Šta je novo?

Orion Telekom

U polje za pretraživanje ukucaj Orion TV. Orion TV aplikacija je dostupna u prodavnici samo ako je
izabrana lokacija za TV uređaj Srbija.
 
Pa lokacija i jeste Srbija, ali kao što rekoh za televizore iz 2022. aplikacije nema u prodavnici.

Moje pitanje je bilo - mogu li nekako da instaliram aplikaciju sa usb- a?
 
A oni kao nemaju ugovor. Tesko da su oni ozbiljna firma kada se bave ovakvim stvarima,pravi pilicari.
Zvao ih da kažem da ako nemaju ugovor, nemaju osnov da mi naplate račun te da ću da tražim dalje ko će da mi da bolje pogodnosti od njih. Uh kako skoči žena, kaže zvaćemo izvođača radova, verovatno je kod njega ostao ugovor. Ja rekoh, samo mi javite kad ga nađete, da obustavim potragu za drugim provajderom :D
 
Jel moze da se pise nekom ministarstvu da ih tuze za ovo sto rade? Ovo je za neku finansijsku policiju ili nesto.
Znaci ladno ja kao treba da posecujem redovno neki jebani Orion sajt da vidim kad ce njima da se digne da promene cene koje su propisane ugovorom lol
Sad tek vidim kad se vratio kuci da ima to neko obavestenje (zasto bi ja koji ***** isao da pratim Orion telekom vesti lol ) da "troskovi odrzavanja" su sad 350 din. (za mene)
Gledam na starom racunu ti troskovi su isto bili tu sad su bukvalno samo povecali cenu.
 
Znaci bas sam pobesneo zbog ovoga.
Prvo, menjaju uslove ugovora bez da te licno obaveste-to sto stoji na nekom sajtu NE ZNACI NISTA. Nigde nije propisano da ti mora da bdis nad Orion vestima 24/7
Drugo, po kom osnovu oni u toj vesti odredjuju period za koji mozes da raskines ugovor nakon sto su ga oni prekrslili?

Znaci ladno je u pitanju prevara jer znaju da vecina ljudi nece primetiti dok im ne stigne veci racun a namerno je rok postavljen da istakne pre toga.
 
@Frozen17 Taj metod "obaveštavanja" korisnika (okači u neki kutak sajta pa ko vidi vidi) praktikuje sve i jedan provajder u državi. Koriste rupe u propisima da nije definisan način informisanja korisnika... a taj rok tj obaveza da izmene najave 30 dana ranije je definisan istim uredbama.

Orionov doprinos tim podmuklim praksama je ovaj novi izum da se povećanja cena usluga (pravih i izmišljenih kao ovo "održavanje") primenjuje i korisnicima koji su još uvek pod UO a ne da važi sa nove / buduće korisnike. Jedva čekam da taj izum prepišu i drugi provajderi. Kao što su već uveliko svi prepisali forice da svakih 3 meseca mic po mic povećavaju cenu. Pa dok istekne jedna UO cena paketa bude takva da prosto teraju korisnike da promene provajdera. Kod drugih kad odeš makar znaš šta koliko košta narednih 24 meseca a posle toga o tom - potom.
 
Pa ne al ovo je bas bezobrazluk i namerna obmana da prisilis ljude da protivno ugovoru placaju vise.
Mogu oni onda negde ladno da kazu eto vest da retroaktivno povecavaju sve cene 50% pa si im duzan par miliona evra, ista stvar.
 
Meni je danas stigao račun SMS porukom, cena je ista kao i do sada,nije bilo povećanja.
 
Pa to mi je onda cudno jer ta "vest" koju jedva nadjes na Orion sajtu kaze da ce svima da daju taj dodatni trosak a rok isteko.

 
Ja sam ih kontaktirao početkom oktobra i rekli su mi da je moj nalog izuzet od tog povećanja.
 
A jel su ti dali obrazlozenje zbog cega? Posto je razlika izmedju tebe i mene 2 meseca a obojica smo stare musterije.
I kako si ti znao za to povecanje? Ja ne pratim njihov sajt uopste, nisam imao razlog a nisu me obavestili mailom.
 
A jel su ti dali obrazlozenje zbog cega? Posto je razlika izmedju tebe i mene 2 meseca a obojica smo stare musterije.
I kako si ti znao za to povecanje? Ja ne pratim njihov sajt uopste, nisam imao razlog a nisu me obavestili mailom.
Video sam obaveštenje na njihovom sajtu. Kontaktirao ih i kažu neće važiti za moj nalog.
 
Moj opsti utisak o Orionu je dobar internet ali hostaplerska firma.
 
Moj opsti utisak o Orionu je dobar internet ali hostaplerska firma.
Bukvalno, sto se tice cene i brzina ovo je bwz konkurencije. Jedina su firma gde mozes da uzmes single net paket. Da ne pominjem sto kod oriona radi i eon i mts svi kanali.
Ali nacin poslovanja im je pilicaraski, mene je zvala neka radnica, napisao sam im e mail jer su me kao izuzeli od ovog poskupljenja a meni stigao racun, kao zove da proveri da li je sve u redu. Jos oni ispadose dobri sto su ispostovali sopstveni ugovor koji imaju samnom.
 
Ej koje su to lopurde, nevedu te popustom na novi ugovor i onda povećanje od 250 din. Ja imam onaj osnovni paket Sigle net od 10 mb. jer kod mene u najvećem selu u Srbiji Leskovac nema mogućnosti za brži protok.
Pokvareni su i drčni, napisah im odmah meil pa će vidimo.
 
  • sve je po propisima, svaka firma ima pravo da poskupi svoje usluge, glupo jedino sto to kao zovu nekim odrzavanjem ko da do sada nisu mogli da se odrzavaju od postojece cene
  • zakonski svako je mogao da raskine ugovor bez posledica
  • vecina nas nije raskinula posto bi platilili bar ja 2000 dinara vise za duplo slabiji net i pitanje dal kvalitetniji
  • isto se desava i u stalim firmama secam se pre koju godinu je i telenor(yetel) isto tako povecao za 100 dinara, ko je hteo mogao je da raskine, ima sijaset frimi dakle ko me se ne svidja orion slobodno kod nekog drugog, ne mora u prazno da pljuje a ostane kod njih
  • ja uvek pred potpisivanje novog ugovora kazem da cu razmisliti sta ostali nude, i tako bude, oni smanje malo cenu i otanemo ili odemo, nema vredjanja da je neko lopov.
 
  • sve je po propisima, svaka firma ima pravo da poskupi svoje usluge, glupo jedino sto to kao zovu nekim odrzavanjem ko da do sada nisu mogli da se odrzavaju od postojece cene
  • zakonski svako je mogao da raskine ugovor bez posledica
  • vecina nas nije raskinula posto bi platilili bar ja 2000 dinara vise za duplo slabiji net i pitanje dal kvalitetniji
  • isto se desava i u stalim firmama secam se pre koju godinu je i telenor(yetel) isto tako povecao za 100 dinara, ko je hteo mogao je da raskine, ima sijaset frimi dakle ko me se ne svidja orion slobodno kod nekog drugog, ne mora u prazno da pljuje a ostane kod njih
  • ja uvek pred potpisivanje novog ugovora kazem da cu razmisliti sta ostali nude, i tako bude, oni smanje malo cenu i otanemo ili odemo, nema vredjanja da je neko lopov.
Ma nemoj !
Zakonski da raskinem ugovor sto oni nezakonski dva puta naplacuju odrzavanje ? Pa necu da raskinem nego cu ih prijavljivati inspekciji. Znamo da tako rade i drugi jer su svi oni korumpirani i kad bezobrazluk prodje jednome eto ga i sledeci. Forumi su jedan od nacina da se alarmiraju i novinari i inspekcije, jer ako mi mozemo da citamo obavestenja na netu mogu i oni.
 
I ja tek primetio juce povecanje od 350din. Cist bezobrazluk, ali nazalost orionu nije ni prvi, ni drugi ni treci put, nego ko zna koji, i uvek je ista fora. Neki novi APP trosak. Kao da smo svi ovce.

Juce zvao podrsku, bio 26. na listi cekanja. Javila se neka devojcica 2003 godiste (a ja tada prvi put uzeo adsl od sezam-proa).. Jadno devojce samo je slegala ramenima, shvatio sam da je i ostalih 26 pre mene imalo svasta da joj kaze.

Elem, kao i uvek nisu te jadne devojke sto se javljaju na telefon krive, nego poslovna politika Oriona, koja je takva kakva je - APP.

Ostalo je na tome da ce me neko zvati - evo dan i po kasnije - nema poziva.

Sada nasao tu vest, i kao rok za raskid je bio 31. oktobar. Evo sada im i javno obecavam, NIKADA vise necu od njih kupiti nista - radije cu placati net pa i mts-u, nego da me neko na sitno sibicari.
 
I ja tek primetio juce povecanje od 350din. Cist bezobrazluk, ali nazalost orionu nije ni prvi, ni drugi ni treci put, nego ko zna koji, i uvek je ista fora. Neki novi APP trosak. Kao da smo svi ovce.

Juce zvao podrsku, bio 26. na listi cekanja. Javila se neka devojcica 2003 godiste (a ja tada prvi put uzeo adsl od sezam-proa).. Jadno devojce samo je slegala ramenima, shvatio sam da je i ostalih 26 pre mene imalo svasta da joj kaze.

Elem, kao i uvek nisu te jadne devojke sto se javljaju na telefon krive, nego poslovna politika Oriona, koja je takva kakva je - APP.

Ostalo je na tome da ce me neko zvati - evo dan i po kasnije - nema poziva.

Sada nasao tu vest, i kao rok za raskid je bio 31. oktobar. Evo sada im i javno obecavam, NIKADA vise necu od njih kupiti nista - radije cu placati net pa i mts-u, nego da me neko na sitno sibicari.
Evo predjite u telekom https://rs.n1info.com/biznis/a652621-Telekom-poskupeo-usluge-bez-direktnog-obavestenja-korisnika/

Da ste na sbb oni bi vam platili troskove

Elem da zaključimo nije fer da nas obavestavaju preko sajta koji niko ne posećuje ali je nažalost zakonski a najpre svi to rade cisto da se uputite pri prelasku da ne napravite više stete nego koristi, trebalo bi zakon promenuti da se mora lično svaki korisnik obavestiti a dotle gde god da predjete citajte sajt
 
"Sitna" razlika je da kod Telekoma cena se menja samo za one koji nemaju UO (jer eto sad Telekom ima novi "izum" da po isteku UO kornicima menjaju paket na aktuelni cenovnik) i za buduće korisnike & nove ugovore.
Ovo pre dve godine je menjao svima cenu, a ako je sada promenuo politiku onda je to daleko pametnije , i sbb je isto tako menjao mojoj majci cenu usred ugovora secam se da smo obavesteni dal preko racuna ili kako ali moze se ponistiti ugovor u svakom slucaju. Samo poenta je da da bi stitili svoja prava morate biti prvo upoznati sa njima, i znati sta je po zakonu i dal i ostali isto rade
 
Meni je interesantan fenomen da se sa vremena na vreme jave članovi koji brane operatere u bilo kom smislu i koliko god se trudio da razumem sto to rade ne uspevam da skapiram…

Pogotovo kada neko dodje i kaže i treba da poskupe samo da je normalna usluga…

Koliko su neke stvari izopacene kod nas kad je postovanje ugovornih obaveza, zakona i propisa nešto sto se ne podrazumeva, a da se nešto sto ne bi trebalo da se uopšte i priča o tome a kamoli dešava, a to su evidentne laži, kršenja ugovornih obaveza, pružanje usluga koje nisu adekvatne propisanim vrednostima od strane operatera postaje normalno i prihvatljivo…

Niti Orion, niti SBB niti Telekom (ili bilo kog drugog operatera možete staviti) niko ne bije štapom da nude popuste, niti oni zbog toga idu u minus ( ko to misli je stvarno u zabludi teskoj) ali to ne znaci da ako daju popust da usluga sme da bude i minimalno lošija a da korisnici treba da ćute i trpe jer eto dobili su popust ili neko drugi placa sporiji paket više…

Mi kao korisnici bi trebalo da se držimo zajedno, da se trudimo da maximalno koristimo ovu konkurenciju trenutnu jer lako moze da dodje do dogovora operatera, kao sto smo svedoci da postoji u gotovo svim drugim aspektima usluga i prodaje u Srbiji i kao sto je i postojao pre ovog “rata”…

Ne budite ljubomorni sto je neko dobio bolje uslove, sto se neko bori za svoja prava nego sledite primer i vi se izborite za sto bolje uslove i sto kvalitetniji uslugu…
 
Korigovan racun posle prigovora, ali da ne bude da su samo oni hostapleri i Supernova mi je poslala uvecan racun jer eto, isto posle urgenicje bice korigovan racun...
 
Nazad
Vrh Dno