "Helicopter", bio je štand tu negde kod samih stepenica. Cene su išle od 3-4 hiljade dinara za manje modele, preko nekih srednjih do stotinak evra za baš velike i lepe modele. Upravljanje daljinskim je dosta lako. Jedva sam se suzdržao da ne kupim jedan za 9k dinara što mi se svideo, ali sledeće put... :)
 
Ušće, prvi sprat. Imaš štand sa nekoliko izloženih modela. Cene od 4k do 10k.
 
imas i u delta city-ju prizemlje cim udjes na glavni ulaz odma desno u hodniku,modeli su od 3-10k za najskuplji i najveci model.Npr cinuk srednje velicine je oko 7500 koliko me pamcenje sluzi,samo ne znam dal je to isti prodavac kao u uscu ali eto ti jos 1 tip gde sam video RC helije.
 
Poslednja izmena:
Ako ti je blize, imas i Toys for Boys, u TC Vuk, kod igraonica.
 
Hvala, sutra idem da pogledam. Oduvek sam zeleo tako nesto.
Kad nemas igracke kad si mali, kad tad te stigne...
 
Da se pohvalim :d , dobio sam juce na poklon od kolega sa posla srednji model iz Delte (7k dinara) i stvarno je cool igrackica. Jos uvek se ucim da ga vozim, nije nimalo lako, a cini mi se da su ovi manji za 5k malo laksi za soferiranje.
 
Imas kod kineza za 1800 kinti manji, 3200 veci. Trebalo bi da ima u svakoj kineskoj radnji.
 
Hvala, sutra idem da pogledam. Oduvek sam zeleo tako nesto.
Kad nemas igracke kad si mali, kad tad te stigne...

Naravno. :) RC modeli i makete vozova su nešto na šta ću se ložiti i sa 77 godina, ako ih doživim. :D I nažalost, uvek je nešto drugo preče da se kupi, pa se i kod mene, kao i kod kolege forumaša darkos, sve svodilo na window shopping. Međutim sad već moj klinac počinje da se interesuje za hi-tec igračke pa ću uz njega, nadam se, da prođem fazu igranja sa igračkama još jednom. :d Prvi na meti su RC helikopteri i Lego Mindstorms. :)
 
ljudi, ja da vam se pohvalim da sam kupio - ZUNZARU! :d Helibug pise na kutiji, ima dve elise ko helish.

u kini sam je kupio, i pravljena je od stiropora, i malo PVC plastike, puni se na USB, a jednom kad ga savladas postaje neverovatna zabava. najbolje od svega je sto ga teram po kuci, i isporucujem ljudima stvarcice, hehehe, u stanju je da nosi recimo - 30ak grama. idealna stvar za dilere gudre, sad kad razmislim :p

jedina mana mu je sto je previse osetljiv, lepio sam ga jedno 5-6 puta do sad.
 

Daj neke utiske,kolika je cena,domet,upravljanje...?

Ok,video sam da je domet 100 metara i to mi se svidza...Vidim i po komentarima da je upravljanje lako...samo jos cena?
I da li ima i neki tezi model,kazu da ovaj bas i nije pogodan za koriscenje napolju ako ima nekakvog vetra.Mada,kazu i da je prilicno otporan.
Kakve su cene,generalno?
Utisci,subjektivni?
Ja odoh sutra u TC Usce,znaci ne verujem koliko sam se nalozio na ovo...taman klincu za cetvrti rodjendan...
 
Poslednja izmena:
Da se pohvalim :d , dobio sam juce na poklon od kolega sa posla srednji model iz Delte (7k dinara) i stvarno je cool igrackica. Jos uvek se ucim da ga vozim, nije nimalo lako, a cini mi se da su ovi manji za 5k malo laksi za soferiranje.
Kakav je to srednji model? Moze neki link?
 
Daj neke utiske,kolika je cena,domet,upravljanje...?

Ok,video sam da je domet 100 metara i to mi se svidza...Vidim i po komentarima da je upravljanje lako...samo jos cena?
I da li ima i neki tezi model,kazu da ovaj bas i nije pogodan za koriscenje napolju ako ima nekakvog vetra.Mada,kazu i da je prilicno otporan.
Kakve su cene,generalno?
Utisci,subjektivni?
Ja odoh sutra u TC Usce,znaci ne verujem koliko sam se nalozio na ovo...taman klincu za cetvrti rodjendan...


Sta da ti kazem osim da sam odusevljen. Sada ce moj drugar Sikili da me napljuje najcrnje, ali nema veze bavikao sam.
On ima 3.5 kanala . Gore-dole, levo-desno, napred-nazad i trimer za trimovanje neutrale kad je u vazduhu.
Upravljanje je ok, ima auto rotaciju , tako da kada izadje iz dometa sam se spusti.
Konstrukcija je mu je ok, plastika je dosta savitljiva, a dobije se rezervna zadnja elisa.
Kada se upali lampica na upravljacu, mora se bas tada skinuti sa punjenja.

Vozio sam ga u stanu, a cekam lepse i toplije vreme.
Mladja cerka mi se smejala, a sada ne mogu da stignem do daljinskog.
Cena 6.990 dinara, ima ga u TC Uscu i TC Delta, isti gazda, ista cena.

Bio je jedan od 11.000 dinara, ali je to vec polu profi sa 6 ch stanicom.
Prvo se treba uciti na ovom pa preci na taj veci.

Lomio sam se 7 dana, a na kraju samo se jednom zivi, a vise puta umire.
 
Hvala ti...necu da se lomim,hocu hebeni helikopter!!!
Uvek,ali uvek je bilo nesto prece...i sad,evo supruga kuka,treba polica za knjige,pantalone za mene...cak je rekla da kupim i onu tastaturu sto hocu (Microsoft 3000 wireless media),valjda zato sto je jeftinija i sto ne konta sta ce mi helikopter.E,pa treba mi!!!
E,a sto ce Sikili da te napljuje?
 
Hvala ti...necu da se lomim,hocu hebeni helikopter!!!
Uvek,ali uvek je bilo nesto prece...i sad,evo supruga kuka,treba polica za knjige,pantalone za mene...cak je rekla da kupim i onu tastaturu sto hocu (Microsoft 3000 wireless media),valjda zato sto je jeftinija i sto ne konta sta ce mi helikopter.E,pa treba mi!!!
E,a sto ce Sikili da te napljuje?

Kupi, brate i ne razmisljaj. Treba nesto imati i za opustanje, a kada zena vidi osmeh na tvom licu, znace da ces lepo da je nagradis. ;)
Napljuvace me, jer sve sto pazarim je nepotrebno...
 
....i sad,evo supruga kuka,treba polica za knjige,pantalone za mene...cak je rekla da kupim i onu tastaturu sto hocu (Microsoft 3000 wireless media)....

Isti slucaj!
Ja sam 5 dana vozio novo kuciste u kolima, dok je nisam "ubedio", kako je moralo novo :d:d:d
 
A jel probao ko ove kineske?
Jes da su kineski al ne izgledaju lose :D
Ima raznih modela i velicina, al nisam video skuplji od 3500din.
 
ima li neki sajt sa izlistanim kineskim modelima ?

ja sam se bacio malo na google - make your own RC, ali treba mnogo stvari koje je teshko nabaviti, za pocetak elektromotor, i napredno poznavanje elektrichnih kola, a i mnogo zezanja oko podeshavana radia za sve tri ose.
 
Ima li neceg ovakvog kod nas, lego rc:

 
ima li neki sajt sa izlistanim kineskim modelima ?

ja sam se bacio malo na google - make your own RC, ali treba mnogo stvari koje je teshko nabaviti, za pocetak elektromotor, i napredno poznavanje elektrichnih kola, a i mnogo zezanja oko podeshavana radia za sve tri ose.

Ne znam da li ima neki sajt sa modelim, nisam ni trazio. Video sam u jednoj kineskoj radnji u mom kraju da imaju, skoknucu do njih i slikati sve modele, zajedno sa cenama :)
I ja sam se napalio da uzmem neki helikoptercic, sto neko rece, nisam imao kad sam bio klinac pa sada da nadoknadim :D
Ovi kod kineza su relativno jeftini, samo ne znam valjaju li cemu...
 
jedina stavka koja je bitna kod ih kineza, ako ces vec da uzimas kineza (a i ja se razmishljam) je domet :) pa proveri to, ali nemoj da verujes na papiru, da ne bude ko sto kinezi prave iPhone 4 :p
 
@ scourser
Srednji model koji sam dobio je ovaj o kome je borab pricao. I ja cekam lepse vreme da ga vinem u nebesa, a za to vreme treniram u indooru :)
 
Poslednja izmena:
Borab, koliko mu traje baterija?
Zašto kažeš da mora da se isključim čim upali sijalicu?
 
Ima i na beogradskom sajmu prodavnica sa helikopterima i auticima, hala 1A.
 
Poslednja izmena:
Borab, koliko mu traje baterija?
Zašto kažeš da mora da se isključim čim upali sijalicu?

Baterija mi u indoor traje oko 8 min. To je zbog stani kreni. Napolju ce, siguran sam, trajati oko 12 min.
Cim se ukljuci lampica treba bateriju skinuti sa punjenja, jer nemaju zastitu od prepunjena.
Tako pise i uputstvu.
 
Koliko dugo se puni baterija? Da ne ispadne da moraš da blejiš nad njom, jer nemaš ideju za koliko će da se napuni.
 
Jel se dobija garancija, i za šta tačno?

Sent from my HTC
 
Nazad
Vrh Dno