Šta je novo?

Mass Effect 3

:D

me3-js.jpg


me3-js2.jpg
 
Igra je gold, demo stize sutra.

Elem, naleteh na link u potpisu nekog lika sa BioWare foruma koji vodi do uputstva za kreiranje glasovnih komandi za PC verziju igre, a koje BW zvanično ne podržava (valjda je ovaj feature Kinect ekskluziva)...

Mass Effect speech recognition in Windows

Naravno, ovo tek treba proveriti da li će i kako raditi u igri, ali ne vidim ni jedan razlog da ne radi. :)
 
pa bice implementirano u igru, samo ce biti zakljucano jer nije predvidjeno da se kinect koristi na pc.
 
Origin only, tako da moras preko njega, Store/Free Games.
 
Poslednja izmena:
Odigrao upravo demo,odusevljen sam atmosferom i igrivoscu,jedino me malo smaraju kontrole tj dok trcim tesko skrecem :p
 
pa i u kecu i dvojci se teško ili nikako ne skreće dok se trči, znači nisu menjali :)
 
Zadrzan je taj neki gameplay i osecaj koliko sam ja izvalio. Nisam nesto igrao, upalio sam na 5-6 min. malo se promuvao i to je to. Kasnije cu da odigram ..
 
Sve je ispeglanije i utegnutije u odnosu na ME2. Sinematici / cut-scene su iznenadjujuce dirljivije (i to bas u nekim "klise" situacijama). Na zalost "skretanje" misem iako bolje i dalje nije dobro reseno pri trcanju - kao da se sensitivity u ovim trenucima smanji jedno 5x. Grafika prilicno ispeglanija, sa dosta detaljnijih tekstura (doduse, mnoge su i dalje katastrofa), lepsim osvetljenjem i nema vise prenaglasenog bloom-a. Neke animacije su mogle biti bolje. Prva misija je puna epic scena masovne destrukcije. :)
 
Poslednja izmena:
Hmm. Kratak demo ili mi je vreme proletelo. Naravno tu je onaj stari šmek Mass Effect univerzuma koji vas drži prikovane za ekran. Čak i ovako kratak demo probudi nešto u vama. Kad sam video Noramandiu posle dugo vremena u sebi sam uzviknuo fuck yeah kao da sam klinac od 14 godina (a veruj te mi mator sam) :)
Sama igra deluje kao ispeglani ME2 sa istom combat mehanikom i ništa više. Mada to sam i očekivao a i već sam se navikao na taj utupljeni ME2 gameplay pa mi ne pada teško. Bitno je da će priča biti epski ispričana i predstavljena igraču i najbitnije od svega tu je opcija da se skine šlem tokom konverzacije :)
 
Malo sam pikao multiplayer, nije lose za zezanje... U demou nije podrzan dzojped kako vidim? Cudno mi je sto se 'space' koristi za trcanje i zaklon., ne secam se da je tako bilo i u ME1/2
 
Ja sam nabio 20 sati u ME1, još ne planiram da ga završim dok ne obiđem sve planete... kontam da će me tako držati i dvojka i trojka.
 
Ja sam nabio 20 sati u ME1, još ne planiram da ga završim dok ne obiđem sve planete... kontam da će me tako držati i dvojka i trojka.

Taj deo je izostavljen tj. igra je linearizovana da se tako izrazim. Nema planet exploration-a sa buggy-em i mnogih drugih stvari koji su činili da se ME razlikuje od običnog konzolnog shootera.
Ono što će te držati su priča i atmosfera u igri.
 
ME2 ima losiji gameplay od ME1 ali su zato price regruta fenomenalne.
 
meni se jako sviđa, MAKO i Hammerhead su mi bili loše ideje tako da pozdravljam izbacivanje. sviđa mi se onaj stari overheat zvuk koji puška daje kad nestane municije, sviđa mi se levelovanje biotičkih i ostalih moći, oružije nisam primetio da može u demo-u ali ima klipova gde se i to vidi da je vraćeno iz keca. nije mi se svidelo što nema film grain efekta, u prvoj misiji to baš fali da bi sve izgledalo još bolje. i npr u opcijama sam video da ima u conversations shepards helmet off. to pozdravljam, sitnica je u pitanju ali nekako sam uvek hteo tu opciju.

p.s.
onaj turret mi je hebao kevu :D
 
Ja sam prvi deo prešao onako natenane, ne sećam se sada koliko sati sam proveo. Drugi deo sam uzeo baš sada da igram, sa svim DLC-ovima, a treći ću taman kad izaću svi DLC-ovi za njega, taman da mi priča ostane relativno sveža, a da kompletan sadržaj bude odmah na raspolaganju. Trenutno sam u 43 satu igre i ostala mi je cela Tuchanka, pa reaper iff i ostatak do kraja, kao i da poskeniram sve ostale nebitne planete, možda se naleti na pokoja anomalija. Uopšte ne nosim šlem baš zbog konverzacija, tako da je super što možeš da ga skineš u trojci prilikom istog, a nosiš ga tokom fajta, ne znam kako se toga ranije nisu setili.

Sve u svemu, u dvojci su ispravili dosta gluposti iz keca (glupo jurcanje s makom po beživotnim planetama itd), ali su ukakili inventar i uprostili previše korišćenje oružja i različite vrste municije (totalno je *****no da vrsta municije bude skil po meni), tako da se nadam da će sad ispraviti sve te falinke iz dvojke i da će treći deo biti najbolji u serijalu. Nadam se da ću opet moći da iscedim barem 40-50 sati sa zavlačenjem u svaki ćošak igre. Voleo bih da i ovde ipak bude nekog istraživanja itd, bilo bi bezveze da igra traje duplo, troduplo kraće u odnosu na prethodne delove.

Nadam se da će u punoj verziji igre biti film graina... baš mu daje neki poseban šmek...

A jel moguće upaliti AA nativno u demo-u ili mora da se mulja s drajverima?

krastavac, ja uvek kaskam i igram igre za popriličnim zakašnjenjem, ali onda barem igram sa svim mogućim patchevima, modovima i DLC-ovima, tako da na kraju to bude kompletniji doživljaj... najveći problem onda je ako slučajno naletim na neki žešći spojler pa se smorim totalno...
 
Poslednja izmena:
^
i ja volim da odigram igre kasnije. Bas ME igre ne bih mogao da zamislim bez svih mogucih tutorijala. Ne volim da igram igre vise puta pa mi je stalo da iz prve odigram savrseno i tacno onako kako zelim. Zbog toga sam se uvek raspitivao sta i kako pre akcija u ME da ne bih kasnije dosao do kraja koji mi se ne svidja.
Izgleda da mi se ispitni rok poklapa sa izlaskom igre pa i nece biti toliki problem da je zaobidjem neko vreme.
Jos razbijam glavu oko preordera
 
Ovo ću često raditi :D
 

Prilozi

  • MassEffect3Demo 2012-02-15 00-19-05-75.png
    MassEffect3Demo 2012-02-15 00-19-05-75.png
    758.8 KB · Pregleda: 152
A jel moguće upaliti AA nativno u demo-u ili mora da se mulja s drajverima?

Samo post process AA koji nije bas lepo resen.

Inace ako niste primetili, mada to nisu bas ni pomenuli, sada cooldown zavisi od toga koliko oruzja imate zato je i dosta duzi u drugoj misiji. Sinoc sam gledao snimak jednog mp meca gde je jedan uzeo samo dva oruzja a pritom bi sa vanguardom isao Charge i odmah zatim Nova sto poprilicno mocno izgleda. :D
 
Poslednja izmena:
u originu uopšte nema US da se izabere. a cena je u eurima. 49€ obična, 79€ digital deluxe. a na amazonu 55€ digital deluxe
ajd ako neko zna kako da se odradi za BF3 Free a da cena bude u dolarima neka javi
 
odigrao demo

nista specijalno
kontrole i dalje katastrofalne, mnogo vise i lakse se lepi u zaklom, sta vise smeta kada hoces da potrcis on se precesto sklanja u zaklon i obrnuto, dakle nije optimizovano za mis i tast
texture bangave
poradili su na izgledu lica, ali i dalje izbija zastarelost
gameplay isti
multiplayer smorina, obican survival mod


igra je napredovala da sada mozes izabrati mod u kome se izbegavaju sve opcije u dijalozima, (ima action, rpg i story mod) i lepo pritiskas space i preletis preko svega i picis dalje, mnogima ce biti sjajan feature...

ne mogu da zamislim da bi neko dao 50 evra za ovo a da nije na konzoli
 
Action mod je za *****e

Nekako mi ME nije za konzolu, igrao sam keca na boxu i dvojku na plejki i nije mi ništa specijalno naspram PC-a, naravno mislim na gameplay. Ne sviđa mi se onaj "točkić" sa opcijama iako je logično da tako bude na džojstiku. PC verzija je zakon a 50€ mi jedino za ovu igru nije velika cifra. Za sve ostale mi je i 20€ previše
 
na gamersgate.co.uk igra kosta 31 funti i dobija se DA origins.
Na co.uk mogu da se konektujem bez problema sa svojim nalogom, ali cim promenim na .com ne mogu da nadjem igru. Cak i ako je na uk ubacim u wishlist, cim predjem na com, igre nema :D. Ne znam da li to znaci i neko ogranicenje po pitanju igrivosti i aktivacije.

Sto se tice dobijanja bf3 uz pre order, je l to samo za pre order na originu ili i amazon verzija moze (odnosno bilo koji pre order)?
 
Samo za origin. i to ona digital deluxe verzija koja košta $80, ne znam koliko eura doduše.

Ima ME3 u pre-orderu za 29€, ko zna gde, onda zna ;) ključevi se dele pre release date-a ili na US release date-u.
 
igra je napredovala da sada mozes izabrati mod u kome se izbegavaju sve opcije u dijalozima, (ima action, rpg i story mod) i lepo pritiskas space i preletis preko svega i picis dalje, mnogima ce biti sjajan feature...

ne mogu da zamislim da bi neko dao 50 evra za ovo a da nije na konzoli

Znaci tone ME sve dublje. Nadam se da ako ovaj treci deo nastavi sa trendom poniranja koji je postavio drugi deo da im nece pasti na pamet da produzavaju serijal. Da ce ostati na zamisli da ovo bude trilogija.
 
ma nije frka da je igra akciona igra (razocarenje posle prvog dela se vec poodavnp desilo) ali akcija u igri po demo-u je bangavija nego u drugom delu

tps je jadno odradjen (napominjem opet da mi je tps najgora moguca opcija za igranje igara), jednostavno previse si blizu ledja, ne vidis dosta toga sta se dogadja... mozda ce budzenje FOV-a preko inija ovo da poboljsa, dok igras osecas da si lepljiv, gde god da se kreces trcanjem zalepis se :d ne secam se da je to u drugom delu bilo toliko izrazeno, kontrola misem je ocajna... sve te stvarcice su nono za akcionu igru, sto se mene tice
 
Nazad
Vrh Dno